Čorka web

Archiv starých nebo neaktuálních příspěvků. Příspěvky, které přinášejí informace, jejíchž poselství již bylo naplněno v minulosti.

Moderátoři: DavidD, TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
Karotka
Uživatel
Příspěvky: 1180
Registrován: 09.2.2005 20:59
Bydliště: Příští zastávka je na zmámení.

Příspěvek od Karotka » 10.1.2007 12:59

Legální je:
- stahovat jednotlivé fotky pro vlastní potřebu, ale nešířit dál (tj. uložené ve své složce na PC = ok; plocha, kde to může vidět někdo cizí = ne; stažení kompletní databáze = ne)
- odůvodněná citace s uvedením autora ("Brněnské T2 byly takové a makové. Nemám vlastní fotky, tohle fotil Absolut z http://www.prazsketramvaje.cz" = ok)

Podotýkám, je to legální, ať si autor píše co chce (§ 30, § 31 autorského zákona)

Uživatelský avatar
Isidor
Uživatel
Příspěvky: 291
Registrován: 03.11.2004 20:44
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Isidor » 10.1.2007 12:55

Argil píše:Sheep: A užívání cizí věci bez souhlasu majitele je podle Vás co :?: Je jedno jestli se jedná o hmotné nebo virtuální požitky ...
Ne, není to jedno.
Pokud vím, tak rozmnožování autorského díla pro osobní potřebu(!! tzn. NEtýká se dalšího zveřejňování na netu) nevyžaduje souhlas autora.

Uživatelský avatar
Sheep
Uživatel
Příspěvky: 325
Registrován: 06.1.2006 23:37
Bydliště: Slovensko, Kosice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sheep » 10.1.2007 12:46

Argil píše:Sheep: A užívání cizí věci bez souhlasu majitele je podle Vás co :?: Je jedno jestli se jedná o hmotné nebo virtuální požitky ...
Ano? tak sa hlboko ospravedlnujem MOpovi ze som mal pol roka v avatare T6tku 7915 na tomto fore, ktoru som si tam dal z jeho fotky a JaHuovi zato ze som mal na ploche nastavenu supravu ktoru odfotil on...A samozrejme aj dalsim, ktorych fotky sa mi tak pacili ze som si ich aplikoval na miesta kde sa casto divam...

neviem ale tvoje tvrdenie nie je na mieste...myslim si ze fotky su na nete nie nato aby si si ju na stranke otvoril prilbizne minutu sa nanu dival a zavrel to a zabalil prec...

Argil
Uživatel
Příspěvky: 16
Registrován: 20.9.2006 19:21
Bydliště: Jičín

Příspěvek od Argil » 10.1.2007 12:44

Absolut: A gril tu opravdu nemám :lol: :lol: :lol:

Argil
Uživatel
Příspěvky: 16
Registrován: 20.9.2006 19:21
Bydliště: Jičín

Příspěvek od Argil » 10.1.2007 12:41

Absolut: Přiznávám, ale do extrémů zacházíme oba ... vyfotit nebo uložit fotku je diametrální rozdíl :!:

Absolut po druhé: negeneralizuji, ale setkávám se s takovým přístupem zejmena u mladší generace ... ale samozřejmě že i u starších se najdou vyjímky, že :?:

Sheep: A užívání cizí věci bez souhlasu majitele je podle Vás co :?: Je jedno jestli se jedná o hmotné nebo virtuální požitky ...

Uživatelský avatar
Sheep
Uživatel
Příspěvky: 325
Registrován: 06.1.2006 23:37
Bydliště: Slovensko, Kosice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sheep » 10.1.2007 12:39

Absolut píše:Agril: No pokud mas tuny fotek stazene jen pro sebe, tak nic proti tomu nemam - myslel jsem extrem, jako ze ja si ulozim jen obcas neco a nikdy jsem neukladal treba cele galerie, spis jen par obrazku veci, ktere jsem jeste nevidel na vlastni oci... asi je to i tim, ze nemam na stahovani vetsich mnozstvi dat cas...

Agrila jsem nechtel dorazit, jen si dodnes dobre pamatuji, jak me s mymi naivnimi nazory posilali "staří profíci" na mamediich do ******.
jo to poznam aj ja :D

no a dufam ze si nemyslis ze som sedel za kompom a dookola stahoval fotky tak si vedla tu, vzdy ked som prisiel ku kompu tak som na zaciatok stiahol napr. 10 fotiek a potom sa to tachvilu nahromadilo... :wink: viem mam na kompe aj take povinnosti co sa nazvyvaju hry :D

- a presne si to uhadol, fotky mam len pre svoje pouzitie... :wink:

Uživatelský avatar
Absolut
Moderátor
Příspěvky: 5319
Registrován: 21.12.2005 12:28
Bydliště: Tam, kde vedle vytejká poslední flaška...

