Nástupní ostrůvky

Archiv starých nebo neaktuálních příspěvků. Příspěvky, které přinášejí informace, jejíchž poselství již bylo naplněno v minulosti.

Moderátoři: DavidD, TRAM-FÓRUM

Zamčeno
Uživatelský avatar
cwapa
Uživatel
Příspěvky: 1754
Registrován: 05.7.2007 23:08
Bydliště: všude doma

Re: Nástupní ostrůvky

Příspěvek od cwapa » 22.5.2011 15:32

Tedy řeknu Vám pánové, že jsem rád a velice šťastný, že jsem v životě neměl s DP nic společného, kromě toho, že občas jedu jako cestující.
Řeknu Vám, že když čtu některé příspěvky od pana MMM, tak si připadám jak v jiném světě. Když to čte naprostý laik, tak se jen diví co všechno je u DP možné.

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Nástupní ostrůvky

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 22.5.2011 13:48

MOP: a) Ano vím (z tisku, školení a odsud) - DVA SE HÁDAJÍ (DPP a jeho zřizovatel - město), ALE ŽEL TŘETÍ (uživatelé mostu - řidiči a cestující) SE NESMĚJÍ - NAOPAK (kvůli těm dvěma prvním) už rok a půl "TRPÍ". Nebýt platného vnitřního nařízení DPP kvůli špatnému stavu mostu nemusela by TRAM v zastávce NM ZC vyčkávat opuštění mostu předchozím vlakem!
b) Vím, že né zaměstnanec DPP, ale kamarád jednoho ze zodpovědných (což určitě bude, v možnosti mu něco vytknout, mnohem víc než jeho podřízený) místo domluvy jemu - přestat se handrkovat a urychleně konat, raději osočuje k vůli přeopatrnému jednání jednoho z "trpících"!
PS: Byť nevěřící, tak se modlím, aby skutečně za měsíc a půl začala oprava a nebyla ještě pár dnů předem odvolána - jako před 3 roky ve Vyšehradském tunelu!
MOp píše:Fakt ziju v jinem vesmiru. A jak to souvisi s tvym nelogickym blikanim v Modranech? Me jako cestujicimu to nic nerekne, jako MS bych naopak zacal odchazet od vozu a zjistovat, co je za problem..
Logiku pouzití směrovky máš popsanou v odpovědi MŠ tři příspěvky před tímto tvým dotazem. Zjednodušeně nebýt nařízení kvůli špatnému stavu mostu, nedostávám se na NM ZC občas do nutnosti v ní stanicovat dvakrát - přičemž pro upozornění na tento záměr raději používám směrovku!!!
Naposledy upravil(a) MM-Mikulovsky dne 22.5.2011 15:55, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
MOp
Administrátor
Příspěvky: 4737
Registrován: 18.1.2007 22:38
Bydliště: Všude dobře v Konstalu105N nejlíp!
Kontaktovat uživatele:

Re: Nástupní ostrůvky

Příspěvek od MOp » 22.5.2011 13:05

A jak ja ovlivnim stav mostu v Modranech?
a/ vlastní jej mesto, nikoliv DPP. Ten jej pouze dlouhodobe vyuziva.
b/ jakozto nezamestnanec, nejsem v pozici, kdy bych mohl rikat nekomu z DPP, co ma delat. Jelikoz navic plati bod A, nemuze s tim pripadna osoba stejne nic jineho delat. Zde lze pouze opravdu jen omezit rychlost.
c/ nechapu a ani nechci chapat myslenkove pochody nekterych zdejsich jedincu.

Uživatelský avatar
chemik
Uživatel
Příspěvky: 1776
Registrován: 29.5.2009 10:02
Bydliště: Tam, kde jezdí třistačtrnda

Re: Nástupní ostrůvky

Příspěvek od chemik » 22.5.2011 12:59

ale pan MOp prece nedela u spravy TT

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10207
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Nástupní ostrůvky

Příspěvek od 9001 » 22.5.2011 12:46

MOp píše:Fakt ziju v jinem vesmiru. A jak to souvisi s tvym nelogickym blikanim v Modranech? Me jako cestujicimu to nic nerekne, jako MS bych naopak zacal odchazet od vozu a zjistovat, co je za problem..
MMM naráží na stav modřanského mostu. Takhle jsem to aspon pochopil já.

