Provoz na linkách

Archiv starých nebo neaktuálních příspěvků. Příspěvky, které přinášejí informace, jejíchž poselství již bylo naplněno v minulosti.

Moderátoři: DavidD, TRAM-FÓRUM

Zamčeno
Uživatelský avatar
7080
Uživatel
Příspěvky: 1084
Registrován: 02.12.2005 13:40
Bydliště: V kopci mezi M 135 a M 22

Re: Provoz na linkách

Příspěvek od 7080 » 01.4.2011 19:08

gabuliatko píše:To je obvyklý postup, že se přijede do zast. Vosmíkových, otevřou se pravé dveře (do kolejí), zamkne se kabina, přejde se na druhý konec, otevřou se i dveře u chodníku? #-o
Zadní hrazda se nesklápí?
Rozhodně by se sklápět měla a i levé zrcátko.

gabuliatko
Uživatel
Příspěvky: 2861
Registrován: 10.10.2007 13:22

Re: Provoz na linkách

Příspěvek od gabuliatko » 01.4.2011 13:16

To je obvyklý postup, že se přijede do zast. Vosmíkových, otevřou se pravé dveře (do kolejí), zamkne se kabina, přejde se na druhý konec, otevřou se i dveře u chodníku? #-o
Zadní hrazda se nesklápí?

vencavasek
Uživatel
Příspěvky: 263
Registrován: 07.1.2007 15:10

Re: Provoz na linkách

Příspěvek od vencavasek » 22.3.2011 20:03

Na webu JŘ s platností od 1.4. Důvod: Změny jízdních dob. Co jsem se díval, vypadá to vcelku sympaticky. Nebudu komentovat jízdní doby mezi kontrolními body, to jistě rádi udělají zdejší řidiči, ale z pohledu běžného cestujícího by již nemělo docházet k předjíždění tramvají v zastávkách, které nejsou KB. Např. linka 24, odjezd z Karlova nám. směr Kubánské nám. bude nyní "o minutu dříve", což odpovídá reálné JD z Václavského nám. rozhodně více.
Naopak před konečnou zastávkou se projeví tyto ušetřené minuty opačně (celkové JD jsou zhruba podobné) Například OD Petřiny=>Petřiny 2min, Na Veselí=>Vozovna Pankrác 3min...
A konečně zmizely 3 min. v úseku Karlovo nám.=>Moráň =D>

Uživatelský avatar
Brejšín
Uživatel
Příspěvky: 1402
Registrován: 03.5.2005 18:17
Bydliště: Kde dobře vařej

Re: Provoz na linkách

Příspěvek od Brejšín » 10.1.2011 15:52

Ad Petr
Klíd už se na tom pracuje.
Ale zase na druhou stranu pro většinové nenormální šefce těžko může existovat normální SW a tak bohužel i ti normální řidiči musí trpět.
Mrzí mě že to považuješ a nazýváš za "paskvil", když sám moc dobře víš z čeho to vzniklo (no a ty dvě chybky co tam jsou ......).

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Provoz na linkách

Příspěvek od Bobik » 10.1.2011 6:27

Brejšín píše:Pak jsem zvědav kdy zmizí ta přebytečná minuta v úseku Vltavská – Libeňský most, která jaksi od zavedení nezávislosti SSZ na Bubenském nábřeží je navíc.
Už zmizela. Bylo to 2 min, už je jen jedna.

Uživatelský avatar
Petr
Provozovatel
Příspěvky: 2040
Registrován: 14.11.2003 8:36
Bydliště: ....Brejšín přes noc na flešku hodí novej program křižovatky, já s Démonem zajedem přešroubovat znač
Kontaktovat uživatele:

Re: Provoz na linkách

Příspěvek od Petr » 10.1.2011 2:10

Brejšín píše:(...)Pak jsem zvědav kdy zmizí ta přebytečná minuta v úseku Vltavská – Libeňský most, která jaksi od zavedení nezávislosti SSZ na Bubenském nábřeží je navíc.(...)
Já jsem zase zvědavý, kdy vozy 14T budou mít normální soft a né ten paskvil co teď za soft vydáváme :roll:

Uživatelský avatar
chemik
Uživatel
Příspěvky: 1776
Registrován: 29.5.2009 10:02
Bydliště: Tam, kde jezdí třistačtrnda

Re: Provoz na linkách

Příspěvek od chemik » 09.1.2011 20:15

Nevim jak je to v úseku Vltavská - Libeňák, tam jsem cca skoro víc jak čtvrt roku nebyl, ale čas Anděl - Vencaplac je šílenej, Času tři řiti i když odjedeš z Andělu/a Z<3. Z opačný strany je občas problém, když je ucpaná Myslíková. Ale nechci se hádat, čtrnáctku mívám pouze každé třetí pondělí v lichém měsíci, jehož jméno má víc jak sedum písmen. Ta osumnáctka - no znáš to. Někdy ti na úsek Malostranská - Národní třída stačí i 6-7 minut. Někdy je i 20 minut málo

Uživatelský avatar
Brejšín
Uživatel
Příspěvky: 1402
Registrován: 03.5.2005 18:17
Bydliště: Kde dobře vařej

Re: Provoz na linkách

Příspěvek od Brejšín » 09.1.2011 20:07

NNo jen aby to teprve nebyla reakce na havarijní stav TT ve Vyšehraském tunelu po řádném projednání s OO. :devilsmokin

Pak jsem zvědav kdy zmizí ta přebytečná minuta v úseku Vltavská – Libeňský most, která jaksi od zavedení nezávislosti SSZ na Bubenském nábřeží je navíc.

