Pártytramvaj

Archiv starých nebo neaktuálních příspěvků. Příspěvky, které přinášejí informace, jejíchž poselství již bylo naplněno v minulosti.

Moderátoři: DavidD, TRAM-FÓRUM

Zamčeno
Uživatelský avatar
syverin
Uživatel
Příspěvky: 947
Registrován: 29.11.2004 14:00
Bydliště: V noci 512
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od syverin » 26.3.2006 21:35

Tonda Ježek píše:Pak je ještě řešení, že každý dozorčí v metru dostane libovolný hudební nástroj a bude hrát cestujícím vlastní improvizační skladby.
Tak za tohle se platí poplatky taky :-(
Jinak v metru propojit hudbu z PC do staničního rozhlasu není vůbec žádný problém. Tuhle jsem se docela pozastavil nad tím, proč v dřívějších dobách se v ranní špičce nepouštěly budovatelské písně, aby pracující lid mohl zvesela do práce :lol:
To by komunismus padnul v Praze o hodně dřív :-)

Uživatelský avatar
Tonda Ježek
Uživatel
Příspěvky: 1080
Registrován: 30.11.2003 22:54
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tonda Ježek » 26.3.2006 19:48

XSC píše:Jenže to by u nás byl problém, neboť OSA nostra už je rozežraná natolik, že chce vybírat poplatky i za zpěv u táboráku ...
Pak je ještě řešení, že každý dozorčí v metru dostane libovolný hudební nástroj a bude hrát cestujícím vlastní improvizační skladby.
Jinak v metru propojit hudbu z PC do staničního rozhlasu není vůbec žádný problém. Tuhle jsem se docela pozastavil nad tím, proč v dřívějších dobách se v ranní špičce nepouštěli budovatelské písně, aby pracující lid mohl zvesela do práce :lol:

Uživatelský avatar
adam_r
Uživatel
Příspěvky: 451
Registrován: 17.6.2004 10:23
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od adam_r » 26.3.2006 19:27

jara píše:A všude čisto ale to není podle mého hudbou ale tím že se tam chodí přes turnikety.
Mezi to bych rovnitko nedaval.
Turnikety omezi mnozstvi cernych pasazeru, a to prevazne u nasledujich skupin lidi:
- clovek v obleku
- dama v kostymu
- stari lide (i kdyz videl jsem prelezat turnikety i dedka o holi)
- lidi, kterym je to trapne
Rozhodne ale nejsou vsespasne. Bez se podivat na turnikety v jakekoliv Parizske stanici metra. Do 5 minut nekolik lidi preskoci. Popripade te nekdo poprosi, abyste prosli dohromady na 1 listek.
Rozhodne bych nedaval rovnitko mezi lidi, co jezdi na cerno a vandaly.
XSC píše:Jenže to by u nás byl problém, neboť OSA nostra už je rozežraná natolik, že chce vybírat poplatky i za zpěv u táboráku ...
To je bohuzel u nas asi nejvetsi prekazka. Pritom je (podle me) naprosto nesmyslne, ze kdyz majitel radia zaplati OSAe za to, ze to pusti do eteru, proc by za to mel platit hospodsky/dopravni spolecnost/... jeste jednou.
Aby to rozumne slo, tak by se musel zmenit zakon. Pokud by byl politicky zajem (=napr by o to mela zajem Praha, nebo nejaky kraj), tak by to slo bez problemu i proti vuli OSAy

Uživatelský avatar
Paulie
Uživatel
Příspěvky: 153
Registrován: 20.6.2005 13:34

Příspěvek od Paulie » 26.3.2006 9:49

Co se práv týče,viděl bych stejnej problém.. Ale třeba takovej Viamont (konkrétně regionálka mezi Svobodou nad Úpou a Trutnovem) v motoráčku rádio pouštěl a bylo to docela příjemný.. nerušilo to,prostě akorát..

