Provoz na linkách

Archiv starých nebo neaktuálních příspěvků. Příspěvky, které přinášejí informace, jejíchž poselství již bylo naplněno v minulosti.

Moderátoři: DavidD, TRAM-FÓRUM

Zamčeno
Uživatelský avatar
trainzjohny
Moderátor
Příspěvky: 3140
Registrován: 10.9.2006 15:06
Bydliště: Konečná 9,10,16,58,59
Kontaktovat uživatele:

Re: Provoz na linkách

Příspěvek od trainzjohny » 01.3.2008 16:30

Arny - kdyby to záleželo na jednom řepákovy (mě) tak je v motole 150 T6-A5 a 14T jsou všechny někde v pr.... jinde. Na linky 9 a 10 jsou to vozy zcela nevyhovující díky své nízké kapacitě.
Jinak co se týče T6-A5 tak jsou opravdu vhodné na turistické linky, neboď díky jejich vyšším oknům je z nich mnohem lepší výhled na historické památky než z T3. Tedy více T6tek na hrad =D> :lol: =D>

stteep
Uživatel
Příspěvky: 199
Registrován: 02.1.2007 17:39
Bydliště: Praha poblíž smyčky Hostivař=)

Re: Provoz na linkách

Příspěvek od stteep » 01.3.2008 15:58

Arny, já jako Hostivařák to beru sportovně, ať si je nacpou do Řep když o ně tam tak stojej :evil: Sice je mi to líto že se tu zas po kroku v před udělá menší krok do zadu, ale nu což, snaha někoho konečně inovovat vozovej park ve strašnicích byla, ale asi nebyla tak silná aby se to dotáhlo do konce. Můžeme jen škareďě přát aby 14Téčka začli pořádně zlobit a pořádně cestující na západním konci prahy pořádně pozlobili

Uživatelský avatar
arny
Uživatel
Příspěvky: 370
Registrován: 20.11.2006 18:57
Bydliště: Praha je mi velká

Vypravení NP

Příspěvek od arny » 01.3.2008 15:36

Milé Strašnice, Vršovice, Malešice, Hostivaři a Spořilove

Tak jsme se nabažily, nízkejch podlah. Spořilove ty jsi o ní přišel úplně :!:
Hostivaři tobě už zbyli jen 2 (Díky Hloubětíne) Ale budou nám jezdit 4 nízkopodlažní sedmičky do dílen. Za to na Baranndov a do Řep nejezdí, téměř žádný vůz s vysokou podlahou, To je tam tolik nemohoucích? Já bych řekl, že ne, že je to všude úplně stejné :?:

A co taková 22, která projíždí převážnou část své trasy kolem historických památek, jako žádná jiná linka. a jako nejlepší vůz přijede turistům T6, ale i nám :?: Prosím Střešovice o vypravení nějakých historických nízkopodlažních vozů na tuto linku docela se k sobě hodí :!:
Z toho to vypravení je mi přímo nabl… , proč se neudělá nějaké pořádné rozvržení NP vozů na většinu linek, když teď je máme jen ve 2 vozovnách (wany teď nepočítám to jsou sóla)

Nevím nevím jako častý zákazník za toto mám platit 26 korun :?: A lezt do schodů v téměř každé tramvaji, když před tím se mohlo stát, že jsem nemusel tak často. Jsem lidově řečeno nasr… jaké peníze člověk platí a jak klesla kvalita poskytované služby v mé oblasti.

Tak a teď se do mě pusťe… :lol:

vencavasek
Uživatel
Příspěvky: 263
Registrován: 07.1.2007 15:10

Re: Provoz na linkách

Příspěvek od vencavasek » 04.2.2008 15:58

Já myslím, že jakmle člověk pohne jednou linkou, tak si rozhodí celé prokladové schéma teda. Ale jinak je pravda, že zrovna dnes jsem jel v úseku Stross - Hradčanská. Nejenom, že se mnoho linek sjíždí, ale podle JŘ po té největší díře přijede v PDd 15 a v SO+NE 25, takže zrovna sóla...na to (a s tím související přetěžování některých spojů na úkor jiných) podle mě ROPID naprosto kašle, hlavně že splní proklad 7-8.

