Přeprava jízdních kol v povrchové MHD

Archiv starých nebo neaktuálních příspěvků. Příspěvky, které přinášejí informace, jejíchž poselství již bylo naplněno v minulosti.

Moderátoři: DavidD, TRAM-FÓRUM

Uživatelský avatar
Pepa
Uživatel
Příspěvky: 2152
Registrován: 30.11.2003 9:45
Bydliště: 6004

Příspěvek od Pepa » 29.6.2005 21:10

Gagarin píše:Nechápu proč. Podívejme se třeba do Nizozemska nebo do některých skandinávských zemí, tak je kolo dopravní prostředek na stejně preferované a ceněné úrovni jako je ve městě auto. A je pravda, že tam přepravováno být v tramvají neusí být, neb města jsou protkána skrz naskrz cyklotrasami. Je to dobrý dopravní prostředek pro ucpaná města. A když už nemáme ty cyklostezky (nebudu mluvit o tom proč ne) tak musíme podporovat alespoň nějaký rozvoj alternativní dopravy ve městech, zejména v Praze.
V některých městech to jde. Hlavně tady je někdy problém se dostat už jen do tramvaje s kočárkem. Prostě já jsem proti a nikdo mi to nevymluví je to jen můj názor.

Uživatelský avatar
Gagarin
Uživatel
Příspěvky: 295
Registrován: 18.11.2003 16:49
Bydliště: Jednu tram. smyčku slyším, jednu TT a železnici v dálce vidím a jedna žel. trať mi stojí pod okny.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gagarin » 29.6.2005 21:03

Pepa píše:Kolo do tramvaje? Proč? Máš-li kolo tak se namáhej a jezdi na něm! Výjimku bych udělal jen pro toho kdo by měl to kolo nějak rozbité.
Nechápu proč. Podívejme se třeba do Nizozemska nebo do některých skandinávských zemí, tak je kolo dopravní prostředek na stejně preferované a ceněné úrovni jako je ve městě auto. A je pravda, že tam přepravováno být v tramvají neusí být, neb města jsou protkána skrz naskrz cyklotrasami. Je to dobrý dopravní prostředek pro ucpaná města. A když už nemáme ty cyklostezky (nebudu mluvit o tom proč ne) tak musíme podporovat alespoň nějaký rozvoj alternativní dopravy ve městech, zejména v Praze.

Uživatelský avatar
Pepa
Uživatel
Příspěvky: 2152
Registrován: 30.11.2003 9:45
Bydliště: 6004

Příspěvek od Pepa » 29.6.2005 21:00

MOp píše:a jak to poznas? ma trebas zaseklou prehazovacku.. nebo jeste lepe.. je to dite, ktere jiz nemuze a ma treba jen spadly retez.. je to rozbiti, ktere by podlehalo preprave?
proste blbost...
Dobře, tak tohle je trochu hádavé, ale stejně pokud by bylo v pořádku tak ani náhodou a malé dítě ti nepojede x km od domova. By tu mohli zřídit také cyklotramvaj... :P

MOp

Příspěvek od MOp » 29.6.2005 20:57

Pepa píše:Kolo do tramvaje? Proč? Máš-li kolo tak se namáhej a jezdi na něm! Výjimku bych udělal jen pro toho kdo by měl to kolo nějak rozbité.
a jak to poznas? ma trebas zaseklou prehazovacku.. nebo jeste lepe.. je to dite, ktere jiz nemuze a ma treba jen spadly retez.. je to rozbiti, ktere by podlehalo preprave?
proste blbost...

Uživatelský avatar
Gagarin
Uživatel
Příspěvky: 295
Registrován: 18.11.2003 16:49
Bydliště: Jednu tram. smyčku slyším, jednu TT a železnici v dálce vidím a jedna žel. trať mi stojí pod okny.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gagarin » 29.6.2005 20:57

Petr píše:
MOp píše:bez komentare.. skoda, ze to nelze normalne.. ubylo by problemu.. treba jen o vikendech.. hodne lidem by to ulehcilo zivot.
Spíše jinak... Škoda, že o tom nemůže svobodně rozhodnout řidič tramvaje v případě snížených přepravnách nároků... A jen to JEN zakázáno
Ano, ano. Stačil by dodatek "nesmí se přepravovat v případě zvýšených přepravních nároků, ve špičkách pracovních dnů a v případě obsazeného místa pro přepravu kol, invalidních vozíčků a kočárků." Nebo ne?

Uživatelský avatar
Pepa
Uživatel
Příspěvky: 2152
Registrován: 30.11.2003 9:45
Bydliště: 6004

Příspěvek od Pepa » 29.6.2005 20:55

MOp píše:bez komentare.. skoda, ze to nelze normalne.. ubylo by problemu.. treba jen o vikendech.. hodne lidem by to ulehcilo zivot.
Kolo do tramvaje? Proč? Máš-li kolo tak se namáhej a jezdi na něm! Výjimku bych udělal jen pro toho kdo by měl to kolo nějak rozbité.

Uživatelský avatar
Petr
Provozovatel
Příspěvky: 2040
Registrován: 14.11.2003 8:36
Bydliště: ....Brejšín přes noc na flešku hodí novej program křižovatky, já s Démonem zajedem přešroubovat znač
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr » 29.6.2005 20:53

MOp píše:bez komentare.. skoda, ze to nelze normalne.. ubylo by problemu.. treba jen o vikendech.. hodne lidem by to ulehcilo zivot.
Spíše jinak... Škoda, že o tom nemůže svobodně rozhodnout řidič tramvaje v případě snížených přepravnách nároků... A jen to JEN zakázáno

Tombus
Uživatel
Příspěvky: 263
Registrován: 02.12.2003 21:04
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tombus » 29.6.2005 20:46

willyjeff píše:neni to Tombus?
To si snad děláš srandu, ne? :? :mrgreen:

MOp

Příspěvek od MOp » 29.6.2005 20:12

Gagarin píše:..
bez komentare.. skoda, ze to nelze normalne.. ubylo by problemu.. treba jen o vikendech.. hodne lidem by to ulehcilo zivot.

Uživatelský avatar
Gagarin
Uživatel
Příspěvky: 295
Registrován: 18.11.2003 16:49
Bydliště: Jednu tram. smyčku slyším, jednu TT a železnici v dálce vidím a jedna žel. trať mi stojí pod okny.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gagarin » 29.6.2005 20:09

http://foto.prazsketramvaje.cz/2005/cer ... 393-01.jpg - kdo zde porušil, resp. chystá se porušit, přepravní řád?

Zamčeno