Provoz na linkách

Archiv starých nebo neaktuálních příspěvků. Příspěvky, které přinášejí informace, jejíchž poselství již bylo naplněno v minulosti.

Moderátoři: DavidD, TRAM-FÓRUM

Zamčeno
Uživatelský avatar
Damir Holas
Uživatel
Příspěvky: 1564
Registrován: 23.8.2006 17:28
Bydliště: Slánská / Koh-i-noor / Radlická / Zemědělská univerzita

Re: Provoz na linkách

Příspěvek od Damir Holas » 23.9.2008 19:44

Proxy píše:To je škoda - páč na kolejích ČZU jsou prý vyhlášené kalby :lol:
Ale ale, nepovídejte, pane kolego... :) Inu, škola základ života. Myslím, že se mi tam zalíbí... :devilsmokin

Sirka
Uživatel
Příspěvky: 525
Registrován: 11.6.2005 15:55
Bydliště: Praha 13

Re: Provoz na linkách

Příspěvek od Sirka » 23.9.2008 17:35

Josef píše:Hlavně ty fotky jsou důležitý... :roll: =D>
Tak teď nevim, jestli je to ironie. První dojem určitě důležitý je, a co je lepší - fotka zadního vozu někde na konečný z poloviny zakrytá trávou a okraj jako kráva plnej hurá tramvaječek a stromečků nebo večerní T6 s nasvíceným sv. Mikulášem v pozadí se srozumitelným nadpisem Trvalé změny v PID od 30.8.? Co asi? No, to bys musel vidět...

Josef
problémový jedinec
Příspěvky: 492
Registrován: 24.3.2008 18:10

Re: Provoz na linkách

Příspěvek od Josef » 23.9.2008 17:17

Hlavně ty fotky jsou důležitý... :roll: =D>

Sirka
Uživatel
Příspěvky: 525
Registrován: 11.6.2005 15:55
Bydliště: Praha 13

Provoz na linkách+Ropid

Příspěvek od Sirka » 23.9.2008 16:57

Musim pochválit Ropid za modrou brožurku PID. Přehledně zpracované komplexní informace o PID, o Ropidu, pásma, jízdenky, mapky, slevy, prostě takový manuál pro cestování =D>. A v neposlední řadě také lepší fotky (i když občas drobné fotomontáže) a nesrovnatelně lepší design než hurá DP. Prostě kvalita, škoda, že DP (nebo jen Svoboda?) radši nechá své infostojany a infocentra zet prázdnotou :evil:

Ještě kdyby nebyl Ropid tak tvrdohlavý ve všech svých metroplánech a bylo by to všechno lepší než dobré :roll:

Uživatelský avatar
Proxy
Moderátor
Příspěvky: 2459
Registrován: 27.11.2003 14:29
Bydliště: 4,5,12,20,94
Kontaktovat uživatele:

Re: Provoz na linkách

Příspěvek od Proxy » 23.9.2008 15:10

Damir Holas píše:Šmarjá, Martin Šubrt zdrhnul? :shock: Gott bei uns, to bude při výlukách vypadat mnohdy zajímavě... Jsem skoro rád, že od října budu do školy využívat kombinaci 180+107/147/359 a o koleje nezavadím... I když zácpy na P6 budou asi taky jedlý... :?
To je škoda - páč na kolejích ČZU jsou prý vyhlášené kalby :lol:

Uživatelský avatar
pawel
Uživatel
Příspěvky: 2384
Registrován: 15.7.2004 23:10
Bydliště: M22 / U8

Re: Provoz na linkách

Příspěvek od pawel » 23.9.2008 12:54

damir: tak to ti asi sem tam nezbyde než použít 36. 180 je občas masakr...

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Provoz na linkách

Příspěvek od Bobik » 22.9.2008 11:58

Absolut píše:Bohužel, je to tak. ROPID ze své funkce může zpracovávat jen TRVALÝ stav. Toto mi dokonce potrvdili ve stanu Ropidu včera na DBA. Tak vzniká stav, kdy ke každé trvalé změně se paralelně vydávají informační materiály Ropidu a DP, každý trošku jiný, jeden stručný a druhý HURÁ žluťoučký. Výluky jsou informačně v režii DP.
Zajímavý. No budiž, jen mě vrtá hlavou, jakou to má pro mě informační hodnotu, když se např. dozvim, že 15 "normálně" jezdí na Vypich, když už půl roku nejezdí a další min. rok nebude. Na to že je Ropid hlavní organizátor a defakto "může za všechno" co se kol Prahy hejbe a jak, tak jsem obecně čekal víc.
Btw, když tam daj plánek link. vedení z roku 1891 tak je mi to platný stejně..............

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6706
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Provoz na linkách

Příspěvek od demon » 22.9.2008 11:37

Absolut píše:Mimochodem, hned první výluka po odchodu Martina Šubrta je informačně na úrovni 0 nějakých 20 hodin před zahájením, na Dvorcích nebylo o výluce poznat nic, jen bystré Absolutí oko zahlédlo instalace zastávek NAD, ale leták žádný.
Sotva jsem ho poznal... a takhle na hodinu ? Výpovědní doba neběží ? #-o
Začínám se tu bááááát... :cry:

Uživatelský avatar
Damir Holas
Uživatel
Příspěvky: 1564
Registrován: 23.8.2006 17:28
Bydliště: Slánská / Koh-i-noor / Radlická / Zemědělská univerzita

Re: Provoz na linkách

Příspěvek od Damir Holas » 22.9.2008 10:36

Absolut píše:Bohužel, je to tak. ROPID ze své funkce může zpracovávat jen TRVALÝ stav. Toto mi dokonce potrvdili ve stanu Ropidu včera na DBA. Tak vzniká stav, kdy ke každé trvalé změně se paralelně vydávají informační materiály Ropidu a DP, každý trošku jiný, jeden stručný a druhý HURÁ žluťoučký. Výluky jsou informačně v režii DP. Mimochodem, hned první výluka po odchodu Martina Šubrta je informačně na úrovni 0 nějakých 20 hodin před zahájením, na Dvorcích nebylo o výluce poznat nic, jen bystré Absolutí oko zahlédlo instalace zastávek NAD, ale leták žádný.
Šmarjá, Martin Šubrt zdrhnul? :shock: Gott bei uns, to bude při výlukách vypadat mnohdy zajímavě... Jsem skoro rád, že od října budu do školy využívat kombinaci 180+107/147/359 a o koleje nezavadím... I když zácpy na P6 budou asi taky jedlý... :?

