Zastávkové řády MHD

Archiv starých nebo neaktuálních příspěvků. Příspěvky, které přinášejí informace, jejíchž poselství již bylo naplněno v minulosti.

Moderátoři: DavidD, TRAM-FÓRUM

Marek
Uživatel
Příspěvky: 192
Registrován: 16.11.2003 20:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marek » 04.8.2006 22:42

9001 píše:Se hold musíme smířit s tím že DP Praha není úplně ideální společnost.
I am goode Můžu ti doporučit aby jsi udělal Palácovou revoluci a pak uvidiš že to stejně bude vypadat stejně
OT Když se smíříme s ne úplně ideálním stavem, nebude vůbec žádný důvod, aby došlo k jeho zlepšení. I když je mi jasný, že pouhým šťourání do problému ke zlepšení nedojde, rozhodně je to lepší, než se s tím smířit. /OT

Uživatelský avatar
Tom
Uživatel
Příspěvky: 864
Registrován: 15.11.2003 21:58
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tom » 04.8.2006 22:05

Ono dpp podniklo jisté kroky k nápravě... nové stránky už s anglickými a německými stránkami počítají... jenže nevím oč tam jde, že se od ledna neobjevili na netu... asi někdo nezaplatil... :lol: kdoví... :?: :shock:
Přecijen probíhá transformace... :lol:

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10210
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 9001 » 04.8.2006 18:54

Se hold musíme smířit s tím že DP Praha není úplně ideální společnost.
I am goode Můžu ti doporučit aby jsi udělal Palácovou revoluci a pak uvidiš že to stejně bude vypadat stejně

I.am.good

Příspěvek od I.am.good » 04.8.2006 15:34

JŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮ

Se tak malinko nudím - zabrousil jsem na dpp.cz - zkoušeli jste si někdy někdo přepnout jazyk na angličtinu, případně němčinu? Informování o mimořádné výluce Vodičkova bylo proti informacím v cizích jazycích na webu DP maximálně luxusní :D

Turisté se na webu DP, hlavního dopravce v hlavním městě České republiky, který zabezpečuje dopravu více jak miliónové aglomerace, dozví, že není v dopravě nic nového. Takže pro turisty asi jezdí např. linka 9 pořád na Spojovací (třeba jsou někde položený neviditelný koleje :D Na druhou stranu, kdyby chtěli jet na stanici Depo Hostivař metrem, tak mají smůlu, jelikož dle plánku pro ně je vyhodí na konečné, na Skalce.
tohle už je vrchol... :( Já když byl v Budapešti a měli výluku metra, tak všude obří cedule, plakáty, info na webu, prostě nešlo si nevšimnout... Tam asi bojují o své zákazníky. Náš DP nemusí, tomu naleje dost peněz město na dotace prázdných tramvají. Chce se mi zvracet.

Uživatelský avatar
Pepa
Uživatel
Příspěvky: 2152
Registrován: 30.11.2003 9:45
Bydliště: 6004

Příspěvek od Pepa » 02.8.2006 17:47

jízdní řády mi připadaj jako jízdní neřády :?

V pondělí jsem cestoval 19 z Kubáně na internetu (zde) jsem si našel JŘ že mi jede 19 v 15:18 a když jsem přišel na zastávku tak byla dávno pryč - jela v 15:16 podle JŘ na zastávkovém sloupku. Nějak lidé starající se o JŘ na netu zapoměli aktualizovat z 22.7. na 29.7. Asi se někde stala chyba...

Uživatelský avatar
Absolut
Moderátor
Příspěvky: 5319
Registrován: 21.12.2005 12:28
Bydliště: Tam, kde vedle vytejká poslední flaška...

Příspěvek od Absolut » 31.7.2006 9:30

Bo Ropid nesockuje jako DP.

