BEZ TÉMATU

Archiv starých nebo neaktuálních příspěvků. Příspěvky, které přinášejí informace, jejíchž poselství již bylo naplněno v minulosti.

Moderátoři: DavidD, TRAM-FÓRUM

Zamčeno
Uživatelský avatar
syverin
Uživatel
Příspěvky: 947
Registrován: 29.11.2004 14:00
Bydliště: V noci 512
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od syverin » 05.9.2005 17:55

Čekat, až to ve škole odvykládají... To bych moc neriskoval. A už vůbec né na občance/sockách (Základy společenských věd :), protože ti lidé, co to přednáší, o tom často nemají ani páru. Jim to taky nikdo nevysvětlil. Možná bych spíš doporučil přečíst si 1984 od Orwella, ale to může pro někoho zase být jenom nošením dříví do lesa...
Z čeho pramení totalita... pravděpodobně z odvěké touhy lidstva zjednodušit si život a pak taky z tradice (vládce údolí byl v Kyrgyzstánu za cara, pak se stal předsdou tamního sovětu a dnes je předsedou samosprávy-stále dědičně). Vždyť co může být jednodušší, než nechat si přesně nalinkovat celý život a pak se o nic nestarat... Spousta lidí je ochotná na to přistoupit. Prvně ale musí dojít k nějakému zlomu, kdy nový totalitní pořádek nahradí válku nebo něco velmi prohnilého. To jej pak lidé vítají jako spásu. Pak přijde mírné vystřízlivění a když se revoluce nepodaří, tak se s tím lidé smíří. A když jim ještě zakážete cestovat, použijete propagandu, tak vnuci budou udávat své dědy za to, že lžou, když jim vypráví o časech před válkou...
Proč se lidé totalitě brání? Protože jim často znemožňuje dosahovat jejich cílů a podsouvá jim cíle nějakého absolutního vládce. Přijatelné by to bylo, když by vládce lidu naslouchal, to ale po většině současných diktátorů nemůžeme chtít.
Jenže takhle to platí tam, kde je od sebe oddělená moc světská a církevní. Tedy v západním světě. Pro islám najednou takové poučky neplatí....

A zbytek možná až to domyslím :)

KM

Příspěvek od KM » 05.9.2005 13:59

Helejte, vy tomu ale naprosto nerozumíte. Setrváváte v čistě popisných pozicích a nepokoušíte se tomu přijít na kloub. Zkuste cvičně uvažovat, z čeho ta či ona totalita pramení. Zkuste popřemýšlet, jaký je rozdíl mezi ideologií a náboženstvím, nebo počkejte, až vám to ve škole v občanské nauce, nebo jak se to teď jmenuje, odvykládají. Pak se pouštějte do srovnávání totalitních režimů. Jdete na to totiž z druhé strany - od projevů a proto plácáte takové voloviny.
Zustaňte radši u evidování každé pitomosti ve vozovnách DP, tam se člověk od vás aspoň něco dozví, tohle mě uvrhává do značně deprese o budoucnosti naší mladé generace. Fakt. :(

Uživatelský avatar
Gagarin
Uživatel
Příspěvky: 295
Registrován: 18.11.2003 16:49
Bydliště: Jednu tram. smyčku slyším, jednu TT a železnici v dálce vidím a jedna žel. trať mi stojí pod okny.
Kontaktovat uživatele:

Re: gagarine

Příspěvek od Gagarin » 05.9.2005 13:53

Honzík píše:Jinak daňové úniky je něco, co druhému ublíží a názor? Ten nemusí říkat. Ostatně takové tresty za názor tam nejsou.
Takže Ty bys nejradši za přecházení přechodu na červenou taky dával trest smrti? Čili trest smrti za daňový únik je podle tebe adekvátní?

Ano, v ČLR jsou běžné pracovní lágry a i mučení a popravy.

Já o tobě tedy nepochybuji, já (soudě dle tvých příspěvků) jsem o tvé osobě nikdy velké iluze neměl. To asi nikdo.

A pokud tedy považuješ smrt jako adekvátní trest za šizení státu na dani, pak tedy nechápu, proč bojuješ proti arabským státům, kde jsou právní způsoby mnohdy stejný.