XSC
Uživatel
Příspěvky: 1567
Registrován: 19.11.2004 21:38
Bydliště: 8,24,B

Příspěvek od XSC » 26.3.2006 0:24

Neral píše:V Aténách zase ve stanicích metra hraje pořád taková neutrální klidná hudba, myslím že na každé stanici trochu jiná. Když jsem se tam poprvé octl v jedné stanici, tak jsem si byl skoro jistý, že to je nějaký pouliční (postaniční :wink: ) muzikant, ale když to bylo slyšet pořád a všude, tak se ukázalo, že je to skutečně stabilní zvuková kulisa pro danou stanici.
Jenže to by u nás byl problém, neboť OSA nostra už je rozežraná natolik, že chce vybírat poplatky i za zpěv u táboráku ...

Uživatelský avatar
Neral
Uživatel
Příspěvky: 312
Registrován: 19.11.2003 22:46
Bydliště: Praha 6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Neral » 25.3.2006 22:32

adam_r píše:Ve vozech nevim, ale treba v Parizi ve stanicich RER hralo radio. Docela to zprijemnovalo cekani. A pry to take snizuje vandalismus.

Asi to maji ve Francii nejak osetrene, ze ve stanicich to radio hrat muze a drahy za to platit nemusi.
V Aténách zase ve stanicích metra hraje pořád taková neutrální klidná hudba, myslím že na každé stanici trochu jiná. Když jsem se tam poprvé octl v jedné stanici, tak jsem si byl skoro jistý, že to je nějaký pouliční (postaniční :wink: ) muzikant, ale když to bylo slyšet pořád a všude, tak se ukázalo, že je to skutečně stabilní zvuková kulisa pro danou stanici.
Do cela se mi to tak líbilo, opět to o něco zpříjemňuje pobyt ve stanicích metra (které jsou mimochodem v Aténách velice pěkné, čisté a udržované, jako jedna z mála částí města - asi tam ještě drží ducha olympiády, při níž byla většina systému metra vybudována) a ta hudba, která se tam pouští, je opravdu takového typu, že snad nikoho nemůže urazit. Docela by se mi to líbilo i v Praze...

jara
Uživatel
Příspěvky: 2303
Registrován: 16.11.2003 17:38
Bydliště: Dejvice jsou pěkné bydlí nás tu víc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jara » 25.3.2006 18:38

adam_r píše:Byla by to verejna produkce => musi se zaplatit za kazdou skladbu ktera se tam hraje ...
... I kdyz je to tak trochu paradox. Radio za to zaplati, a provozovatel vozidla zaplati znovu :roll:

Ve vozech nevim, ale treba v Parizi ve stanicich RER hralo radio. Docela to zprijemnovalo cekani. A pry to take snizuje vandalismus.

Asi to maji ve Francii nejak osetrene, ze ve stanicich to radio hrat muze a drahy za to platit nemusi.
V Sofii když člověk čeká na metro tak tam také hraje něco jako rádio. A pak tam ještě běhají reklamy na ploše jako tady v metru v Praze. Tam jsou ty reklamy teda spíš na divadla apod. A všude čisto ale to není podle mého hudbou ale tím že se tam chodí přes turnikety.

to už jsme ale asi mimo téma co?? tak když tak vymazat či přesunout

Uživatelský avatar
adam_r
Uživatel
Příspěvky: 451
Registrován: 17.6.2004 10:23
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od adam_r » 25.3.2006 15:58

Sheep píše:inak preco v MHD neni pustene zadne radio?boli by nejake problemy s koncocesionarmi? :wink: volakedy to tak bolo ked sa pamatam :wink:
Byla by to verejna produkce => musi se zaplatit za kazdou skladbu ktera se tam hraje ...
... I kdyz je to tak trochu paradox. Radio za to zaplati, a provozovatel vozidla zaplati znovu :roll:

Ve vozech nevim, ale treba v Parizi ve stanicich RER hralo radio. Docela to zprijemnovalo cekani. A pry to take snizuje vandalismus.

Asi to maji ve Francii nejak osetrene, ze ve stanicich to radio hrat muze a drahy za to platit nemusi.

