"Inteligentní" jízdní řády

Archiv starých nebo neaktuálních příspěvků. Příspěvky, které přinášejí informace, jejíchž poselství již bylo naplněno v minulosti.

Moderátoři: DavidD, TRAM-FÓRUM

Zamčeno
Uživatelský avatar
Pajda
Uživatel
Příspěvky: 341
Registrován: 02.9.2004 14:44
Bydliště: Zatím ještě v Praze...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pajda » 19.1.2007 9:52

DP tu přece nejsou od toho, aby vyhověli lidem. Posvátná kráva je tu jízdní řád.
Ještě že venku není zima, protože občas na KN řidič při čekání na volno naprosto vyvětrá celou tramvaj, i když nikde není v dohledu nikdo, kdo by chtěl nastoupit. Nerozhoduje ani to, že má deře na tlačítka pro cestující.

:evil:

Uživatelský avatar
Káem
Uživatel
Příspěvky: 904
Registrován: 03.11.2006 15:32
Bydliště: 1,8,15,25,26,51,56,AE
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Káem » 19.1.2007 9:15

Ale odpověděli ti zázračně rychle. To se cení. Asi na to mají šablonu.
Jinak je to ale klasika. Vše bylo dodrženo, a klienti (plátci, zákazníci, živitelé) jsou přesto nas*aný. Takhle ten kapitalismus nevybudujeme nikdy, soudruzi. Obávám se, že když tedy není chyba v předpisech, bude chyba v lidech...

Viados

Re: Malovanka

Příspěvek od Viados » 18.1.2007 15:41

Káem píše:Napíšou, že návaznost není v JŘ vyznačena, že čekání by způsobilo zpoždění, bla bla bla.
Přesně. Tady je odpověď:


Vážený pane,

na základě prošetření Vaší stížnosti na nečekání řidičů linky č. 23 na spoje linky č. 25 v zastávce Malovanka směrem do centra Vám sdělujeme následující. Ačkoliv mají obě tramvajové linky v zastávkovém jízdním řádu uvedený stejný čas odjezdu (8:27 a 8:51 hod.), nemají povinnost na sebe čekat, protože v této zastávce není garantovaný přestup. Garantované přestupní body jsou pouze u nočních linek ve stanovených zastávkách a jsou na zastávkových jízdních řádech vyznačeny. Vzhledem k tomu, že řidič linky č. 23 vyjíždí z konečné, je povinen dodržet přesně stanovený čas odjezdu, zatímco u linky č. 25 může dojít ke zpoždění oproti zastávkovému jízdnímu řádu mimo jiné např. v důsledku dopravní situace v úseku mezi Bílou Horou a Malovankou. Ze záznamů řídícího systému o průjezdu linek kontrolním bodem Malovanka v termínech dle Vašeho podání jsme zjistili, že k porušení předpisu řidiči předmětných linek nedošlo. Dne 12. 12. 2006 odjela linka č. 23 prokazatelně v 8:27:16 hod. a linka č. 25 v 8:27:54 hod. Dne 20. 12. 2006 odjela linka č. 23 v 8:51:07 hod. a linka č. 25 v 8:51:42 hod., tj. ve všech případech v souladu s jízdním řádem.

Ještě doplňujeme, že časové polohy spojů jednotlivých linek v rozhodujících obdobích (špička, sedlo, polonoční provoz atd.), tj. rozsah provozu, tvorba a návaznost jízdních řádů, délka intervalů mezi spoji, četnost spojů, trasy linek, umístění zastávek apod. stanovuje organizace ROPID (Regionální organizátor pražské integrované dopravy), Rytířská 10, Praha 1, s ohledem na výsledky přepravních průzkumů a počet použitelných vozidel. Ve smyslu objednávky této organizace jako garanta hromadné dopravy v pražském regionu jsou zadané parametry městské hromadné dopravy zpracovávány Dopravním podnikem hl. m. Prahy, a.s. jako provozovatelem městské hromadné dopravy a není možno je svévolně měnit.

