Úvodníčky a reakce na ně

Archiv starých nebo neaktuálních příspěvků. Příspěvky, které přinášejí informace, jejíchž poselství již bylo naplněno v minulosti.

Moderátoři: DavidD, TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 29.12.2005 15:38

to stejný samý totéž :lol: ...

KM

Příspěvek od KM » 29.12.2005 12:20

Anonymous píše:[

"to samé" ... z angl. "the same"
Nebude to spíš z němčiny? Tak jako např. dát/nechat si něco udělat. Teď nevím ekvivalent, ale z angličtiny k nám přicházejí věci v posledních řekněme dvaceti letech a spíš slova než vazby.

Uživatelský avatar
Ostravák
Uživatel
Příspěvky: 160
Registrován: 18.6.2005 16:11
Bydliště: kousek od tramvajové zastávky Antonína Poledníka
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ostravák » 29.12.2005 11:40

Karotka píše:Žáci, neřikejte "to samý", řikejte "totéž" ... a máte to to samý! :lol: ("to samé" je podle mě hybrid ... nebo nářeční tvar)
Je to sice hybrid, ale spisovný :wink:

Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 29.12.2005 9:03

Karotka píše:Žáci, neřikejte "to samý", řikejte "totéž" ... a máte to to samý! :lol: ("to samé" je podle mě hybrid ... nebo nářeční tvar)
"to samé" ... z angl. "the same"

Uživatelský avatar
Karotka
Uživatel
Příspěvky: 1180
Registrován: 09.2.2005 20:59
Bydliště: Příští zastávka je na zmámení.

Příspěvek od Karotka » 28.12.2005 23:16

Žáci, neřikejte "to samý", řikejte "totéž" ... a máte to to samý! :lol: ("to samé" je podle mě hybrid ... nebo nářeční tvar)

Uživatelský avatar
Ostravák
Uživatel
Příspěvky: 160
Registrován: 18.6.2005 16:11
Bydliště: kousek od tramvajové zastávky Antonína Poledníka
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ostravák » 28.12.2005 17:46

A kdybycom to brali úplně správně, tak
Mně jen vadilo, jak se MOp pustil do toho človíčka, který se zeptal na to samé, co je v úvodníčku, a hned dostal co proto.

Uživatelský avatar
Karotka
Uživatel
Příspěvky: 1180
Registrován: 09.2.2005 20:59
Bydliště: Příští zastávka je na zmámení.

Příspěvek od Karotka » 28.12.2005 15:28

To už spíše takhle: :lol:
Mně jen vadilo, jak se MOp pustil do toho človíčka, kterej se zeptal na to samý, co je v úvodníčku, a hned dostal co proto.

Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 28.12.2005 15:24

Karotka píše:
Mně jen vadilo, jak se MOp pustil do toho človíčka, kterej se zeptal na to samý co je v úvodníčku a hned dostal co proto.
Velice zajímavý náhled na "dostání co proto". Ten človíček by měl držet nervy na uzdě.
Vy nečtete pravidla českého pravopisu? :wink:
Vy nečtete Ottův slovník naučný? :lol:
A co takhle:
Mně jen vadilo, jak se MOp pustil do toho človíčka, kterej se zeptal na to samý, co je v úvodníčku a hned dostal co proto.
Snad se nebudeme hádat o čárkách...

Uživatelský avatar
Karotka
Uživatel
Příspěvky: 1180
Registrován: 09.2.2005 20:59
Bydliště: Příští zastávka je na zmámení.

Příspěvek od Karotka » 27.12.2005 20:53

Mně jen vadilo, jak se MOp pustil do toho človíčka, kterej se zeptal na to samý co je v úvodníčku a hned dostal co proto.
Velice zajímavý náhled na "dostání co proto". Ten človíček by měl držet nervy na uzdě.
Vy nečtete pravidla českého pravopisu? :wink:
Vy nečtete Ottův slovník naučný? :lol:

KM

Příspěvek od KM » 27.12.2005 14:50

Tomu se říká účinná lítost. :wink:

Ondřej

Příspěvek od Ondřej » 27.12.2005 14:45

KM píše:Chybná byla reakce člověka, který byl upozorněn, že je to v úvodníčku.
V mé práci dokonce přímo záměrně odkazujeme tazatele na náš web, právě proto aby se s ním seznámili, naučili v něm hledat a snížili množství dotazů, byť by byla konkrétní odpověď na dotaz jednodusšší než navést tazatele na web. Taky to někteří chápou, jako že se s nima nechceme babrat, ale opak je pravdou - naučí-li se chodit na web místo toho že zvednou telefon nebo pošlou email s dotazem, dozví se toho daleko víc.
A taky nám občas sdělují,že naše stránky jsou nepřehledné a nablblé, tak jim řeknu, že na 1000 spokojených připadá jeden nespokojený a že tudíž chyba bude u nich a nic se měnit nebude. (To je rada pro admina, jak řešit trauma z toho, že někdo nazval úvodníčk nablblým :-)))
Já ty příblblé úvodníčky tak nemyslel, mě šlo uplně o jinou pojintu.Napsal jsem, že je to jen můj názor a ať to necháte být. Jen jsem to prostě napsal blbě. Mě jen vadilo jak se MOp pustil do toho človíčka kterej se zeptal na to samí co je v úvodníčku a hned dostal co proto.A chtěl jsem naznačit že jsou taky lidi kteří úvodníčky nemusí!

KM

Příspěvek od KM » 27.12.2005 11:06

Petr píše:
KM píše:(...)(To je rada pro admina, jak řešit trauma z toho, že někdo nazval úvodníčk nablblým :-)))
Díky, ale trauma vážně nemám, vždyť já otevíral šampaňské :wink:
To je i pro příště, umění vyrovnat se s kritikou (oprávněnou i neoprávněnou) zde ještě není příliš rozšířeno :P

Uživatelský avatar
Petr
Provozovatel
Příspěvky: 2040
Registrován: 14.11.2003 8:36
Bydliště: ....Brejšín přes noc na flešku hodí novej program křižovatky, já s Démonem zajedem přešroubovat znač
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr » 27.12.2005 11:02

KM píše:(...)(To je rada pro admina, jak řešit trauma z toho, že někdo nazval úvodníčk nablblým :-)))
Díky, ale trauma vážně nemám, vždyť já otevíral šampaňské :wink:

KM

Příspěvek od KM » 27.12.2005 10:59

Chybná byla reakce člověka, který byl upozorněn, že je to v úvodníčku.
V mé práci dokonce přímo záměrně odkazujeme tazatele na náš web, právě proto aby se s ním seznámili, naučili v něm hledat a snížili množství dotazů, byť by byla konkrétní odpověď na dotaz jednodusšší než navést tazatele na web. Taky to někteří chápou, jako že se s nima nechceme babrat, ale opak je pravdou - naučí-li se chodit na web místo toho že zvednou telefon nebo pošlou email s dotazem, dozví se toho daleko víc.
A taky nám občas sdělují,že naše stránky jsou nepřehledné a nablblé, tak jim řeknu, že na 1000 spokojených připadá jeden nespokojený a že tudíž chyba bude u nich a nic se měnit nebude. (To je rada pro admina, jak řešit trauma z toho, že někdo nazval úvodníčk nablblým :-)))

MOp

Příspěvek od MOp » 26.12.2005 9:37

a/ Ktery ***** opet trhal temata bez souvislosti?
b/ Do ktere z Tomovych kategorii patrila ta ma odpoved (pripomenuti kvuli ad a/)
vy nectete uvodnicky?

23. prosince 2005:
Poslední informace o zahájení provozu vozu Škoda 14T s cestujícími jsou strohé - nejdříve 1. ledna 2006....
Nejprve jsem se slusne zeptal, zda dotycny cte uvodnicky a pote jsem mu ihned odpovedel. No a ted je z toho opet vitr na strese. Zase jsem ja ten spatny.

Je videt, ze pomahat se nevyplaci, takze nic kloudneho ode mne jiz necekejte.

Ondrej> Nezlob se, ale ten, kdo se nesnazi najit odpoved na otazku drive nez ji polozi, pro mne neni lenoch, ale *****. Tuplem to plati pro 100x stejnou otazku.

Odpovědět