"Inteligentní" jízdní řády

Archiv starých nebo neaktuálních příspěvků. Příspěvky, které přinášejí informace, jejíchž poselství již bylo naplněno v minulosti.

Moderátoři: DavidD, TRAM-FÓRUM

Zamčeno
Uživatelský avatar
dušan
Uživatel
Příspěvky: 655
Registrován: 03.4.2004 10:02
Bydliště: v roce 2015 u nové tramvajové trati, tedy dá-li Bůh,Bém a DP

Re: "Inteligentní" jízdní řády

Příspěvek od dušan » 26.8.2005 14:01

Anonymous píše:
dušan píše:Dnes jsem po delší době podíval s linkou 14 na Barrandov a jen jsem zíral. Od samého začátku bylo drženo pravidlo, že linky budou z konečné odjíždět v prokladu tak, aby se dodržel jednotný interval mezi odjíždějícími tramvajemi. Jaké bylo dnes moje zděšení, když linky 14 a 20 v ranní špičce odjíždí z konečné v rozmezí jedné minuty, dokonce v 8:44 ve stejný čas! Kde je inteligence? Takže všichni cestující nastoupili do linky 20 a já za ní jel prázdný, navíc již v zastávce Hlubočepy zpožděný.
Doufejme, že po skončení prázdnin a výluk - i když linka 14 bude mít výluku kolem Stírky - se vše vrátí do normálu.
To si teda objevil teplou vodu...Je to tam od začátku prázdnin. :roll:
čti pořádně a všechno

Návštěvník

Re: "Inteligentní" jízdní řády

Příspěvek od Návštěvník » 26.8.2005 12:21

dušan píše:Dnes jsem po delší době podíval s limkou 14 na Barrandov a jen jsem zíral. Od samého začátku bylo drženo pravidlo, že linky budou z konečné odjíždět v prokladu tak, aby se dodržel jednotný interval mezi odjíždějícími tramvajemi. Jaké bylo dnes moje zděšení, když linky 14 a 20 v ranní špičce odjíždí z konečné v rozmezí jedné minuty, dokonce v 8:44 ve stejný čas! Kde je inteligence? Takže všichni cestující nastoupili do linky 20 a já za ní jel prázdný, navíc již v zastávce Hlubočepy zpožděný.
Doufejme, že po skončení prázdnin a výluk - i když linka 14 bude mít výluku kolem Stírky - se vše vrátí do normálu.
To si teda objevil teplou vodu...Je to tam od začátku prázdnin. :roll:

KM

Příspěvek od KM » 26.8.2005 12:04

Kočí píše:[Jak je to konkrétně v tom Chomutově? já už tam nebyl ani nepamatuju :lol:
Třeba takhle: http://www.dpchj.cz/MHD/SO357083.HTM Páteřní trolejbus.

Uživatelský avatar
Kočí
Uživatel
Příspěvky: 209
Registrován: 19.3.2005 14:26
Bydliště: ...příští zastávka Letenské náměstí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kočí » 26.8.2005 11:14

KM píše:1) Právě Ropid způsobuje, že jsou JŘ pro cestující a ne pro DP. Vidíme to tam, kde do toho Ropid zasahuje méně - výjezdy a zátahy a vidíme to v jiných městech (Chomutov)
22) ...
Jak je to konkrétně v tom Chomutově? já už tam nebyl ani nepamatuju :lol:

Uživatelský avatar
Proxy
Moderátor
Příspěvky: 2459
Registrován: 27.11.2003 14:29
Bydliště: 4,5,12,20,94
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Proxy » 26.8.2005 10:17

Já jsem si nevšiml, že by linky 12 a 14 jezdily ráno nějak přetížené - takže mi vyjímečně ty proklady sice přijdou divné, ale je to funkční.
Navíc si lidé zvykli a někteří si rádi počkají na prázdnou linku 20.
Vzhledem k tomu, že s ní jezdím do práce téměř bez přestupu, tak si nestěžuji :mrgreen:

KM

Příspěvek od KM » 26.8.2005 10:04

1) Právě Ropid způsobuje, že jsou JŘ pro cestující a ne pro DP. Vidíme to tam, kde do toho Ropid zasahuje méně - výjezdy a zátahy a vidíme to v jiných městech (Chomutov)
2) Popisovaný jev je typická chyba vzniklá touhou po množství linek do všech stran a přes celé město. Kdyby na Barr byla 13 v int 2/4/6/10 2xT a k tomu 14 pro labužníky, couraly a klaustrofobiky v libovolném intervalu, problém by nevznikl.

Uživatelský avatar
Tonda Ježek
Uživatel
Příspěvky: 1080
Registrován: 30.11.2003 22:54
Kontaktovat uživatele:

Re: "Inteligentní" jízdní řády

Příspěvek od Tonda Ježek » 26.8.2005 0:24

Afenot píše: Nějakým excesum i zabranis. Jak to rekl pan Albrecht z DP Ostrava: jízdní řády budou pořádně, až budu mít víc pěněz.
V Praze budou JŘ pořádně, až se do toho přestane montovat ROPID! Ten dělá prokladová schémata.