S pozdravem
Jaroslav Lukeš v. r.
vedoucí oddělení Dopravní kontrola

Uživatelský avatar
Káem
Uživatel
Příspěvky: 904
Registrován: 03.11.2006 15:32
Bydliště: 1,8,15,25,26,51,56,AE
Kontaktovat uživatele:

Re: Malovanka

Příspěvek od Káem » 15.1.2007 10:32

Viados píše:Dnes mi s 23 na Malovance ujel znovu. Zavřel přesně v sekundu, kdy 25 otevřela dveře. Ještě jsem na něj mával. Jak dlouho to bude trvat, než soustavné pranýřování adresované na DPHMP a.s. - Oddělení stížností přinese nějaký výsledek? Nebo je psaní stížností srabárna a je lepší mu rozbít hubu?
Bohužel, tady stížnost nepomůže. Napíšou, že návaznost není v JŘ vyznačena, že čekání by způsobilo zpoždění, bla bla bla. Svým způsobem budou mít pravdu. Tady pomůže jedině reportáž TVNova. To jsem myslel to "společenskou atmosférou". Pranýřování není stížnost. Na stížnost by to bylo, kdyby prokazatelně něco porušil. Třeba čekání v noční dopravě.

Viados

Re: Malovanka

Příspěvek od Viados » 15.1.2007 9:33

Káem píše:Rozdělil bych to do dvou problémů:
1) Řidiči ujíždějí, i když se vidí. To se spraví jedině změnou společenské atmosféry, kdy takovýto čin bude soustavně pranýřován.
Dnes mi s 23 na Malovance ujel znovu. Zavřel přesně v sekundu, kdy 25 otevřela dveře. Ještě jsem na něj mával. Jak dlouho to bude trvat, než soustavné pranýřování adresované na DPHMP a.s. - Oddělení stížností přinese nějaký výsledek? Nebo je psaní stížností srabárna a je lepší mu rozbít hubu?

Viados

Příspěvek od Viados » 15.1.2007 9:22

DJ LA DÉFENSE píše:Chudáci... Aspoň, kdyby za něco stála co?
Naopak, cizinci většinou jedou do Prahy za památkami. Proč jim nedopřát i jednu technickou. (Proti T3 nic nemám, mně se líbí. Ale vzhledem k tomu, že sv. Vít byl dostaven v roce 1929, T3 je dnes už z poloviny tak stará ;o)))

Uživatelský avatar
Pajda
Uživatel
Příspěvky: 341
Registrován: 02.9.2004 14:44
Bydliště: Zatím ještě v Praze...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pajda » 22.12.2006 9:54

Petr píše:Tak Ropid neustále řeší, jak posílit přetěžovanou 18, do které se na Karláku já osobně dost často nevejdu, a ty bys jí nahradil ještě narvanější 22 :lol:
Je smutné, když se do tramvaje nevejde ani řidič. Vyzývám kompetetntní místa, aby se začala touto neutěšenou situací řešit. :wink: :wink:

Uživatelský avatar
Petr
Provozovatel
Příspěvky: 2040
Registrován: 14.11.2003 8:36
Bydliště: ....Brejšín přes noc na flešku hodí novej program křižovatky, já s Démonem zajedem přešroubovat znač
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr » 21.12.2006 23:06

Káem píše:Petr: nechal bych 22 objíždět mazi Brusnicí a Chotk.sadama přes Hradčanskou, 15 a 25 na Malovanku. Kolem Hradu jen 23, a dále 22 přes Staroměstskou a z toho implicitně vychází zrušení 18 přinejmenším v úseku Hradčanská-KN , aby nebylo moc tramvají v Bádeniho. A z KN na Vozovnu4 by jí mohla nahradit 21. Neříkám, že je to nejlepší řešení, ale ušetřily by se vozy i řidiči, kterých je prý málo.
Tak Ropid neustále řeší, jak posílit přetěžovanou 18, do které se na Karláku já osobně dost často nevejdu, a ty bys jí nahradil ještě narvanější 22 :lol:

DJ LA DÉFENSE
Uživatel
Příspěvky: 799
Registrován: 23.10.2006 15:00

Příspěvek od DJ LA DÉFENSE » 21.12.2006 22:49

dušan píše:to si piš, že jsi měl, spousta cizinců se nahoru z malostranské vyváží tramkou!
Chudáci... Aspoň, kdyby za něco stála co?

