Zastávkové řády MHD

Archiv starých nebo neaktuálních příspěvků. Příspěvky, které přinášejí informace, jejíchž poselství již bylo naplněno v minulosti.

Moderátoři: DavidD, TRAM-FÓRUM

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6706
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Zastávkové řády MHD

Příspěvek od demon » 02.11.2009 21:10

jendelin.i píše:Fakticky jsou tam zanesena data i po 3.11 =D>. Takže změny, o kterých se ví dopředu (Idos ví dopředu) jsou pokryty, problémy by tedy měly být jen s neplánovanými výlukami, resp. posuny v termínech výluk.
Ani zítřejší JŘ nejsou bohužel zcela bez chyb, i když už je to lepší než v neděli.
Linka 6 mi ujede už jen 3x... :?

Uživatelský avatar
jendelin.i
Uživatel
Příspěvky: 219
Registrován: 22.9.2008 10:56
Bydliště: 1500m přes kopec k 10 (+17 už teď 2000m)

Re: Zastávkové řády MHD

Příspěvek od jendelin.i » 02.11.2009 20:40

KGX 63 píše:Stačí změnit datum na 3.11. a uvidíš, že program obsahuje i změny po 3.11. Problém Prahy je v tom, že není měsíc, kdy by snad nebyla žádná výluka (bus, tram) a trvalé změny jsou poslední dobou každý měsíc... V jiných městech bývá menší množství výluk a změny taky nemají tak často jako v Praze :lol:
Fakticky jsou tam zanesena data i po 3.11 =D>. Takže změny, o kterých se ví dopředu (Idos ví dopředu) jsou pokryty, problémy by tedy měly být jen s neplánovanými výlukami, resp. posuny v termínech výluk.

Uživatelský avatar
KGX 63
Uživatel
Příspěvky: 470
Registrován: 30.1.2007 13:16
Bydliště: jižní konečná metra C

Re: Zastávkové řády MHD

Příspěvek od KGX 63 » 02.11.2009 10:09

jendelin.i píše:
Tom 11 píše:jen je škoda s tou nepodporovanou aktualizací.
Co jsem koukal, tak autor aktualizuje datové soubory pro Prahu cca 1x za měsíc. Teď je aktuální od 1.11.2009, škoda že nepočkal na 3.11 (Letná), ale lepší než drátem do oka. U jiných měst je taky aktualizace po několika měsících, ale tam se to asi tak často nemění.
Stačí změnit datum na 3.11. nebo počkat do zítra a uvidíš, že program obsahuje i změny po 3.11. Problém Prahy je v tom, že není měsíc, kdy by snad nebyla žádná výluka (bus, tram) a trvalé změny jsou poslední dobou každý měsíc... V jiných městech bývá menší množství výluk a změny taky nemají tak často jako v Praze :lol:

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6706
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Zastávkové řády MHD

Příspěvek od demon » 01.11.2009 22:59

Proxy píše:Nebude to tím, že 6 o víkendu nejezdí a 11 byla dnes dušičkově posílena :?:
Pochopitelně nikoliv, trochu mě podceňuješ... :roll:
Pravděpodobně jsou chyby jen u některých zastávek, protože na Černokostelecké už 11 seděla a ani u 7 jsme si ničeho nevšim.
U té d-6 chyběly jen některé večerní spoje, ale d-11 byla mimo totálně.

Uživatelský avatar
jendelin.i
Uživatel
Příspěvky: 219
Registrován: 22.9.2008 10:56
Bydliště: 1500m přes kopec k 10 (+17 už teď 2000m)

Re: Zastávkové řády MHD

Příspěvek od jendelin.i » 01.11.2009 22:20

Tom 11 píše:jen je škoda s tou nepodporovanou aktualizací.
Co jsem koukal, tak autor aktualizuje datové soubory pro Prahu cca 1x za měsíc. Teď je aktuální od 1.11.2009, škoda že nepočkal na 3.11 (Letná), ale lepší než drátem do oka. U jiných měst je taky aktualizace po několika měsících, ale tam se to asi tak často nemění.
Tom 11 píše:Takže bych to neodsuzoval,všechno má svoje pro i proti.
Neodsuzuji, jen jsem přestal toužit :wink:

Uživatelský avatar
Radek
Uživatel
Příspěvky: 1542
Registrován: 19.7.2004 10:00
Bydliště: Tento vlak tam končí
Kontaktovat uživatele:

Re: Zastávkové řády MHD

Příspěvek od Radek » 01.11.2009 22:16

Když už jsme u SmartŘádů: program má docela zajímavou historii. Autoři totiž původně rozlouskli datový formát, který používá IDOS a vytvořili v podstatě pirátský prohlížeč/vyhledávač zdarma. Chaps reagoval velmi nepříjemně a výsledkem jednání bylo opuštění IDOSu pro PDA a jeho nahrazení již nepirátskými SmartŘády, které zřejmě vyvíjejí původní autoři dále. :)

davidtk
Uživatel
Příspěvky: 335
Registrován: 04.1.2008 13:25

Re: Zastávkové řády MHD

Příspěvek od davidtk » 01.11.2009 22:09

O tom jak co žere baterku a jak moc se co musí restartovat může povídat Johny :) já už si na to moc nevzpomínám ;) Každopádně podobnou utilitku sem používal pořád, ale pak sem přišel na způsob vyhledávání spoje přes Paegas Menu a nakonec jsem zůstal u starého dobrého "dpp.cz/idos" :lol:
S kapříkama mi to příjde u tohoto molocha celkem normální ;)

Uživatelský avatar
Tom 11
Uživatel
Příspěvky: 774
Registrován: 19.8.2006 18:17
Bydliště: Byla doba, kdy se mé bydliště nacházelo u linky, jejíž číslo mám v nicku.
Kontaktovat uživatele:

Re: Zastávkové řády MHD

Příspěvek od Tom 11 » 01.11.2009 21:42

jendelin.i píše:
KGX 63 píše: Alternativou k tomuto programu jsou smartřády od Chapsu (http://www.smartrady.cz), ale bohužel nechodí na Symbianu (první testovací verze se předpokládá až na konci roku).
A pochopitelně, na rozdíl od "MHD_v_mobilu", nechodí na mobilu bez OS, takže alternativa jen pro příznivce "smartphonů". Kdysi jsem taky po smartphonu toužil, ale když vidím, jak to kamarád musí restartovat, jak to pomalu nabíhá, jak to žere baterku...
Jojo,MHD v mobilu se krásně hodí do telefonu bez OS,když člověk rychle potřebuje spojení,jen je škoda s tou nepodporovanou aktualizací.
Jinak smartphone (konkrétně Blackstone) mám a krom té rychle vybité baterky(po 12 hodinách trvalého použití je baterka už na minimu)jsem zcela spokojen- nemusím tahat všude notebook a v záloze mám obyčejnej mobil.Takže bych to neodsuzoval,všechno má svoje pro i proti.

Uživatelský avatar
Proxy
Moderátor
Příspěvky: 2458
Registrován: 27.11.2003 14:29
Bydliště: 4,5,12,20,94
Kontaktovat uživatele:

Re: Zastávkové řády MHD

Příspěvek od Proxy » 01.11.2009 21:40

demon píše:
egee píše:Objevily se JŘ ( bus,metro,tram,noční a p ) do mobilního telefonu - jsou pro Prahu - v příloze - aplikace Java je gratis . Aktuální jsou do konce roku ,pak se podle ofic. stránek musí stáhnout novější verze .
Má to jednu chybičku, není na ně totiž vůbec spoleh.
Třeba z Bruselský nesedí JŘ 6 ani 11 v obou směrech.
Testováno dnes... :(
Nebude to tím, že 6 o víkendu nejezdí a 11 byla dnes dušičkově posílena :?:

Uživatelský avatar
Oskar
Uživatel
Příspěvky: 1212
Registrován: 10.6.2006 11:17
Bydliště: Ano
Kontaktovat uživatele:

Re: Zastávkové řády MHD

Příspěvek od Oskar » 01.11.2009 21:39

Já to nechápu. Jeden kolega dělá v rámci bakalářky program, který by měl vyhledat spojení v MHD a následně i přehrát zrychlené video jak vypadá cesta včetně přestupů. Navázal spojení s DPP, pak i s Ropidem, všude jeho nápadu fandí, ale když přijde na to poskytovat data JŘ, obě instituce svorně prohlásí, že data má jen CHAPS a nikdo jiný je nedostane. Skoro to smrdí kapříky.