Afenot
Uživatel
Příspěvky: 120
Registrován: 17.11.2003 20:21
Bydliště: vesmír, Sluneční soustava, Země, Evropa, střední Evropa, Česká Republika, hlavní město Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: "Inteligentní" jízdní řády

Příspěvek od Afenot » 25.8.2005 21:53

MOp píše:
dušan píše:Dnes jsem po delší době podíval s limkou 14 na Barrandov a jen jsem zíral. Od samého začátku bylo drženo pravidlo, že linky budou z konečné odjíždět v prokladu tak, aby se dodržel jednotný interval mezi odjíždějícími tramvajemi. Jaké bylo dnes moje zděšení, když linky 14 a 20 v ranní špičce odjíždí z konečné v rozmezí jedné minuty, dokonce v 8:44 ve stejný čas! Kde je inteligence? Takže všichni cestující nastoupili do linky 20 a já za ní jel prázdný, navíc již v zastávce Hlubočepy zpožděný.
Doufejme, že po skončení prázdnin a výluk - i když linka 14 bude mít výluku kolem Stírky - se vše vrátí do normálu.
jednotlivym excesum nezabranis.. vzdy v inkriminovanem obdobi prechodu z jednoho intervalu na druhy bude dochazet k nepravidelnostem.
Nějakým excesum i zabranis. Jak to rekl pan Albrecht z DP Ostrava: jízdní řády budou pořádně, až budu mít víc pěněz.

Martin

Příspěvek od Martin » 25.8.2005 21:41

Ano ano, na OJŘ se snažili dodržet důsledný proklad mezi linkami 12 a 20, tudíž logicky spolu jezdí ve špičkách 14 a 20. Logiku chápu, všechno špatné je k něčemu dobré, že.

Uživatelský avatar
dušan
Uživatel
Příspěvky: 655
Registrován: 03.4.2004 10:02
Bydliště: v roce 2015 u nové tramvajové trati, tedy dá-li Bůh,Bém a DP

Re: "Inteligentní" jízdní řády

Příspěvek od dušan » 25.8.2005 19:13

MOp píše:
dušan píše:Dnes jsem po delší době podíval s limkou 14 na Barrandov a jen jsem zíral. Od samého začátku bylo drženo pravidlo, že linky budou z konečné odjíždět v prokladu tak, aby se dodržel jednotný interval mezi odjíždějícími tramvajemi. Jaké bylo dnes moje zděšení, když linky 14 a 20 v ranní špičce odjíždí z konečné v rozmezí jedné minuty, dokonce v 8:44 ve stejný čas! Kde je inteligence? Takže všichni cestující nastoupili do linky 20 a já za ní jel prázdný, navíc již v zastávce Hlubočepy zpožděný.
Doufejme, že po skončení prázdnin a výluk - i když linka 14 bude mít výluku kolem Stírky - se vše vrátí do normálu.
jednotlivym excesum nezabranis.. vzdy v inkriminovanem obdobi prechodu z jednoho intervalu na druhy bude dochazet k nepravidelnostem.
pozor, to není při přechodu intervalu, ten odjezd po minutě je mezi 7 a 8 hodinou

MOp

Re: "Inteligentní" jízdní řády

Příspěvek od MOp » 25.8.2005 19:08

dušan píše:Dnes jsem po delší době podíval s limkou 14 na Barrandov a jen jsem zíral. Od samého začátku bylo drženo pravidlo, že linky budou z konečné odjíždět v prokladu tak, aby se dodržel jednotný interval mezi odjíždějícími tramvajemi. Jaké bylo dnes moje zděšení, když linky 14 a 20 v ranní špičce odjíždí z konečné v rozmezí jedné minuty, dokonce v 8:44 ve stejný čas! Kde je inteligence? Takže všichni cestující nastoupili do linky 20 a já za ní jel prázdný, navíc již v zastávce Hlubočepy zpožděný.
Doufejme, že po skončení prázdnin a výluk - i když linka 14 bude mít výluku kolem Stírky - se vše vrátí do normálu.
jednotlivym excesum nezabranis.. vzdy v inkriminovanem obdobi prechodu z jednoho intervalu na druhy bude dochazet k nepravidelnostem.

Uživatelský avatar
dušan
Uživatel
Příspěvky: 655
Registrován: 03.4.2004 10:02
Bydliště: v roce 2015 u nové tramvajové trati, tedy dá-li Bůh,Bém a DP

"Inteligentní" jízdní řády

Příspěvek od dušan » 25.8.2005 19:03

Dnes jsem po delší době podíval s limkou 14 na Barrandov a jen jsem zíral. Od samého začátku bylo drženo pravidlo, že linky budou z konečné odjíždět v prokladu tak, aby se dodržel jednotný interval mezi odjíždějícími tramvajemi. Jaké bylo dnes moje zděšení, když linky 14 a 20 v ranní špičce odjíždí z konečné v rozmezí jedné minuty, dokonce v 8:44 ve stejný čas! Kde je inteligence? Takže všichni cestující nastoupili do linky 20 a já za ní jel prázdný, navíc již v zastávce Hlubočepy zpožděný.
Doufejme, že po skončení prázdnin a výluk - i když linka 14 bude mít výluku kolem Stírky - se vše vrátí do normálu.

Zamčeno