Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Co se nevešlo. Pokud chcete znát názory jiných i na netramvajová témata, ptejte se zde. Máte něco, o co se chcete podělit s ostatními? Pak pište sem...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět

Kolikrát jste byli v Muzeu MHD ve vozovně Střešovice?

Nebyl
52
14%
Jednou
53
15%
2-3x
72
20%
3-5x
58
16%
Více než 5x/nespočetněkrát
112
31%
Klikací koutek
18
5%
 
Celkem hlasů: 365

Uživatelský avatar
Tonda Ježek
Uživatel
Příspěvky: 1080
Registrován: 30.11.2003 22:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Tonda Ježek » 16.6.2011 23:45

MM-Mikulovsky píše:No ty jsi nevyjádřil svobodný názor, ale tímto
Tonda Ježek píše:Já také neříkám, že se všemi kroky vlády souhlasím, ale pořád lepší než výzvy odborářů nic nereformovat. Každopádně, to už je téma pro jinou dikusi.
nepokrytě vypustil lživou informaci o chování jiných
Já jsem pouze napsal svůj názor, který je takový, že odboráři (a nejde pouze o představitele odborových svazů, ale i o prosté členy) žádné reformy nechtějí. Asi jsem nesprávně použil slovo "výzvy", místo toho by tam mělo být slovo "názory". Je to zkrátka můj názor, který samozřejmě může být mylný. Ale taky nemusí.
A za sebe tuto diskusi končím, protože to stejně nikam nevede.

gabuliatko
Uživatel
Příspěvky: 2861
Registrován: 10.10.2007 13:22

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od gabuliatko » 16.6.2011 23:29

MM-Mikulovsky píše:Původně dnes ráno sice podepsala při příchodu do práce, že bude sloužit, ale díky diskuzy s "obyčejným" kolegou (nikoliv nějakým představitelem OO) - což nebylo zakázané, toto rozhodnutí ještě na vozovně chtěla změnit, ale to jí však nějak (dá se asi předpokládat právě využití těch SH na ní) vedoucí pracovník rozmluvil. Navíc onen kolega byl za onu diskuzi s viditelně váhající kolegyní vedoucím pracovníkem výrazně pokárán.
Pokud něco podepíšu, tak by to mělo platit, ne ? Co s tím co mají SH společného ? Můžeš tu diskuzi s obyčejným kolegou trochu popsat ?

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 16.6.2011 22:10

Tonda Ježek píše:
MM-Mikulovsky píše:Ty si snad děláš pr*el, ne?
Já jenom svobodně projevuji svůj názor. Můžeš s ním nesouhlasit, ale proč hned reagovat agresivně a sprostě? ...
No ty jsi nevyjádřil svobodný názor, ale tímto
Tonda Ježek píše:Já také neříkám, že se všemi kroky vlády souhlasím, ale pořád lepší než výzvy odborářů nic nereformovat. Každopádně, to už je téma pro jinou dikusi.
nepokrytě vypustil lživou informaci o chování jiných - čímž ses zachoval naprosto stejně jako dnes představitelé DPP a MHMP, kteří výrazně znatelně lživě podhodnocovaly počty TRAM vlaků, které měli vyjet. Díky čemuž opticky rostlo procento těch vypravených, s nimiž navíc minimálně z 25% jezdily lidi z kanclu - což se, z mého pohledu, teoreticky dá považovat za porušení údajné dohody OO s vedením DP, že nebude měnit směny, ale předem jsem s tímto počítal.
S čím jsem nepočítal, bylo zneužití vedoucím pracovníkem váhavosti, ohledně svého postoje ke stávce (a zejména obav co následně vyvolá - k čemuž jí vedla někdejší osobní zkušenost jejího syna právě přímo z PA) jedné kolegyně, která si v posledním týdnu díky ní vysloužila (za své naprosto zbytečné chyby) 2 SH. Původně dnes ráno sice podepsala při příchodu do práce, že bude sloužit, ale díky diskuzy s "obyčejným" kolegou (nikoliv nějakým představitelem OO) - což nebylo zakázané, toto rozhodnutí ještě na vozovně chtěla změnit, ale to jí však nějak (dá se asi předpokládat právě využití těch SH na ní) vedoucí pracovník rozmluvil. Navíc onen kolega byl za onu diskuzi s viditelně váhající kolegyní vedoucím pracovníkem výrazně pokárán.

