AE - Airport Express aneb linka 790

Archiv starých nebo neaktuálních příspěvků. Příspěvky, které přinášejí informace, jejíchž poselství již bylo naplněno v minulosti.

Moderátoři: DavidD, TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
Mapl
Uživatel
Příspěvky: 622
Registrován: 11.5.2005 20:42
Bydliště: Praha 2 - Vinohrady
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mapl » 04.1.2006 15:48

Moje mamka jednou jela ze zastávky Hlavní" na zastávku "Orionka" linkou 136 a jela kolem 60-ti minut!!! A ani na to nikdo neslyší, tojefakt zločin. :?
A na Barrandově je to ještě horší kolikrát... :x

Uživatelský avatar
Šmaky
Uživatel
Příspěvky: 113
Registrován: 12.12.2005 19:12
Bydliště: Prague

Příspěvek od Šmaky » 04.1.2006 11:27

Mapl píše:
jara píše:No ono se počitá s tím že by se tam mohli tvořit kolony. ALe když tam není a řidič má čas tak jede mimo ten pruh
Hmm, jasně. :)
Když už jsme u těch pruhů ,tak by jich bylo potřeba u Chodovské a směrem na Bohdalec a zpět. Tam je to taky hrůza a nebo povolit provoz busů o tramvajových kolejích. :) :twisted:
To třeba nechápu proč není povolený?? Pomohlo by to na víc částech Prahy (A dostal bych se rychlejc do školy...)

Uživatelský avatar
Mapl
Uživatel
Příspěvky: 622
Registrován: 11.5.2005 20:42
Bydliště: Praha 2 - Vinohrady
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mapl » 03.1.2006 15:56

jara píše:
Mapl píše:Hmmm, tak to je celkem na dvě věci.
Co se týče mně, tak bych pruhy pro autobusy zavedl na větším počtu míst v Praze, ale samozřejmě to závisí na šířce vozovky ... :wink: :roll:
No ono se počitá s tím že by se tam mohli tvořit kolony. ALe když tam není a řidič má čas tak jede mimo ten pruh
Hmm, jasně. :)
Když už jsme u těch pruhů ,tak by jich bylo potřeba u Chodovské a směrem na Bohdalec a zpět. Tam je to taky hrůza a nebo povolit provoz busů o tramvajových kolejích. :) :twisted:

jara
Uživatel
Příspěvky: 2303
Registrován: 16.11.2003 17:38
Bydliště: Dejvice jsou pěkné bydlí nás tu víc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jara » 03.1.2006 15:52

Mapl píše:Hmmm, tak to je celkem na dvě věci.
Co se týče mně, tak bych pruhy pro autobusy zavedl na větším počtu míst v Praze, ale samozřejmě to závisí na šířce vozovky ... :wink: :roll:
No ono se počitá s tím že by se tam mohli tvořit kolony. ALe když tam není a řidič má čas tak jede mimo ten pruh

Uživatelský avatar
Mapl
Uživatel
Příspěvky: 622
Registrován: 11.5.2005 20:42
Bydliště: Praha 2 - Vinohrady
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mapl » 03.1.2006 15:38

Hmmm, tak to je celkem na dvě věci.
Co se týče mně, tak bych pruhy pro autobusy zavedl na větším počtu míst v Praze, ale samozřejmě to závisí na šířce vozovky ... :wink: :roll:

jara
Uživatel
Příspěvky: 2303
Registrován: 16.11.2003 17:38
Bydliště: Dejvice jsou pěkné bydlí nás tu víc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jara » 03.1.2006 7:31

Mapl píše:
Marek píše:Pokud jde o ten pruh na Spartě, tak podle dnešního pozorování zatím zdaleka ne všechny, ale jen některé. :-)
No, linky stanicující na Špejcharu to budou využívat aspoň trochu a pak všechny zahraničnía zájezdový busy, takže bych řekl, že se to nijak závratně neuvolní. :cry:
Možná bych ti jen řekl takové tajemství. Je tam dodatková tabulka poue pro linku AE. :lol: . Ale jak je zde psáno ani řidiči linky AE tento pruh dost často nevyuživají

Uživatelský avatar
Mapl
Uživatel
Příspěvky: 622
Registrován: 11.5.2005 20:42
Bydliště: Praha 2 - Vinohrady
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mapl » 03.1.2006 6:35

Marek píše:
jara píše:TAk nám diky lince Letiště-NH. udělali pruhy pro busy na letné na kolejích. TAk doufám že tam ted budou jezdit všechny busy :twisted:
Pokud jde o ten pruh na Spartě, tak podle dnešního pozorování zatím zdaleka ne všechny, ale jen některé. :-)
No, linky stanicující na Špejcharu to budou využívat aspoň trochu a pak všechny zahraničnía zájezdový busy, takže bych řekl, že se to nijak závratně neuvolní. :cry:

MOp

Příspěvek od MOp » 02.1.2006 19:15

17:29 letna smer holesovice - 3 lidi

jara
Uživatel
Příspěvky: 2303
Registrován: 16.11.2003 17:38
Bydliště: Dejvice jsou pěkné bydlí nás tu víc
Kontaktovat uživatele:

