Úvodníčky a reakce na ně

Archiv starých nebo neaktuálních příspěvků. Příspěvky, které přinášejí informace, jejíchž poselství již bylo naplněno v minulosti.

Moderátoři: DavidD, TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Yvona U.

Hlásič

Příspěvek od Yvona U. » 19.7.2006 15:38

Úvodníček se Švejkem se povedl, akorát bych Švejkovi dala místo sluchátek tuplák piva :lol:
Jen co bych chtěla říct, ohledně hlásičů a nastavení transparentů. Všichni víme, že transparent nás dokáže občas překvapit i bez naší námahy. :(
Je spousta lidí, co se bojí na hlásiči cokoli zmáčknout,aby nezmáčkli něco, co by jim ovlivnilo prémie. Bohužel je to tak.
Myslím si, že by nebylo od věci, kdyby se na vozovnách rozdávaly manuály v tištěné podobě. :D :wink:

Uživatelský avatar
Fořtík
Uživatel
Příspěvky: 2418
Registrován: 13.11.2003 22:51
Bydliště: Přijde den, kdy to odtajním! ;-)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fořtík » 03.7.2006 11:06

Yvona v NK píše:Já mnohokrát zažila, že metro přijíždějící do stanice také troubilo, a to za situace,kdy nikdo na nastupišti nebyl za zakázanou zónou. Někdy troubí i když nabere lidi a chce se rozjet, přitom dveře jsou zavřené.

Předpisy metra neznám, tak proto se ptám.

Také troubějí,když metro jen stanicí projíždí,z hlediska bezpečnosti,což je logické, to chápu, ale to ostatní Tů Tů moc ne :P :P . Můžeš mi to nějak přiblížit? Dík

Mimochodem metrácký klakson dělá pěkný rachot,člověk se pěkně lekne
Když už jsme od jednoho podniku, nazývejme věci shodnými pojmy, respektive termíny, tedy zakázaná zóna = bezpečnostní pás. ;-) Tvrdit, že v bezpečnostním pásu nikdo nebyl je názor z velké části subjektivní, stejně subjektivní názor na dění ve stanici má strojvedoucí. Existují tři základní pohledy na dění ve stanici - pohled očima cestujícího (kam, ačkoliv jsi kolega, sice z jiné jednotky, ale přeci z pohledu provozu metra patříš), poté pohled provozního zaměstnance (dozorčí, manipulant, případně třeba i vlakový dispečer) skrze průmyslovou televizi a pak je poslední, v té chvíli zcela určitě nejdůležitější pohled na dění u nástupní hrany a to je pohled strojvedoucího. A věř, že třetí jmenovaný si nedokážeš představit - pohled z jedoucího vlaku vypadá úplně jinak. Co tím tedy básník míní? Tobě se sice může zdát, že bezpečnostní pás je čistý, rovněž já na televizi nic neuvidím, celou situaci však může zcela jinak vidět strojvedoucí přijíždějící do stanice. A pokud váhám, zda-li mám použít výstrahy k odvrácení případného neštěstí či nehody, pak volím možnost ANO, je to jako u vás u tramvají, pokud nevíš, jestli o tobě člověk stojící na zastávce zády k tobě ví, můžeš na něj cinknout a už si můžeš být téměř jistá, že ví. :-P Jen tak mimochodem, k bezpečnostnímu pásu patří také vodorovné značení, na které se rovněž nesmí šlapat. A bezpečnostní pás tam opravdu není pro srandu králíkům. ;-)

Další věc - zavřené dveře. To můžeš poznat pouze ve voze, ve kterém se nacházíš. Pravdou je, že na trasách A a C lze poznat zavření dveří podle "červené" signalizace nade dveřmi - dokud svítí, jedny nebo více dveří jsou otevřeny. Potom strojvedoucí dává návěst "pozor" i tehdy, zůstanou-li drženy dveře na konci vlaku.

Když mi dáš jiný konkrétní případ, rád vysvětlím, pokud budu vědět. ;-)

8729
Uživatel
Příspěvky: 26
Registrován: 01.9.2004 19:46

Příspěvek od 8729 » 23.6.2006 11:11

Afenot: Nekde se utraci za hezky TRAM sloupky a priserny tramvaje, a nekde maj fajn tramvaje a priserny sloupky ;) Zalezi na tom, co preferujes...

Afenot
Uživatel
Příspěvky: 120
Registrován: 17.11.2003 20:21
Bydliště: vesmír, Sluneční soustava, Země, Evropa, střední Evropa, Česká Republika, hlavní město Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Afenot » 22.6.2006 10:24

Petře, jestli si stěžuješ na stav pražský zastávkových sloupků, zajeď si do Plzně, jen pro ilustraci sem něco dám...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

skaf

Příspěvek od skaf » 16.4.2006 13:26

AD uvodnicek z 19.2.: Která je to linka a které pořadí?

