Přeprava jízdních kol v povrchové MHD

Archiv starých nebo neaktuálních příspěvků. Příspěvky, které přinášejí informace, jejíchž poselství již bylo naplněno v minulosti.

Moderátoři: DavidD, TRAM-FÓRUM

Uživatelský avatar
Dushman_8252
Uživatel
Příspěvky: 78
Registrován: 28.1.2007 14:58
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dushman_8252 » 29.1.2007 17:55

jara píše:S kolem, můžeš jet tramvají třeba i kdyby ti bylo 5 let. Ale furt porušuješ předpisy. :lol:
jo aha ja sem to blbe pochopil, ja myslel ze jel jako ridic a vez cyklisty ..

jara
Uživatel
Příspěvky: 2303
Registrován: 16.11.2003 17:38
Bydliště: Dejvice jsou pěkné bydlí nás tu víc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jara » 29.1.2007 17:15

Dushman_8252 píše:v profilu mas ze je ti 20 let tram se s mi ridit od 21 let mam pocit, tak jak si s nima moh jet ? mozny je zte si jel jako cestujici ..
S kolem, můžeš jet tramvají třeba i kdyby ti bylo 5 let. Ale furt porušuješ předpisy. :lol:

Uživatelský avatar
Dushman_8252
Uživatel
Příspěvky: 78
Registrován: 28.1.2007 14:58
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dushman_8252 » 29.1.2007 16:55

syverin píše:Tak tady se přiznám k dvojnásobnému porušení dopravních předpisů, protože nějakých pět let zpátky jsem dvakrát tam s tím kolem tramvají opravdu jel. Komu by se to taky chtělo šlapat...
v profilu mas ze je ti 20 let tram se s mi ridit od 21 let mam pocit, tak jak si s nima moh jet ? mozny je zte si jel jako cestujici ..

Uživatelský avatar
syverin
Uživatel
Příspěvky: 947
Registrován: 29.11.2004 14:00
Bydliště: V noci 512
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od syverin » 17.1.2006 9:50

Markýz píše:... Dalším úsekem pro přepravu kol by mohla být Dejvická - Divoká Šárka.
Tak tady se přiznám k dvojnásobnému porušení dopravních předpisů, protože nějakých pět let zpátky jsem dvakrát tam s tím kolem tramvají opravdu jel. Komu by se to taky chtělo šlapat...

Uživatelský avatar
Karotka
Uživatel
Příspěvky: 1180
Registrován: 09.2.2005 20:59
Bydliště: Příští zastávka je na zmámení.

Příspěvek od Karotka » 16.1.2006 20:25

Skládačky existují, Němci to prodávají v těch zásilkových katalozích.

To Pajda: "Obuté kolo" - v první chvíli jsem si představil něco jiného, než bylo myšleno - osmu, která "kope" při brzdění (inu, jsem kolejový maniak)

Uživatelský avatar
Proxy
Moderátor
Příspěvky: 2458
Registrován: 27.11.2003 14:29
Bydliště: 4,5,12,20,94
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Proxy » 16.1.2006 13:27

A co takhle si pořídit skládací kolo :?:
To se do tramvaje vejde bez problémů.

Jen nevím, jestli se skládačky ještě vyrábějí - to moje zahaluje pěkná vrstva prachu v našem hlubokém sklepě. :mrgreen:

Uživatelský avatar
Pajda
Uživatel
Příspěvky: 341
Registrován: 02.9.2004 14:44
Bydliště: Zatím ještě v Praze...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pajda » 16.1.2006 12:08

Závodníci, kteří přepravují svoje kola letecky na to mají speciální obaly. Něco jako hudebníci na kontrabas.
Je sejmuté přední kolo a myslím, že se tam dá přidat ještě nějaké to obuté kolo navíc. Celá ta věc jena malých kolečkách.

Uživatelský avatar
adam_r
Uživatel
Příspěvky: 451
Registrován: 17.6.2004 10:23
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od adam_r » 16.1.2006 11:34

Karotka píše:Funkční kolo bych do tramvaje já osobně nikdy nebral ...
Tak to ja jsem jiz moznost prepravy kola v tramvaji a trolejbuse (v Brne) nekolikrat vyuzil. Preci jen, kdyz zacne docela dost prset, tak to na tom kole neni uplne to prave.

zabalene kolo Nekdo se tady tomu smeje, ale pokud sundam predni kolo a slapatka a cele to zabalim do krabice, tak se z toho stane docela rozumne velke zavazadlo. Pak se vejde i do rozmeru pro placene zavazadlo. To, ze je to kolo poznaji az na letisti na rengenu.