Dál absurdně protažené JD linky 14 mezi Andělem a Václavským náměstím, 18 mezi Hradčanskou a Národní třídou DC.

Uživatelský avatar
chemik
Uživatel
Příspěvky: 1776
Registrován: 29.5.2009 10:02
Bydliště: Tam, kde jezdí třistačtrnda

Re: Provoz na linkách

Příspěvek od chemik » 09.1.2011 19:55

Náhodou, třeba na nábřeží od Palačáku až k Přístavišti, kde je OR-40 byla docela rychle (asi už po čtvrt roce) přidaná minutka

Uživatelský avatar
Brejšín
Uživatel
Příspěvky: 1402
Registrován: 03.5.2005 18:17
Bydliště: Kde dobře vařej

Re: Provoz na linkách

Příspěvek od Brejšín » 09.1.2011 19:50

Myslím že to je výsledek toho že jaksi nejmenované oddělení odmítalo upravit jízdní doby (např. Libeňský most kde asi 3 roky vyselo 20 a všechno jezdilo o 2 minuty pozdě), bohužel i varianta s kecáním odborů do jejich činnosti nepřineslo nadějné výsledky.

gabuliatko
Uživatel
Příspěvky: 2861
Registrován: 10.10.2007 13:22

Re: Provoz na linkách

Příspěvek od gabuliatko » 08.1.2011 18:35

Pokud mám správné info, tak se na změnu jízdních dob musí sejít komis a na společné schůzi s odboráři si to odsouhlasit. Pokud každé jednání s odbory vypadá jako to, co bylo kdysi na internetu (že je slyšet i kilometr daleko) nedivím se, že se do změny jízdních dob nikomu nechce. Sami moc dobře víte, jak se někteří řidiči chovají při dnech bez j.ř. a nedivil bych se, kdyby mezi takovými byli i odboroví bossové.

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6705
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Provoz na linkách

Příspěvek od demon » 08.1.2011 17:58

9001 píše:Tak se pak nediv, že to jak to je. :roll:
Však on se nikdo nediví.
Tahle banda se prostě rozhodla, že líp už bylo.
Bohužel to kolem sebe vidim dnes a denně... :roll:

Uživatelský avatar
Brejšín
Uživatel
Příspěvky: 1402
Registrován: 03.5.2005 18:17
Bydliště: Kde dobře vařej

Re: Provoz na linkách

Příspěvek od Brejšín » 08.1.2011 13:15

No a jak si myslíš že dopadne jakékoliv služební hlášení tohoto typu. "Zpracováváme data, díky za vaše připomínky" - bohužel ty data zpracovávají už asi 4 roky. (nehledě o tom ž eto zpracovává komp a ty výcuci jsou jasné jak facka, jen asi to oddělení co stím má pracovat v tom nic divného nevidí)

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10207
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Provoz na linkách

Příspěvek od 9001 » 08.1.2011 10:33

Brejšín píše:No já jsem se zařek že nikdy to služebně řešit nebudu, neb ta banda má výstup z dorisu, kde přesně vidí v kolik je odhlašováno a v kolik je projeto a nejsou schopni udělat jednoduchý filtr a na jeho výsledcích ty jízdní doby upravit. Nehledě k tomu ža za tu dobu co jezdím jsem nabyl dojmu že to vždycinky schválně zkurvěj bo jsou naštvaný že musej něco dělat. Jinak si opravdu neumím vysvětlit co se děje. #-o
P.S. druhej extrém je 16 ve všední den. Doby čekání do času: Vozovna Motol 1, Anděl 2 minuty, Štěpánská 1,5, Šumavská 1, Želivského 2, Stražní 3,5 minuty !!!!! a to jsem nepřesáhl rychlost 30 km/h a po optimalizaci by se jaksi ušetřil 1 vlak. :roll: I když je pravda že jsem to jel o prázdninách, ale ....
Tak se pak nediv, že to jak to je. :roll: To je tem samý systém jako vaše stávky. Je pár uřvaných a zbytek stejně vyjede... Pokud chcete něco změnit, tak tímhle přístupem to opravdu nepůjde a skončíte u hospodských keců.

Uživatelský avatar
Brejšín
Uživatel
Příspěvky: 1402
Registrován: 03.5.2005 18:17
Bydliště: Kde dobře vařej

Re: Provoz na linkách

Příspěvek od Brejšín » 08.1.2011 9:05

No já jsem se zařek že nikdy to služebně řešit nebudu, neb ta banda má výstup z dorisu, kde přesně vidí v kolik je odhlašováno a v kolik je projeto a nejsou schopni udělat jednoduchý filtr a na jeho výsledcích ty jízdní doby upravit. Nehledě k tomu ža za tu dobu co jezdím jsem nabyl dojmu že to vždycinky schválně zkurvěj bo jsou naštvaný že musej něco dělat. Jinak si opravdu neumím vysvětlit co se děje. #-o
P.S. druhej extrém je 16 ve všední den. Doby čekání do času: Vozovna Motol 1, Anděl 2 minuty, Štěpánská 1,5, Šumavská 1, Želivského 2, Stražní 3,5 minuty !!!!! a to jsem nepřesáhl rychlost 30 km/h a po optimalizaci by se jaksi ušetřil 1 vlak. :roll: I když je pravda že jsem to jel o prázdninách, ale ....

Zamčeno