Couvání

Archiv starých nebo neaktuálních příspěvků. Příspěvky, které přinášejí informace, jejíchž poselství již bylo naplněno v minulosti.

Moderátoři: DavidD, TRAM-FÓRUM

Polaanek

Re: Couvání

Příspěvek od Polaanek » 08.4.2006 15:53

Šlo o zpětný pohyb, z pomocného stanoviště...
Spíš mě víc zajímalo jak je to s tou výhybkou, sjezdové výhybky mají jazyky většinou volné... Nebo se pletu?

O bonzování opravdu jít nemělo, nejak jsem to nedomyslel, to se omlouvám...

radek31
Moderátor
Příspěvky: 1713
Registrován: 02.7.2004 16:41
Bydliště: Modřany, kousek od smyčky Levského

Re: Couvání

Příspěvek od radek31 » 08.4.2006 15:44

předpis hovoří jasně
šlo o couvání (z kabiny řidiče - je nutný poučený pracovník zajišťující couvání) nebo zpětný pohyb (vzadu z pomocného stanoviště)?
a) nesmí se zpětně pohybovat víc než 30 m (bez služebního příkazu)
b) pokud byla opravdu za sjezdovou výhybkou, tak se musí přesvědčit, že ta výhybka není volná (volná=nemá spojené jazyky)

btw jsem sám, komu to přijde jako bonzování? laik většinou nezná/nepoužívá termíny po hrotech/proti hrotům a to uvedení přesného spoje 25 .....

pokud chcete podat stížnost nemám s tím problém, ale pošlete to na oficiální adresu http://www.dp-praha.cz/cz/pomoc.htm
napsat to na fórum se záměrem uškodit a přitom u toho neuvádět svoje jméno, to je nic moc :-(
kdybyste jen chtěl popsat zážitek a položit ty 2 dotazy, jistě nebylo nutné uveřejňovat přesný čas a číslo linky
doufám, že se ve vás pletu a jen jste to nedomyslel, protože pokud to byl úmysl, není to pěkná vizitka vašeho charakteru

Polaanek

Couvání

Příspěvek od Polaanek » 08.4.2006 15:19

Včera (7.4.) jsem poprvé zažil couvání tramvaje i s cestujícíma. Jel jsem linkou 25 z Malovanky (přesný čas odstraněn - upravil radek31) a řidička se asi spletla, protože se rozjela rovně směrem na Pohořelec, místo aby odbočila vlevo. Svůj omyl si ale hned uvědomila, nicméně už byla téměř za křižovatkou. Zastavila, vyšla ven něco obhlídnout, poté se vrátila a začala couvat zpět. Pak už jela správně.

Několik dotazů:
1. Může si toto dovolit?
2. Přední podvozek už byl za výhybkou, která se běžne projíždí po hrotech. Při tom couvání jela proti hrotům. Je ta výhybka nějak zabezpečená proti přestavení? Předpokládám, že ne...

Zamčeno