Uživatelský avatar
Mapl
Uživatel
Příspěvky: 622
Registrován: 11.5.2005 20:42
Bydliště: Praha 2 - Vinohrady
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mapl » 16.1.2006 18:08

Jj, je dobré, když se na stránkách o tramvajích občas objeví i něco mimo ně. Akorát by to chtělo dobrý konec. :cry: 8-)

Uživatelský avatar
Phabbey
Uživatel
Příspěvky: 266
Registrován: 24.4.2004 21:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Phabbey » 16.1.2006 17:31

Martin-KT8D5.RN2P píše:Tak tohle skutečně nemá chybu, kdo je autorem??
Tak autoři budou pochopitelně dva, že :lol:
Ale je to skvělý...

Martin-KT8D5.RN2P

Příspěvek od Martin-KT8D5.RN2P » 15.1.2006 22:13

MOp píše:jak se tvori historie..

aneb reakce na posledni aktualizaci :-D

http://www.prazsketramvaje.cz/obrazky/v ... 93-001.jpg vs. http://foto.prazsketramvaje.cz/2006/led ... 3+6821.jpg
Tak tohle skutečně nemá chybu, kdo je autorem??

MOp

Příspěvek od MOp » 15.1.2006 21:40


Uživatelský avatar
Mapl
Uživatel
Příspěvky: 622
Registrován: 11.5.2005 20:42
Bydliště: Praha 2 - Vinohrady
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mapl » 09.1.2006 15:55

To je fakt pěkně napsaný. :) :shock: :D
Já taky držím palce, protiže každýho života je šílená škoda, i psího samozřejmě. :( :o

Uživatelský avatar
Fořtík
Uživatel
Příspěvky: 2418
Registrován: 13.11.2003 22:51
Bydliště: Přijde den, kdy to odtajním! ;-)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fořtík » 09.1.2006 14:05

Naše čubina je bohužel už pár let slepá, nemůže, respektive snažíme se, aby nechodil an místa, která nezná, protože by si mohla ublížit. Zahradu na naší chatě má perfektně zmapovanou a když se někde objeví něco mimořádného, je to pro ní vždy těžké a bolestivé (bourá), přišli jsme na to, že jí musíme všechny nové věci ukazovat - zahradní nábytek, odstavené kolečko, nový stromek aj. Naše Seidina se neuzdraví, nikdy vidět nebude, Betynka má však hodně naděje, proto jí držíme se Seidinou palečky.

Martin-KT8D5.RN2P

Příspěvek od Martin-KT8D5.RN2P » 09.1.2006 13:13

a koukám sekce zoo... :lol:

Uživatelský avatar
PvvS
Uživatel
Příspěvky: 1403
Registrován: 15.11.2003 20:20
Bydliště: DP Sestroslav & DP Amberovy Lazne
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PvvS » 09.1.2006 12:49

Mno taky se pochlubim :
http://www.dfklub.cz/gallery/opinion.php?id=5936
http://www.dfklub.cz/gallery/opinion.php?id=5935

Kocour(ne ten z fora) ma 14 let a pes 8 :) S obema sme si taky uzili svy, ale uz je to zaplatpanbu snad vsechno dobry

Uživatelský avatar
Tom
Uživatel
Příspěvky: 864
Registrován: 15.11.2003 21:58
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tom » 09.1.2006 11:35

Něco podobného jsem také měl doma...

http://www.kralici.com/alba.asp?a=192&page=2

též sem musel píchat injekce..., následně sem si i udělal jakýsi veterinářský minikurz :) a začal jsem čistit díru pod okem až k zubům. A to bylo každýden dvakrát denně... 8 měsíců držel. Ten náš králík žral hodně čokolády tak se mu zkazil zub, kvůli křehké čelisti není možné z horního patra něco trahat. Celkově žil 8 let což je na králika docela úspěch.

Uživatelský avatar
Absolut
Moderátor
Příspěvky: 5319
Registrován: 21.12.2005 12:28
Bydliště: Tam, kde vedle vytejká poslední flaška...

Příspěvek od Absolut » 09.1.2006 9:21

Jo fakt je to kolikrát horší než když máte tu nemoc sami. Jak jsem psal v návštěvní knize, držíme Betynce palce i s kočkama. Jo a tohel je Ofélie, moje 6ti letá číča s cukrovkou (pícháme inzulín :cry: ), na obrázku ještě v době plného zdraví se mi válí v posteli.

Odpovědět