Hhoonnzzaa
Uživatel
Příspěvky: 209
Registrován: 09.5.2009 18:15

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Hhoonnzzaa » 16.6.2011 21:27

K příspěvku "Na Znamení" o vypravení vozů:


linka 1
9020
7154 + ????

linka 3
8258 + 8579
8102 + 8???
+ jedno z 14t 9152/9154

linka 9
8733 + 8???
8??? + 8749
8672


linka 10
8736+8???
8712+8711
8318 + (pravděpodobně) 8319
8273 + 8161
8725 + 8???
8??? + 8469
8437 + 8???
9128

linka 18
7148 + ????

linka 22
8263 + 85??

linka 26
7??? + 7165

Uživatelský avatar
Tonda Ježek
Uživatel
Příspěvky: 1080
Registrován: 30.11.2003 22:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Tonda Ježek » 16.6.2011 20:36

MM-Mikulovsky píše:Ty si snad děláš pr*el, ne?
Já jenom svobodně projevuji svůj názor. Můžeš s ním nesouhlasit, ale proč hned reagovat agresivně a sprostě?
Kde mám jistotu, že názor tvého strýce je správný? Globální svět také před několika lety věřil ekonomům a kam ho dovedli ...

gabuliatko: Já myslím, že metro nebylo dnes po třeba. Snahu o to, aby byl provoz zahájen, osobně vnímám jako taktický boj o to, kdo bude mít psychologickou převahu.
Já zas děkuji za to, že jsem si mohl dnes v klidu posedět na vltavské náplavce, bez rámusu na Železničním mostě a bez smradu a hluku z aut. 8-)
Naposledy upravil(a) Tonda Ježek dne 16.6.2011 21:28, celkem upraveno 1 x.

johndj
Uživatel
Příspěvky: 185
Registrován: 05.4.2009 21:17
Bydliště: Zličín
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od johndj » 16.6.2011 20:30

gabuliatko: Pod tvůj názor se podepisu. Máš absolutní pravdu. Nakonec všechno vlastně dopadlo možná až nad očekávání dobře.

gabuliatko
Uživatel
Příspěvky: 2861
Registrován: 10.10.2007 13:22

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od gabuliatko » 16.6.2011 20:24

Taky všem děkuji, hlavně za to, že jsem se zas po čase mohl svézt kolesovým parníkem.
Můj názor je, že Metro nejelo z obavy před počtem demonstrujících, takhle tam každý musel pěšky a to si myslím mnozí rozmysleli. Pochod Prahou byla fraška.
Zorganizovat stávku v den mimořádné schůze sněmovny o kauze ProMoPro to se taky povedlo. Omlouvám se, ale pokud ČSSD tohle předvádí v opozici, tak ať tam raději zůstane.

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 16.6.2011 20:18

Tonda Ježek píše:Já také neříkám, že se všemi kroky vlády souhlasím, ale pořád lepší než výzvy odoborářů nic nereformovat. Každopádně, to už je téma pro jinou dikusi.
Ty si snad děláš pr*el, ne?
Vždyť i na demostraci na Palačáku zazněly od předáků OO výzvy ve smyslu, aby vláda s nimi KONSTRUKTIVNĚ jednala o přepracování jí prosazovaných reforem, tak aby byly (proti jejich nynější podobě) vyrovnané = dopadly na všechny a ne jen na středně a nízkopříjmové skupiny občanů! A zejména jmenovali omezení zbytečných výdajů státu - jako např. zamezení korupce (vyvádějících z veřejných financí obrovské částky) atd.
Takže i OO vědí, že reformy potřebné jsou, ale když nejen OO, ale i nejeden ekonom či podnikatel - jako můj strýc či Tomio Okamura jsou názoru, že nynější vládou prosazované škrty nejsou reformy, tak na tom rozhodně musí být něco pravdy!!!