Uživatelský avatar
MOp
Administrátor
Příspěvky: 4737
Registrován: 18.1.2007 22:38
Bydliště: Všude dobře v Konstalu105N nejlíp!
Kontaktovat uživatele:

Re: Nástupní ostrůvky

Příspěvek od MOp » 22.5.2011 12:28

Fakt ziju v jinem vesmiru. A jak to souvisi s tvym nelogickym blikanim v Modranech? Me jako cestujicimu to nic nerekne, jako MS bych naopak zacal odchazet od vozu a zjistovat, co je za problem..

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Nástupní ostrůvky

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 22.5.2011 12:16

MOp píše:
MM-Mikulovsky píše: místo útoků na přeopatrné jednání kvůli špatnému stavu TT by raději mohl přesvědčit "svého kamaráda" o účelnějším řešení závad na TT než je vyvěšování OR a jiných "zbytečných" nařízení.[/i]
??? nechápu. Jak to se mnou souvisí? Asi žiji v jiném vesmíru..
Sice je to už "pár měsíců", ale pamatuji zde útoky na tvou osobu za obhajování jednání pana "Š".

Uživatelský avatar
MOp
Administrátor
Příspěvky: 4737
Registrován: 18.1.2007 22:38
Bydliště: Všude dobře v Konstalu105N nejlíp!
Kontaktovat uživatele:

Re: Nástupní ostrůvky

Příspěvek od MOp » 22.5.2011 12:09

MM-Mikulovsky píše: místo útoků na přeopatrné jednání kvůli špatnému stavu TT by raději mohl přesvědčit "svého kamaráda" o účelnějším řešení závad na TT než je vyvěšování OR a jiných "zbytečných" nařízení.[/i]
??? nechápu. Jak to se mnou souvisí? Asi žiji v jiném vesmíru..

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Nástupní ostrůvky

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 22.5.2011 12:02

chemik píše:BMW: Milane, co já vím, tak se ti říká "sloupek", asi tušíš proč, viď? Zvoník od matky boží slyším v tvém spojení prvně
To se samozřejmě chytlo více - páč více zvonící nejsem sám, ale to mé údajně nadměrné zvonění mi stejně imrvére (i zde na TF) všichni "otloukáte o hlavu"!
Martin Šubrt píše:MM: Tak tentokrát též opravdu nejsem schopen pochopit, jak pravý blinkr sděluje chodcům při plouživé jízdě, že tramvaj zastaví znovu u téhož ostrůvku? Mně jako chodce by to tedy spíš vyděsilo, asi bych si řekl, uskoč, ten "šílenec" na mě ještě bliká, asi mu nejde zvonek :-). Nebo, že hlásí poruchu, havarijní pojezd, nebo něco takového...ve smyslu, nezastavím, ani kdybych stokrát chtěl :-).
1.) Kupodivu někteří se rozhlédnou a když viděli tu TRAM stát a po velmi pomalém rozjetí (často jen) odbržděním vidí blinkr, tak aj to často chápou - a když ne prostě "jen" z opatrnosti do TT nevkročí dokud znovu (u sloupku) nezastavím a i to je naprosto OK.
2.) Ten blinkr má ještě jeden smysl - záměr znovu stanicovat (kvůli obsazenému následujícímu úseku) SNAD pochopí alespoň kolega té následující TRAM a "nenakouří" to do mne. Z tohoto pohledu je to obdobné, když se posunují TRAM na KN od Štěpánské - nejen já dám na moment pravé (či výstražné/střídavé - viděl jsem od některých kolegů všechny možnosti) směrovky, když vidím že za mnou je "nalepená" TRAM jejíž kolega nemůže mít výhled do zastávky za křižovatkou, v níž kvůli předchozí TRAM budu stanicovat druhý a on se tedy za křižovatku rozhodně nevleze! Ovšem už jsem tam (sic né často, ale přeci) několikrát viděl tu křižovatku TRAM zablokovanou - prostě třetí TRAM se do zastávky nevlezla, protože její řidič se nepřesvědčil (díky stylu své jízdy - "nalepení" neměl jak) před v jetím do křižovatky, kolikátou TRAM v zastávce bude ta předchozí.
PS: Omlouvám se za jistě nepřiměřený výpad na MOPa - ale místo útoků na přeopatrné jednání kvůli špatnému stavu TT by raději mohl přesvědčit "svého kamaráda" o účelnějším řešení závad na TT než je vyvěšování OR a jiných "zbytečných" nařízení.