PS Říkal jsem si, jestli mi nepřijede něco NP, nakonec jsem jel linkou 1, přijela T6A5 :D . Přišla mi tam jako zjevení...tak se chci zeptat, kolik T6 vlastně ŽI průměrně vypravuje? (Nepočítáme-li linku 9, kde by jen blázen měl z T6 druhý Vánoce :lol:

jara
Uživatel
Příspěvky: 2303
Registrován: 16.11.2003 17:38
Bydliště: Dejvice jsou pěkné bydlí nás tu víc
Kontaktovat uživatele:

Re: Provoz na linkách

Příspěvek od jara » 03.2.2008 21:10

Proxy píše:A není již interval 26 z Hradčanské půlený pomocí 20 :?: Nebo by bylo lepšejší, aby 8 a 20 jezdily spolu :?:
mmch, co je s čím proloženo - viz. příloha...[/quote]Asi to bylo špatné pochopeno ale myslel jsem že z Hradčanské na Šárku se střidá 20 a 26. Z mého pohledu obyvatele dejvic si myslím že je lepší aby se spolu patkala 20 a 8čka. Furt mají společně jen jeden mezistaniční usek. Než trasu 8 stanic nebo kolik

Uživatelský avatar
Proxy
Moderátor
Příspěvky: 2459
Registrován: 27.11.2003 14:29
Bydliště: 4,5,12,20,94
Kontaktovat uživatele:

Re: Provoz na linkách

Příspěvek od Proxy » 03.2.2008 12:58

jara píše:Ale co mě dosti žere když tedy linka 26 a 8 jezdí mezi zast.Vítězné nám a Štros po sobě o víkendu 3 minuty ve směru Štros-Hradčanská dokonce ve stejnou minutu!!!!. Docela by možná stálo za to trošku tu 8čku posunout. Aby půlila interval. Linka 26 jede v tyto časy takto neb půlí interval mezi Hradčanskou-Šárkou a Radošovickou-Hostivaří. Ale 8čka nikde nic nepulí. Maximálně od Palmovky interval s 19 a to jede linka 8, 5 minut po ní takže také moc nepulí.
A není již interval 26 z Hradčanské půlený pomocí 20 :?: Nebo by bylo lepšejší, aby 8 a 20 jezdily spolu :?:

mmch, co je s čím proloženo - viz. příloha...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
8750
Uživatel
Příspěvky: 583
Registrován: 17.12.2005 14:54
Bydliště: 2, 3, 17, 21, 92

Re: Provoz na linkách

Příspěvek od 8750 » 03.2.2008 12:53

2 negarantovaná NP pořadí za sebou je nesmysl. Co to ale udělat trochu jinak? První dát garantované a druhé negarantované. Kdyby první NP vůz měl nebo nehodu, tak hned ten, jež jede za ním, jej může nahradit a vozíčkář nemusí čekat, až vyjede záloha z vozovny. Zvýšila by se tím spolehlivost garantovaných pořadí.

VareckaJ
Uživatel
Příspěvky: 359
Registrován: 22.8.2007 20:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Provoz na linkách

Příspěvek od VareckaJ » 03.2.2008 11:18

Brejšín píše: P.S ta fotka od vařečky na Levského, to jsem zrovna zkoušel jak se vidí a řídí přes ztaženou rolrtku. :twisted:
Pěkně děkuji, neni vidět do kabiny :( :?

Uživatelský avatar
Brejšín
Uživatel
Příspěvky: 1402
Registrován: 03.5.2005 18:17
Bydliště: Kde dobře vařej

Re: Provoz na linkách

Příspěvek od Brejšín » 03.2.2008 9:55

Jo pánové šotiči, ti co pobíhali ve smyčce Modřany (myslím že to byl radim7227 s kolegou)
Měl bych pro vás radu. Při šocení nikdy, ale nikdy neběhejte v manipulačním prostoru tramvají, obzvláště co jste předváděli v tom výjezdovém oblouku smyčky. Kdy jste přebíhali jak pošuci pár metrů PŘED jedoucí tramvají. (-X Já bejt těma řidičema, kterým jste to udělali, tak Vám něco velice neslušného řeknu. :evil: Prostě udělám šotošlech počkám v klidu průjezu a potom odcházím, je to slušnost alespoň vůči tomu řidiči. Žádná fotka nestojí za průser. ( kromě té kde v Řepích stojí vedle sebe 301 a 9102 :wink: )

Uživatelský avatar
Brejšín
Uživatel
Příspěvky: 1402
Registrován: 03.5.2005 18:17
Bydliště: Kde dobře vařej