Uživatelský avatar
Sheep
Uživatel
Příspěvky: 325
Registrován: 06.1.2006 23:37
Bydliště: Slovensko, Kosice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sheep » 25.3.2006 1:52

manil píše:Sheep: Ty "sirénky" jsou na všech brněnsých tramvajích, autobusech i trolejbusech. Neslouží jen k hlášení pro nevidomé typu "linka číslo xx"..., ale v palubáku je nahráno plno hlášek, které se přes hlásiče přehrávají nebo přes ně může mluvit řidič do mikrofonu.
kokooz, ja kebyze som vodic tak robim hudbu vsade naokolo kde by presla ta elektricka :D

inak preco v MHD neni pustene zadne radio?boli by nejake problemy s koncocesionarmi? :wink: volakedy to tak bolo ked sa pamatam :wink:

Uživatelský avatar
syverin
Uživatel
Příspěvky: 947
Registrován: 29.11.2004 14:00
Bydliště: V noci 512
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od syverin » 20.1.2006 16:46

JJ, tramvaj se dá objednat i v Praze. Je to sice trochu mastné, ale když jsme přemýšleli, jak odvézt 200 lidí z Maturiťáku v Lucerně do Exitu na Chmelnici, kde byla after party, souprava 2xT z toho vyšla jako jasná volba. Vyjížděla a vracela se do Střešovic, takže nás to celé stálo CZK 4500,- + CZK 5000,- zálohu na zničení (ale tu nám kupodivu vrátili), ale bylo to naprosto super. Jen to bylo celé napsané na mne, já nebyl v tu dobu plnoletý, tak jsem měl trochu bobky....

Uživatelský avatar
tramvajak
Uživatel
Příspěvky: 339
Registrován: 02.11.2004 14:03
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tramvajak » 20.1.2006 14:14

Šmaky píše:...
Já bych to udělal jako vobyčejnou hospodu + pátek kalba.
A udělal bych to z Housenky, tam by šli dobře dát stoly.
(Prostřední článek by měl v rozích bedny ,nad bedenama strobáče ,a zacelený dveře, tam by se dalo hopsat...
KT by byla určitě nejlepší. :idea: Jeden krajní článek stolečky a židličky, střední taneční parket a ve druhém krajním kuchyňka, WC atd. Za sebou by táhla Loru, což by vlastně byla zahrádka se stolečky, slunečníky, židličkami, štamprlatami a pěnivým mokem... :smt038

jara
Uživatel
Příspěvky: 2303
Registrován: 16.11.2003 17:38
Bydliště: Dejvice jsou pěkné bydlí nás tu víc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jara » 19.1.2006 17:59

Tonda Ježek píše:Prezentace zádržných systémů ve vozech MHD.
Děkuji :lol:

Uživatelský avatar
slimman
Uživatel
Příspěvky: 501
Registrován: 21.1.2005 20:28
Bydliště: Praha 10

Příspěvek od slimman » 19.1.2006 15:46

Honza Šlehofer píše:,Slimman: --(---)policii, protože tam v noci příliš hlučeli ...

Takže jela asi jen jednou.(?)

Uživatelský avatar
Tonda Ježek
Uživatel
Příspěvky: 1080
Registrován: 30.11.2003 22:54
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tonda Ježek » 19.1.2006 15:46

jara píše:Tak dnes ve voze (---)dejte mi prosím vědět pomocí SZ rád bych to veděl.
Prezentace zádržných systémů ve vozech MHD.

jara
Uživatel
Příspěvky: 2303
Registrován: 16.11.2003 17:38
Bydliště: Dejvice jsou pěkné bydlí nás tu víc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jara » 19.1.2006 15:16

Tak dnes ve voze 9030 něco probíhalo také. Stála ve 14:00 na Těšnově. A lidé od nějakého caterinku z tramvaje odnášely přenosné stolky apod. Nevím o co šlo ale na displeji to mělo zvlaštní jízda(Bez čísla :lol: :lol: :lol: takže to uměj v hloubětíně) Já jen okolo toho prošel takže nevím co se tam dělo. Pokud někdo ví dejte mi prosím vědět pomocí SZ rád bych to veděl.

Zamčeno