Přeprava jízdních kol v povrchové MHD

Archiv starých nebo neaktuálních příspěvků. Příspěvky, které přinášejí informace, jejíchž poselství již bylo naplněno v minulosti.

Moderátoři: DavidD, TRAM-FÓRUM

Jonáš

Re: Ani náhodou.

Příspěvek od Jonáš » 30.6.2005 11:00

Pajda píše:Síť yklostezek je v Praze žalostná a nedostačující. Sedni si někdy na kolo a vyprav se přes centrum na kole. Zjistíš, že obvykle jedeš po normální silnici mezi autama a navíc co chvíli musíš sesedat protože ti to nařizuje značka.
Obvykle je kolo čistší než většina bezdomovců. Zabahnění jsou především pravověrní bikeři, kteří ale do tramvaje podle mého nevlezou.
Pro kočárky je vyhražená zadní plošina a tam obvykle i v prázdné tramvaji někdo stojí. Když jdu s kočárkem do tramvaje, tak je musím vyhazovat, ale oni se brání. Je tam přitom jasné označení, že je to pro kočárek.
Omyl, zadní plošina není výhradně pro přepravu kočárků. Přečti si řád. Do vozu s kočárkem pouze když není plně obsazen vůz. O tom rozhoduje řidič. Někdy nezodpovědně. :evil:

Uživatelský avatar
Pajda
Uživatel
Příspěvky: 341
Registrován: 02.9.2004 14:44
Bydliště: Zatím ještě v Praze...
Kontaktovat uživatele:

Re: Ani náhodou.

Příspěvek od Pajda » 30.6.2005 10:58

Jonáš píše:Teď se povolí kolo, pak se budou chtít přepravovat rozbité babety a kdepak se to zastaví? yslím si, že k tomu, aby se člověk dostal z Prahy slouží dobře metro a Praha je za dost peněz protkaná cyklostezkami a i v poloprázdné tramvaji kolo zabere dost místa a je nezvladatelné! Souhlasím naprosto s Pepou, v tramvaji kolo nemá co dělat. :evil:
A všiml jsem si, že i mnoho řidičů tramvají se nestará o kočárky a klidně jim mávnou ať si nastoupí do přeplněné tramvaje. :?
Síť yklostezek je v Praze žalostná a nedostačující. Sedni si někdy na kolo a vyprav se přes centrum na kole. Zjistíš, že obvykle jedeš po normální silnici mezi autama a navíc co chvíli musíš sesedat protože ti to nařizuje značka.
Obvykle je kolo čistší než většina bezdomovců. Zabahnění jsou především pravověrní bikeři, kteří ale do tramvaje podle mého nevlezou.
Pro kočárky je vyhražená zadní plošina a tam obvykle i v prázdné tramvaji někdo stojí. Když jdu s kočárkem do tramvaje, tak je musím vyhazovat, ale oni se brání. Je tam přitom jasné označení, že je to pro kočárek.

Jonáš

Řidiči

Příspěvek od Jonáš » 30.6.2005 10:58

KM píše:Já si taky nemylím, že by kola musela do tramvají, ale jde o to proč ne - to je podobné jako s tou předností v Hlubočepích - nebylo to proto, že tramvaj odbočuje doprava, jaxe pak ukázalo, ale podle jiného paragrafu.
Špinavé kolo je rovněž řešeno jako jakýkoliv jiný špinavý či zapáchající či cestující obtěžující objekt - nesmí být přepravován. Kdyby se toto mimochodem uplatnilo na bezďáky, tak není co řešit.
Toto vše je věcí řidiče a proto jsem byl v úterý mile překvapen, když řidič cestující s kobercem odkázal na zadní plošinu. Tak to má být. Jsem rád, když řidič je pánem vozu. Také jsem toho řidiče pochválil!

