Vypravení vozů

Archiv starých nebo neaktuálních příspěvků. Příspěvky, které přinášejí informace, jejíchž poselství již bylo naplněno v minulosti.

Moderátoři: DavidD, TRAM-FÓRUM

Zamčeno
Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10207
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 9001 » 08.9.2005 16:57

Kočí píše:
Radek píše:Obecná odpověď: depákům není jedno, který vlak se objeví na kterém pořadí. Důvod je prostý: depo si plánuje proběhy vozů tak, aby vozy dospěly ve vhodný čas k prohlídkám a podobně.
Ááá, to mi nedošlo... Tak pak nezbývá než šíbovat, aspoň se v depu projedou :wink:
Ony všechny šejdry nebo všeobecně všechny zátahy mají třeba ve Strašnicích na objízdné koleji takovou budku,kde je napsáno kam mají zatáhnout atd. Třeba na Žižkově je to i k nahlédnutí. Je to hned u vjezdu.

Uživatelský avatar
Kočí
Uživatel
Příspěvky: 209
Registrován: 19.3.2005 14:26
Bydliště: ...příští zastávka Letenské náměstí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kočí » 08.9.2005 15:43

Radek píše:
Kočí píše:I kdyby, není snazší a rychlejší přehodit označení vlaku :?:
Obecná odpověď: depákům není jedno, který vlak se objeví na kterém pořadí. Důvod je prostý: depo si plánuje proběhy vozů tak, aby vozy dospěly ve vhodný čas k prohlídkám a podobně.
Ááá, to mi nedošlo... Tak pak nezbývá než šíbovat, aspoň se v depu projedou :wink:

Uživatelský avatar
Radek
Uživatel
Příspěvky: 1542
Registrován: 19.7.2004 10:00
Bydliště: Tento vlak tam končí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radek » 08.9.2005 15:37

Kočí píše:I kdyby, není snazší a rychlejší přehodit označení vlaku :?:
Obecná odpověď: depákům není jedno, který vlak se objeví na kterém pořadí. Důvod je prostý: depo si plánuje proběhy vozů tak, aby vozy dospěly ve vhodný čas k prohlídkám a podobně.

Uživatelský avatar
Kočí
Uživatel
Příspěvky: 209
Registrován: 19.3.2005 14:26
Bydliště: ...příští zastávka Letenské náměstí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kočí » 08.9.2005 15:29

Pepa píše:
6432 píše:Mám 2 dotazy: jak se řeší ve vozovnách zajíždění po ranní špičce tak, aby si tramvaje po zajetí do vozovny nebránily při výjezdu na odpolední špičku?
Tzn. např. 22ka zatáhne do strašnic na 5.kolej v 09:16; pak přijede linka 7 v 09:49 a také zajede na 5.kolej (třeba jinde není místo nebo z jiného důvodu). No jenomže nastane problém, že 22ka vyjíždí v 13:38 a 7ka až v 14:03 a to znamená že jí brání ve výjezdu........
Takže otázka zní, jak se proti takovým situacím vyhýbá, jestli je to jasně dopředu dáno kam (na kterou kolej) tramvaj má zatáhnout, protože je zas trochu nemožné aby, když se každou chvíli mění jízdní řády a vypravení vozů a výluky, aby to někdo furt dopředu promýšlel...

Samozřejmě otázka platí na "normální stav"-kdy se jezdí podle jízdního řádu; ale co když někde je bouračka, zdržení, vykolejení a.t.d., kdy se rozhodí celý jízdní řád, a naberou se 10-minutová zpoždění? Pak se to řeší jak? To je moje druhá otázka. :idea: :roll:
No to by se jen tak nestalo aby nastala tato situace a když je třeba tak se s vozama přešíbuje. Konkrétně ve Strašnicích je místa hafo i po zatažení šejdrů.
I kdyby, není snažší a rychlejší přehodit označení vlaku :?:

Uživatelský avatar
Pepa
Uživatel
Příspěvky: 2152
Registrován: 30.11.2003 9:45
Bydliště: 6004

Příspěvek od Pepa » 08.9.2005 15:04

6432 píše:Mám 2 dotazy: jak se řeší ve vozovnách zajíždění po ranní špičce tak, aby si tramvaje po zajetí do vozovny nebránily při výjezdu na odpolední špičku?
Tzn. např. 22ka zatáhne do strašnic na 5.kolej v 09:16; pak přijede linka 7 v 09:49 a také zajede na 5.kolej (třeba jinde není místo nebo z jiného důvodu). No jenomže nastane problém, že 22ka vyjíždí v 13:38 a 7ka až v 14:03 a to znamená že jí brání ve výjezdu........
Takže otázka zní, jak se proti takovým situacím vyhýbá, jestli je to jasně dopředu dáno kam (na kterou kolej) tramvaj má zatáhnout, protože je zas trochu nemožné aby, když se každou chvíli mění jízdní řády a vypravení vozů a výluky, aby to někdo furt dopředu promýšlel...

Samozřejmě otázka platí na "normální stav"-kdy se jezdí podle jízdního řádu; ale co když někde je bouračka, zdržení, vykolejení a.t.d., kdy se rozhodí celý jízdní řád, a naberou se 10-minutová zpoždění? Pak se to řeší jak? To je moje druhá otázka. :idea: :roll:
No to by se jen tak nestalo aby nastala tato situace a když je třeba tak se s vozama přešíbuje. Konkrétně ve Strašnicích je místa hafo i po zatažení šejdrů.