Příspěvek od Absolut » 10.1.2007 12:34

Agril: No pokud mas tuny fotek stazene jen pro sebe, tak nic proti tomu nemam - myslel jsem extrem, jako ze ja si ulozim jen obcas neco a nikdy jsem neukladal treba cele galerie, spis jen par obrazku veci, ktere jsem jeste nevidel na vlastni oci... asi je to i tim, ze nemam na stahovani vetsich mnozstvi dat cas...

Agrila jsem nechtel dorazit, jen si dodnes dobre pamatuji, jak me s mymi naivnimi nazory posilali "staří profíci" na mamediich do ******.

Uživatelský avatar
Sheep
Uživatel
Příspěvky: 325
Registrován: 06.1.2006 23:37
Bydliště: Slovensko, Kosice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sheep » 10.1.2007 12:26

Absolut píše:Ad Agril:

Překrucujete realitu. Ve Vašem případě Vám ta slepice nezůstane. V případě internetu Vám Vaše duševní vlastnictví zůstane, pouze je též rozšířeno jinam.

Samozřejmě, to co popsal níže Sheep "aj tak som uz stihol stiahnut do kompu vsetky fotky este dokym tam nedali vodoznaky" je dost extrém - to by mě tedy nikdy nenapadlo dělat, ale pochopte, že jde pořád "jen" o obrázky, tedy správný příklad by byl, že si někdo tu Vaši slepici vyfotí a pak ukazuje ostatním fotku a říká "to je moje slepice"
fotku si do kompu stiahnut mozem takze neviem o jakej kradezi hovoris...ked uvidim na nete peknu fotku a chcem si ju dat napr. na plochu tak musim ist za autorom a pytat si suhlas???

Fotky som si stahoval v dobe ked som este fotak nemal, tak som sa dival na fotky cudzie...Ale vzhladom nato aby som nemusel v kuse chodit na imhd a tam sa preklikavat cez galeriu tak som si stiahol fotky do kompu a roztriedil na typy, a v pripade ze chcem vidiet nejaku fotku nejakej elektricky tak som hned u seba...nic zleho natom nieje, navyse fotky co som stiahol som este nikdy nevydaval za svoje a pritom ich este dakde posielal... :wink: Mam v kompe vela fotiek z netu, aj z galerie PT a ked chcem si pozriet nejaku fotku skody 14T tak uz nemusim chodit sem a preklikavat v galerii ale otvorim Total Commander a mam to tam.
Argil píše:To nic nemění na tom, že je to stejně krádež ! Ale to asi zejmena mladší generace nepochopí ...

Je to stejné, jako když cikán uvidí na ulici Vaši slepici, řekne si je na ulici, tak není ničí a vezme si ji ...

Je to jenom o mentalitě ...
vies sliepku nemozes stiahnut z netu :D

A ked mi povies ze ako som ukradol ked som si ju sitahol do kompu tak si borec :wink: .
Absolut píše:Ad Agril podruhé - prosím, vyvarujte se té mladší generace. Na prvním internetovém fóru jsem byl hluboko v 90. letech a s názory, že na internetu je všechno všech jsem se tehdy setkával u lidí o více než 10 let starších než já. Prosím přemýšlejte o tom Vašem zatrpklém tvrzení. Mladší generace není horší než Vy jen proto, že je méně zkušená a ještě si užívá mládí.
100 bodov! no si ho dorazil :D

Uživatelský avatar
Absolut
Moderátor
Příspěvky: 5319
Registrován: 21.12.2005 12:28
Bydliště: Tam, kde vedle vytejká poslední flaška...

Příspěvek od Absolut » 10.1.2007 12:20

Ad Agril podruhé - prosím, vyvarujte se té mladší generace. Na prvním internetovém fóru jsem byl hluboko v 90. letech a s názory, že na internetu je všechno všech jsem se tehdy setkával u lidí o více než 10 let starších než já. Prosím přemýšlejte o tom Vašem zatrpklém tvrzení. Mladší generace není horší než Vy jen proto, že je méně zkušená a ještě si užívá mládí.

Uživatelský avatar
Absolut
Moderátor
Příspěvky: 5319
Registrován: 21.12.2005 12:28
Bydliště: Tam, kde vedle vytejká poslední flaška...

Příspěvek od Absolut » 10.1.2007 12:17

Ad Agril:

Překrucujete realitu. Ve Vašem případě Vám ta slepice nezůstane. V případě internetu Vám Vaše duševní vlastnictví zůstane, pouze je též rozšířeno jinam.

