TT Laurová - Radlická

Archiv starých nebo neaktuálních příspěvků. Příspěvky, které přinášejí informace, jejíchž poselství již bylo naplněno v minulosti.

Moderátoři: DavidD, TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
Tom 11
Uživatel
Příspěvky: 774
Registrován: 19.8.2006 18:17
Bydliště: Byla doba, kdy se mé bydliště nacházelo u linky, jejíž číslo mám v nicku.
Kontaktovat uživatele:

Re: TT Laurová - Radlická

Příspěvek od Tom 11 » 29.9.2008 20:57

Dnes se v Radlicích konala jedna z posledních zkušebních jízd - tentokrát s vozem 5521.

Uživatelský avatar
pawel
Uživatel
Příspěvky: 2384
Registrován: 15.7.2004 23:10
Bydliště: M22 / U8

Re: TT Laurová - Radlická

Příspěvek od pawel » 29.9.2008 16:56

ostrůvky: vím že norma je max 20 cm, ale používá se až do tohoto maxima? jinak jak je to u labutě si nepamatuju, ale snad víc než míň..

P_V
Uživatel
Příspěvky: 4079
Registrován: 23.11.2003 18:49

Re: TT Laurová - Radlická

Příspěvek od P_V » 29.9.2008 14:38

mfdnes: Uvažuje se o tom, že by byla v budoucnu trať ještě protažena dále do Jinonic?
Šteiner: Do Jinonic spíše ne, ale směrem na Dívčí Hrady, kde Praha 5 plánuje velkou výstavbu bytových domů. Trať kterou budeme otevírat, je na toto prodloužení připravena.
mfdnes: Dá se odhadnout, kdy tak bude?
Šteiner: To zatím ne. Zatím se výstavba ještě neplánuje. Teď se chceme zaměřit i na jiné části Prahy.
Nevíte jak připravena? (tedy nějak lépe, než jen že se ulice a trať opět rozkope a zřídí se odbočka, s takovou rétorikou je pak všechno připraveno na všechno)

Uživatelský avatar
carnero
Uživatel
Příspěvky: 69
Registrován: 18.9.2008 10:46
Bydliště: Skoro na konci nové sedmičky
Kontaktovat uživatele:

Re: TT Laurová - Radlická

Příspěvek od carnero » 29.9.2008 10:38

Proxy píše:Jak jsem si prošel celou trať, ani v nové části není ten zvýšený pás žádný zázrak. Zdá se mi, že ten "nouzový nájezd" je v Radlicích poměrně nižší než v Seifertovce před Bulharem :oops:
Co se týče starého úseku (Laurová - Křížová), tak tam je pokrok, pokud bude mít tramvaj pás oddělený od aut aspoň bílou čarou. Před rekonstrukcí byl pravý pruh vyhrazen pro parkování a auta musela jezdit po kolejích. Jsem zvědav jestli to parkoviště vrátí... slyšel jsem, že MČ Praha 5 původně požadovala, aby Radlická ulice měla stejné dopravní řešení jako Karmelitská před Újezdem :oops:
Shora, u Laurové je bílá čára a počítám, že povede až dolů. Jenže problém je v tom, že křižovatka dole u Křížové má dva odbočovací pruhy (vlevo a vpravo), které začínájí o pár metrů výš u předchozího semaforu (pro výjezd tramvají z Křížové). Ty dva odbočovací pruhy způsobují, že řidiči se staví do dvou kolon již výrazně dřív. Původně začínaly dvě kolony v místech, kde to dovolovaly po stranách stojící auta... což byla zhruba polovina cesty mezi Braunovou a Křížovou.

Uvidíme, třeba budou jednou řidiči slušní a budou stát jen tam, kde mají (kdo tomu věří?). Ale očekával jsem, že TT bude zvýšená až dolů a nikoliv jen k Laurové.

Vtipné taky je, že na Radlické už se nebude moct parkovat (jedině dobře), ale parkoviště nikde žádné nové není a neuvědomuji si, že by v oblasti bylo, kde parkovat.

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6706
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: TT Laurová - Radlická

Příspěvek od demon » 28.9.2008 22:51

Proxy píše:Jsem zvědav jestli to parkoviště vrátí... slyšel jsem, že MČ Praha 5 původně požadovala, aby Radlická ulice měla stejné dopravní řešení jako Karmelitská před Újezdem :oops:
Aha, takže je to účel a ne že by se nevešly... #-o
To je ovšem ideální stav pro metrolinkizaci sedmičky, už se těšim.

Uživatelský avatar
Proxy
Moderátor
Příspěvky: 2459
Registrován: 27.11.2003 14:29
Bydliště: 4,5,12,20,94
Kontaktovat uživatele:

Re: TT Laurová - Radlická

Příspěvek od Proxy » 28.9.2008 21:44

Pawel píše:-mají zastávky vysoké hrany (tj. tak, aby mezi výškou hrany nástupiště a nejnižším schodem/podlahou tramvaje byl jen malý rozdíl)?
Definitivní asfalt ještě nebyl položen, takže nemůžu přesně odpovědět, ale výška miniostrůvků u přechodů naznačují stejnou výši jako u Bílé Labuti ;-)
carnero píše:Další dotaz: Bude vozovka oddělena od tramvajového pásu? Nebo se vůbec nic nezmění a jako dosud budou tramvaje "viset" v zácpě mezi auty. Bílá čára pro řidiče vážně není překážka a důvod, proč se nesnažit předjet ostatní po TT. A zatím to vypadá bohužel jen na bílou čáru... ani náznak alespoň těch půlkruhových "obrubníků" :((
Jak jsem si prošel celou trať, ani v nové části není ten zvýšený pás žádný zázrak. Zdá se mi, že ten "nouzový nájezd" je v Radlicích poměrně nižší než v Seifertovce před Bulharem :oops:
Co se týče starého úseku (Laurová - Křížová), tak tam je pokrok, pokud bude mít tramvaj pás oddělený od aut aspoň bílou čarou. Před rekonstrukcí byl pravý pruh vyhrazen pro parkování a auta musela jezdit po kolejích. Jsem zvědav jestli to parkoviště vrátí... slyšel jsem, že MČ Praha 5 původně požadovala, aby Radlická ulice měla stejné dopravní řešení jako Karmelitská před Újezdem :oops:

