Vypravení vozů

Archiv starých nebo neaktuálních příspěvků. Příspěvky, které přinášejí informace, jejíchž poselství již bylo naplněno v minulosti.

Moderátoři: DavidD, TRAM-FÓRUM

Zamčeno
M_V
Uživatel
Příspěvky: 30
Registrován: 26.6.2005 18:13

Příspěvek od M_V » 15.7.2005 20:57

jara píše:
M_V píše: a mimochodem, někdo mě dnes zase vyfotil na dvacítce mezi Malostranským náměstím a Hellichovou? Chci fotku... :oops:
TAm jsem fotil dnes já nebyl to vůz 8613 :oops:
myslím, že 8740.... já mám na to špatnou paměť, prostě 8/20 :roll:

jara
Uživatel
Příspěvky: 2303
Registrován: 16.11.2003 17:38
Bydliště: Dejvice jsou pěkné bydlí nás tu víc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jara » 15.7.2005 20:51

M_V píše: a mimochodem, někdo mě dnes zase vyfotil na dvacítce mezi Malostranským náměstím a Hellichovou? Chci fotku... :oops:
TAm jsem fotil dnes já nebyl to vůz 8613 :oops:

M_V
Uživatel
Příspěvky: 30
Registrován: 26.6.2005 18:13

Příspěvek od M_V » 15.7.2005 20:41

pawel píše: jinak smyčka á la levského mi připadá jako nejvýhodnjěší řešení - prostorově je to nenáročné, přitom kapacitně dostatečné. navíc tramvaje nestojí v oblocích, ale jen jimi projíždějí. sice mám rád konečné s peróny a tramvajemi hezky v obloucích, ale provozně je výše popsaný typ rozhodně lepší.
Když je tak kapacitně dostatečná, tak jakto, že se musí čekat za výstupní zastávkou i několik minut, než se předchozí tramvaj dostane tak daleko, aby odblokovala vyhýbku???......a aby se tam vešli, tak musí dojíždět na doraz k námezníkům u sjezdových vyhýbek, takže stejně stojí v oblouku :lol:
a mimochodem, někdo mě dnes zase vyfotil na dvacítce mezi Malostranským náměstím a Hellichovou? Chci fotku... :oops:

Uživatelský avatar
Proxy
Moderátor
Příspěvky: 2459
Registrován: 27.11.2003 14:29
Bydliště: 4,5,12,20,94
Kontaktovat uživatele:

Pro kocoura

Příspěvek od Proxy » 15.7.2005 16:47

kocour píše: M:lol:, smíchy se kutálející smajlík by nebyl?
:smt043 :smt044 :smt082 :smt045 @3662 @3663 vybírej...

kocour

Příspěvek od kocour » 15.7.2005 13:54

KM píše:
kocour píše:[
Ale to je mně jedno, že SE tomu tak říká. JÁ tomu tak neříkám, a se mnou všichni kaštani.
Víš, kocourku, jestli by ti bylo taky jedno kdybych říkal místo vyhláška ohláška a se mnou všichni právní laici. :twisted:
Ale oni to říkají ... vždyť ti moulové si pletou vyhlášku s nařízením a zcizení s odcizením M:lol:, smíchy se kutálející smajlík by nebyl?

Uživatelský avatar
pawel
Uživatel
Příspěvky: 2384
Registrován: 15.7.2004 23:10
Bydliště: M22 / U8

Příspěvek od pawel » 15.7.2005 13:41

petřiny jsou doopravdy adept na přestavbu....
jinak smyčka á la levského mi připadá jako nejvýhodnjěší řešení - prostorově je to nenáročné, přitom kapacitně dostatečné. navíc tramvaje nestojí v oblocích, ale jen jimi projíždějí. sice mám rád konečné s peróny a tramvajemi hezky v obloucích, ale provozně je výše popsaný typ rozhodně lepší.

KM

Příspěvek od KM » 15.7.2005 13:33

kocour píše:[
Ale to je mně jedno, že SE tomu tak říká. JÁ tomu tak neříkám, a se mnou všichni kaštani.
Víš, kocourku, jestli by ti bylo taky jedno kdybych říkal místo vyhláška ohláška a se mnou všichni právní laici. :twisted:

kocour

Příspěvek od kocour » 15.7.2005 13:04

KM píše:
MOp píše:[
kazda vexle je cca +2 miliony navic.
Nedal by se za 2 miliony postavit domeček na přestávkování řidičů a pak může být smyčka klidně jednokolejná bez ničeho dalšího, he?
Příliš jednoduché M8)

kocour

Příspěvek od kocour » 15.7.2005 13:02

KM píše:
kocour píše:[
No, to máš jedno, jak tomu budem říkat, podstatné je, že každý může předjet každého ... každá tu stopu z obrázku si totiž představuji dlouhou jen na jednu soupravu.

