Firefox vs. IE

Archiv starých nebo neaktuálních příspěvků. Příspěvky, které přinášejí informace, jejíchž poselství již bylo naplněno v minulosti.

Moderátoři: DavidD, TRAM-FÓRUM

radek31
Moderátor
Příspěvky: 1713
Registrován: 02.7.2004 16:41
Bydliště: Modřany, kousek od smyčky Levského

Příspěvek od radek31 » 13.9.2005 19:39

Tombus píše:Nechcete to řešit někde jinde? :?
stejně to za chvilku nějaký moderátor smaže :-) argumenty už jsou stejně všechny řečený, takže další debata nemá smysl

Tombus
Uživatel
Příspěvky: 263
Registrován: 02.12.2003 21:04
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tombus » 13.9.2005 19:34

Nechcete to řešit někde jinde? :?

radek31
Moderátor
Příspěvky: 1713
Registrován: 02.7.2004 16:41
Bydliště: Modřany, kousek od smyčky Levského

Příspěvek od radek31 » 13.9.2005 19:01

pokud mluvím o nadstavbových programech IE, tak se tím myslí Maxthon, Avant a podobně a ne Google toolbar (ten akorát zpřístupní vychytávky googlu i pro IE a FF v pohodlnějším provedení - ano je i pro FF)
jak jsi přišel na to, že ti google toolbar pomůže s bezpečností? to je naprostá blbost, nemá žádnou takovou funkci
a to že záložky jsou nanic? no jsi jeden z mála co si to myslí, i MS ví, že jsou užitečné a v novém IE budou
no a co říct o tvém kámošovi - nevím kdo to je, nevím kolik mu je let, nevím jaké má vzdělání - ale pochybuju, že by to byla pro mě autorita - přece jenom se na internetu pohybuju už asi 9 let a nějaký "kámoš", kterých je na netu desítky a stovky tisíc a každý s jiným názorem, mě moc nezajímají - spíš by mě zajímalo kdo jsi ty, protože když se v profilu podívám na tvé příspěvky tam dojem odborníka nebudíš a nezveřejnit ani email to opravdu tvé názory moc nepodpoří - pokud to nevíš, tak na netu není anonymní pisatel moc respektovaný - jo a kdyby tě zajímalo, kdo je na českém netu opravdová autorita jejíž názory se dají brát vážně, tak je to třeba Patrick Zandl http://www.marigold.cz/item/proc-jsem-p ... a-o-blinkx

7059074

Příspěvek od 7059074 » 13.9.2005 18:47

1) nadstavbové programy, např: Google Toolbar (a ten je alespoň užitečnej), mají pár kB. Záložky a podobné věci jsou na nic. Napsal bych to tvrdějc, ale bylo by to přehvězdičkováno.
2) Jak to, že mi třeba takovej Google Toolbar nepomůže s bezpečností? Dost toho eliminuje. A to co neoddělá on, to se stejně nedostane, přes zabezpečení, které má IE díky záplatám.
3) Ta havěť je dělaná PŘEDEVŠÍM pro (nebo spíš proti) IE, protože je o hodně rozšířenější.
4) Ukazoval jsem tuhle diskuzi kámošovi a on mi řekl: Jak chceš proti těm kecům o argumentovat? Na to se dá říct jenom: TAK TO PROSTĚ NENI! (neber si to prosím osobně, tohle není můj názor)

radek31
Moderátor
Příspěvky: 1713
Registrován: 02.7.2004 16:41
Bydliště: Modřany, kousek od smyčky Levského