Martin-KT8D5.RN2P

Příspěvek od Martin-KT8D5.RN2P » 16.1.2006 8:09

Marek píše:Možná se opakuji, ale přece: (...) kdož jedou na běžkách.
No to byla jedna z věcí čeho jsme se bál, dokud jsem neměl řidičičák a jezdil na tréninky tramvají, hokejová taška + dvě hokejky taky nejsou nejmenší. :(

Marek
Uživatel
Příspěvky: 192
Registrován: 16.11.2003 20:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marek » 16.1.2006 1:32

Karotka píše:(...)Naopak s rozbitým kolem by se to snad dalo ukecat: přepravní řád hovoří výslovně o jízdním kole.
Možná se opakuji, ale přece: "Přepravní řád" výslovně hovoří také o maximálních přípustných rozměrech zavazadla, do kterých se ani se samotným rámem kola nevejdu. I když ukecat lze ledacos.

Podle mého názoru by bylo fajn upravit předpis tak, že "Přepravu jízdního kola nebo zavazadla překračující rozměry uvedené v ## může povolit řidič. Za bezpečnost při přepravě odpovídá cestující." (+ trochu nutné omáčky okolo). Ono v Praze je to s kolem těžké, na prvním místě jsou ti v autech, pak ti, co jednou MHD, pak ti, co jdou pěšky, a teprve potom ti, co jedou na kole. Hůře jsou na tom snad jen ti, kdož jedou na běžkách.

Markýz
Uživatel
Příspěvky: 39
Registrován: 13.1.2006 10:08
Bydliště: Nedaleko cirkusové zastávky

Příspěvek od Markýz » 15.1.2006 23:21

Podle mého názoru (a zbožného přání) by se zatím mohla kola povolit aspoň na zkoušku ve vybraných úsecích některých linek a když se to osvědčí, šlo by to rozšířit.

V centru stačí možnost vzít kolo do metra, ale na okrajích často metro nevede - povolit přepravu kola třeba v úseku Hlubočepy - Barrandov by snad za pokus stálo.

Ono na silnici pod estakádami je to pro cyklisty často o ústa, silnice tam není tak široká, jezdí tam IGK a autobusy a mají problém se cyklistům vyhýbat (jiná věc je, že někteří kandidáti na Darwinovu cenu jezdí i po třech vedle sebe.

Dalším úsekem pro přepravu kol by mohla být Dejvická - Divoká Šárka.

Uživatelský avatar
Karotka
Uživatel
Příspěvky: 1180
Registrován: 09.2.2005 20:59
Bydliště: Příští zastávka je na zmámení.

Příspěvek od Karotka » 15.1.2006 22:53

Funkční kolo bych do tramvaje já osobně nikdy nebral ...
- na okraji města se dá jet na kole i rychleji než tramvají (přiznávám se k překračování rychlosti)
- když jedu přes centrum, tak to radši metrem; tram má horší dynamiku jízdy a bál bych se jednak o kolo, jednak o ostatní nevinné lidi

Naopak s rozbitým kolem by se to snad dalo ukecat: přepravní řád hovoří výslovně o jízdním kole.

Uživatelský avatar
Mapl
Uživatel
Příspěvky: 622
Registrován: 11.5.2005 20:42
Bydliště: Praha 2 - Vinohrady
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mapl » 15.1.2006 20:17

A u kočárů platí to samé. :)

Uživatelský avatar
slimman
Uživatel
Příspěvky: 501
Registrován: 21.1.2005 20:28
Bydliště: Praha 10

Příspěvek od slimman » 15.1.2006 20:10

ds píše:třeba v Praze (...)nakonec i míň místa než velký zuřivý pes....
V Praze je přeprava kol povolena v metru na zadní plošině u kabiny.

Uživatelský avatar
Mapl
Uživatel
Příspěvky: 622
Registrován: 11.5.2005 20:42
Bydliště: Praha 2 - Vinohrady
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mapl » 15.1.2006 19:56

Tonda Ježek píše:A jak vyřešíš situaci, (...), ale pouze zabalená pro leteckou. přepravu
To je pěkné. Zabalená. :D :lol: :lol: :lol:

Zamčeno