Nástupní ostrůvky

Archiv starých nebo neaktuálních příspěvků. Příspěvky, které přinášejí informace, jejíchž poselství již bylo naplněno v minulosti.

Moderátoři: DavidD, TRAM-FÓRUM

Zamčeno
Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10208
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Nástupní ostrůvky

Příspěvek od 9001 » 22.5.2011 7:37

Souhlas s Fořtíkem. Blinkr je tady na nic. Myslím, že jste docela dobře schopni odhadnout potencionální nebezpečí a přijde mi lepší zazvonit, třeba trochu důrazněji a auto si všimne. Přece jenom za zvukovým projevem se většina otočí.

Uživatelský avatar
BerryML
Uživatel
Příspěvky: 438
Registrován: 27.3.2008 16:25
Bydliště: Oni za to nemůžou, to je fáma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Nástupní ostrůvky

Příspěvek od BerryML » 22.5.2011 1:09

Přesně to jsem naznačoval. Používat blinkr v místech diskutabilních mi přijde zbytečný a matoucí. :(

Uživatelský avatar
Fořtík
Uživatel
Příspěvky: 2418
Registrován: 13.11.2003 22:51
Bydliště: Přijde den, kdy to odtajním! ;-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Nástupní ostrůvky

Příspěvek od Fořtík » 22.5.2011 0:51

Kdo chce, respektive kdo do toho zrcátka kouká, tan tramvaj vidí, kdo nekouká, tak jí neuvidí ani bez, ani s blinkrem. To je pak těžký chtít po řidičích aut nějaký repsekt k blinkru, když se používá téměř všude a mnohdy velmi nesmyslně... Jenom tak co mě napadlo dál, jede od Švandova divadla k Újezdu s blinkrem, pak pokračuje od Újezda rovně s blinkrem, jede od Národního divadla k Národní třídě s blinkrem. To mi fakt hlava nebere.

Uživatelský avatar
chemik
Uživatel
Příspěvky: 1776
Registrován: 29.5.2009 10:02
Bydliště: Tam, kde jezdí třistačtrnda

Re: Nástupní ostrůvky

Příspěvek od chemik » 21.5.2011 22:50

Ono s tim blinkrem je to těžký. Třeba jak jmenoval pan kolega Fořtík - na Klamovce ho dávám taky. Sice nikam neodbočuju, ale radši si ho tam cvaknu. Jsem lépe vidět. Nebaví mě to papírování po případné nehodě... Další věc je třeba linka 18 a 20, stoupající z Malostranské nahoru na Chotkáče - já jedu na křižovatce rovně, ale taky tam střílím pravej blinkr. Fakt mi to za tu nehodu nestojí...

Martin Šubrt
Uživatel
Příspěvky: 1779
Registrován: 13.5.2004 10:56
Bydliště: U denních linek č. 4,6,10,11,16,22,23 a C :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Nástupní ostrůvky

Příspěvek od Martin Šubrt » 21.5.2011 22:06

No jo, blinkr používanej též jako zvýraznějí svého blížení se k třeba k levému odbočení aut :-). Přece jen blikající tramvaj je v zrcátku kolikrát vidět lépe. A tak to třeba za Palačákem neohnu jako řidič hned na koleje, za Klamovkou to vida blikající tram zadupnu včas a u Veletržni nenajedu na koleje těsně před tramvají. Obecně by řidičům tram. na podobných místech pomohlo lepší značení, ale zatím chápu, že si tam někdy blinkry pomáhají

Uživatelský avatar
Fořtík
Uživatel
Příspěvky: 2418
Registrován: 13.11.2003 22:51
Bydliště: Přijde den, kdy to odtajním! ;-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Nástupní ostrůvky

Příspěvek od Fořtík » 21.5.2011 19:51

Kdyz s tim blinkrem je to taky tezky. Kdyby se pouzival k tomu, k cemu je urcen, urcite by ho respektovalo i vic ridicu IAD treba v tech zastavkach. Ted strelim do vlastnich rad, ale je spnustu ridicu, co blinkr pouzivaj jak jelita. Bohuzel. Treba jede z Veletrzni k Vystavisti a ma blinkr. Jede z Klamovky do Rep a ma blinkr, jede z Palacaku k Vytoni s blinkrem... Nekdy clovek jenom zasne...