Uživatelský avatar
jendelin.i
Uživatel
Příspěvky: 219
Registrován: 22.9.2008 10:56
Bydliště: 1500m přes kopec k 10 (+17 už teď 2000m)

Re: Zastávkové řády MHD

Příspěvek od jendelin.i » 01.11.2009 20:54

KGX 63 píše: Alternativou k tomuto programu jsou smartřády od Chapsu (http://www.smartrady.cz), ale bohužel nechodí na Symbianu (první testovací verze se předpokládá až na konci roku).
A pochopitelně, na rozdíl od "MHD_v_mobilu", nechodí na mobilu bez OS, takže alternativa jen pro příznivce "smartphonů". Kdysi jsem taky po smartphonu toužil, ale když vidím, jak to kamarád musí restartovat, jak to pomalu nabíhá, jak to žere baterku...

Uživatelský avatar
jendelin.i
Uživatel
Příspěvky: 219
Registrován: 22.9.2008 10:56
Bydliště: 1500m přes kopec k 10 (+17 už teď 2000m)

Re: Zastávkové řády MHD

Příspěvek od jendelin.i » 01.11.2009 20:48

egee píše:Objevily se JŘ ( bus,metro,tram,noční a p ) do mobilního telefonu - jsou pro Prahu -
Mobil se nikam opakuji NIKAM nepřipojuje při hledání spoje či JŘ .
To je bombááá! =D>
Na bus 103 sedí dobře (data od 1.11.2009).
Bezvadná je funkce "spoje", vytvoří souhrnný jízdní řád všech linek na trase mezi dvěma zastávkami (takže pro mě např. 103+345+368) :)
A jak to svižně běhá, oproti JŘ online, to než bych se "proklikal", tak by mi spoj ujel. Webstránky na pidiobrazovce mobilu nic moc a wapové přenosy operátoři předražují jaxvině :evil:

Kdysi jsem si naťukal do mobilu JŘ mých oblíbených BUSů v tabulkovém kalkulátoru "Microcalc", ale vzhledem k tomu, že v mobilu bez OS nemůže Java přistupovat k souborům, musel jsem všechny změny ťukat přímo v mobilu, takže jsem si to pak radši tisknul z PC na papírek.
Naposledy upravil(a) jendelin.i dne 01.11.2009 21:01, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6706
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Zastávkové řády MHD

Příspěvek od demon » 01.11.2009 17:35

egee píše:Objevily se JŘ ( bus,metro,tram,noční a p ) do mobilního telefonu - jsou pro Prahu - v příloze - aplikace Java je gratis . Aktuální jsou do konce roku ,pak se podle ofic. stránek musí stáhnout novější verze .
Má to jednu chybičku, není na ně totiž vůbec spoleh.
Třeba z Bruselský nesedí JŘ 6 ani 11 v obou směrech.
Testováno dnes... :(

Uživatelský avatar
Tedy
Uživatel
Příspěvky: 728
Registrován: 08.10.2006 12:19
Bydliště: Praha

Re: Zastávkové řády MHD

Příspěvek od Tedy » 29.10.2009 8:59

Ano MHD Praha je neoficiální ale myslím že misto kritiky je dobré ocenit snahu že se někdo alespoň snaží něco takového vymyslet co by bylo gratis po všech stránkách ,porovnal někdo JŘ aplikace s realitou ? Spíše by si autoři zasloužili pomoc ,aby nedopadli jako ta aplikace MHD která tady byla před lety a byl dokonce na prodej celý program a dokonce nikdo z DP neprojevil zájem za 20 tisíc programek koupit ,jistě by se investice vrátila během chvíle . Je to o tom mít zájem nebo o schopnostech lidí.

Uživatelský avatar
KGX 63
Uživatel
Příspěvky: 470
Registrován: 30.1.2007 13:16
Bydliště: jižní konečná metra C

Re: Zastávkové řády MHD

Příspěvek od KGX 63 » 28.10.2009 21:49

Ano, přesně. Praha je neoficiální, a proto není ani v seznamu měst. Pokoušel jsem se ten problém s autorem programu řešit, ale marně. ROPID odkazuje na DP a DP zase na ROPID. Není vůle spolupracovat s tvrzením, že o tento typ služby není zájem a mají důležitější věci na starosti!? Proto aktualizace probíhá poslední dobou vždy 1x měsíčně. Jde o poměrně náročný proces převodu dat. Alternativou k tomuto programu jsou smartřády od Chapsu (http://www.smartrady.cz), ale bohužel nechodí na Symbianu (první testovací verze se předpokládá až na konci roku). Takže předpokládám aktualizaci začátkem listopadu (změny k 3.11.) a následně zas začátkem prosince (změny od 29.11.).

Odpovědět