TT Laurová - Radlická

Archiv starých nebo neaktuálních příspěvků. Příspěvky, které přinášejí informace, jejíchž poselství již bylo naplněno v minulosti.

Moderátoři: DavidD, TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
Proxy
Moderátor
Příspěvky: 2459
Registrován: 27.11.2003 14:29
Bydliště: 4,5,12,20,94
Kontaktovat uživatele:

Re: TT Laurová - Radlická

Příspěvek od Proxy » 21.3.2008 11:43

Z:idea: Aktuálně to vypadá, že poslední den provozu trojúhelníku na Laurové bude pátek 28. března.

Linka 6 bude zkrácena do zastávky Na Knížecí, kde bude pro pár spojů i manipulační zastávka -objezd v protisměru MSO, tj. Nádražní > Za ženskými domovy > Radlická > Plzeňská. Náhradní dopravu asi bohužel skutečně zajistí Hotliner :( Zdroj: JR-portál

MF
Uživatel
Příspěvky: 4274
Registrován: 04.3.2007 19:28

Re: TT Laurová - Radlická

Příspěvek od MF » 12.3.2008 19:34

Takže se omlouvám za sezinformaci o ukončení linky 6 na Křížové. Není o tom ani zmínka. Jen to, že rekonstrukce bude probíhat od Křížové za obloukem směr Laurová...

Dále jen potvrzuji, že zastávka Sazka arena se skutečně bude přejmenovávat stejně jako aréna podle jména nového majitele - tedy "outů arena" =D>

Uživatelský avatar
Marek B.
Uživatel
Příspěvky: 455
Registrován: 17.6.2004 14:40
Bydliště: Praga Caput Regni Bohemiae

Re: TT Laurová - Radlická

Příspěvek od Marek B. » 12.3.2008 12:05

Fořtík píše:No jasně, lepší něco, než nic. Ale proč tam musí být pro auta dva pruhy? Stejně se tam auta s tramvají navzájem zdržujou, bo když můžou jet auta, tak nemůže tramvaj a naopak.
Fořtíku já bych v tom logiku nehledal. Tady v Praze se nerozhoduje podle logiky, ale podle aktuálních zájmů. Taky bych se mohl ptát, proč v Radlické ulici neomezili IGK na 1x1 pruh, i když po zprovozněmí Mrázovky by teoreticky veškerá průjezdná doprava měja jet tunelem. Pak by se mohla zřídit zastávka před sídlem Mafry a odklonila by se tam 6. To by mě přišlo logické, protože 6 přes knížecí je k ničemu, tam už jsou 3 linky a Mafra je už od Anděla docela daleko. Další zastávka by se dala zřídit někde u křížení Radlické s Bieblovou. Podle mě by tyto kroky krásně zlepšily obsluhu dané oblasti.
Naposledy upravil(a) Marek B. dne 13.3.2008 20:41, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Fořtík
Uživatel
Příspěvky: 2418
Registrován: 13.11.2003 22:51
Bydliště: Přijde den, kdy to odtajním! ;-)
Kontaktovat uživatele:

Re: TT Laurová - Radlická

Příspěvek od Fořtík » 12.3.2008 10:52

Absolut píše:Fořtíku, tam nebylo co vymyslet. Byly dva kolizní pořadavky a velký tlak, aby tam ta tramvaj nejezdila vůbec. Řešení s tramvají stojící několik let ve frontě za IGK než se rozšíří křižovatka mi připadá o dost lepší, než aby tam ta tramvaj nejezdila.
No jasně, lepší něco, než nic. Ale proč tam musí být pro auta dva pruhy? Stejně se tam auta s tramvají navzájem zdržujou, bo když můžou jet auta, tak nemůže tramvaj a naopak.

Uživatelský avatar
Absolut
Moderátor
Příspěvky: 5319
Registrován: 21.12.2005 12:28
Bydliště: Tam, kde vedle vytejká poslední flaška...

Re: TT Laurová - Radlická

Příspěvek od Absolut » 12.3.2008 9:30

Fořtíku, tam nebylo co vymyslet. Byly dva kolizní pořadavky a velký tlak, aby tam ta tramvaj nejezdila vůbec. Řešení s tramvají stojící několik let ve frontě za IGK než se rozšíří křižovatka mi připadá o dost lepší, než aby tam ta tramvaj nejezdila.

Uživatelský avatar
Fořtík
Uživatel
Příspěvky: 2418
Registrován: 13.11.2003 22:51
Bydliště: Přijde den, kdy to odtajním! ;-)
Kontaktovat uživatele:

Re: TT Laurová - Radlická

Příspěvek od Fořtík » 11.3.2008 23:01

P_V píše:Té křižovatce by hlavně prospělo rozšíření Radlické od tunelu až k ní a zřízení řadicích pruhů pro GK.
Souhlas. Přímý pruh umístěný na koleje snad vymýšlel úplný deb*l! :twisted:

MF
Uživatel
Příspěvky: 4274
Registrován: 04.3.2007 19:28

Re: TT Laurová - Radlická

Příspěvek od MF » 11.3.2008 21:44

Opravdu nevím jak to bude /jestli vůbec/ s linkou 6 a jejím ukončením na Křížové. Toto je pouze informace z jisté porady. Co se týká kaliforňana, tak ten by klidně mohl být umístěn někde mezi vjezdem do tunelu a přejezdem k zastávce Křížová - tedy na rovině a nikoliv pouze v prostoru Křížové...

