Nástupní ostrůvky

Archiv starých nebo neaktuálních příspěvků. Příspěvky, které přinášejí informace, jejíchž poselství již bylo naplněno v minulosti.

Moderátoři: DavidD, TRAM-FÓRUM

Zamčeno
Uživatelský avatar
Absolut
Moderátor
Příspěvky: 5319
Registrován: 21.12.2005 12:28
Bydliště: Tam, kde vedle vytejká poslední flaška...

Re: Nástupní ostrůvky

Příspěvek od Absolut » 08.2.2008 8:35

Pravdu má Démon i Good. Do 50m od přechodu nebo když podlejzáš zábradlí, tak Tě může MP prudit. Jinak ne. I kdyby to byl čtyřpruh..

Zastávek, kde chybí přechod, nebo je umístěn nevhodně, je hafo. Namátkou taková Veletržní d.c. je lahůdka. Aktuálně probíhá jedno z mnoha kol návrhů úprav zastávek, tentokrát to jde přes Ropid, tak kdyžtak náměty směřujte tam, stačí mejlem, ale s uvedením celého jména.

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6707
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Nástupní ostrůvky

Příspěvek od demon » 07.2.2008 23:25

I.am.good píše:Já nemyslím, já vím - pakliže je v blízkosti do 50metrů přechod, máš využít přechod, jinak si choď, kudy chceš. :)
Těch 50 metrů v zákoně je fakt kouzelných.
Otázkou je, jestli sebou skutečně každý chodec nosí pásmo k odměření předpisové vzdálenosti.
Osobně jsem již několikrát byl Městskými policisty (jak pozoruhodné... :lol: ) kontaktován ohledně nedodržení padesátimetrové vzdálenosti a zatím nikdy se mnou nebyli ochotni dlouze diskutovat na téma "přesný odhad vzdálenosti v silniční dopravě a jeho vliv na dodržování zákona o pravidlech provozu na pozemních komunikacích".
V průběhu objasňování mého laického právního rozboru většinou nakvašeně opustili diskuzní prostor... :D

Uživatelský avatar
Fořtík
Uživatel
Příspěvky: 2418
Registrován: 13.11.2003 22:51
Bydliště: Přijde den, kdy to odtajním! ;-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Nástupní ostrůvky

Příspěvek od Fořtík » 07.2.2008 22:33

Jo, některé přechody a přístup k ostrůvkům a k čekárnám mají superlogiku. Třeba ne mé domovské stanici, Podolské vodárně d.c. - cesta z přístřešku na zastávku znamená vrátit se z úrovně zastávkového sloupku na úroveň začátku ostrůvku, poté zdolat světelně řízený přechod a potom zpět od konce zastávky k začátku. Pokud se nepletu, ta samá (podobná) situace je na Dvorcích d.c., i když - na Podolské vodárně bych mohl argumentovat těmi 50 metry, na Dvorcích je budka blíž k přechodu a myslím, že podmínka minimální vzdálenosti 50m od přechodu tak, aby se z této čekárny dalo vykročit přímo k tramvajovému ostrůvku zde splněna není...

I.am.good

Re: Nástupní ostrůvky

Příspěvek od I.am.good » 07.2.2008 20:41

Oskar píše:P_V: Je to tak.

§ 4a zákona číslo 266/1994 Sb.
Nu dobrá, ale předpokládám, že někde v zákoně bude uvedeno, že se silnice ani dráha nesmí používat pro cestu v podélném směru, když jsou přítomny chodníky. Čili že je ji možno křižovat ( o tom žádná), ale pochodovat po ní se nesmí.. :wink:

Uživatelský avatar
Oskar
Uživatel
Příspěvky: 1212
Registrován: 10.6.2006 11:17
Bydliště: Ano
Kontaktovat uživatele:

Re: Nástupní ostrůvky

Příspěvek od Oskar » 07.2.2008 20:22

P_V: Je to tak.

§ 4a zákona číslo 266/1994 Sb.
zákonodárce píše: Ochrana dráhy

(1) Nikdo nesmí bez povolení provozovatele dráhy vykonávat v obvodu dráhy činnosti, které se považují za podnikání, vstupovat na dráhu a v obvodu dráhy na místa, která nejsou veřejnosti přístupná, pokud zvláštní právní předpis1c) nestanoví jinak.

(2) Všechna místa na dráze a v obvodu dráhy jsou veřejnosti nepřístupná s výjimkou
a) dráhy a jejího obvodu, pokud je dráha vedena po pozemní komunikaci,
b) dráhy a jejího obvodu v místě křížení dráhy s pozemní komunikací,
c) prostor určených pro veřejnost, nástupišť a přístupových cest k nim a prostor v budovách nacházejících se v obvodu dráhy, pokud jsou v nich poskytovány služby související s drážní dopravou,
d) veřejně přístupných účelových komunikací v obvodu dráhy,
e) volných ploch vzdálených nejméně 2,5 m od osy krajní koleje dráhy.

P_V
Uživatel
Příspěvky: 4079
Registrován: 23.11.2003 18:49

Re: IAG vs švestky

Příspěvek od P_V » 07.2.2008 19:32

Tuším že zákaz vstupu na drážní těleso neplatí, je-li součástí pozemní komunikace.

