Dopravní obsluha Vysočan

Archiv starých nebo neaktuálních příspěvků. Příspěvky, které přinášejí informace, jejíchž poselství již bylo naplněno v minulosti.

Moderátoři: DavidD, TRAM-FÓRUM

KM

Re: 2ka?

Příspěvek od KM » 16.1.2006 11:44

Honzík píše:Cože? nahradit tram linku autobusem je zločin proti rozumu.
Chichichi, každá NAD je tedy zločinem proti rozumu :P :P :P
A jsme si v psaní volovin kvit :evil:
Martin-KT8D5.RN2P píše:[Třeba ta dvojka má význam spojení Vokovic, a Vojenské nemocnice, ale nebylo by lepší nějakými uličkami vést autobus, přibližně ve stejné trase?
Nebo Vysočany a linka 19 osazenost dvojice v úseku Kbelská-Nádraží Vysočany je zhruba 8 lidí. Což mi přijde málo i na sólo. Klidně by tam stačila bus linka 181 a leč je to kruté, tak tam zastavit provoz. .
Plýtváním je spíš souběh dvou linek nad metrem, umožńující jezdit po povrchu i pod zemí tutéž trasu dokonce na velké vzdálenosti. 8 a 24 v Karlíně, 8 a 19 mezi Balabankou a Vysočanskou. Povrchovka by zejména v případě těchto lokalit měla plnit jen místní funkci dopravy k nejbližší stanici metra. Čili by tam měla stačit 19.
Na dvojku nesahejte, to je vymodlené dítě P6 podobně jako 15 a 25 pro P7. DP vždy chtěl jezdit napaječem po Evropské jen do Podbaby (první verze dvojky, pak dvacítka). Obyvatelé kolem Evropské VELMI oceňují, že všechny tři linky jedou na Kulaťák.

Martin-KT8D5.RN2P

Příspěvek od Martin-KT8D5.RN2P » 16.1.2006 11:37

K trati Nádraží Vysošany-Starý Hloubětín.

Zastavení provozu by bylo teoreticky na místě, ale je jasné, že ta trať by dostala na frak, a hlavně by se do ni nevrazila ani koruna, ne že by takhle ano, ale je to furt lepší.
Takže schůdné řešní by bylo, kdyby se konečně někdo přestal bát a 19 by se změnil interval a složení vlaku.
Interval: 6 minut a střídání sola a dvojice, takže v tomto minimálně využívaném úseku by jezdilo solo v intervalu 12 minut, což mi přijde jako fér a dostačující, zbylé dvojice linky 19 by obracely spoleně s 8 na Nádraží Vysočany.

Martin-KT8D5.RN2P

Re: 2ka?

Příspěvek od Martin-KT8D5.RN2P » 16.1.2006 11:23

dušan píše:... Dušan...
No jelikož jsem tam bydlel a jezdim tam tak jednou týdně většinou, tak si dovolim o tom s tebu spekulovat. Bohužel u pepsiny neni zastávka, navíc nejsem si jist,ale mám pocit, že to jsou pouze garáže. Ale nevim, kdo ví více, nechť sdělí abych nekecal. V některých halách-ano asi ve dvou, což jsou řádově cca 4 desítky zaměstnanců, nebo pokud více jezdí metrem či autem, protože skutečně v 19 jsem v soupravě nezažil více jak 15 lidí. Blešák tam je taky pouze o víkendu, a to skutečně pobírá metro. Delvita je pouze pro místní z okolí poštovky a ti skutečně nepotřebují socku, nota bene delvita tam opět nebude a bude se vracet zpět k metru na Vysočanskou. Argument, že do ní jezdí lidé z dolních Vysčan není pravda, kdo tam jede nakoupit jede autem, a ti starší lidé vystupují u Rokytky, (Nádr. Vysočany) nebo chodí do malinkých obchůdků. A Dušane, nábytek málokdo jezdí nakupovat tramvají, navíc opět je problém toho, že tam není zastávka. Takže 19 je v tomto úseku ve dvojici nadbytečná a o solo provozu bych spekuloval, zda je nutný. Autobus 181 a metro řeší skutečně hodně. Jinak tahel trať svůj význam ztratila zánikem ČKD.
Naposledy upravil(a) Martin-KT8D5.RN2P dne 16.1.2006 11:43, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
dušan
Uživatel
Příspěvky: 655
Registrován: 03.4.2004 10:02
Bydliště: v roce 2015 u nové tramvajové trati, tedy dá-li Bůh,Bém a DP

Re: 2ka?

Příspěvek od dušan » 16.1.2006 10:28

Martin-KT8D5.RN2P píše:Asi dost těžko zločin(...) obytné čtvrti, zkrátka nic.
jsem asi slepej, ale hned u zastávky poštovská a špitálská stojí obytné domy, v některých halách se stále pracuje, dokonce je tam pepsina, nábytek, elektro, delvita, o víkendech navíc blešák (a to 19 má co dělat), takže pokud tam jezdí jedna linka, nevím, co by jsi chtěl rušit

Martin-KT8D5.RN2P

Dopravní obsluha Vysočan

Příspěvek od Martin-KT8D5.RN2P » 16.1.2006 8:55

Honzík píše:Cože? nahradit tram linku autobusem je zločin proti rozumu.
Asi dost těžko zločin, když je to výhodnější třeba v určitém místě. Třeba ta dvojka má význam spojení Vokovic, a Vojenské nemocnice, ale nebylo by lepší nějakými uličkami vést autobus, přibližně ve stejné trase?
Nebo Vysočany a linka 19 osazenost dvojice v úseku Kbelská-Nádraží Vysočany je zhruba 8 lidí. Což mi přijde málo i na sólo. Klidně by tam stačila bus linka 181 a leč je to kruté, tak tam zastavit provoz. Dokud jsem tam bydlel a bylo tam ČKD, tak to celekem hezky cvrkalo (3,8,15,19), ale teďka je tam metro a ještě k tomu tam nejsou jediné továrny, obytné čtvrti, zkrátka nic.
Naposledy upravil(a) Martin-KT8D5.RN2P dne 17.1.2006 13:23, celkem upraveno 2 x.

Zamčeno