Uživatelský avatar
BerryML
Uživatel
Příspěvky: 438
Registrován: 27.3.2008 16:25
Bydliště: Oni za to nemůžou, to je fáma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Nástupní ostrůvky

Příspěvek od BerryML » 21.5.2011 18:11

9001 píše:Možná by stálo za to, kdyby jste si vyzkoušeli za si komisaři nechali zaplatit

http://www.autoskola-testy.cz/autoskola ... test_typ=2

Osobně jsem prošel na poprvé a měl špatně otázky ohledně nebezpečných nákladů, které stejně jako řidič auta nebudu řídit..

Tak jsem si to ze srandy udělal na B i D. Je to skoro na navrácení do humoru.

Otázka: Smí řidič za jízdy číst z mapy?

Otázka: Co je to dálnice?
Odpovědi stylem, je to komunikace označená značkou Dálnice.

Ještě se někdo diví?
Já se nedivím. Já jsem jen zdešen z toho, že něco takového vůbec někdo pustí na silnici!!! :(

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10208
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Nástupní ostrůvky

Příspěvek od 9001 » 21.5.2011 17:19

Možná by stálo za to, kdyby jste si vyzkoušeli za si komisaři nechali zaplatit

http://www.autoskola-testy.cz/autoskola ... test_typ=2

Osobně jsem prošel na poprvé a měl špatně otázky ohledně nebezpečných nákladů, které stejně jako řidič auta nebudu řídit..

Tak jsem si to ze srandy udělal na B i D. Je to skoro na navrácení do humoru.

Otázka: Smí řidič za jízdy číst z mapy?

Otázka: Co je to dálnice?
Odpovědi stylem, je to komunikace označená značkou Dálnice.

Ještě se někdo diví?

Uživatelský avatar
BerryML
Uživatel
Příspěvky: 438
Registrován: 27.3.2008 16:25
Bydliště: Oni za to nemůžou, to je fáma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Nástupní ostrůvky

Příspěvek od BerryML » 21.5.2011 16:53

9001 píše:Berry: Ono lepší chvíli zdržet, než pak mít průser.

S tím blinkrem pří řízení příslušníkem je to opět o selském rozumu. Když se řídila křižovatka Palackého náměstí, tak myslím že zrovna MOp se s PČR bavil a oni naprosto netušili kam co jede, protože byli mimopražští. Když jim vysvětlil kam co jede, tak už tramvaje preferovali. Blinkr by určitě v orientaci pomohl.

Trochu bych brzdil s tím koupeným řidičákem. Z vlastní zkušenosti můžu říct, že podle nových ZÁKONNÝCH PRAVIDEL si musí řidičák kupovat jenom úplný *****. Písemný test jsem měl hotový za 3 minuty a jízdy naprosto v klidu.

Zeptám se ještě jinak. Ty ses naučil s tramvají jezdit v kurzu? Počítám že ne. Maxímálně ses naučil mačkat pedály a čudlíky. Odhad, jízdní zvyky sis stejně vypracoval až praxí.
Máš recht. Já dělal řidičák za doby ABCD, možná i E. A to tady v Praze. :-D Ale co tak sleduju, 15 komisařů z 19 je vážně trocu moc.
A samozřejmě jsem se drtivou většinu věcí naučil až v praxi. Jsem mimopražskej, takže jistý zvyklosti zdejších lidí mi z počátku byly dost záhadou, díky čemuž jsem měl i poměrně hodně nehod, ale až na jedinou výjimku to naštěstí odnesly jen odřené plechy.....

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10208
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Nástupní ostrůvky

Příspěvek od 9001 » 21.5.2011 16:41

Berry: Ono lepší chvíli zdržet, než pak mít průser.

S tím blinkrem pří řízení příslušníkem je to opět o selském rozumu. Když se řídila křižovatka Palackého náměstí, tak myslím že zrovna MOp se s PČR bavil a oni naprosto netušili kam co jede, protože byli mimopražští. Když jim vysvětlil kam co jede, tak už tramvaje preferovali. Blinkr by určitě v orientaci pomohl.