Příspěvek od radek31 » 13.9.2005 18:33

7059074 píše:Můžeš mi vysvětlit rozdíl "nadstavbovým programem" a pluginem? :)
Jakej je FF bez pluginů? Já nevím. Nepoužívám ho. Ale asi to taky žádnej zázrak nebude.
S FF si nemáš šanci počítač zasvinit jenom proto, že jsou takovéhle programky a kódy dělané na IE, protože je víc rozšířený. To je jeho jediná nevýhoda. Ale tohle se dá jednoduše odbourat. Stačí si tam nainstalovat něco jako plugin do FF. Tak jakej je rozdíl mezi "slaboučkým IE" a zajisté "silným FF"?
je velký rozdíl mezi nastavbovým programem co má hromadu MB a zvlášť se instaluje (a navíc umí jen to co FF v základu - např. záložky a podobně) a pluginem, který má pár kB a instaluje se přímo z a do FF - navíc nadstavbový program ti nepomůže s bezpečností, protože stále používá jádro IE
havěť je dělaná pro všechny programy, ale FF má restriktivnější nastavení už v defaultu a ssamozřejmě i podrobnější uživatelské nastavení (můžeš si přesně nastavit co všechno javaskriptu dovolíš atp.)

7059074

Příspěvek od 7059074 » 13.9.2005 18:29

Můžeš mi vysvětlit rozdíl "nadstavbovým programem" a pluginem? :)
Jakej je FF bez pluginů? Já nevím. Nepoužívám ho. Ale asi to taky žádnej zázrak nebude.
S FF si nemáš šanci počítač zasvinit jenom proto, že jsou takovéhle programky a kódy dělané na IE, protože je víc rozšířený. To je jeho jediná nevýhoda. Ale tohle se dá jednoduše odbourat. Stačí si tam nainstalovat něco jako plugin do FF. Tak jakej je rozdíl mezi "slaboučkým IE" a zajisté "silným FF"?

radek31
Moderátor
Příspěvky: 1713
Registrován: 02.7.2004 16:41
Bydliště: Modřany, kousek od smyčky Levského

Příspěvek od radek31 » 13.9.2005 18:22

7059074 píše:Samozřejmě, že IE bez záplat bych si do počítače nedával. Ale rozhodně mi přijde bezpečnější, než Firefox. Hrozně by mě zajímalo, jak by na tom byl s bezpečností Firefox, kdyby byl tak rozšířen jako IE.
Jinak, pokud by jsi chtěl takhle dále diskutovat, tak ti musím přiznat, že Win XP přímo nemám rád. :lol:
A fakt nevidím výhodu ve Firefoxu. Zkoušel jsem ho. Nijak mě neoslnil a ještě navíc byl pomalejší než IE.
IE sám o sobě je fakt slaboučkej, aby to k něčemu vypadalo, tak je potřeba použít nadstavbové programy a to já nemám moc rád
na druhou stranu FF toho umí dost a s pluginama vše co potřebuji

a že ti přijde IE bezpečnější? tak to je opravdu jen pocit, protože praxe je odlišná
dřív jsem se jednu dobu živil stavěním PC a můžu ti říct, že přes všechny záplaty si laik zasviní windows havětí do 2 týdnů s IE a téměř nikdy s FF - člověk, co tomu rozumí bude v pohodě i s IE, ale opravdový začátečník to nesmí dostat do ruky - odklikne cokoliv a pak se to dialerama a červama jen hemží

7059074

Příspěvek od 7059074 » 13.9.2005 18:10

Samozřejmě, že IE bez záplat bych si do počítače nedával. Ale rozhodně mi přijde bezpečnější, než Firefox. Hrozně by mě zajímalo, jak by na tom byl s bezpečností Firefox, kdyby byl tak rozšířen jako IE.
Jinak, pokud by jsi chtěl takhle dále diskutovat, tak ti musím přiznat, že Win XP přímo nemám rád. :lol:
A fakt nevidím výhodu ve Firefoxu. Zkoušel jsem ho. Nijak mě neoslnil a ještě navíc byl pomalejší než IE.

radek31
Moderátor
Příspěvky: 1713
Registrován: 02.7.2004 16:41
Bydliště: Modřany, kousek od smyčky Levského

