BEZ TÉMATU

Archiv starých nebo neaktuálních příspěvků. Příspěvky, které přinášejí informace, jejíchž poselství již bylo naplněno v minulosti.

Moderátoři: DavidD, TRAM-FÓRUM

Zamčeno
Uživatelský avatar
Gagarin
Uživatel
Příspěvky: 295
Registrován: 18.11.2003 16:49
Bydliště: Jednu tram. smyčku slyším, jednu TT a železnici v dálce vidím a jedna žel. trať mi stojí pod okny.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gagarin » 18.7.2005 9:06

Kočí píše:Koukám, že téma páternosterů by si zasloužilo svoje vlastní téma :lol:

Mimochodem přemýšleli jste o tom, nebo či snad to dokonce někdo víte, jak se takový páternoster vůbec "vytváří/vyrábí/dělá"? Mám na mysli od plánů (technické výkresy) až po první spuštění.
Přemýšleli. :lol:

Ale to je ta věc, na kterou namůžu sehnat odpověď neb zdroje nejsou. A právě to co Ty říkáš (technické výkresy, apod.) by mne hodně zajímalo...


A kontroloval jsem PN v paláci Lucerna, opravdu je funkční (ale uznávám, že by potřeboval rekonstrukci, stejně jako celý objekt).

Uživatelský avatar
Kočí
Uživatel
Příspěvky: 209
Registrován: 19.3.2005 14:26
Bydliště: ...příští zastávka Letenské náměstí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kočí » 17.7.2005 21:29

Koukám, že téma páternosterů by si zasloužilo svoje vlastní téma :lol:

Mimochodem přemýšleli jste o tom, nebo či snad to dokonce někdo víte, jak se takový páternoster vůbec "vytváří/vyrábí/dělá"? Mám na mysli od plánů (technické výkresy) až po první spuštění.

kocour

Příspěvek od kocour » 16.7.2005 19:17

Gagarin píše:
Phabbey píše:Nevím, jestli jsem to nepřehlédl, ale v tom seznamu chybí Černínský palác (Min. zahraničí).
Ano? A tam určitě je?

Seznam aktuální zde:
http://paternoster.wz.cz/paternostery.xls
Docela určitě, vzadu v Janákově přístavbě.

Na právech je taky, ale snad nikdy jsem ho neviděl funkční.

Uživatelský avatar
Gagarin
Uživatel
Příspěvky: 295
Registrován: 18.11.2003 16:49
Bydliště: Jednu tram. smyčku slyším, jednu TT a železnici v dálce vidím a jedna žel. trať mi stojí pod okny.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gagarin » 16.7.2005 15:10

Phabbey píše:Nevím, jestli jsem to nepřehlédl, ale v tom seznamu chybí Černínský palác (Min. zahraničí).
Ano? A tam určitě je?

Seznam aktuální zde:
http://paternoster.wz.cz/paternostery.xls

Uživatelský avatar
Phabbey
Uživatel
Příspěvky: 266
Registrován: 24.4.2004 21:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Phabbey » 16.7.2005 14:58

Nevím, jestli jsem to nepřehlédl, ale v tom seznamu chybí Černínský palác (Min. zahraničí).

Uživatelský avatar
Kočí
Uživatel
Příspěvky: 209
Registrován: 19.3.2005 14:26
Bydliště: ...příští zastávka Letenské náměstí
Kontaktovat uživatele:

Re: Ani nevíš

Příspěvek od Kočí » 16.7.2005 13:03

Honzík píše:jak se jmenuje tvoje vlast a budeš mě tady častovat. Byl bych rád, aby mě děďátko jako ty přestalo urážet. Jsi neskutečně drzý. Ta životnost jim samozřejmě končí až na pár výjimek.
Gagarin píše:A pro ostatní ještě přiložím tabulku mých postřehů z jedné int. diskuze. Tedy, kde všude v Praze jezdí...
Není to trochu zbytečný :?: :roll:

Páter nostery miluju!!! Seznámek je výbornej, akorát doplním, že v budově ČVUTu FEL+FSI jsou opravdu tři PN a mám pocit, že se nacházejí PN i v budově Lucerny (např. proti vchodu do Velkého sálu)...
A vůbec nechápu, proč ho EU považuje za nebezpečný. Vždyť se tam nemůže nikomu nic stát... To jsou nebezpečnější ty jejich :wink:

Honzík
problémový jedinec
Příspěvky: 284
Registrován: 07.10.2004 11:11
Bydliště: Praha 4 Lhotka
Kontaktovat uživatele:

Ani nevíš

Příspěvek od Honzík » 16.7.2005 11:51

jak se jmenuje tvoje vlast a budeš mě tady častovat. Byl bych rád, aby mě děďátko jako ty přestalo urážet. Jsi neskutečně drzý. Ta životnost jim samozřejmě končí až na pár výjimek.
Gagarin píše:A pro ostatní ještě přiložím tabulku mých postřehů z jedné int. diskuze. Tedy, kde všude v Praze jezdí...

Uživatelský avatar
Gagarin
Uživatel
Příspěvky: 295
Registrován: 18.11.2003 16:49
Bydliště: Jednu tram. smyčku slyším, jednu TT a železnici v dálce vidím a jedna žel. trať mi stojí pod okny.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gagarin » 16.7.2005 9:40

A pro ostatní ještě přiložím tabulku mých postřehů z jedné int. diskuze. Tedy, kde všude v Praze jezdí...

http://paternoster.wz.cz/paternostery.xls
Naposledy upravil(a) Gagarin dne 16.7.2005 16:05, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Gagarin
Uživatel
Příspěvky: 295
Registrován: 18.11.2003 16:49
Bydliště: Jednu tram. smyčku slyším, jednu TT a železnici v dálce vidím a jedna žel. trať mi stojí pod okny.
Kontaktovat uživatele:

Re: páternoster

Příspěvek od Gagarin » 16.7.2005 9:34

Honzík píše:jsem rád, že jim končí život. jsou to životu nebezpečné věci. Vylézat za provozu z výtahu, to je jako dřív se vyskakovalo a naskakovalo z tramvají do tramvají. Jak takový vetchý stařík nebo zraněný člověk se zlomenou nohou je mohl používat?
Za léta co jsem na těchto diskuzních fórech, jsem se naučil nesmyslné příspěvky nekomentovat a nevšímat si jich. Zrovna Tvé příspěvky vetšinou v mysli nečtu vůbec.

Ale dobře, abych to vysvětlil. Zaprvé jim v současných objektech kde jsou nekončí život, neboť dostávají vyjímku. Zadruhé, ano, pro starší lidi jsou nepohodlné, ale ve většině budov je k dispozici jiný (normální) výtah. Páternoster je tu od toho, aby byl okamžitě k dispozici k dopravě na několik (nebo třeba jen na jedno) patro.

Honzík
problémový jedinec
Příspěvky: 284
Registrován: 07.10.2004 11:11
Bydliště: Praha 4 Lhotka
Kontaktovat uživatele:

páternoster

Příspěvek od Honzík » 15.7.2005 23:31

jsem rád, že jim končí život. jsou to životu nebezpečné věci. Vylézat za provozu z výtahu, to je jako dřív se vyskakovalo a naskakovalo z tramvají do tramvají. Jak takový vetchý stařík nebo zraněný člověk se zlomenou nohou je mohl používat?

Uživatelský avatar
Pajda
Uživatel
Příspěvky: 341
Registrován: 02.9.2004 14:44
Bydliště: Zatím ještě v Praze...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pajda » 15.7.2005 22:52

YMCA Na Poříčí

MOp

Příspěvek od MOp » 15.7.2005 22:17

ČVUT - FEL / FSI

Uživatelský avatar
Gagarin
Uživatel
Příspěvky: 295
Registrován: 18.11.2003 16:49
Bydliště: Jednu tram. smyčku slyším, jednu TT a železnici v dálce vidím a jedna žel. trať mi stojí pod okny.
Kontaktovat uživatele:

Páternostery - nový projekt, se kterým můžete pomoci i Vy...

Příspěvek od Gagarin » 15.7.2005 22:14

Vážení spoludiskutéři.

