Couvání

Archiv starých nebo neaktuálních příspěvků. Příspěvky, které přinášejí informace, jejíchž poselství již bylo naplněno v minulosti.

Moderátoři: DavidD, TRAM-FÓRUM

I.am.good

Příspěvek od I.am.good » 10.4.2006 19:49

Yvonno, samozřejmě se v dílnách předpisy taky porušujou..nejezdím po harfě a objízdných kolejích podle půlky 15, nebo kolik to vůbec je, ale rozjedu to klidně na 40 :)) Ale když jsi z hloubětína...svýho času mě osobně Radek Kapr. vyhodil z kátečka, když jsem jako učedník jezdil s kachnou po objízdný 20 do oblouku kolem výpravny :D:D:D A jak zatahujou depáci (jedním vozem přes tři koleje), to neřeším..stane se :D:D Tak to neřeš, ono je rozdíl, když on tím couváníám mohl ohrozit cestující, než když ohrozím své zaměstnání+vůz+svůj život, když to poseru v areálu dílen *1*

Uživatelský avatar
adam_r
Uživatel
Příspěvky: 451
Registrován: 17.6.2004 10:23
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od adam_r » 10.4.2006 14:03

Fořtík píše:Nechci zlehčovat porušování předpisů v ÚD, ale podle ě je mezi vámi - terénními řidiči - a mechaniky z dílen jeden velký rozdíl. Oni na rozdíl od vás nepřepravují substrát. Ale jak říkám, z případného porušování předpisů je ani toto neomlouvá.
On bude hlavne obrovsky rozdil i v predpisech platnych pro venkovni trate a v predpisech platnych pro uzavrene (verejnosti nepristupne) arealy.

Demon3

Příspěvek od Demon3 » 10.4.2006 13:57

Fořtík píše:Nechci zlehčovat porušování předpisů v ÚD, ale podle ě je mezi vámi - terénními řidiči - a mechaniky z dílen jeden velký rozdíl. Oni na rozdíl od vás nepřepravují substrát. Ale jak říkám, z případného porušování předpisů je ani toto neomlouvá.
Hlavně se tu bavíme o virtuálnim porušování předpisů v ÚD !!! Od Yvony je móóóóc hezký, když hájí "svý" chyby poukazem na druhé "ale oni to dělají taky a ještě hůř" a buší u toho pěstičkou do pultíčku.... To je fakt :lol:

Uživatelský avatar
Fořtík
Uživatel
Příspěvky: 2418
Registrován: 13.11.2003 22:51
Bydliště: Přijde den, kdy to odtajním! ;-)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fořtík » 10.4.2006 13:00

Yvona píše:Je hezké, že jsi nám vylíčil, jak se jezdí před ÚDem, ale veřejnost by určitě také zajímalo, jaké předpisy se porušují v ÚDu. Myslím, že bychom se asi všichni divili, že?
Nechci zlehčovat porušování předpisů v ÚD, ale podle ě je mezi vámi - terénními řidiči - a mechaniky z dílen jeden velký rozdíl. Oni na rozdíl od vás nepřepravují substrát. Ale jak říkám, z případného porušování předpisů je ani toto neomlouvá.

Uživatelský avatar
Tom
Uživatel
Příspěvky: 864
Registrován: 15.11.2003 21:58
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tom » 10.4.2006 9:17

Takže je vidět že Problém je hlavně v předpisech :)

Yvona

Příspěvek od Yvona » 10.4.2006 3:30

I.am.good píše::D Tak stane se:) Jako asi před týdnem, když jsem jel do práce a řidič 7čky tak nějak nekoukal do not a nevšimnul si, že ve smyčce UD má jet na vnitřní a vjel na vnější. Došlo mu to asi po 10metrech, tak se s tím nesral a šup kličku do dírky a šup přehodit a šup nášlap - aniž by kdokoliv mu zajišťoval couvání. Pro neznalé poměrů podotýkám, že v těch místech je jízdní pruh pro auta společný s kolejí, takže kdyby si za něj už něco najelo... To bylo prase, šak jsem mu řekl, že je dost odvážnej, takhle couvat před plnou tramvají zaměstnan ců podniku, co jednou do práce :D Tam bejt někdo z TK nebo z dispečinku, tak švícko jede zpět tramvají už jen jako kaštan :))
Řízení zdar!! :))
Je hezké, že jsi nám vylíčil, jak se jezdí před ÚDem, ale veřejnost by určitě také zajímalo, jaké předpisy se porušují v ÚDu. Myslím, že bychom se asi všichni divili, že?