Pokud by zde byly nasezeny KT, tak by mohlo dojít k prodloužení intervalu v souvislosti s dvojnásobnou kapacitou KT a tedy její "křižování" na jiném místě než u Žeňáků.

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: TT Laurová - Radlická

Příspěvek od Karosák » 11.3.2008 21:23

O té křižovatce Za Ženskými domovy jsem začal protže MF napsal 9.3.2008, 11:47 ve vlakne "Vyluky a jina omezeni" toto: Tak jsem se včera dozvěděl toto: Uzavření trati na Laurovou od 1. 5. 2008. Ukončení linky 6 v zastávce Křížová. Nový trojúhelník pro T3 asi nebude :) , takže budou nasazeny KT8. Na opravu křižovatky Ženské domovy nejsou peníze...
A take tam taky byl prispevek, ze to spis bude X-6 Hotliner...to vidim taky nejrealneji :?

Uživatelský avatar
Absolut
Moderátor
Příspěvky: 5319
Registrován: 21.12.2005 12:28
Bydliště: Tam, kde vedle vytejká poslední flaška...

Re: TT Laurová - Radlická

Příspěvek od Absolut » 11.3.2008 16:31

Říjen. Jak jsem psal už mockrát.

Budoucí rozšíření křižovatky je přesně důvod, proč ji teď nerekonstruovat.

Pozemky potřebné k rozšíření jsou předmětem kšeftu

P_V
Uživatel
Příspěvky: 4079
Registrován: 23.11.2003 18:49

Re: TT Laurová - Radlická

Příspěvek od P_V » 11.3.2008 16:28

Té křižovatce by hlavně prospělo rozšíření Radlické od tunelu až k ní a zřízení řadicích pruhů pro GK.

Uživatelský avatar
Proxy
Moderátor
Příspěvky: 2459
Registrován: 27.11.2003 14:29
Bydliště: 4,5,12,20,94
Kontaktovat uživatele:

Re: TT Laurová - Radlická

Příspěvek od Proxy » 11.3.2008 15:31

Absolut píše:Žádný přejezd na Křížové se v souvislosti s křižovatkou Radlická x Za Ženskými domovy neplánuje.
Ano, souhlasím - navíc to ani není technicky možné :!: Kaliforňan je totiž velice citlivý na to, aby trať byla přímá a rovná, což na Křížové není (zastávka pouze pro 2xT a před ní oblouček) Nehledě na fakt, že v křižovatce u Ženských domovů je potkávací místo a tak dibilně udělaný program SSZ, že míjení KT je zde prakticky vyloučeno :(
Karosák píše:Se zde tuhle psalo, že bude přejezd na Křížové, protože nejsou drobný na opravu křižovatky Za Ženskými domovy, ale zaráží mě, že je na tom ta křižovatka tak špatně...mě ani nepřipadá...kde je problém :?:
Problém se skrývá pod asfaltem, neb podloží se neměnilo od první poloviny 80. let, kdy křižovatka vznikla. Svrchní železo pak bylo vyměněno před pár lety, kdy se obnovoval provoz po stavbě Mrázovky :( Jinak jsem slyšel, že zprovoznění tratě nové tratě k metru se díky neprovedené rekonstrukci uskuteční už koncem letních prázdnin...

Uživatelský avatar
Absolut
Moderátor
Příspěvky: 5319
Registrován: 21.12.2005 12:28
Bydliště: Tam, kde vedle vytejká poslední flaška...

Re: TT Laurová - Radlická

Příspěvek od Absolut » 11.3.2008 15:04

Žádný přejezd na Křížové se v souvislosti s křižovatkou Radlická x Za Ženskými domovy neplánuje.

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: TT Laurová - Radlická

Příspěvek od Karosák » 11.3.2008 14:36

Se zde tuhle psalo, že bude přejezd na Křížové, protože nejsou drobný na opravu křižovatky Za Ženskými domovy, ale zaráží mě, že je na tom ta křižovatka tak špatně...mě ani nepřipadá...kde je problém :?:

Uživatelský avatar
Damir Holas
Uživatel
Příspěvky: 1564
Registrován: 23.8.2006 17:28
Bydliště: Slánská / Koh-i-noor / Radlická / Zemědělská univerzita

Re: TT Laurová - Radlická

Příspěvek od Damir Holas » 07.3.2008 22:10

Marek B. píše:Spíš je mě líto, že znovu nezadláždili i TT. Kostky beru jako esteticky významnou součást (nejen) centra Prahy.
Tak to mě není kostek líto ani náhodou. Do centra Prahy (třeba na Malou Stranu) ano, ale jinak nemilosrdně vykopat... :twisted: :!:

Uživatelský avatar
MOp
Administrátor
Příspěvky: 4740
Registrován: 18.1.2007 22:38
Bydliště: Všude dobře v Konstalu105N nejlíp!
Kontaktovat uživatele:

Re: TT Laurová - Radlická

Příspěvek od MOp » 07.3.2008 21:16

tak tak.. kostky patri do ulic!
bohuzel, hlukove normy jsou svine a tak krizovatky v kostkach mizi jedna za druhou - palackeho namesti, albertov, letensky tunel...

Odpovědět