Re: Naplnenost AE

Příspěvek od jara » 02.1.2006 16:51

sersa píše:Dneska sem videl kolem druhy na kulataku v Dejvicich linku AE. Byla naprosto plna...vzduchu... Kdo tohle vymyslel? Podle me by bylo daleko vhodnejsi kdyby DP posilil 119 a CSA si radeji najali nejakou firmu s par dodavkama. Cela Agora je proste na tuhle linku asi moc....
Ono jde o to že je to něco mezi tím co píšeš. Firma už tu je co vozí jako linka lidi na letiště. Nám.republiky-Letiště je to ale za cenu jako taxi. Myslím že 360Kč za celé auto tato cesta. No tak to si raději zaplatím 45kč. Jde o to že to dost lidí neví zatím podle mě. Kdyby se to dalo do všech průvodních sešítků ve vlacích IC že je tam přestup na bus směr letiště tak by to bylo Ok. Ale oni to mají jen prdolína a lety ČSA.

Uživatelský avatar
Mapl
Uživatel
Příspěvky: 622
Registrován: 11.5.2005 20:42
Bydliště: Praha 2 - Vinohrady
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mapl » 02.1.2006 16:39

Rapid píše:Kdyby se tam dalo jezdit na legitku, tak proc ne. Ale za 45kc, kdyz to trva skoro stejne tak s prestupama???
Právě. Je to celkem dost drahý. :|

sersa

Naplnenost AE

Příspěvek od sersa » 02.1.2006 16:35

Dneska sem videl kolem druhy na kulataku v Dejvicich linku AE. Byla naprosto plna...vzduchu... Kdo tohle vymyslel? Podle me by bylo daleko vhodnejsi kdyby DP posilil 119 a CSA si radeji najali nejakou firmu s par dodavkama. Cela Agora je proste na tuhle linku asi moc....

Uživatelský avatar
Rapid
Uživatel
Příspěvky: 24
Registrován: 28.1.2004 19:23
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rapid » 29.12.2005 17:18

Kdyby se tam dalo jezdit na legitku, tak proc ne. Ale za 45kc, kdyz to trva skoro stejne tak s prestupama???

Uživatelský avatar
Proxy
Moderátor
Příspěvky: 2458
Registrován: 27.11.2003 14:29
Bydliště: 4,5,12,20,94
Kontaktovat uživatele:

Re: Zajím.

Příspěvek od Proxy » 29.12.2005 12:21

Sirka píše:- Prý zde platí i jízdenky z 1. vozové třídy cestujících jedoucích z/do st. Praha - letiště (NAD) - Mám tomu rozumět tak, že by mohlo být možné jet v úseku Praha - Libeň - Praha - letiště (NAD) na jízdenku ČD?
Jinak prosím kohokoliv kompetentního o doplnění.
Podle informačních letáčků je to přesně tak.
Dokonce jízdenka ČD umožňuje použít "zdarma" metro linky C v úseku Hlavní nádraží - Nádraží Holešovice.

Tita
Uživatel
Příspěvky: 174
Registrován: 01.12.2005 12:36
Bydliště: Nedaleko posledního vratného trojúhelníku
Kontaktovat uživatele:

Re: Vím

Příspěvek od Tita » 28.12.2005 19:32

Sirka píše:
Jeste je zajimava 100, nevim jak ta jezdi plna, ale je take rychle u metra.
Nevím úplně přesně, při kolika lidech se vyplácí provoz nízkopodlaž. autobusu, ale zdá se mi, že na 100 si lidi už zvykli. Zrovna nedávno se mírně zkracovaly intervaly...
Včera jsem se díval na Zličíně a cesta na **13 trvá cca 16min a intervaly jsou asi 15 až 20min(teď si nejsem zrovna jist :smt102 :oops: :roll: )

Sirka
Uživatel
Příspěvky: 525
Registrován: 11.6.2005 15:55
Bydliště: Praha 13

Zajím.

Příspěvek od Sirka » 23.12.2005 16:26

Ještě jsem zapomněl podotknout nějaké zajímavosti okolo této linky:
- V úseku Hl. nádraží - Nádr. Holešovice platí i jízdenky ČD (citace z DP: Kromě cestujících vlaků SC Pendolino bude linka sloužit dalším cestujícím vlakové dopravy přijíždějícím do stanic Praha - Holešovice, Praha hlavní nádraží a ostatním zájemcům o toto spojení. Jedná se o zatím unikátní projekt, který propojením vlakového nádraží s letištěm linkou AIRPORT EXPRESS přispívá k lepší dosažitelnosti ruzyňského letiště nejen pro Pražany, ale i pro cestující z jiných měst ČR.)
- Prý zde platí i jízdenky z 1. vozové třídy cestujících jedoucích z/do st. Praha - letiště (NAD) - Mám tomu rozumět tak, že by mohlo být možné jet v úseku Praha - Libeň - Praha - letiště (NAD) na jízdenku ČD?
Jinak prosím kohokoliv kompetentního o doplnění.

Odpovědět