BEZ TÉMATU

Archiv starých nebo neaktuálních příspěvků. Příspěvky, které přinášejí informace, jejíchž poselství již bylo naplněno v minulosti.

Moderátoři: DavidD, TRAM-FÓRUM

Zamčeno
Uživatelský avatar
Proxy
Moderátor
Příspěvky: 2459
Registrován: 27.11.2003 14:29
Bydliště: 4,5,12,20,94
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Proxy » 17.8.2005 9:18

Fořtík píše:Já o řidičích a chodcích nic nepíšu. Kdybych to myslel obecně, zobecnil bych to a nemluvil bych konkrétně. Mě jenom přijde divné, že když zloděj zastřelí přepadeného, přijímáme tuto informaci s ledovým klidem a bez nějakých větších emocí. Ale když si někdo brání svůj majetek a shodou náhod při tom zastřelí toho nebohého zlodějíčka, je to aféra jako hrom... :roll:
Počkej, není zloděj jako zloděj

-pokud se jedná o loupežné přepadení za použití zbraní -tak nutnou obranu bezpochyby uhájíš, ale jinak je ochrana vlastních věcí se zbraní v ruce nepřípustná.
Jak by to vypadalo v praxi: například, večer vidíš z okna, že se kdosi ometá kolem tvého auta zaparkovaného před domem; v tu chvíli dostaneš pocit, že se jedná o zloděje -v tu chvíli bys vytáhnul ze skříně kulovnici a pálil?

Uživatelský avatar
Fořtík
Uživatel
Příspěvky: 2418
Registrován: 13.11.2003 22:51
Bydliště: Přijde den, kdy to odtajním! ;-)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fořtík » 17.8.2005 9:05

Proxy píše:
Fořtík píše:To mi tedy přijde hodně divné. Mrtvý zloděj, dobrý zloděj. Jakým právem si zloději nárokují právo na užívání cizích věcí? A kdo jim dává možnost, být na ostatní hrubý, vyhrožovat jim? Jen ať víc přepadených zloděje zabije, budu jim držet palce, aby to bylo uznáno jako sebeobrana.
Podle této logiky bych měl tedy zastřelit každého řidiče auto, který i třeba jen drobně poruší pravidla silničního provozu :?:
Vždyt ten člověk mne jako chodce přece ohrožuje na životě :?:
Já o řidičích a chodcích nic nepíšu. Kdybych to myslel obecně, zobecnil bych to a nemluvil bych konkrétně. Mě jenom přijde divné, že když zloděj zastřelí přepadeného, přijímáme tuto informaci s ledovým klidem a bez nějakých větších emocí. Ale když si někdo brání svůj majetek a shodou náhod při tom zastřelí toho nebohého zlodějíčka, je to aféra jako hrom... :roll:

Uživatelský avatar
Proxy
Moderátor
Příspěvky: 2459
Registrován: 27.11.2003 14:29
Bydliště: 4,5,12,20,94
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Proxy » 17.8.2005 9:03

Fořtík píše:To mi tedy přijde hodně divné. Mrtvý zloděj, dobrý zloděj. Jakým právem si zloději nárokují právo na užívání cizích věcí? A kdo jim dává možnost, být na ostatní hrubý, vyhrožovat jim? Jen ať víc přepadených zloděje zabije, budu jim držet palce, aby to bylo uznáno jako sebeobrana.
Podle této logiky bych měl tedy zastřelit každého řidiče auto, který i třeba jen drobně poruší pravidla silničního provozu :?:
Vždyt ten člověk mne jako chodce přece ohrožuje na životě :?:

Uživatelský avatar
Fořtík
Uživatel
Příspěvky: 2418
Registrován: 13.11.2003 22:51
Bydliště: Přijde den, kdy to odtajním! ;-)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fořtík » 17.8.2005 8:59