Trochu bych brzdil s tím koupeným řidičákem. Z vlastní zkušenosti můžu říct, že podle nových ZÁKONNÝCH PRAVIDEL si musí řidičák kupovat jenom úplný *****. Písemný test jsem měl hotový za 3 minuty a jízdy naprosto v klidu.

Zeptám se ještě jinak. Ty ses naučil s tramvají jezdit v kurzu? Počítám že ne. Maxímálně ses naučil mačkat pedály a čudlíky. Odhad, jízdní zvyky sis stejně vypracoval až praxí.

Uživatelský avatar
BerryML
Uživatel
Příspěvky: 438
Registrován: 27.3.2008 16:25
Bydliště: Oni za to nemůžou, to je fáma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Nástupní ostrůvky

Příspěvek od BerryML » 21.5.2011 16:10

9001: O tom není sporu, jenže by bohatě stačilo elementární dodržování zákona. Vem si, že když dáš blinkr například v zastávce na Újezdě, nebo na Lazarské, dáváš si tím s tramvají zároveň přednost v jízdě při odbočování vpravo, čímž mnohdy zbytečně zdržuješ slušné řidiče IAD. Ono vůbec je používání blinkrů v tramvaji při odbočování delikátní věc. Když řídí křižovatku příslušník, kolikkrát zbytečně stojíme proto, že tramvaják nedá blinkr kam chce jet jen proto, aby neomezoval IAD, protože to se učí už v kurzu a policista potom neví, kam chce tramvaj vlastně jet. Ale když blinkr dá, tak se občas najde slušný automobilista a zaseká pro změnu IAD. Ale teď mluvim o ideálnim stavu. Vzhledem k tomu, že v současnosti má nadpoloviční většina pražanů řidičák koupenej (asi nemusím odkazovat na média), vubec se nedivím, že je tolik nehod....

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Nástupní ostrůvky

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 21.5.2011 15:45

Určitě jsem už někdy na TF uváděl, že v zastávkách s nástupem z pruhu IAD dávám blinkr vždy, ale vše spásné to není, tak jako tzv. vídeňská zastávka - několikrát na Albertově ZC či Nádraží Vysočany jsem stál již notnou chvíli s otevřenými dveřmi a stejně se do zastávky mezi lidi vřítilo auto!

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10208
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Nástupní ostrůvky

Příspěvek od 9001 » 21.5.2011 15:44

Berry: Pokud by jsme přistupovali ke všemu takhle, tak se rovnou můžeme jít pozabíjet.

Dobře napíšu to jinak. I kdyby to zachránilo jednu nehodu se zraněním, tak je to dobrá věc. :!:

Uživatelský avatar
BerryML
Uživatel
Příspěvky: 438
Registrován: 27.3.2008 16:25
Bydliště: Oni za to nemůžou, to je fáma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Nástupní ostrůvky

Příspěvek od BerryML » 21.5.2011 15:22

Jo, jenže ani blinkr není všespásnej. I když jsem ho dával na Újezdě, přiřítilo se hovado s kmotrovskou RZ a málem sejmul vystupující maminu s kočárkem. Jeden mladík mu přeběhl po kapotě a další dva pánové se ho chystali zadržet, jenže do nich najel a zmizel směrem na Malou Stranu. Naštěstí se nikomu nic nestalo, ale v těchhle zastávkách se podobné věci stávají dost často. Alespoň já jsem to zažil několikkrát. Podobné věci se dějí i na tzv. Vídeňských zastávkách, ale tam si za to většinou můžou cestující sami, neb lezou před rozjeté auto, když tramvaj ještě ani zdaleka nestojí v zastávce....

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10208
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Nástupní ostrůvky

Příspěvek od 9001 » 21.5.2011 15:05

chemik: To je bohuže stále to kdyby. Kdyby všichni měli rozum, tak nemusíme mít zákony, policii a takhle by se dalo sáhodlouze pokračovat.

Zamčeno