I.am.good

Re: Nástupní ostrůvky

Příspěvek od I.am.good » 07.2.2008 17:19

Já nemyslím, já vím - pakliže je v blízkosti do 50metrů přechod, máš využít přechod, jinak si choď, kudy chceš. :)

Tímhle pravidlem z vyhlášky o provozu jsem se dvakrát hezky schválně pohádal s měšťákama u staré zast. Biskupcova. Kdo neznal - u zastávkového sloupku zc končila refýž, dále se zúžovalo samostatné těleso z šířky refýže na klasickou šířku asi v délce pěti metrů a pak byl přechod. Na druhém konci nástupiště byl také přechod.
Takže já vylezl z prvních dveří prvního vozu, rozhlédnout a šup přes silnici. No a najednou se ozvalo "občane zastavte, dopustil jste se přestupku." Že prý proč nejdu po přechodu, když ho mám pět metrů od sebe. Tak jsem jim řekl, jak se tam asi mám dostat? Z nástupního ostrůvku k němu nevede chodníček, to co tam je, je jenom součástí drážního tělesa, tam já nemám co chodit... :) Tak z toho byli trochu v pasti, no, nakonec to uznali, ale zaútočili - tak proč jste nešel na konec nástupiště a nepřecházel ulici tam? Tak já na to, že to je víc jak 50metrů a tím pádem tam nemusím chodit, což je totálně uzemnilo, že už jenom čuměli a nechali mě odejít... :D:D:D:D

Uživatelský avatar
pawel
Uživatel
Příspěvky: 2384
Registrován: 15.7.2004 23:10
Bydliště: M22 / U8

Re: Nástupní ostrůvky

Příspěvek od pawel » 07.2.2008 17:19

ok, proto jsem dal slovo legálně do uvozovek - správně jsem měl asi napsat arcilegálně :)
nicméně zpět k hládkovu - je to stav, který prakticky nikomu nemůže vadit, ale nějaká sotva se šinoucí starší osoba s tím už může mít problém... a to ani nemluvím o tom, že zastávka je 100% bariérový (oba směry), a to s celkem vysokými obrubníky.

p.s. pěkný novotvar: "jít bude" :D
Naposledy upravil(a) pawel dne 07.2.2008 17:20, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6707
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Nástupní ostrůvky

Příspěvek od demon » 07.2.2008 17:05

Já myslím, že přecházet přes silnici vždy legálně šlo, jde a jít bude i nadále.
Přítomnost přechodu na to nemá nejmenší vliv ! :wink:

Uživatelský avatar
pawel
Uživatel
Příspěvky: 2384
Registrován: 15.7.2004 23:10
Bydliště: M22 / U8

Re: Nástupní ostrůvky

Příspěvek od pawel » 07.2.2008 17:00

dneska při čekání na hládkově jsem si všiml, že jde o zastávku, kde ani na jeden z ostrůvků (ani v těsné blízkosti) nevede zebra... jak se má v takovém případě člověk legálně dostat na perón???

mmch v německu to řeší více než často tak, že přechod sice je, ale není vyznačen zebrou, a tak chodci nemají přednost. typickým příkladem jsou stanice berlínské U6 na Friedrichstrasse, kde schody ze stanic ústí uprostřed silnice. z miniostrůvku se pak na chodník lze dostat jen přes tento typ přechodu. (nic moc foto http://de-puta-madre.deslizo.net/fotos/ ... e%20U2.jpg )

Skodlivec
Uživatel
Příspěvky: 11
Registrován: 31.5.2006 23:05
Kontaktovat uživatele:

Re: Nástupní ostrůvky

Příspěvek od Skodlivec » 05.2.2008 7:34

Oskar píše:zde Z:arrow:
tak so sem nenasel, pardon [-o<

Uživatelský avatar
Oskar
Uživatel
Příspěvky: 1212
Registrován: 10.6.2006 11:17
Bydliště: Ano
Kontaktovat uživatele:

Re: Nástupní ostrůvky

Příspěvek od Oskar » 04.2.2008 22:55


MF
Uživatel
Příspěvky: 4274
Registrován: 04.3.2007 19:28

Re: Nástupní ostrůvky

Příspěvek od MF » 04.2.2008 22:52

Skodlivec píše:Tak by mne zajímalo, jestli se po zmene pronajímatele
zastávka Sazka Aréna prejmenuje na O2 Arena :D
Co myslíte? :shock:
Člověče, teď se na to někdo ptal v jiném vlákně. Ale ve kterém? :roll:

Skodlivec
Uživatel
Příspěvky: 11
Registrován: 31.5.2006 23:05
Kontaktovat uživatele:

Re: Nástupní ostrůvky

Příspěvek od Skodlivec » 04.2.2008 22:45

Tak by mne zajímalo, jestli se po zmene pronajímatele
zastávka Sazka Aréna prejmenuje na O2 Arena :D
Co myslíte? :shock:

Uživatelský avatar
Neral
Uživatel
Příspěvky: 312
Registrován: 19.11.2003 22:46
Bydliště: Praha 6
Kontaktovat uživatele:

Re: Nástupní ostrůvky

Příspěvek od Neral » 25.12.2007 23:35

XSC píše:
syverin píše:V tomhle případě by se jednalo spíš o podchvat :-)
Zastávce na V.N. by podle mne bývalo hodně pomohlo, kdyby k ní vedl podchod od stanice metra...
A to plány na protažení podchodu až na druhou stranu náměstí existují už dost dlouho.
No jo, asi jako plány na přesunutí tramvajové trati ze Svatovítské do Dejvické ulice... :wink:

Zamčeno