KM píše:Já bych to tedy s dovolením trochu ještě rozvedl, tu úvahu...
Vymáhat se měla ta škoda co (by) způsobili tančící. A odvracet tuto hrozící škodu měli ADEKVÁTNÍMI prostředky. Taky když zastřelíte zloděje, nikomu nepřijde divné, že zavřou vás. A tady je ten rozdíl podobně propastný. Prostě škoda této výše nehrozila, o škodách na životech ani nemluvě. Kupříkladu podobný zásah proti fotbalovým fanouškům táhnoucím městem je adekvátní, protože ti agresivitu hlásají a projevují a pohybují se v prostředí (město) kde mohou škodu podobné výše napáchat (prostým zničením 1 tramvaje, kupříkladu) a dokonce ohrozit životy. A to je to, co policie neumí rozlišit - a co se bude muset naučit rozlišovat. Mají v podstatě jen dva přístupy - nechat být , nebo nechat bít.
To mi tedy přijde hodně divné. Mrtvý zloděj, dobrý zloděj. Jakým právem si zloději nárokují právo na užívání cizích věcí? A kdo jim dává možnost, být na ostatní hrubý, vyhrožovat jim? Jen ať víc přepadených zloděje zabije, budu jim držet palce, aby to bylo uznáno jako sebeobrana.

Doufám, že policejní akce ukázala technařům jasně, že si nemůžou dovolit všechno, co chtějí. Zkrátka že tu není anarchie. Jediné pochybení, co jsem na celé policejní akci viděl bylo, že pár policajtum přetekly nervy a pustili se do jednoho kluka. Nic víc.

KM

Příspěvek od KM » 17.8.2005 8:53

Já bych to tedy s dovolením trochu ještě rozvedl, tu úvahu...
Vymáhat se měla ta škoda co (by) způsobili tančící. A odvracet tuto hrozící škodu měli ADEKVÁTNÍMI prostředky. Taky když zastřelíte zloděje, nikomu nepřijde divné, že zavřou vás. A tady je ten rozdíl podobně propastný. Prostě škoda této výše nehrozila, o škodách na životech ani nemluvě. Kupříkladu podobný zásah proti fotbalovým fanouškům táhnoucím městem je adekvátní, protože ti agresivitu hlásají a projevují a pohybují se v prostředí (město) kde mohou škodu podobné výše napáchat (prostým zničením 1 tramvaje, kupříkladu) a dokonce ohrozit životy. A to je to, co policie neumí rozlišit - a co se bude muset naučit rozlišovat. Mají v podstatě jen dva přístupy - nechat být , nebo nechat bít.

Uživatelský avatar
Fořtík
Uživatel
Příspěvky: 2418
Registrován: 13.11.2003 22:51
Bydliště: Přijde den, kdy to odtajním! ;-)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fořtík » 17.8.2005 8:45

XSC píše:
KM píše:Tohle je moc dobré vědět. Mají ty pozemky větší cenu?

Zásah policistů na technoparty CzechTek 2005 stál
31,35 milionu korun. O částce dnes ČTK informovala mluvčí
policejního prezidia Blanka Kosinová. Na mzdy policistů šlo 25,97
milionu korun. Pohonné hmoty, cestovné a strava policistů nebo
jejich telefonní hovory stály 3,45 milionu korun. Škody na
policejním majetku přišly na 1,93 milionu korun. Šlo o poškozená
auta, výzbroj a výstroj zasahujících policistů. Zveřejnění
nákladů, které si policejní akce vyžádala, bylo jedním z
požadavků kritiků policejního postupu.
Tohle není dobrej argument. Kdyby policie zasahovala podle ceny zásahu, tak by za chvíli nedělala nic. Policejní akce není od toho, aby se vyplatila.
Když jsem četl nové články odspoda, chtěl jsem napsat úplně to samé. Takhle se jen podepisuju pod to, co říká někdo jiný, neboť má 100% pravdu.

XSC
Uživatel
Příspěvky: 1567
Registrován: 19.11.2004 21:38
Bydliště: 8,24,B

Příspěvek od XSC » 16.8.2005 19:25

KM píše:Tohle je moc dobré vědět. Mají ty pozemky větší cenu?