Re: Provoz na linkách

Příspěvek od Brejšín » 03.2.2008 9:44

Ad Mop
Já jsem to nevěděl a taky jsem to nikomu neříkal, ti šotiči to byla náhoda asi v sobotu se nudících šotičů. :D
A ta wana. V pátek jsem zatáhl z 5./2 (8255) a zašel za mistrem jestli už ví co tam v sobotu bude. On mi řekl že 8171, tak jsem měl radost že si vyfotim ty ventilky. Nicméně teměř při mám odchodu ještě zavolal že tam asi dá wanu, tak jsem řekl že by to bylo fajn jelikož sem ji ještě nikdy neměl. (trochu jsem přemýšlel, jestli viděl že mám v ruce ty desky z 705/2, ale pravdou je že do pátku jsem wanu opravdu nikdy neměl)Tagže jak jsem ji tam večer dal, tak jsem si ji zase ráno vzal 8-[

P.S já rád šperkuji :^o
P.S ta fotka od vařečky na Levského, to jsem zrovna zkoušel jak se vidí a řídí přes ztaženou rolrtku. :twisted:

Uživatelský avatar
MOp
Administrátor
Příspěvky: 4740
Registrován: 18.1.2007 22:38
Bydliště: Všude dobře v Konstalu105N nejlíp!
Kontaktovat uživatele:

Re: Provoz na linkách

Příspěvek od MOp » 03.2.2008 9:39

jara píše:Ale 8čka nikde nic nepulí. Maximálně od Palmovky interval s 19 a to jede linka 8, 5 minut po ní takže také moc nepulí.
Ale půlí! Dej si vyhledat Urxova-Palmovka a uvidíš co půlí...

jara
Uživatel
Příspěvky: 2303
Registrován: 16.11.2003 17:38
Bydliště: Dejvice jsou pěkné bydlí nás tu víc
Kontaktovat uživatele:

Re: Provoz na linkách

Příspěvek od jara » 03.2.2008 9:31

Brejšín píše:Nebo to možná bude tím, že grafikon byl vytvořen před dodávkou wan???
A nebo jen takové žertování. Spolužačka ze střední dělala praxi na JŘ a tak jsem se jí ptal proč se to takhle dělá. A ona vysvětlovala že prostě oni dostanou na sestavení grafikonu kolik pořadí má mít jaká vozovna na lince a podle toho dělají grafikon. A pokud (ropid-nebo nevím kdo) řekne, že bude mít vozovna voko 2 pořadí na lince 21 tak je potřeba to tam nějak do grafikonu zadat a tak se to tam zadá takto. A pak je sranda, když třeba někde u jednoho pořadí nevychází BP apod. V tomto případě tam ale pouze vozovna vypravuje vozy nízkopodlažní ale vůbec nemusí.

Ale co mě dosti žere když tedy linka 26 a 8 jezdí mezi zast.Vítězné nám a Štros po sobě o víkendu 3 minuty ve směru Štros-Hradčanská dokonce ve stejnou minutu!!!!. Docela by možná stálo za to trošku tu 8čku posunout. Aby půlila interval. Linka 26 jede v tyto časy takto neb půlí interval mezi Hradčanskou-Šárkou a Radošovickou-Hostivaří. Ale 8čka nikde nic nepulí. Maximálně od Palmovky interval s 19 a to jede linka 8, 5 minut po ní takže také moc nepulí.

Uživatelský avatar
MOp
Administrátor
Příspěvky: 4740
Registrován: 18.1.2007 22:38
Bydliště: Všude dobře v Konstalu105N nejlíp!
Kontaktovat uživatele:

Re: Provoz na linkách

Příspěvek od MOp » 03.2.2008 9:27

Koukám Brejšíne, že si měl tram pěkně vyšperkovanou a nějaké velké obecenstvo. Že tys všem rozeslal co budeš jezdit a na mě zapomněl? :-) p.s. díky za Fž fota.

Uživatelský avatar
Brejšín
Uživatel
Příspěvky: 1402
Registrován: 03.5.2005 18:17
Bydliště: Kde dobře vařej

Re: Provoz na linkách

Příspěvek od Brejšín » 03.2.2008 8:48

Nebo to možná bude tím, že grafikon byl vytvořen před dodávkou wan???

Uživatelský avatar
Pepa
Uživatel
Příspěvky: 2152
Registrován: 30.11.2003 9:45
Bydliště: 6004

Re: Provoz na linkách

Příspěvek od Pepa » 02.2.2008 22:56

jara píše:Bohůžel u linky 21 to nelze. Oni jak najíždějí celkem dlouho. Tak by se pak mohli bez sebe bát. Tak raději at jezdí zasebou.
Ano. Protože to je městská HROMADNÁ doprava... :lol:

Zamčeno