Uživatelský avatar
dušan
Uživatel
Příspěvky: 655
Registrován: 03.4.2004 10:02
Bydliště: v roce 2015 u nové tramvajové trati, tedy dá-li Bůh,Bém a DP

Příspěvek od dušan » 21.12.2006 22:10

DJ LA DÉFENSE píše:....... třeba jsme měl jen pechfógl :lol:

to si piš, že jsi měl, spousta cizinců se nahoru z malostranské vyváží tramkou!

DJ LA DÉFENSE
Uživatel
Příspěvky: 799
Registrován: 23.10.2006 15:00

Příspěvek od DJ LA DÉFENSE » 21.12.2006 20:38

7080 píše:A ty myslíš, že ty davy turistů co jedou na hrad, že se nacpou do jedné dvojice?
Nevim, byl jsem tam naposledy asi v létě a žádný "davy" jsem neviděl, hodně z těch "davů" bylo autobusama... Ale nevim, třeba jsme měl jen pechfógl :lol:

Uživatelský avatar
7080
Uživatel
Příspěvky: 1084
Registrován: 02.12.2005 13:40
Bydliště: V kopci mezi M 135 a M 22

Příspěvek od 7080 » 21.12.2006 20:31

Káem píše:Petr: nechal bych 22 objíždět mazi Brusnicí a Chotk.sadama přes Hradčanskou, 15 a 25 na Malovanku. Kolem Hradu jen 23, a dále 22 přes Staroměstskou a z toho implicitně vychází zrušení 18 přinejmenším v úseku Hradčanská-KN , aby nebylo moc tramvají v Bádeniho. A z KN na Vozovnu4 by jí mohla nahradit 21. Neříkám, že je to nejlepší řešení, ale ušetřily by se vozy i řidiči, kterých je prý málo.
A ty myslíš, že ty davy turistů co jedou na hrad, že se nacpou do jedné dvojice?

DJ LA DÉFENSE
Uživatel
Příspěvky: 799
Registrován: 23.10.2006 15:00

Příspěvek od DJ LA DÉFENSE » 21.12.2006 20:31

9001 píše:No jenže to máš jenom ve špičce. Třeba večer nebo o víkendech je celkem příjemný že mají proklad.

Ve špičce nemá cenu proklady moc řešit,když je interval 8 minut. To nikoho nzabije si počkat ,ale ve večerním a víkendovém provozu je to horší.
Třeba v tuhle dobu mi hrozně vadí čekat na tramvaj... Všude mraky lidí... brrrrrr. A myslim si, že by to stejně tak dramatický nebylo...

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10207
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 9001 » 21.12.2006 20:19

DJ LA DÉFENSE píše:Ty proklady stejně nefungují, často bývají už na Kohinorce sjeté...
No jenže to máš jenom ve špičce. Třeba večer nebo o víkendech je celkem příjemný že mají proklad.

Ve špičce nemá cenu proklady moc řešit,když je interval 8 minut. To nikoho nzabije si počkat ,ale ve večerním a víkendovém provozu je to horší.

DJ LA DÉFENSE
Uživatel
Příspěvky: 799
Registrován: 23.10.2006 15:00

Příspěvek od DJ LA DÉFENSE » 21.12.2006 19:52

9001 píše:Jenže pak máš v háji proklady 22 a 23 po zbytek trasy.
Ty proklady stejně nefungují, často bývají už na Kohinorce sjeté...

Zamčeno