KM

Příspěvek od KM » 30.6.2005 10:55

Já si taky nemylím, že by kola musela do tramvají, ale jde o to proč ne - to je podobné jako s tou předností v Hlubočepích - nebylo to proto, že tramvaj odbočuje doprava, jaxe pak ukázalo, ale podle jiného paragrafu.
Špinavé kolo je rovněž řešeno jako jakýkoliv jiný špinavý či zapáchající či cestující obtěžující objekt - nesmí být přepravován. Kdyby se toto mimochodem uplatnilo na bezďáky, tak není co řešit.

Uživatelský avatar
Pepa
Uživatel
Příspěvky: 2152
Registrován: 30.11.2003 9:45
Bydliště: 6004

Re: Ani náhodou.

Příspěvek od Pepa » 30.6.2005 10:42

Jonáš píše:Teď se povolí kolo, pak se budou chtít přepravovat rozbité babety a kdepak se to zastaví? yslím si, že k tomu, aby se člověk dostal z Prahy slouží dobře metro a Praha je za dost peněz protkaná cyklostezkami a i v poloprázdné tramvaji kolo zabere dost místa a je nezvladatelné! Souhlasím naprosto s Pepou, v tramvaji kolo nemá co dělat. :evil:
A všiml jsem si, že i mnoho řidičů tramvají se nestará o kočárky a klidně jim mávnou ať si nastoupí do přeplněné tramvaje. :?
Konečně taky někdo, děkuju ti. Prostě to nemá smysl a v jiných městech ať si třeba přepravujou autobusy... :twisted:

MOp

Příspěvek od MOp » 30.6.2005 10:38

Tonda Ježek píše:..Další argument proti: Jak psal Mop, většinou jsou kola zadělaný, takže dotyčný by mohl s ním umazat ostatní cestující a ještě nadělat ve voze. Další věc je ta, že se povolí jedno kolo a nakonec to dopadne jako v metru, kde už jsem jich viděl najednou osm v jednom voze. S jídlem roste chuť :wink:
no ja jsem tu zadelanost myslel s tim demontovanym kolem, kdy mas pak ruce zadelany od ruznych tech mazadel ci pneumatik..

Uživatelský avatar
Tonda Ježek
Uživatel
Příspěvky: 1080
Registrován: 30.11.2003 22:54
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tonda Ježek » 30.6.2005 10:24

KM píše: Nevim, řek bych že těžko. Jak jsem napsal, mám pocit, že kolo do tramvaje nesmí ne proto, že by někde bylo napsáno :"Do tramvaje nesmí kolo" ale proto že přesahuje ty rozměry.
Ve smluvních přepravních podmínkách je doslova napsáno, že jízdní kola se přepravují jenom v metru, takže je úplně jedno jaký má rozměr, když je to prostě kolo, tak nemá v tramvaji nebo autobuse co dělat. Další argument proti: Jak psal Mop, většinou jsou kola zadělaný, takže dotyčný by mohl s ním umazat ostatní cestující a ještě nadělat ve voze. Další věc je ta, že se povolí jedno kolo a nakonec to dopadne jako v metru, kde už jsem jich viděl najednou osm v jednom voze. S jídlem roste chuť :wink:

KM

Příspěvek od KM » 30.6.2005 9:47

MOp píše:[ obavam se, ze mnohymi ridici ci revizory by to stejne bylo brano jako kolo :-D
Nevim, řek bych že těžko. Jak jsem napsal, mám pocit, že kolo do tramvaje nesmí ne proto, že by někde bylo napsáno :"Do tramvaje nesmí kolo" ale proto že přesahuje ty rozměry. Čili nebude-li přesahovat, je jedno co to je. Třeba nejmenší dětská kola tento problém nemají, že jo. A do metra je to taky tak - kolo má výjimku z rozměrů, a může tam. Ale jinej předmět rozměrů bicyklu tam asi neproneseš. Ale nechce se mi to hledat v předpisech...

Jonáš

Ani náhodou.