Příspěvek od radek31 » 13.9.2005 18:03

7059074 píše:Mě Microsoft vydá bezpečnostní záplatu, kdykoliv se objeví nějaké nebezpečí.
nepovídej http://technet.idnes.cz/tec_aktuality.a ... uality_vse
i MS i další společnosti vydávají záplaty, to není nic nového, jde o to jak dlouho vydrží prohlížeč nezáplatovaný, protože MS vydává záplaty pouze jednou v měsíci a čeká se na ně týdny až měsíce
ale zkus na windows s nezáplatovaným IE prosurfovat pár stránek a pak to samé s FF a uvidíš :-)
každopádně MS mi nijak extra nevadí, XP pokládám za povedený systém a IE jsem taky dlouho používal, jen říkám, že FF má taky něco do sebe

7059074

Příspěvek od 7059074 » 13.9.2005 17:52

Souhlasím. Mě Microsoft vydá bezpečnostní záplatu, kdykoliv se objeví nějaké nebezpečí.
A co tobě? http://www.zive.cz/h/Viryabezpecnost/AR ... 3&CAI=2156

radek31
Moderátor
Příspěvky: 1713
Registrován: 02.7.2004 16:41
Bydliště: Modřany, kousek od smyčky Levského

Příspěvek od radek31 » 13.9.2005 17:45

7059074 píše:Souhlasím, že by to mělo být děláno podle standardů. Ale zároveň tvrdím, že pokud to jeden program dokáže rozpoznat a jinej ne, tak kterej je asi lepší? :)
lepší je ten, přes který se ti do kompu nedostane hromada spyware a dalšího odpadu
podle mě by se program měl posuzovat podle toho jak interpretuje stránky psané podle standardů
každopádně neříkám, že FF je bez chyb, ani zdaleka, ale je to rozšířený prohlížeč a neměl by být přehlížený

7059074

Příspěvek od 7059074 » 13.9.2005 17:34

Souhlasím, že by to mělo být děláno podle standardů. Ale zároveň tvrdím, že pokud to jeden program dokáže rozpoznat a jinej ne, tak kterej je asi lepší? :)
A dost. Tamto měl být jenom vtípek. Pojďme zase na tramvaje. Ať už ve Firefoxu, nebo IE, nebo v tramvajácký uniformě. :D

radek31
Moderátor
Příspěvky: 1713
Registrován: 02.7.2004 16:41
Bydliště: Modřany, kousek od smyčky Levského

Příspěvek od radek31 » 13.9.2005 17:27

7059074 píše:V IE ta stránka bez problémů funguje, tudíž 80% lidí na internetu s tím nemůže mít problém.
Není nad výhody Firefoxu. :lol:
nezlob se, ale to, že si IE domyslí co tím chtěl autor říct a pak to zobrazí "náhodně" přece není výhoda - kdyby se držel standardů jako FF tak by se tohle nemohlo stát, protože autor by to vyladil podle standardu aby to bylo vidět i v IE a tím pádem by to šlo všude

7059074

Příspěvek od 7059074 » 13.9.2005 17:10

V IE ta stránka bez problémů funguje, tudíž 80% lidí na internetu s tím nemůže mít problém.
Není nad výhody Firefoxu. :lol:

Mohl by jsi sem prosím napsat něco víc o tom barvení v Modřanech? Kdy to bylo, jaké jsou škody na tramvaji (Kč) a jaké na cestujících (ks)?

radek31
Moderátor
Příspěvky: 1713
Registrován: 02.7.2004 16:41
Bydliště: Modřany, kousek od smyčky Levského

Příspěvek od radek31 » 13.9.2005 17:09

tramvajak píše:Díky za "lichotku" a vysvětlení - já ti řeknu na rovinu, že v tvorbě internetových stránek mám totání guláš... ale to už jsi evidentně zjistil.
já se v tvorbě stránek nevyznám, jinak bych ti řekl kde přesně je problém, mě spíš zajímá HW - ale určitě tu je pár lidí co umí psát html a ti by mohli něco poradit
ale je to škoda, protože FF je přece jenom dost rozšířený prohlížeč a není důvod aby to nefungovalo

Zamčeno