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6706
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: TT Laurová - Radlická

Příspěvek od demon » 28.9.2008 21:27

MOp píše:2/ Podélné dělící prahy se tam nevejdou.
Nemám úplně jasný povědomí jak je na tom vozovka se šířkou v celé délce Radlické, ale minimálně v nejkritičtějšim úseku před křižovatkou s křížovou by se bumlíky stoprocentně vešly !

Uživatelský avatar
MOp
Administrátor
Příspěvky: 4740
Registrován: 18.1.2007 22:38
Bydliště: Všude dobře v Konstalu105N nejlíp!
Kontaktovat uživatele:

Re: TT Laurová - Radlická

Příspěvek od MOp » 28.9.2008 20:58

1/ Výška ostrůvku je dána normou na 12-20cm.
2/ Podélné dělící prahy se tam nevejdou.
3/ Jo vysunuti chodníku a "vídeň" by se mi také líbíla, ale řidiči by stejně jezdili po kolejích, jelikož kromě Albertova po ní neumí jezdit. Předpokládám, že zde nebyla zřízena z důvodu vysokých intenzit IAD.

Uživatelský avatar
carnero
Uživatel
Příspěvky: 69
Registrován: 18.9.2008 10:46
Bydliště: Skoro na konci nové sedmičky
Kontaktovat uživatele:

Re: TT Laurová - Radlická

Příspěvek od carnero » 28.9.2008 20:15

Další dotaz:
Bude vozovka oddělena od tramvajového pásu? Nebo se vůbec nic nezmění a jako dosud budou tramvaje "viset" v zácpě mezi auty. Bílá čára pro řidiče vážně není překážka a důvod, proč se nesnažit předjet ostatní po TT.

A zatím to vypadá bohužel jen na bílou čáru... ani náznak alespoň těch půlkruhových "obrubníků" :((

Uživatelský avatar
pawel
Uživatel
Příspěvky: 2384
Registrován: 15.7.2004 23:10
Bydliště: M22 / U8

Re: TT Laurová - Radlická

Příspěvek od pawel » 28.9.2008 17:56

dotazy:
-mají zastávky vysoké hrany (tj. tak, aby mezi výškou hrany nástupiště a nejnižším schodem/podlahou tramvaje byl jen malý rozdíl)?
-nebylo by možné uspořádat zastávkový prostor na Braunově zc/dc nějak moderněji? třeba rozšíření chodníku do současné vozovky plus vídeň nebo tak něco? dost mi tam chybí čekárny..

jo a poslední foto vypadá jak z počítače :) jinak dík za report

Uživatelský avatar
Proxy
Moderátor
Příspěvky: 2459
Registrován: 27.11.2003 14:29
Bydliště: 4,5,12,20,94
Kontaktovat uživatele:

Re: TT Laurová - Radlická

Příspěvek od Proxy » 28.9.2008 17:26

A ještě dva pohledy do smyčky...
02-smycka.jpg
01-radlicka.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Proxy
Moderátor
Příspěvky: 2459
Registrován: 27.11.2003 14:29
Bydliště: 4,5,12,20,94
Kontaktovat uživatele:

Re: TT Laurová - Radlická

Příspěvek od Proxy » 28.9.2008 17:16

Do otevření tratě zbývá týden - tak je čas na poslední kontrolní den na stavbě...
03-laurova.jpg
04-braunova-zc.jpg
05-braunova-dc.jpg
06-trat.jpg
07-krizova.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Josef
problémový jedinec
Příspěvky: 492
Registrován: 24.3.2008 18:10

Re: TT Laurová - Radlická

Příspěvek od Josef » 18.9.2008 18:51

Jo fotil jsem ji ráno na knížecí, a a řidič ani nepřibrzdil...

Uživatelský avatar
Tom 11
Uživatel
Příspěvky: 774
Registrován: 19.8.2006 18:17
Bydliště: Byla doba, kdy se mé bydliště nacházelo u linky, jejíž číslo mám v nicku.
Kontaktovat uživatele:

Re: TT Laurová - Radlická

Příspěvek od Tom 11 » 18.9.2008 17:35

Když už,tak se zeptám - včerejší v pořadí 3.jízdu do Radlic nefotil nikdo? Jelo se s 5521 pro DÚ.

Uživatelský avatar
Fořtík
Uživatel
Příspěvky: 2418
Registrován: 13.11.2003 22:51
Bydliště: Přijde den, kdy to odtajním! ;-)
Kontaktovat uživatele:

Re: TT Laurová - Radlická

Příspěvek od Fořtík » 18.9.2008 15:00

Absolut píše:Oceňuju a tleskám =D> už jsem tam zase týden nebyl a asi se tam taky ještě pár dní nedostanu.
No, já tam nebyl ještě ani jednou, ani se tam nechystám. :lol: Vezmu to tam rovnou tramvají... :lol:

Odpovědět