Samozřejmě, to co popsal níže Sheep "aj tak som uz stihol stiahnut do kompu vsetky fotky este dokym tam nedali vodoznaky" je dost extrém - to by mě tedy nikdy nenapadlo dělat, ale pochopte, že jde pořád "jen" o obrázky, tedy správný příklad by byl, že si někdo tu Vaši slepici vyfotí a pak ukazuje ostatním fotku a říká "to je moje slepice"

Argil
Uživatel
Příspěvky: 16
Registrován: 20.9.2006 19:21
Bydliště: Jičín

Příspěvek od Argil » 10.1.2007 12:00

Sheep píše:no asi si jeden z mala ktory chape jak to na nete chodi, cize pokial niekto da na net fotku tak sa musi zmierit s tym ze urcite skonci aj na inych strankach, alebo ak je nato niekto hektycky tak nech foti len pre seba a prechovava fotky u seba v kompe to je asi vse co som chcel povedat :wink:

edit: pekna fotka :wink: skoda toho pocasia a to s tym imhd mas pravdu ale ich chyba...aj tak som uz stihol stiahnut do kompu vsetky fotky este dokym tam nedali vodoznaky :D
To nic nemění na tom, že je to stejně krádež ! Ale to asi zejmena mladší generace nepochopí ...

Je to stejné, jako když cikán uvidí na ulici Vaši slepici, řekne si je na ulici, tak není ničí a vezme si ji ...

Je to jenom o mentalitě ...

Uživatelský avatar
Sheep
Uživatel
Příspěvky: 325
Registrován: 06.1.2006 23:37
Bydliště: Slovensko, Kosice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sheep » 10.1.2007 10:29

Absolut píše:ad Sheep:

Jasne, vim, co se snazis naznacit. Jsem na internetu 12 let a mam jiste predstavy o tom, jak se dodrzuji autorska prava. Kdyz dam na net fotku a ona se pak nekde jinde objevi, tak se nic nedeje. Kdyz nekdo sebere celou galerii a texty k ni a vydává to za svoje odborné stránky, tak uz je to docela neco jineho...

Uprimne receno si myslim, ze je lepsi riskovat zcizeni hezkych fotek, nezli fotky zamerne znehodnocovat - napriklad jako na imhd.sk.

Krom toho me MHD bavi, takze leckdy neodolam a nejakou fotku vypustim na verejnost. Treba vcera mi skener vyplivnul tohle :D jasně, že by mě zamrzelo vidět to někde bez popisku Foto: (c) Absolut 1997, ale co se dá dělat... třeba to jednou někde potkám s vodotiskem imhd.sk :o
no asi si jeden z mala ktory chape jak to na nete chodi, cize pokial niekto da na net fotku tak sa musi zmierit s tym ze urcite skonci aj na inych strankach, alebo ak je nato niekto hektycky tak nech foti len pre seba a prechovava fotky u seba v kompe to je asi vse co som chcel povedat :wink:

edit: pekna fotka :wink: skoda toho pocasia a to s tym imhd mas pravdu ale ich chyba...aj tak som uz stihol stiahnut do kompu vsetky fotky este dokym tam nedali vodoznaky :D

Uživatelský avatar
Absolut
Moderátor
Příspěvky: 5319
Registrován: 21.12.2005 12:28
Bydliště: Tam, kde vedle vytejká poslední flaška...

Příspěvek od Absolut » 10.1.2007 9:19

ad Sheep:

Jasne, vim, co se snazis naznacit. Jsem na internetu 12 let a mam jiste predstavy o tom, jak se dodrzuji autorska prava. Kdyz dam na net fotku a ona se pak nekde jinde objevi, tak se nic nedeje. Kdyz nekdo sebere celou galerii a texty k ni a vydává to za svoje odborné stránky, tak uz je to docela neco jineho...

Uprimne receno si myslim, ze je lepsi riskovat zcizeni hezkych fotek, nezli fotky zamerne znehodnocovat - napriklad jako na imhd.sk.

Krom toho me MHD bavi, takze leckdy neodolam a nejakou fotku vypustim na verejnost. Treba vcera mi skener vyplivnul tohle :D jasně, že by mě zamrzelo vidět to někde bez popisku Foto: (c) Absolut 1997, ale co se dá dělat... třeba to jednou někde potkám s vodotiskem imhd.sk :o

Uživatelský avatar
Sheep
Uživatel
Příspěvky: 325
Registrován: 06.1.2006 23:37
Bydliště: Slovensko, Kosice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sheep » 09.1.2007 22:38

viva.tv1-T6A5 píše:no já bych to neřešil jestli mam profil na iboys.cz, to je snad moje věc :twisted: :roll:
na nete sa mozes skryvat donekonecna...ale az ta to prestane bavit podla mna bude este dlho trvat...

jara: ok vybavene, ked chces este daco dodat kontaktuj ma na SZ, alebo na kontaktoch dole :wink:

viva.tv1
Uživatel
Příspěvky: 410
Registrován: 22.12.2006 15:31
Bydliště: 1, 5, 6, 9, 11, 16, 19, A22, A25, A26, A27, A53, A55, A56 i S5
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od viva.tv1 » 09.1.2007 18:06

Proxy píše:mmch, ten profil na iBoys byl skutečně tvůj :?:

Pokud ano, tak doufám, že jsi si jej nesmazal kvůli tomuto nemilému vyoutování... :wink:
no já bych to neřešil jestli mam profil na iboys.cz, to je snad moje věc :twisted: :roll:

Odpovědět