Každý z nás se asi někdy projel páternosterem (PN) - "nekonečným" výtahem, který je pomocí velkého množství kabin asi nejrychlejším, nebo spíše nejoperativnějším typem zdviže. K vidění je tato, dnes už rarita, hlavně na úředních budovách, na ministerstvech, sídlech firem, na úředech městských částí... A také je pravda, že se z našich životů pomalu vytrácí. V minulých letech se často rušili, popř. neobnovovali při různých rekonstrukcích. A díky normám od EU už můžou tyto "nebezpečné" výtahy být používány jen na speciální výjímku. Přesto leckde fungují podnes.

Tento nápad jsem dostal po návštěvě Zlínského Baťova mrakodrapu, tedy legendární Jedenadvacítky. Tam i po celkové rekonstrukci objektu páternoster (nebo česky tzv. "otčenáš") zůstal. Když jsem se pokusil najít na intenetu jakékoliv informace o PN, jediný slušný odkaz směřoval na článek z Neviditelného Psa od Zdeňka Lukeše (http://neviditelnypes.cz/clanky/2004/11 ... 2_0_0.html). A tak mne napadlo, udělat o páternosterech internetovou stránku.

Upřímě řečeno, bude to běh na dlouhou trať. Nejenom, že se musím naučit stránky tvořit :) , musím také sehnat potřebné informace a data. Rád bych znal historii PN (kdy vznikl prvý, kde, jak, atp.), ale také získat různé technické údaje.

Cílem stránek (pracovně zatím domény [a href="http://www.paternoster.wz.cz"]paternoster.wz.cz[/a] by bylo zmapovat všechny fungující (nebo třeba i bývalé, pokud by se nějaké info sehnalo) páternostery v Praze (běhat po celé Republice není v mých gymnáziálních silách). U každého výtahu by byl popis vzniku PN, popis historie domu, technické informace, popř. též další zajímavosti. Samozřejmě by nechyběly ani fotografie.

A proč to sem píši? Protože je velmi těžké zjistit informace, když oficiální zdroje buď neexistují nebo jsou těžko dostažitelné. A také nevím kde všude v Praze PN jsou. Proto Vás žádám, pokud někdy naleznete po toulkách Prahou nějaký (ať funkční či bývalý) páternoster, nebo pokud o nějakém víte, prosím kontaktujte mne. Samozřejmě se mi bude hodit i pomoc se scháněních informací či s tvorbou stránek samotných.

Kontakty :
e-mail : DavidKabele@seznam.cz
ICQ : 227-220-005
nebo použijte Soukromou zprávu zde

Za pomoc předem děkuji.
Naposledy upravil(a) Gagarin dne 16.7.2005 9:37, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
willyjeff
Uživatel
Příspěvky: 1761
Registrován: 30.11.2004 16:11
Bydliště: Trollhättan (a když se probudim, tak Praha)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od willyjeff » 14.7.2005 21:44

kocour píše:
willyjeff píše: jj, to je pravda. Nedavno si jeden zachranar stezoval v radiu, ze by se melo takhle cvicit casteji. Treba proti teroristickymu utoku. ale nejsou prachy.
...ztráty v obchodě...
proto na to nejsou prachy. Musej se odskodnovat obchodnici. A pritom je to prone. Kdyby takovy cviceni bylo treba driv moozzznnaaa by byly mensi skody v r 2002 (muj subjektivni nazor). Pr. Magistrat jim vyplati asi 12 melounů

kocour

Příspěvek od kocour » 14.7.2005 21:39

willyjeff píše:
kocour píše:Chci se zeptat, máte někdo nějakou povědomost o tomhle, třeba jestli je to pravda nebo blbej vtip?:

http://zpravy.idnes.cz/praha.asp?r=prah ... _praha_mad
jj, to je pravda. Nedavno si jeden zachranar stezoval v radiu, ze by se melo takhle cvicit casteji. Treba proti teroristickymu utoku. ale nejsou prachy.
Hlavně by se mělo dát lidem vědět dostatečně včas, co a jak. Aby je pak ještě někdo nežaloval (ztráty v obchodě, nemožnost dostat se včas k lékaři, atd., atd. ... těch možných škod, co to může způsobit, je spousta).

Zamčeno