Zásah policistů na technoparty CzechTek 2005 stál
31,35 milionu korun. O částce dnes ČTK informovala mluvčí
policejního prezidia Blanka Kosinová. Na mzdy policistů šlo 25,97
milionu korun. Pohonné hmoty, cestovné a strava policistů nebo
jejich telefonní hovory stály 3,45 milionu korun. Škody na
policejním majetku přišly na 1,93 milionu korun. Šlo o poškozená
auta, výzbroj a výstroj zasahujících policistů. Zveřejnění
nákladů, které si policejní akce vyžádala, bylo jedním z
požadavků kritiků policejního postupu.
Tohle není dobrej argument. Kdyby policie zasahovala podle ceny zásahu, tak by za chvíli nedělala nic. Policejní akce není od toho, aby se vyplatila.

Uživatelský avatar
Proxy
Moderátor
Příspěvky: 2459
Registrován: 27.11.2003 14:29
Bydliště: 4,5,12,20,94
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Proxy » 16.8.2005 16:58

KM píše:tohle radši j i n a m nepiš :twisted:
Batoh budeš mít na zádech? :P :oops:
možná ho sundám a otevřu a všichni mne poznají i bez visačky :lol: 8-)

:oops:

KM

Příspěvek od KM » 16.8.2005 16:52

Proxy píše:[Ten petiční arch (který mi leží v baťohu a budu jej mít u sebe i ve čtvrtek) i]
tohle radši j i n a m nepiš :twisted:
Batoh budeš mít na zádech? :P :oops:

Uživatelský avatar
Proxy
Moderátor
Příspěvky: 2459
Registrován: 27.11.2003 14:29
Bydliště: 4,5,12,20,94
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Proxy » 16.8.2005 16:36

KM píše:Nebuď netolerantní, Proxi! Zrovna ty! :wink:
Bavte se: http://www.sweb.cz/unimatrix325/lordoftechno.htm
:mrgreen: Konečně někdo napsal pravdu, jak to tam skutečně probíhalo :mrgreen: Krvácejícím dětem se omlouvám za ten sarkasmus

Káeme, to není jen o toleranci, ale o komunikaci. :wink: Ten petiční arch (který mi leží v baťohu a budu jej mít u sebe i ve čtvrtek) má také určité náležitosti.
Ikdyž máš pravdu, že tolerance a ochota komunikovat musí být z obou stran (pokud si to tak myslel).

Původně jsem chtěl napsat ještě něco jadrného o zákonosti celého podniku, ale pak jsem si vzpomněl na Varšavu a raději budu mlčet :oops:

Uživatelský avatar
Tom
Uživatel
Příspěvky: 864
Registrován: 15.11.2003 21:58
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: CzechTek

Příspěvek od Tom » 16.8.2005 16:30

Proxy píše: Zkrátka jsou to nějaké firmy/podnikatelé/živnostnostníci, které tyto věci běžně používají ke své (teď použiji to sprosté slovo) komerční činnosti :wink:
je to tak... a pak to třeba nabídnou k nekomerční činnosti...

KM

Příspěvek od KM » 16.8.2005 15:51

Nebuď netolerantní, Proxi! Zrovna ty! :wink:
Bavte se: http://www.sweb.cz/unimatrix325/lordoftechno.htm

Uživatelský avatar
Proxy
Moderátor
Příspěvky: 2459
Registrován: 27.11.2003 14:29
Bydliště: 4,5,12,20,94
Kontaktovat uživatele:

Re: CzechTek

Příspěvek od Proxy » 16.8.2005 15:41

Tom píše:Stačí sledovat internetové diskuze, kde se technaři domlouvají na demonstraci. Tipuju že to nejproduktivnější jádro je na nyx.cz. Kde někdo nabídne Toi-Toi někdo zase velkoplošnou obrazovku, mikrofon, pódium pro dnešek je třeba vyčleněn klub Roxy... zatím sem nezaznamenal že by to finacoval nějaký sponzor... mezi technaři je plno lidí kteří na den můžou něco nabídnout... samozřejmě zadarmo...
Začínám mít pocit, že je normální, že někde pod senem se mi ve stodole skrývá přebytečná kadibudka či velkoplošná obrazovka. Takto asi nebude, že?

