Výhybky

Archiv starých nebo neaktuálních příspěvků. Příspěvky, které přinášejí informace, jejíchž poselství již bylo naplněno v minulosti.

Moderátoři: DavidD, TRAM-FÓRUM

Zamčeno
KM

Příspěvek od KM » 02.12.2005 10:34

Když ty Radku31 tak snadno chytáš na první našlápnutí :P Taxe nezlob, no. Do mě se naváží kdekdo a kdekoliv. :wink:

KM

Příspěvek od KM » 02.12.2005 10:32

Možná že je dneska nějakej předpis, kterej nedovoluje přestavovat výhybky jízdou? Pokud ne, tak co, kdo z vás mi předvede přestavění výhybky tímto způsobem (=kdo z vás ví, kde má pantograf?) :P

radek31
Moderátor
Příspěvky: 1713
Registrován: 02.7.2004 16:41
Bydliště: Modřany, kousek od smyčky Levského

Příspěvek od radek31 » 02.12.2005 10:30

hází to jízdou, o to nejde
pro KM - jistě časy má možná stejné, ale to jaké zpoždění vozí už to neukazuje, když jsem s ní jel já, tak řidič v čase Výstaviště byl na Nám. Rep. - ale to KM nebere, časy mají papírově stejné a to je hlavní

navíc jel jsi za historickou někdy Malostranská - Brusnice? já jo a bylo to utrpení - v tom kopci se naprosto nechytá
o víkendu jsou jízdní doby kratší a říkám ti ještě jednou, že Malovanka - Karlovo nám. (nějaká výletní jízda s turistama) znamená pro linku 23 10 (deset) minut zpoždění
"Tak, tak. Jenže mnozí dnešní dovedou tak akorát trefit sekci "
my ten kontakt taky "trefujeme" akorát tlačítkem a ne klikou a sekce? to, že na ní někdo kašle neznamená, že se netrefí
já sekce nedávám, ale vím, že pár řidičů si s tím hlavu nedělá
řidiči historické jsou profíci a rozhodně tu nejde o ně, ale o ty tramvaje - jsou už prostě pomalé a zdržují - hlavě tím, že každá tramvaj navíc ti sebere světla, rozhodí správné pořadí (třeba křižovatka Újezd - stačí jedna historická a už má 23 před sebou 6 a ta jí za sebou vleče až na I.P.) atp. - i cvičná, zkušební, služební atd. - pak se to začne podjíždět zdržovat na kontrolních bodech a už to není ono
Prostě pánové, jezdíte s nejmodernějšíma tramvajema stejně jako dědci s klikou.
dnešní tramvaje jezdí rychle, problém je halda cestujících a špatná preference na SSZ - můžeš jet minutu 50 km/h a k čemu ti to je, když pak na křižovatce stojíš jak trubka 2 minuty? to jde pak vše do háje

co z toho máš, že se do nás neustále navážíš? jel jsi párkrát tramvají, tak máš pocit, že máš patent na rozum a vís nejlíp jak jí řídit? já byl taky párkrát u doktora, ale na operování se zatím necítím
Naposledy upravil(a) radek31 dne 02.12.2005 10:58, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Fořtík
Uživatel
Příspěvky: 2418
Registrován: 13.11.2003 22:51
Bydliště: Přijde den, kdy to odtajním! ;-)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fořtík » 02.12.2005 10:21

KM píše:Ono se to tak v historii dělalo odjakživa. Až T měly nějakej silnej odběr i při nejmenším sešlápnutí jízdy či co, takže to výhybkám resp. té elektrice v nich nesvědčilo. Tlačítko výhybka v zásadě jen nahrazuje sešlápnutí jízdy aby protékal proud. Ale to už je hodně laicky, to by někdo mohl uvést na pravou míru... :shock:
Teď nevím, jestli to napíšu správně, ale ten kontakt na výhybku reaguje na nějaký konstatní odběr proudu, tušim 200 A. U vozu T3 konstatního jízdního proudu nedocílíš, u vozů T3P, T6 a jiných modifikací není problém. Vím, že se dají výhybky přestavovat i bez použití tlačítka.