Uživatelský avatar
Absolut
Moderátor
Příspěvky: 5319
Registrován: 21.12.2005 12:28
Bydliště: Tam, kde vedle vytejká poslední flaška...

Re: Provoz na linkách

Příspěvek od Absolut » 22.9.2008 8:39

Bohužel, je to tak. ROPID ze své funkce může zpracovávat jen TRVALÝ stav. Toto mi dokonce potrvdili ve stanu Ropidu včera na DBA. Tak vzniká stav, kdy ke každé trvalé změně se paralelně vydávají informační materiály Ropidu a DP, každý trošku jiný, jeden stručný a druhý HURÁ žluťoučký. Výluky jsou informačně v režii DP. Mimochodem, hned první výluka po odchodu Martina Šubrta je informačně na úrovni 0 nějakých 20 hodin před zahájením, na Dvorcích nebylo o výluce poznat nic, jen bystré Absolutí oko zahlédlo instalace zastávek NAD, ale leták žádný.

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Provoz na linkách

Příspěvek od Bobik » 22.9.2008 1:05

Jo tááák tak to už chápu. Akorát mi to stejně přijde trošku matoucí, když např. ta výluka kol Letný je tak na dva, tři roky. A vzhledem k tomu, že ty co co čtou (především mimopražský) tak to ve většině případů budou číst minimálně jako já (to znamená že blbě) tak jestli by nestálo za to tam nějak zdůraznit aspoň ty hooooodně dlouhodobý výluky. Ono stejně třeba lidi kol Červeňáku sice zprvu remcali, ale teď už jim ta prohozená dvacka s osmou přijde jako trvalý stav a naprosto normální. A to to ještě nějakej pátak zůstane. Takže šémátko je hezký, leč i pro znalé poněkud zavádějící. Máš pravdu že tam píšou trvalý stav, leč mě to taky hned nedošlo :oops: zvlášť když to už dlouho jezdí jinak a ještě dlouho bude.

Uživatelský avatar
MOp
Administrátor
Příspěvky: 4740
Registrován: 18.1.2007 22:38
Bydliště: Všude dobře v Konstalu105N nejlíp!
Kontaktovat uživatele:

Re: Provoz na linkách

Příspěvek od MOp » 22.9.2008 0:50

Zmíněné schéma obsahuje TRVALÝ stav BEZ výluk.

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Provoz na linkách

Příspěvek od Bobik » 22.9.2008 0:40

Tak jsem už ani nevím proč prolézal stránky Ropidu narazil na tohle:
http://www.ropid.cz/mapy/Tramvaje__s190x362.html
Hlavně schémata linky tramvají a stav ke dni :!:
Například k 30.8.2008 je 22 uvedena jako páteřní linka a 23 už neexistuje, ale 15 a 25 končí na Vypichu, přes Letnou se jezdí, 6 končí na Laurové, 8 Podbaba, 20 + 26 DŠ, 36 jaksi neexistuje ale zase taková 19 končí už správně na Radošovické. :shock:
Mohl by mi někdo vysvětlit, co to je za hokej a zdali mi něco neuniklo? Nebo Ropidu?

VIKtor
Uživatel
Příspěvky: 200
Registrován: 08.8.2008 11:58

Re: Provoz na linkách

Příspěvek od VIKtor » 06.9.2008 10:02

Tak jsem včera ráno šokovaně zjistil, že díky Ropi*du jezdí brzy ráno na linkách 3 a 17 o jeden spoj méně...
V praxi to znamená, že zatímco v dřívějších dobách byl interval 15 minut, po dovolených a prázdninách došlo k lehké úpravě intervalu na 20 minut... :shock: Mít gumokol, tak už se nemačkám! :evil:

9006
Uživatel
Příspěvky: 21
Registrován: 25.7.2004 14:34
Bydliště: 1, 9, 10, 16, 19, 26, 55, 58, 133, 136, 509

Re: Provoz na linkách

Příspěvek od 9006 » 06.9.2008 1:22

7036 píše:
9006 píše:Oni se raději třeba doma podívají na dpp.cz na jízdní řád, v kolikže jim to jede a jdou tam, takže jim jsou nějaké 4minutové intervaly ukradený.
Taky se do týhle debaty přidám. V momentě, kdy je interval 4 minuty snad každému cestujícímu dojde, že to jezdí každou chvíli a že se na to může spolehnout => jde na dpp.cz na JŘ, tam se podívá, aha, jede to v 32, 36, 40, 44, takže vlastně každou chvíli, to si ani nemusím pamatovat, a když mi náhodou nevyjde přestup, nic se neděje, za chviličku jede další.
Právě, když to bude takto, do jízdího řádu se sice nebude dívat, ale bude muset více přestupovat. Zde stojí ovšem otázka co většina lidí z těchto dvou možností tedy chce? Na nějaké anketě na dpp.cz ani jedna možnost z převahou nevítězila.

Zamčeno