Uživatelský avatar
Fořtík
Uživatel
Příspěvky: 2418
Registrován: 13.11.2003 22:51
Bydliště: Přijde den, kdy to odtajním! ;-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Nástupní ostrůvky

Příspěvek od Fořtík » 22.5.2011 12:00

Žádám Milana o propůjčení autorských práv - budu ty romány odkládat stranou a na konci roku to vydáme knižně. 8-) Milane, probůh, stručně. Nemusíš nám tu popisovat kdy a kde se drbeš v kterém podkolení...

Jinak ten tvuj styl s blinkrem chápeš asi jenom ty. A "zvoník od m.b." jsem ve spojení s tvým jménem nikdy neslyšel...

Martin Šubrt
Uživatel
Příspěvky: 1779
Registrován: 13.5.2004 10:56
Bydliště: U denních linek č. 4,6,10,11,16,22,23 a C :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Nástupní ostrůvky

Příspěvek od Martin Šubrt » 22.5.2011 11:01

MM: Tak tentokrát též opravdu nejsem schopen pochopit, jak pravý blinkr sděluje chodcům při plouživé jízdě, že tramvaj zastaví znovu u téhož ostrůvku? Mně jako chodce by to tedy spíš vyděsilo, asi bych si řekl, uskoč, ten "šílenec" na mě ještě bliká, asi mu nejde zvonek :-). Nebo, že hlásí poruchu, havarijní pojezd, nebo něco takového...ve smyslu, nezastavím, ani kdybych stokrát chtěl :-).

Uživatelský avatar
chemik
Uživatel
Příspěvky: 1776
Registrován: 29.5.2009 10:02
Bydliště: Tam, kde jezdí třistačtrnda

Re: Nástupní ostrůvky

Příspěvek od chemik » 22.5.2011 10:42

MM-Mikulovsky píše:
MOp píše: hmmm, takze take uplne zbytecne a jeste k tomu nelogicky..
Co je nelogického, když kvůli momentální situaci (vnitřnímu nařízení kvůli havarijnímu stavu mostu TT) okolí zdůrazním svůJ záměr OBČAS PŘI HUSTĚJŠÍM PROVOZU TRAM stanicovat v zastávce dvakrát, aby následující TRAM nemusela stát před ní a lidem z ní ujel návazný BUS spoj "před očima"???!!!
PS: Když vím, že za mnou další TRAM "není nalepená na kufru/prdeli", tak si tu předchozí nejpozději od Modřanské školy (spíše o zastávku či dvě dřív) nechám "ujet", abych do zastávky Nádraží Modřany přijel akorát při jejím odjezdu. KDYŽ SI TAK CHYTREJ MÁŠ (NEJEN) TEN MOST MÍT SPRAVENÝ A NEOMEZOVAT ŘIDIČE TRAM, KVŮLI NESCHOPNOSTI JINÝCH, ZBYTEČNÝMI NAŘÍZENÍMI!!!
Milane, tak to jsem jakože nepochopil. Zajímalo by mě, kolik lidí tvůj manévr z blinkrem v zastávce Nádraží Modřany chápe...
Pane MOpe, kdybyste furt po tom mostě nechodil, mohl ještě nějakou dobu vydržet... (nechápu, proč vás pan MMM obviňuje)

BMW: Milane, co já vím, tak se ti říká "sloupek", asi tušíš proč, viď? Zvoník od matky boží slyším v tvém spojení prvně