Marek
Uživatel
Příspěvky: 192
Registrován: 16.11.2003 20:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marek » 05.9.2005 0:43

Tak co, dospěli jste už k nějakému závěru?

Já fakt nevím, jestli je lepší za pokus svobodně projevit svůj názor být ukamenován radikálními náboženskými fanatiky, nebo být umučen v korejském pracovním táboře. Myslím, že ani jedna alternativa by mi moc nevyhovovala.

Uživatelský avatar
Tonda Ježek
Uživatel
Příspěvky: 1080
Registrován: 30.11.2003 22:54
Kontaktovat uživatele:

Re: ano

Příspěvek od Tonda Ježek » 04.9.2005 23:42

syverin píše:Ty si ho bohužel takhle nepředstavuješ, ale prostí Korejci ano. Za celý svůj život neměli srovnání, neví, co je to svoboda, takže jsou spokojení... V tom je problém KLDR

Imho tahle diskuze by tu měla zůstat. Stejně se to jmenuje Bez Tématu a pro takové účely to bylo stvořeno...
To je vlastně pravda. A díky totální cenzuře zpráv ze světa nemají většinou ani potuchu o tom, co znamená a jak vypadá moderní civilizace.

Honzík
problémový jedinec
Příspěvky: 284
Registrován: 07.10.2004 11:11
Bydliště: Praha 4 Lhotka
Kontaktovat uživatele:

gagarine

Příspěvek od Honzík » 04.9.2005 23:36

Lidé si tam ekonomicky žijí lépe jenom díky ropě, pokud by tam tato surovina nebyla byly by emiráty na úrovní Afghánistánu.
Jinak daňové úniky je něco, co druhému ublíží a názor? Ten nemusí říkat. Ostatně takové tresty za názor tam nejsou. Jestli nedokážeš pochopit rozdíl a považuješ Čínu za horší režim, pak o tobě musím pochybovat. Prober se a pročti si to.
Kdežto v SAE porušují základní práva člověka na život a jeho svobodu a biologické potřeby. A v Egyptě až se dostane k moci islámská demokracie tak to bude vypadat úplně stejně jako v Íránu, SAE či Pákistánu.
To v těchto zemích je kritika islámského práva trestána smrtí

Uživatelský avatar
syverin
Uživatel
Příspěvky: 947
Registrován: 29.11.2004 14:00
Bydliště: V noci 512
Kontaktovat uživatele:

Re: ano

Příspěvek od syverin » 04.9.2005 22:39

Tonda Ježek píše:Aha, takže když tam auto smí vlastnit jen vysocí straničtí funkcionáři, obyčejní lidé jsou mobilizováni ke sklizni rýže, která jim nepokryje náklady ani z poloviny, k tomu musí poslouchat nesmyslné agitační písně, o tom, jak se mají výborně, jakýkoliv náznak odporu je tvrdě potírán, nefunguje tam ani základní sociální a zdravotní systém, lidé žijí v chatrčích, bez základních potravin a často i pitné vody...a na vše dohlíží velký vůdce.
Já nevim jak Ty, ale já si takhle blahobyt rozhodně nepředstavuji.
Ty si ho bohužel takhle nepředstavuješ, ale prostí Korejci ano. Za celý svůj život neměli srovnání, neví, co je to svoboda, takže jsou spokojení... V tom je problém KLDR

Imho tahle diskuze by tu měla zůstat. Stejně se to jmenuje Bez Tématu a pro takové účely to bylo stvořeno...

KM

Příspěvek od KM » 04.9.2005 21:23

Ježíš, to jsou kecy... :|

Uživatelský avatar
Gagarin
Uživatel
Příspěvky: 295
Registrován: 18.11.2003 16:49
Bydliště: Jednu tram. smyčku slyším, jednu TT a železnici v dálce vidím a jedna žel. trať mi stojí pod okny.
Kontaktovat uživatele:

Re: SEA?