Uživatelský avatar
6432
Uživatel
Příspěvky: 207
Registrován: 08.4.2004 11:33
Bydliště: Opatovské okolí, k nejbližší tram 9 nebo 10 min jízdy busem

Příspěvek od 6432 » 08.9.2005 14:59

Mám 2 dotazy: jak se řeší ve vozovnách zajíždění po ranní špičce tak, aby si tramvaje po zajetí do vozovny nebránily při výjezdu na odpolední špičku?
Tzn. např. 22ka zatáhne do strašnic na 5.kolej v 09:16; pak přijede linka 7 v 09:49 a také zajede na 5.kolej (třeba jinde není místo nebo z jiného důvodu). No jenomže nastane problém, že 22ka vyjíždí v 13:38 a 7ka až v 14:03 a to znamená že jí brání ve výjezdu........
Takže otázka zní, jak se proti takovým situacím vyhýbá, jestli je to jasně dopředu dáno kam (na kterou kolej) tramvaj má zatáhnout, protože je zas trochu nemožné aby, když se každou chvíli mění jízdní řády a vypravení vozů a výluky, aby to někdo furt dopředu promýšlel...

Samozřejmě otázka platí na "normální stav"-kdy se jezdí podle jízdního řádu; ale co když někde je bouračka, zdržení, vykolejení a.t.d., kdy se rozhodí celý jízdní řád, a naberou se 10-minutová zpoždění? Pak se to řeší jak? To je moje druhá otázka. :idea: :roll:

Béďa Trávníček

Příspěvek od Béďa Trávníček » 07.9.2005 20:31

9001 píše:Jaký má význam u nočních linek 55 a 54,že 3.pořadí není vypraveno.
Bude to pravděpodobně protože mají zkrácenou trasu a proto se jedno z jejich pořadí vynechává. Je to tak téměř pokaždé, když se zkracuje trasa nějaké noční linky. 8-)

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10207
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 9001 » 07.9.2005 20:26

Jaký má význam u nočních linek 55 a 54,že 3.pořadí není vypraveno.

MOp

Příspěvek od MOp » 15.7.2005 21:32

M_V píše:Občas je fajn, když jsem k poznání, neboť někteří známí stále něvěří, že řídím tramvaj :roll:
kdyz napises, co kdy mas, neni problem a fotozurnal si te najde :-D

jara
Uživatel
Příspěvky: 2303
Registrován: 16.11.2003 17:38
Bydliště: Dejvice jsou pěkné bydlí nás tu víc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jara » 15.7.2005 21:14

Štěpán píše:Ani jsem si nevšiml. 7/20 byl vůz 8633 alias White Bear? :lol: Toho mám taky.
NO nevim ona ta pořadovka je huře vidět. A říkám jsi lepší. :shock: Ale ne 9001 nemáš ten je nejlepší a všem nám tu utírá nosánky. A všude je dřív než my. A má jedinečné fotky. :lol: :lol: :lol: :lol:

Štěpán

Příspěvek od Štěpán » 15.7.2005 21:12

Ani jsem si nevšiml. 7/20 byl vůz 8633 alias White Bear? :lol: Toho mám taky.

M_V
Uživatel
Příspěvky: 30
Registrován: 26.6.2005 18:13

Příspěvek od M_V » 15.7.2005 21:12

jara píše:
Štěpán píše: Samozřejmě, že jsem to byl já. Kdo jiný z tram-fóra tě fotí? :lol:
NO tak to jsi lepší. No já fotil 7/20 z tram-fora ale tramvaje fotí dost lidí. Ale fotit tramvaj kvůli ridiči. To mě přijde dost ujetý. Leda na četná přaní na exluzivních linkách. Já raději fotím tramvaja na zajímavých místech než lidi v ní.
Občas je fajn, když jsem k poznání, neboť někteří známí stále něvěří, že řídím tramvaj :roll:

jara
Uživatel
Příspěvky: 2303
Registrován: 16.11.2003 17:38
Bydliště: Dejvice jsou pěkné bydlí nás tu víc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jara » 15.7.2005 21:09

Štěpán píše:
M_V píše:Malostranským náměstím a Hellichovou? Chci fotku... :oops:
Samozřejmě, že jsem to byl já. Kdo jiný z tram-fóra tě fotí? :lol:
NO tak to jsi lepší. No já fotil 7/20 z tram-fora ale tramvaje fotí dost lidí. Ale fotit tramvaj kvůli ridiči. To mě přijde dost ujetý. Leda na četná přaní na exluzivních linkách. Já raději fotím tramvaja na zajímavých místech než lidi v ní.

Štěpán

Příspěvek od Štěpán » 15.7.2005 21:01

M_V píše:Malostranským náměstím a Hellichovou? Chci fotku... :oops:
Samozřejmě, že jsem to byl já. Kdo jiný z tram-fóra tě fotí? :lol:

jara
Uživatel
Příspěvky: 2303
Registrován: 16.11.2003 17:38
Bydliště: Dejvice jsou pěkné bydlí nás tu víc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jara » 15.7.2005 21:00

M_V píše:
jara píše: TAm jsem fotil dnes já nebyl to vůz 8613 :oops:
myslím, že 8740.... já mám na to špatnou paměť, prostě 8/20 :roll:
Tak to jsem nebyl já to byl asi někdo jiný. Jinak bych přeposlal foto. Ale můj fotoaparát tvoje foto nemá

Zamčeno