Uživatelský avatar
Sheep
Uživatel
Příspěvky: 325
Registrován: 06.1.2006 23:37
Bydliště: Slovensko, Kosice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sheep » 10.4.2006 0:06

Ja neviem ale co je natom strasne tak jak sa cuva s elektrickou ta tak aj s autom,.Tak ak si nahodou vodic pomyli vyhybku tak vycuva a ide svojim smerom, podla mna nic strasneho a to par sekundove meskanie co mu to spravi sa nic nedeje.Vodici si v psychyckom natlaku uz len koli svojej praci a koli tomu ze sa s nikym nerozpravaju a na obratisku tiez vela toho neporobia.Podla mna si vodici kludne mozu zanadavat avsak, casto krat som sa stretol s vodicmi nervoznymi a agresivnymi hlavne pri foteni a tam sa uz odzrkadluje vsetko vypatie na ich spravani a ked k tomu pridame aj prisne pravidla DP tak je to fakt ze dost vela.Jedine ak sa vodici rozpravaju s dakym celu cestu to moze dost rozptylovat ale niesme v japonsku kde elektricky, vlaky a metro vodicov nemaju takze treba brat ohlad aj na nich. :wink:

I.am.good

Příspěvek od I.am.good » 09.4.2006 20:12

:D Tak stane se:) Jako asi před týdnem, když jsem jel do práce a řidič 7čky tak nějak nekoukal do not a nevšimnul si, že ve smyčce UD má jet na vnitřní a vjel na vnější. Došlo mu to asi po 10metrech, tak se s tím nesral a šup kličku do dírky a šup přehodit a šup nášlap - aniž by kdokoliv mu zajišťoval couvání. Pro neznalé poměrů podotýkám, že v těch místech je jízdní pruh pro auta společný s kolejí, takže kdyby si za něj už něco najelo... To bylo prase, šak jsem mu řekl, že je dost odvážnej, takhle couvat před plnou tramvají zaměstnan ců podniku, co jednou do práce :D Tam bejt někdo z TK nebo z dispečinku, tak švícko jede zpět tramvají už jen jako kaštan :))
Řízení zdar!! :))

Uživatelský avatar
Fořtík
Uživatel
Příspěvky: 2418
Registrován: 13.11.2003 22:51
Bydliště: Přijde den, kdy to odtajním! ;-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Couvání

Příspěvek od Fořtík » 09.4.2006 16:32

Tom píše:No je pravda že podobné situace jsem také párkrát viděl ale nepsal je... nicméně tuhle 29.3 sem potkal taky řidičku (tak 40 let) tušímže linka 17 a furt řvala v kabině, stál sem zrovna vedle kabiny a tak sem koukal do zrcátka, pak něco zamumla dala pěstí zrcátku aby nemusela vidět cestující (včetně mě)... no prostě děs a hrůza co tohle bylo zač...
číslo sem psát nebudu... ale pokud dotyčná čte fórum tak ať se hodně stydí, její výkon byl opravdu hodný psychopata.
Nechci se nepříjemných zaměstnanců zastávat, ale občas se stane, že se někdo špatně vyspí, nebo má špatnou náladu prostě jen z počasí. Jsi řidič a určitě občas za volantem taky hodně nadáváš. De facto je to to samé i u tramvajáků. A pokud bych si měl u řidiče profesionála vybrat, zda-li svůj vztek vybije agresivní jízou, nebo jestli si zanadává v okamžik, kdy si myslí, že není sledován - pak si vyberu to druhé. Jezdit v pražské džungli je mnohdy o nervy a shromažďovat vztek v sobě není dobré, občas je potřeba se vybít.