Příspěvek od Gagarin » 04.9.2005 17:23

Honzík píše:SEA je zkratka čeho?
Jestli myslíš Spojené Arabské Emiráty, tak ty patří mezi nejsadističtější země světa, popravy těhotných svobodných žen, popravy konvertitů, popravy znásilněných, popravy homosexuálů atd. Fakt humánní země jak vyšitá. Kdyby se narodili třeba v ČÍNSKÉ LIDOVÉ REPUBLICE, tak všichni dodnes šťastně žijí.
SAE.

Normální lidi si zde žijí většinou mnohem lépe než u nás. A Islám zde přijímají jako něco úplně normálního. O žádných praktikách jako si napsal fakt nevím.

V ČLR jsou ale též běžné popravy třeba za daňové úniky, či, ještě lepší příklad, za názor.

Uživatelský avatar
Kočí
Uživatel
Příspěvky: 209
Registrován: 19.3.2005 14:26
Bydliště: ...příští zastávka Letenské náměstí
Kontaktovat uživatele:

Re: ano

Příspěvek od Kočí » 04.9.2005 14:01

Honzík píše:Aspoň někdo tu napíše pravdu.
A o jakou pravdu vlastně jde? :lol:

Uživatelský avatar
Tonda Ježek
Uživatel
Příspěvky: 1080
Registrován: 30.11.2003 22:54
Kontaktovat uživatele:

Re: ano

Příspěvek od Tonda Ježek » 04.9.2005 14:01

Honzík píše:Oproti Íránu nebo Sauské Arbábii rozhodně ano. Aspoń někdo tu napíše pravdu.
Aha, takže když tam auto smí vlastnit jen vysocí straničtí funkcionáři, obyčejní lidé jsou mobilizováni ke sklizni rýže, která jim nepokryje náklady ani z poloviny, k tomu musí poslouchat nesmyslné agitační písně, o tom, jak se mají výborně, jakýkoliv náznak odporu je tvrdě potírán, nefunguje tam ani základní sociální a zdravotní systém, lidé žijí v chatrčích, bez základních potravin a často i pitné vody...a na vše dohlíží velký vůdce.
Já nevim jak Ty, ale já si takhle blahobyt rozhodně nepředstavuji.

Honzík
problémový jedinec
Příspěvky: 284
Registrován: 07.10.2004 11:11
Bydliště: Praha 4 Lhotka
Kontaktovat uživatele:

ano

Příspěvek od Honzík » 04.9.2005 13:51

Oproti Íránu nebo Sauské Arbábii rozhodně ano. Aspoń někdo tu napíše pravdu.

Uživatelský avatar
Tonda Ježek
Uživatel
Příspěvky: 1080
Registrován: 30.11.2003 22:54
Kontaktovat uživatele:

Re: SEA?

Příspěvek od Tonda Ježek » 04.9.2005 13:43

Honzík píše:Kdyby se narodili třeba v ČÍNSKÉ LIDOVÉ REPUBLICE, tak všichni dodnes šťastně žijí.
Jasně a komunistický režim v Koreji je lidskost sama...

Honzík
problémový jedinec
Příspěvky: 284
Registrován: 07.10.2004 11:11
Bydliště: Praha 4 Lhotka
Kontaktovat uživatele:

ČLR

Příspěvek od Honzík » 04.9.2005 13:32

Tu ČLR jsem tam dal schválně, aby se tady někdo neoháněl Západem, jelikož ČLR nepatří do západní civilizace. Aby prostě někdo neříkal, ale nemůžeme tady aplikovat západní jedinečnosti. To rozhodně ne, stačí když se přijmou pravidla, které přijaly veškeré civilizace až na tu jednu jedinou dodnes žijící v dobách temného středověku. To pravidlo zní: Lidskost a právo na život.

*Higgi*

Re: SEA?

Příspěvek od *Higgi* » 04.9.2005 12:50

Honzík píše:SEA je zkratka čeho?
Jestli myslíš Spojené Arabské Emiráty, tak ty patří mezi nejsadističtější země světa, popravy těhotných svobodných žen, popravy konvertitů, popravy znásilněných, popravy homosexuálů atd. Fakt humánní země jak vyšitá. Kdyby se narodili třeba v ČÍNSKÉ LIDOVÉ REPUBLICE, tak všichni dodnes šťastně žijí.
To by mě zajímalo,za co se stavíš ty a co vyznáváš.

Zamčeno