Nástupní ostrůvky

Archiv starých nebo neaktuálních příspěvků. Příspěvky, které přinášejí informace, jejíchž poselství již bylo naplněno v minulosti.

Moderátoři: DavidD, TRAM-FÓRUM

Zamčeno
Bokša

Doris

Příspěvek od Bokša » 18.9.2006 12:17

Nevíte někdo, odkdy (a jestli vůbec) se budou montovat na zastávky informační tabule DORIS (nebo jak se ta věc jmenuje :).

S velkou slávou je před lety namontovali na barrandovskou trať, ale nechápu, proč jsou např. na zastávce Hlubočepy (kde nastoupí tak 20 lidí za půlrok), ale nejsou např. na Andělu či SN, odkud lidé na Barrandov jezdí.

Ostatně nechápu, proč nejsou všude po centru, když v pohodě fungují na Malostranský. V Německu je maj (skoro) na každý zastávce....

Uživatelský avatar
Phabbey
Uživatel
Příspěvky: 266
Registrován: 24.4.2004 21:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Phabbey » 14.6.2006 16:22

Mně sice chvíli trvalo, než jsem si zvykl, ale přijde mi to jako celkem příjemná změna. Stará čísla byla poměrně předimenzovaná, alespoň se na sloupek teď líp vejdou. A třeba na Depu Hostivař jsou uváděny linka-směr, což při "starém" stylu nálepek nebylo dost dobře možné.

Tita
Uživatel
Příspěvky: 174
Registrován: 01.12.2005 12:36
Bydliště: Nedaleko posledního vratného trojúhelníku
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tita » 14.6.2006 9:04

Přesně takovouto miniaturizace postihuje i autobusové označníky.Opravdu tam toho není moc vidět.DP asi chce šetřit papírem...

Marek
Uživatel
Příspěvky: 192
Registrován: 16.11.2003 20:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marek » 13.6.2006 20:15

I.am.good píše:Čuzz, když jsem si dnes přečetl úvodníček, tak jsem si vzpoměl, co sem chci napsat už nějakou dobu. Všimli jste si někdo, že v zastávce Vinohradské hřbitovy ZC jsou čísla linek výrazně menší, než je obvyklé?? To je jako nějaká změna pro lepší přehlednost, udělat to menší? Nevíte o tom někdo víc?
Je to imho změna k horšímu. Dále k tématu: Miniatiurizace - DP-ARENA, Miniatiurizace - reakce - DP-ARENA

I.am.good

Příspěvek od I.am.good » 13.6.2006 20:05

Čuzz, když jsem si dnes přečetl úvodníček, tak jsem si vzpoměl, co sem chci napsat už nějakou dobu. Všimli jste si někdo, že v zastávce Vinohradské hřbitovy ZC jsou čísla linek výrazně menší, než je obvyklé?? To je jako nějaká změna pro lepší přehlednost, udělat to menší? Nevíte o tom někdo víc?

Yvona

Příspěvek od Yvona » 09.3.2006 17:24

Radek píše:Už se to tady myslím obecně řešilo: spousta automobilových pruhů je nadstandardně široká, ovšem policie nechce povolovat jejich zúžení ve prospěch například tramvajového ostrůvku.
Pokud jde o Biskupcovu, není to jediná problematická zastávka. Zhruba stejně špatně je to na Moráni: významný přestupní a nástupní/výstupní bod, ostrůvek velice úzký, od přechodu uprostřed ulice nevede přístupová cesta, ostrůvek není bezbariérový, parkování automobilů a chodci, kteří se proplétají na refýž mezi nimi a tak dále. A nepletu-li se, tak v této oblasti už několik chodců zemřelo. :(
No, kdyby na Moráni u chodníku neparkovala auta, tak by řešení bylo.Ale když z jízdních pruhů jsou udělaná parkovišťátka, tak pak se nesmíme divit "že nic řešit nelze, jak říkají úřady"

Zamčeno