Toť můj názor

Uživatelský avatar
Tom
Uživatel
Příspěvky: 864
Registrován: 15.11.2003 21:58
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Couvání

Příspěvek od Tom » 09.4.2006 16:05

Proxy píše:Bohužel několik řidičů již čelilo různým kázeňským opatřením kvůli některým příspěvkům na různých diskuzních fórech.

Tato diskuze je veřejná a může v ní číst opravdu každý, takže doporučuji zvažovat zda je dobré psát některé příspěvky.
No je pravda že podobné situace jsem také párkrát viděl ale nepsal je... nicméně tuhle 29.3 sem potkal taky řidičku (tak 40 let) tušímže linka 17 a furt řvala v kabině, stál sem zrovna vedle kabiny a tak sem koukal do zrcátka, pak něco zamumla dala pěstí zrcátku aby nemusela vidět cestující (včetně mě)... no prostě děs a hrůza co tohle bylo zač...
číslo sem psát nebudu... ale pokud dotyčná čte fórum tak ať se hodně stydí, její výkon byl opravdu hodný psychopata.

Uživatelský avatar
Proxy
Moderátor
Příspěvky: 2458
Registrován: 27.11.2003 14:29
Bydliště: 4,5,12,20,94
Kontaktovat uživatele:

Re: Couvání

Příspěvek od Proxy » 09.4.2006 12:57

DavidD píše:Mi neřikejte že když sem uvedu čas, linku a přestupek tak že to někdo může stíhat? přece sem může napsat každej cokoliv a ani to nemusí být pravda tak pak tu nikdo nemůže bonzovat ne? Mi to přijde trošku přehnaný.
Bohužel několik řidičů již čelilo různým kázeňským opatřením kvůli některým příspěvkům na různých diskuzních fórech.

Tato diskuze je veřejná a může v ní číst opravdu každý, takže doporučuji zvažovat zda je dobré psát některé příspěvky.

Uživatelský avatar
Karotka
Uživatel
Příspěvky: 1180
Registrován: 09.2.2005 20:59
Bydliště: Příští zastávka je na zmámení.

Příspěvek od Karotka » 08.4.2006 21:16

Bohužel, DP se asi řídí podle zásady "není šprochu, aby v něm nebylo pravdy trochu".

DavidD

Re: Couvání

Příspěvek od DavidD » 08.4.2006 18:54

radek31 píše:/pokud chcete podat stížnost nemám s tím problém, ale pošlete to na oficiální adresu http://www.dp-praha.cz/cz/pomoc.htm
napsat to na fórum se záměrem uškodit a přitom u toho neuvádět svoje jméno, to je nic moc :-(
Mi neřikejte že když sem uvedu čas, linku a přestupek tak že to někdo může stíhat? přece sem může napsat každej cokoliv a ani to nemusí být pravda tak pak tu nikdo nemůže bonzovat ne? Mi to přijde trošku přehnaný.

radek31
Moderátor
Příspěvky: 1713
Registrován: 02.7.2004 16:41
Bydliště: Modřany, kousek od smyčky Levského

Re: Couvání

Příspěvek od radek31 » 08.4.2006 17:54

rozhodně není pravda, že by sjezdová výhybka byla automaticky volná (netuším, jak často je volná výhybka v síti, ale imho to nebude tak častý jev)

ověřit si to může každý - stačí se podívat do otvoru v přestavníkové skříni a pokud tam je kapsa pro zasunutí tága, tak není volná
u čepovky se buď musí zvednout kryt, nebo se zkusí přestavit

Uživatelský avatar
8750
Uživatel
Příspěvky: 583
Registrován: 17.12.2005 14:54
Bydliště: 2, 3, 17, 21, 92

Příspěvek od 8750 » 08.4.2006 16:00

Když couvala ze zadní plošiny (předpokládám, že se šla přesvědčit o postavení té sjezdové výhybky), dopustila se nějakého přečinu? Sjetí z trasy?

Zamčeno