Kurzy řidičů tramvají

Archiv starých nebo neaktuálních příspěvků. Příspěvky, které přinášejí informace, jejíchž poselství již bylo naplněno v minulosti.

Moderátoři: DavidD, TRAM-FÓRUM

Tita
Uživatel
Příspěvky: 174
Registrován: 01.12.2005 12:36
Bydliště: Nedaleko posledního vratného trojúhelníku
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tita » 27.5.2006 19:15

Smím se zeptat zde přítomných pražských řidičů na pár dotazy :?: Má matka by ráda pracovala jako řidička tramvaje.Již to jednou zkusila,ale neprošla psychotesty z důvodu její momentální psychické nepohody.
Ptám se tedy:
1)Je pouze jedna podniková psycholožka provádějící psychotesty,nebo je jich víc :?:
2)Kolik hodin řidič odslouží řidič měsíčně :?:
3)Jaká je pravděpodobnost,že se tam napodruhé dostane když bude v psychické pohodě :?:

Předem moc děkuji.

Uživatelský avatar
manil
Uživatel
Příspěvky: 153
Registrován: 26.11.2005 23:32
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od manil » 14.2.2006 20:03

PvvS píše:Vyjimka jsou tusim jeste vleky a rt6.
Ano. Zaškolení na vlek trvá asi 30 minut, kdy se vezmou řidiči sedící na záloze a ukáže se jim, jak se jezdí se zadním pojezdem ve vleku a jak se rozbržďuje (hydraulika). Poté řidič může jezdit s vleky.

Uživatelský avatar
PvvS
Uživatel
Příspěvky: 1403
Registrován: 15.11.2003 20:20
Bydliště: DP Sestroslav & DP Amberovy Lazne
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PvvS » 14.2.2006 18:24

manil : mno pac ma kombinace rucka/pedal , solo/kloub a NP .
Vyjimka jsou tusim jeste vleky a rt6.

Uživatelský avatar
manil
Uživatel
Příspěvky: 153
Registrován: 26.11.2005 23:32
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od manil » 14.2.2006 16:09

Yvona: U nás řidič, který dokončí kurz je oprávněn řídit jakoukoliv tramvaj. Jedinná vyjímka je Anitra, na kterou se musí dělat papíry zvlášť.

Yvona

Re: Kurzy řidičů tramvají

Příspěvek od Yvona » 14.2.2006 12:24

manil píše:(...)jezdí s vozy z druhé provozovny. (vozovny mají rozdílný vozový park: Medlánky KT8, T6..., Pisárky: Anitry, K2 s odporovou a tyristorovou výzbrojí... Ostatní vozy jako různé modifikace T3 apod. jsou společné. Kolik je přesně cvičných jízd nevím, ale myslím něco kolem 12ti.
To Manil:
To u nás jsou lidi 2,5měsíce v kurzu pouze jen na typy vozů T3.
A je škoda, že to není jako u vás, že KT8 a T6 nemáme zahrnuté do klasického kurzu. Bylo by to pro DP praktičtější.
Třebas na kurz KT8 se čeká ve vozovně Hloubětín několik měsíců :roll: . Což je dle mého zbytečné. Hlavně pro toho, kdo staví služby a musí myslet na to, kdo má a nemá papíry na KT. Kurz na T6 je o něco rychlejší. Vozovna Motol tam posílá lidi okamžitě (nemá jinou možnost, když je to Té6tková vozovna :D ) a Žižkov ten po nějaké době zaježdění (nevím, jak je to teď, ale před 3mi lety jsem tam šla na T6 po 4týdnech).
Na nízkopodlažní KT8 chodí pouze jedinci, co mají papíry na T6 :roll:, což mi připadá velice směšné. Už proto, že páku se naučí ovládat každý.Ale u nás to funguje tak, že kdo držel páku na T6 v ruce, tak jednoznačně zvládne držet páku na nízkopodlažním KT. Pro mě je tato metoda výběru stále nepochopitelná. 8-). :roll: :shock: Asi proto, že by tam měli chodit řidiči, co už na klasické KT papíry mají.
A co by mě zajímalo, jak to chodí v Plzni, co se týče kurzu?

Uživatelský avatar
manil
Uživatel
Příspěvky: 153
Registrován: 26.11.2005 23:32
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Kurzy řidičů tramvají

Příspěvek od manil » 10.2.2006 11:32

Yvona píše:Zajímalo by mě, jak probíhají kurzy řidičů tramvají v jiných městech ČR.Můžete mi někdo tuto skutečnost přiblížit? Ostrava,Liberec, Plzeň, Brno,...
Za informace předem děkuji
V Brně je v současné době nedostatek řidičů v obou tramvajových provozovnách. Tento rok se chystá 5 kurzů (jeden už začal) po 15ti-20ti lidech. Řidiči nejdřív musí projít složitými psychotesty a zdravotními testy na železniční klinice. To těchto počet zájemců výrazně klesne. Poté začnou v učebnách probíhat kurzy teorie a po splnění určitých lekcí se začne s instruktory vyjíždět do ulic. (1-4 lidi na vůz). Kurzisté jsou ještě před cvičnými jízdami rozděleni do provozoven, s jejichž vozy na cvičných jízdách jezdí. Na jeden týden se pak vymění a jezdí s vozy z druhé provozovny. (vozovny mají rozdílný vozový park: Medlánky KT8, T6..., Pisárky: Anitry, K2 s odporovou a tyristorovou výzbrojí... Ostatní vozy jako různé modifikace T3 apod. jsou společné. Kolik je přesně cvičných jízd nevím, ale myslím něco kolem 12ti. Po úspěšném splnění zkoušek řidič ještě jezdí asi 5 služeb s cestujícími se zácvikem (zkušený řidič sedící ve voze nebo stojící ve dveřích kabiny, radící novému řidičovi)

Yvona

Kurzy řidičů tramvají

Příspěvek od Yvona » 09.2.2006 19:38

Zajímalo by mě, jak probíhají kurzy řidičů tramvají v jiných městech ČR.Můžete mi někdo tuto skutečnost přiblížit? Ostrava,Liberec, Plzeň, Brno,...
Za informace předem děkuji

Zamčeno