Příspěvek od Jonáš » 30.6.2005 9:46

Teď se povolí kolo, pak se budou chtít přepravovat rozbité babety a kdepak se to zastaví? yslím si, že k tomu, aby se člověk dostal z Prahy slouží dobře metro a Praha je za dost peněz protkaná cyklostezkami a i v poloprázdné tramvaji kolo zabere dost místa a je nezvladatelné! Souhlasím naprosto s Pepou, v tramvaji kolo nemá co dělat. :evil:
A všiml jsem si, že i mnoho řidičů tramvají se nestará o kočárky a klidně jim mávnou ať si nastoupí do přeplněné tramvaje. :?

MOp

Příspěvek od MOp » 30.6.2005 9:35

KM píše:Samozřejmě ale, že s kolem do tramvaje smíte: Odmontovat přední a zadní kolo a otočit řídítka do osy rámu. Tím se dostane většina bicyklů do limitu přepravovaného, leč placeného zavazadla. Prosté, že.
Ano to je klasické řešení. Pominu-li, ze budu pak spinavy jak dobytek, obavam se, ze mnohymi ridici ci revizory by to stejne bylo brano jako kolo :-D

Uživatelský avatar
Radek
Uživatel
Příspěvky: 1542
Registrován: 19.7.2004 10:00
Bydliště: Tento vlak tam končí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radek » 30.6.2005 9:23

V Hradci Králové je teď o prázdninách experimentálně povolena přeprava kol zdarma na všech linkách. Jenže hold tam se i ve špičce jezdí na sedáky, tak to nikomu moc nevadí.

KM

Příspěvek od KM » 30.6.2005 9:17

Kolo přesahuje rozměry předmětů vůbec povolených k přepravě. V tom je problém (třeba i bezpečnostní, proto se v tramvaji nepřepravují například skříně) ne v nějaké nelásce ke kolům.
Samozřejmě ale, že s kolem do tramvaje smíte: Odmontovat přední a zadní kolo a otočit řídítka do osy rámu. Tím se dostane většina bicyklů do limitu přepravovaného, leč placeného zavazadla. Prosté, že.
Takže mám li kolo rozbité, budu se v něm stejně vrtat a je tudíž jedno předrozeberu-li si ho již na stanici tramvaje tak, že v tom kolo nikdo nespatří. :idea:

Uživatelský avatar
pawel
Uživatel
Příspěvky: 2384
Registrován: 15.7.2004 23:10
Bydliště: M22 / U8

Příspěvek od pawel » 30.6.2005 1:01

kolo do tramvaje: ano a vždy, pochopitelně asi nikoho nenapadne cpát se s tím do 25 na vltavský. i současnej systém v metru je buzerace..

Uživatelský avatar
Petr
Provozovatel
Příspěvky: 2040
Registrován: 14.11.2003 8:36
Bydliště: ....Brejšín přes noc na flešku hodí novej program křižovatky, já s Démonem zajedem přešroubovat znač
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr » 29.6.2005 23:47

Pepa píše:Kolo do tramvaje? Proč? Máš-li kolo tak se namáhej a jezdi na něm! Výjimku bych udělal jen pro toho kdo by měl to kolo nějak rozbité.
Proč? Třeba proto, že jsem to kolo zrovna koupil a vezu ho jako dárek domů... Třeba proto... Nerozumím tomu, proč musím vyhazovat cestující z tramvaje, když je poloprázdná.... Nerozumím tomu, proč se DP zbavuje tržeb za tuhle přepravu a už vůbec nechápu, když to jde v jiných městech ČR, proč to nejde v Praze. I o přepravě kočárku řidiči rozhoduje, ale kolo prostě NE...

Uživatelský avatar
syverin
Uživatel
Příspěvky: 947
Registrován: 29.11.2004 14:00
Bydliště: V noci 512
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od syverin » 29.6.2005 23:37

O víkendu bych to klidně povolil. Kolikrát se mi v neděli nechtělo šlapat z Dejvické na DŠ. Řidiči neměli problém, já taky ne, protože v té době jsem ještě nevěděl, že se to nesmí a revizora jsem nepotkal. Pravda, v celé tramvaji bylo vždycky tak 20 lidí vč. řidiče a mne.

Zamčeno