Zkrátka jsou to nějaké firmy/podnikatelé/živnostnostníci, které tyto věci běžně používají ke své (teď použiji to sprosté slovo) komerční činnosti :wink:

Skutečně nechápu, proč by měly mít nějaké extra-výhody.
Problém, je vždy v komunikaci - kdyby byl CzechTek řádně ohlášen, kdyby nebyla porušována práva třetích osob, kdyby ... atd.
Pak si myslím, že by policie nezasáhla a ještě by odkláněla dopravu. :wink: Uplynulý víkend byl nějaký festival WorldMusic u Tábor (jméno a přesný hudební směr jsem zapomněl, ikdyž jsem jel kolem :oops: ), ale pořadatelé se dokonce domluvili s veřejnou správou a na přilehlé dálnici byla snížena rychlost vozidel, aby nebyli ohroženi diváci festivalu jdoucí si nakoupit do blízkého hypermarketu.
Chodci na dálnici přirozeně nemají co dělat, ale úřady je v tomto případě nepokutovali, ale chránili :!:
Takže domluvit se mohli i organizátoři CzechTeku :!:
U mne mají zkrátku smůlu :!:

Uživatelský avatar
Tom
Uživatel
Příspěvky: 864
Registrován: 15.11.2003 21:58
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: CzechTek

Příspěvek od Tom » 16.8.2005 15:00

Proxy píše:Kdo viděl CzechTek v Praze na Letné, je mu jasné, že tohle je po čertech dobře organizovaná parta. Pochybuji, že bleskurychle-dovezené buňky s chemickým WC a barevné velkoplošné obrazovky jsou znakem "NEZÁVISLÉ" kultury. Někdo to určitě zaplatit musel a určitě to nebylo levné, kdo tedy sponzoruje "nezávislé" technaře?
Nestávává se tak z této akce "KOMERČNÍ" záležitost?

Jestli celá akce nebyla v rozporu se zákonem, proč technaři dopředu nekomunikovaly se zákonem. Na všech ostatních fesťácích tato komunikace funguje. Jsou snad technaři něco extra?

Skutečně zahraniční (spec. francouzští) nezávisláci nebyli připraveni na střety s policií?

Když před několika týdny německá policie překazila obdobnou akci na svém území se stejnou (možná i silnější) razancí, proč se o tom nikde příliš nepsalo?

Znáte odpovědi :?: Přemýšlejte :!:
Stačí sledovat internetové diskuze, kde se technaři domlouvají na demonstraci. Tipuju že to nejproduktivnější jádro je na nyx.cz. Kde někdo nabídne Toi-Toi někdo zase velkoplošnou obrazovku, mikrofon, pódium pro dnešek je třeba vyčleněn klub Roxy... zatím sem nezaznamenal že by to finacoval nějaký sponzor... mezi technaři je plno lidí kteří na den můžou něco nabídnout... samozřejmě zadarmo...

Uživatelský avatar
Proxy
Moderátor
Příspěvky: 2459
Registrován: 27.11.2003 14:29
Bydliště: 4,5,12,20,94
Kontaktovat uživatele:

CzechTek

Příspěvek od Proxy » 16.8.2005 14:44

Kdo viděl CzechTek v Praze na Letné, je mu jasné, že tohle je po čertech dobře organizovaná parta. Pochybuji, že bleskurychle-dovezené buňky s chemickým WC a barevné velkoplošné obrazovky jsou znakem "NEZÁVISLÉ" kultury. Někdo to určitě zaplatit musel a určitě to nebylo levné, kdo tedy sponzoruje "nezávislé" technaře?
Nestávává se tak z této akce "KOMERČNÍ" záležitost?

Jestli celá akce nebyla v rozporu se zákonem, proč technaři dopředu nekomunikovaly se zákonem. Na všech ostatních fesťácích tato komunikace funguje. Jsou snad technaři něco extra?

Skutečně zahraniční (spec. francouzští) nezávisláci nebyli připraveni na střety s policií?

Když před několika týdny německá policie překazila obdobnou akci na svém území se stejnou (možná i silnější) razancí, proč se o tom nikde příliš nepsalo?

Znáte odpovědi :?: Přemýšlejte :!:

Zamčeno