K-M

Příspěvek od K-M » 30.7.2006 6:43

Petr píše:Na to jsem ti odpovídal, že v pdf jsou právě proto, aby je nikdo nemohl "falšovat" a aby se každému zobrazily na jeho počítači stejně s ohledem na použití specifických fontů. V Excelu je "legální" cestou veřejně nečekej.
Meziměstské autobusové JŘ ovšem běžně k dispozici jsou v obou verzích.

Kryštof

Příspěvek od Kryštof » 28.7.2006 14:14

A starší řády někde najít jdou??

Uživatelský avatar
Petr
Provozovatel
Příspěvky: 2040
Registrován: 14.11.2003 8:36
Bydliště: ....Brejšín přes noc na flešku hodí novej program křižovatky, já s Démonem zajedem přešroubovat znač
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr » 07.7.2006 18:29

Kryštof píše:No já jsem myslel ty co jsou na http://www.dpp,cz v PDF. aby byly v XLS.
Na to jsem ti odpovídal, že v pdf jsou právě proto, aby je nikdo nemohl "falšovat" a aby se každému zobrazily na jeho počítači stejně s ohledem na použití specifických fontů. V Excelu je "legální" cestou veřejně nečekej.

Kryštof

Příspěvek od Kryštof » 07.7.2006 14:37

No já jsem myslel ty co jsou na http://www.dpp,cz v PDF. aby byly v XLS.

Uživatelský avatar
Karotka
Uživatel
Příspěvky: 1180
Registrován: 09.2.2005 20:59
Bydliště: Příští zastávka je na zmámení.

Příspěvek od Karotka » 07.7.2006 1:27

<nadsázka> No jó, DP musí mít pořád něco extra... </nadsázka> ... knihy, noviny, časopisy se vskutku "průmyslově" tisknou z PDF (nebo z jeho přímého předchůdce PS), tedy pokud to ještě někde nesázejí ručně z lino/monotypů.

:oops: Jaxi jsem si ale v tu chvíli neuvědomil, že JŘ se nedají chrlit obyčejnou rotačkou, ježto jsou pro každou zastávku/pořadí jiné... na to je Excel opravdu vhodnější.

Uživatelský avatar
Petr
Provozovatel
Příspěvky: 2040
Registrován: 14.11.2003 8:36
Bydliště: ....Brejšín přes noc na flešku hodí novej program křižovatky, já s Démonem zajedem přešroubovat znač
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr » 06.7.2006 21:45

Karotka píše:... a za c) protože PDF je současně i formát pro tiskovou předlohu.
No, pokud vím, tak v dp se pracuje s formáty xls a z nich se i jízdní řády tisknou (ať již vozové či zastávkové). Mám přístup do této databáze. Opravdu v pdf jdou jen "ven"

Uživatelský avatar
Karotka
Uživatel
Příspěvky: 1180
Registrován: 09.2.2005 20:59
Bydliště: Příští zastávka je na zmámení.

Příspěvek od Karotka » 06.7.2006 20:45

... a za c) protože PDF je současně i formát pro tiskovou předlohu.

Uživatelský avatar
Petr
Provozovatel
Příspěvky: 2040
Registrován: 14.11.2003 8:36
Bydliště: ....Brejšín přes noc na flešku hodí novej program křižovatky, já s Démonem zajedem přešroubovat znač
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr » 05.7.2006 16:25

Sirka píše:Aha - nepochopení. Ale ty co jsou na zastávkách, jsou prostě v PDF, protože se prostě tak dělaj. Co Kryštofe vlastně chceš?
No ony se dělají v xls... Do PDF se na portálu převádí za a) aby se každému zobrazily stejně a za b) aby je někdo neupravoval

Sirka
Uživatel
Příspěvky: 525
Registrován: 11.6.2005 15:55
Bydliště: Praha 13

Příspěvek od Sirka » 05.7.2006 10:41

Aha - nepochopení. Ale ty co jsou na zastávkách, jsou prostě v PDF, protože se prostě tak dělaj. Co Kryštofe vlastně chceš?

Odpovědět