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Nástupní ostrůvky

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 22.5.2011 10:13

MOp píše:
MM-Mikulovsky píše:Osobně jej tam dávám jedině na Nádraží Modřany ZC, když se posouvám z druhého místa ke sloupku (aby se za mne do zastávky vlezl případně další vlak), u něhož musím vyčkat opuštění následujícího mostu předchozím vlakem. Puštěným pravým blinkrem a nezvoněním při velmi pomalé jízdě (většinou jen odbrzdím) dávám najevo chodcům u přechodu za zastávkovým sloupkem, že nevyžaduji od nich přednost - páč budu zastavovat.
hmmm, takze take uplne zbytecne a jeste k tomu nelogicky..
Co je nelogického, když kvůli momentální situaci (vnitřnímu nařízení kvůli havarijnímu stavu mostu TT) okolí zdůrazním svůJ záměr OBČAS PŘI HUSTĚJŠÍM PROVOZU TRAM stanicovat v zastávce dvakrát, aby následující TRAM nemusela stát před ní a lidem z ní ujel návazný BUS spoj "před očima"???!!!
PS: Když vím, že za mnou další TRAM "není nalepená na kufru/prdeli", tak si tu předchozí nejpozději od Modřanské školy (spíše o zastávku či dvě dřív) nechám "ujet", abych do zastávky Nádraží Modřany přijel akorát při jejím odjezdu. KDYŽ SI TAK CHYTREJ MÁŠ (NEJEN) TEN MOST MÍT SPRAVENÝ A NEOMEZOVAT ŘIDIČE TRAM, KVŮLI NESCHOPNOSTI JINÝCH, ZBYTEČNÝMI NAŘÍZENÍMI!!!

Uživatelský avatar
MOp
Administrátor
Příspěvky: 4737
Registrován: 18.1.2007 22:38
Bydliště: Všude dobře v Konstalu105N nejlíp!
Kontaktovat uživatele:

Re: Nástupní ostrůvky

Příspěvek od MOp » 22.5.2011 9:50

MM-Mikulovsky píše:Osobně jej tam dávám jedině na Nádraží Modřany ZC, když se posouvám z druhého místa ke sloupku (aby se za mne do zastávky vlezl případně další vlak), u něhož musím vyčkat opuštění následujícího mostu předchozím vlakem. Puštěným pravým blinkrem a nezvoněním při velmi pomalé jízdě (většinou jen odbrzdím) dávám najevo chodcům u přechodu za zastávkovým sloupkem, že nevyžaduji od nich přednost - páč budu zastavovat.
hmmm, takze take uplne zbytecne a jeste k tomu nelogicky..

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Nástupní ostrůvky

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 22.5.2011 9:44

9001: Přesně tak to dělám já v mnohých Fořtíkem (na několikrát) jmenovaných místech, kdy jsou v rovném úseku TT příčné přejezdy TT (jako PN - Výtoň či ND - NT), protože když přede mnou není "potenciální křižitel dráhy" jedu (bez ohledu jestli jede souběžné několik metrů za čelem vlaku jež už musí vidět "pomalu i slepý" (a kdyby ne tak trefí až tak druhý vůz = nepochybně jeho blbost s níž jsem osobně nemohl nic dělat), v případě vidění či očekávání (např. za zaparkovanou dodávkou před přechodem těsně u TT) "potencionálního křižitele dráhy přede mnou" (nejčastěji vlevo odbočující souběžné IAD, ale i chodce či IAD příčně křižující celou komunikaci s TT uprostřed) zvoním - také mi někteří kolegové (kvůli tomuto) přezdívají "zvoník od matky boží", ale nejzajímavější je, že já bych zvonil třeba méně důrazně (nejraději se ani nenamáhal zvedat ruku/prst k příslušnému tlačítku), ale často to viditelně jednou nestačí a musím ten úkon zopakovat a někdy nejen pro jistotu výrazněji "jít do brzdy".
Na druhou stranu jsou místa, o nichž nás učili, že blinkr se tam správně dávat nemá - jako při stanicování v zastávkách bez ostrůvku (ať již s nástupní hranou z chodníku či vozovky) či při (chemikem již uváděném) nájezdu do zastávky Chotkovy sady ZC, kdy (jak jsem již psal) není blinkr "všespásný", ale mám "čisté svědomí", že jsem velmi dostatečně okolí zdůraznil svůj záměr (ovšem stále se při tom snažím sledovat reakci ostatních účastníků provozu).
Ovšem i já jsem viděl používání blinkrů kolegou/y na naprosto nesmyslných místech - např. jel jsem jako kaštan ze Dvorců do Modřan a kolega jej dával v každé zastávce na oné samostatné TT!!! Osobně jej tam dávám jedině na Nádraží Modřany ZC, když se posouvám z druhého místa ke sloupku (aby se za mne do zastávky vlezl případně další vlak), u něhož musím vyčkat opuštění následujícího mostu předchozím vlakem. Puštěným pravým blinkrem a nezvoněním při velmi pomalé jízdě (většinou jen odbrzdím) dávám najevo chodcům u přechodu za zastávkovým sloupkem, že nevyžaduji od nich přednost - páč budu zastavovat.

Zamčeno