Martin-KT8D5.RN2P

Příspěvek od Martin-KT8D5.RN2P » 02.12.2005 10:19

Fořtík píše:
Martin-KT8D5.RN2P píše:Tak to teda čumim a omlouvám se, pak ale nechápu proč dycinky je vidim s tágem venku. :shock: Děkuji za rozšíření obzorů.
To můžeš ale mnohdy vidět i řidiče nových vozů. Zkrátka to někdy nevyjde.
U 91, ale na každý křižovatce jsem je viděl. To mě zmátlo asi teda no. Pardon.

KM

Příspěvek od KM » 02.12.2005 10:18

Martin-KT8D5.RN2P píše:[]Tak to teda čumim a omlouvám se, pak ale nechápu proč dycinky je vidim s tágem venku. :shock: Děkuji za rozšíření obzorů.
Ono se to tak v historii dělalo odjakživa. Až T měly nějakej silnej odběr i při nejmenším sešlápnutí jízdy či co, takže to výhybkám resp. té elektrice v nich nesvědčilo. Tlačítko výhybka v zásadě jen nahrazuje sešlápnutí jízdy aby protékal proud. Ale to už je hodně laicky, to by někdo mohl uvést na pravou míru... :shock:

Uživatelský avatar
Fořtík
Uživatel
Příspěvky: 2418
Registrován: 13.11.2003 22:51
Bydliště: Přijde den, kdy to odtajním! ;-)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fořtík » 02.12.2005 10:16

Martin-KT8D5.RN2P píše:Tak to teda čumim a omlouvám se, pak ale nechápu proč dycinky je vidim s tágem venku. :shock: Děkuji za rozšíření obzorů.
To můžeš ale mnohdy vidět i řidiče nových vozů. Zkrátka to někdy nevyjde.

Martin-KT8D5.RN2P

Příspěvek od Martin-KT8D5.RN2P » 02.12.2005 10:14

Fořtík píše:
Martin-KT8D5.RN2P píše:No ty si pamětník to je pravda, ale nevim jak si dvoutisícovák umí naházet vexle. :?
Umí. Je to tuším na druhý stupeň jízdy, nebo brzdy. Někdo z řidičů určitě upřesní.
Tak to teda čumim a omlouvám se, pak ale nechápu proč dycinky je vidim s tágem venku. :shock: Děkuji za rozšíření obzorů.

KM

Příspěvek od KM » 02.12.2005 10:14

Fořtík píše:
Martin-KT8D5.RN2P píše:No ty si pamětník to je pravda, ale nevim jak si dvoutisícovák umí naházet vexle. :?
Umí. Je to tuším na druhý stupeň jízdy, nebo brzdy. Někdo z řidičů určitě upřesní.
Tak, tak. Jenže mnozí dnešní dovedou tak akorát trefit sekci :P :) :|

Uživatelský avatar
Fořtík
Uživatel
Příspěvky: 2418
Registrován: 13.11.2003 22:51
Bydliště: Přijde den, kdy to odtajním! ;-)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fořtík » 02.12.2005 10:12

Martin-KT8D5.RN2P píše:
KM píše:Ale prd. Dvoutisícovák může přehazovat, když řidič umí. Což mnozí mladí ani neví, natož aby uměli.
No ty si pamětník to je pravda, ale nevim jak si dvoutisícovák umí naházet vexle. :?
Umí. Je to tuším na druhý stupeň jízdy, nebo brzdy. Někdo z řidičů určitě upřesní.

Martin-KT8D5.RN2P

Příspěvek od Martin-KT8D5.RN2P » 02.12.2005 10:11

KM píše:
Martin-KT8D5.RN2P píše:[]No jde o to, že 91 nemá čidla a někde ty časy orientačně vzít musí, teda to si myslím já. Jenže kolik času se nasbírá přehazováním výhybek, na které musí růčo?
Ale prd. Dvoutisícovák může přehazovat, když řidič umí. Což mnozí mladí ani neví, natož aby uměli.
No ty si pamětník to je pravda, ale nevim jak si dvoutisícovák umí naházet vexle. :?

KM

Příspěvek od KM » 02.12.2005 10:10

Martin-KT8D5.RN2P píše:[]No jde o to, že 91 nemá čidla a někde ty časy orientačně vzít musí, teda to si myslím já. Jenže kolik času se nasbírá přehazováním výhybek, na které musí růčo?
Ale prd. Dvoutisícovák může přehazovat, když řidič umí. Což mnozí mladí ani neví, natož aby uměli.

Zamčeno