(Jsou Koleje JM či Suchdol autobusová nádraží nebo jen smyčky?)
Já tomu tak neříkám, tomu SE tak ŘÍKÁ.
Ale to je mně jedno, že SE tomu tak říká. JÁ tomu tak neříkám, a se mnou všichni kaštani.

Uživatelský avatar
Kočí
Uživatel
Příspěvky: 209
Registrován: 19.3.2005 14:26
Bydliště: ...příští zastávka Letenské náměstí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kočí » 15.7.2005 12:57

Hlavně by mě zajímalo, jak by se tam dělali v případě EOV trolejové kontakty :lol: To by se pak řidiči asi zbláznili... :wink:

KM

Příspěvek od KM » 15.7.2005 12:49

MOp píše:[
kazda vexle je cca +2 miliony navic.
Nedal by se za 2 miliony postavit domeček na přestávkování řidičů a pak může být smyčka klidně jednokolejná bez ničeho dalšího, he?

KM

Příspěvek od KM » 15.7.2005 12:47

kocour píše:[
No, to máš jedno, jak tomu budem říkat, podstatné je, že každý může předjet každého ... každá tu stopu z obrázku si totiž představuji dlouhou jen na jednu soupravu.

(Jsou Koleje JM či Suchdol autobusová nádraží nebo jen smyčky?)
Já tomu tak neříkám, tomu SE tak ŘÍKÁ.

MOp

Příspěvek od MOp » 15.7.2005 12:42

Pajda píše:
kocour píše:A nebyly by vůbec nejlepší takovéto smyčky?: 8-)
Kolik místa podobná konečná zabere? V tenhle okamžik by se to asi dalo řešit u připravované tratě do Holyně, ale zatím to tam nikdo nenavrhl.
O klik bude takováhle smyčka dražší, když tam bude o mnoho víc výhybek?

Já bych byl pro. :wink:
misto to sezere do sirky nekolikanasobne, delka smycky se cca 1,5x zvetsi. uspory mista se da dosahnout upravou typu sidliste modrany, ikdyz to je take diskutabilni..

kazda vexle je cca +2 miliony navic.

kocour

Příspěvek od kocour » 15.7.2005 12:37

adam_r píše:
kocour píše: Ale Petřiny nejsou problém dvoukolejností či protisměrností, ony jsou problém kapacitně. Aspoň mi to tak připadá, že nechat tři linky na jedné koleji přestávkovat a na druhé objíždět ty přestávkující je poněkud šílené (a taky komplikované).
To ti pripada, protoze se to tak nikdy nedelalo Navic zrovna v tomto pripade linka 2 nemusi mit na Petrinach prestavky vubec.
Mně připadá, že je tam na tři linky málo místa. Dejme tomu, že vnější kolej bude přestávková. Správná přestávka má mít 30 minut, dělené jsou svinstvo. Takže na vnější kolej některé vlaky 1 a 18. Ostatní projíždějí vnitřní kolej, spolu s 2. Ale i ty ostatní by tam měli mít aspoň 10timinutovou pauzu. Dvojka sice ne, ale nemá už kudy objet. Čili se tam musí vejít nepřestávkující 1, 2 i 18. Opravdu se na jednu petřinskou kolej - třeba i tu vnější - vejdou současně dvě dvojky, dvě osmnáctky a dvě jedničky? Tedy minimálně 2 soupravy a 2 sóla?

Uživatelský avatar
adam_r
Uživatel
Příspěvky: 451
Registrován: 17.6.2004 10:23
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od adam_r » 15.7.2005 12:30

kocour píše: Ale Petřiny nejsou problém dvoukolejností či protisměrností, ony jsou problém kapacitně. Aspoň mi to tak připadá, že nechat tři linky na jedné koleji přestávkovat a na druhé objíždět ty přestávkující je poněkud šílené (a taky komplikované).
To ti pripada, protoze se to tak nikdy nedelalo Navic zrovna v tomto pripade linka 2 nemusi mit na Petrinach prestavky vubec.

Zamčeno