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10211
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od 9001 » 16.6.2011 20:13

Podle mě nevyhrál naprosto nikdo. Odbory se aspon vyřvaly, vladá stejně zůstala v klidu, protože prakticky všechno fungovalo.
Osobně se můžu přidat s pozorováním na Černém mostě. Klientů jsme měli jako klasický všední den, a celkově ani nebylo poznat, že metro nejezdí.

At se vám to líbí nebo ne, ocenuji, že Kalousek vyšel mezi lidi. Jestli to byla provokace? Jak se to vezme, volali po jeho demisi, tak si s nimi šel promluvit. Že se někdo choval jako zvíře to je těžký.

Jak už jsem psal několikrát. Je potřeba silná vláda, rozumní lidé a pak to všechno půjde. Bohužel vláda i odbory jdou z extrému do extrému. Jeden dělá moc, druhý nic.

Závěrem. At odbory udělají generální stávku a pak se možná vláda ohledne. Tohle co předvedly bylo spíš divadlo pro média.

Uživatelský avatar
mixik
Uživatel
Příspěvky: 617
Registrován: 07.10.2008 23:04
Bydliště: Přívory - Všetaty
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od mixik » 16.6.2011 19:15

už mě volalo pár známých, jestli by nemohla být stávka každý měsíc. protože se dalo krásně jezdit po praze.
mají pravdu. takový provoz byl před 20 lety.

Uživatelský avatar
Jabberwocky
ďábelský pedagog
Příspěvky: 1849
Registrován: 27.5.2005 10:53
Bydliště: Pleased to meet you ... hope you guess my name ;-)

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Jabberwocky » 16.6.2011 19:02


Uživatelský avatar
Tonda Ježek
Uživatel
Příspěvky: 1080
Registrován: 30.11.2003 22:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Tonda Ježek » 16.6.2011 18:31

7080 píše:Máš pravdu, vrátí se to jako bumerang. Navíc není jisté, že to byli odboráři, stávkovali i odborově neorganizovaní. Bohužel to hází špatné světlo jak na všechny slušné stávkující tak na všechny odboráře.
Ono je v podstatě jedno, kdo to byl. Jde to navrub organizátorům stávky. Tyto situace si musejí organizátoři stávky pohlídat sami.
XSC píše:Když ono jde o to jak reformovat a hlavně u toho lidem nelhat. Třeba slavná Kalouskova reforma důchodů + zvýšení DPH stejně povede na účtu k dalšímu schodku. I když nám tvrdí, že fondy důchodový systém stabilizují, to zvyšování věku odchodu do důchodu se nedělá s velkou důchodovou reformou, ale vrazilo se do parametrické změny, která přitom jen měla zapracovat stanovisku Ústavního soudu k výši důchodů z průběžného systému v závislosti na předchozích příjmech. A tu nejdůležitější reformu - snížení nákladů na provoz státu - nikdo nedělá. Jen se narychlo o něco snížily platy, ale osekání naprosto zbytečných úřadů a povinností nikdo neřeší. Naopak se vymýšlejí stále další.
Já také neříkám, že se všemi kroky vlády souhlasím, ale pořád lepší než výzvy odoborářů nic nereformovat. Každopádně, to už je téma pro jinou dikusi.

XSC
Uživatel
Příspěvky: 1567
Registrován: 19.11.2004 21:38
Bydliště: 8,24,B

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od XSC » 16.6.2011 18:23

Tonda Ježek píše:Martin Šubrt: Mluvíš mi z duše. Zatím jsme ještě v situaci, kdy reformovat můžeme. Za deset let už budeme muset. V dnešní finančně nervózní době stačí málo, aby nám mezinárodní agentury snížily rating a už se to s námi poveze ...
Když ono jde o to jak reformovat a hlavně u toho lidem nelhat. Třeba slavná Kalouskova reforma důchodů + zvýšení DPH stejně povede na účtu k dalšímu schodku. I když nám tvrdí, že fondy důchodový systém stabilizují, to zvyšování věku odchodu do důchodu se nedělá s velkou důchodovou reformou, ale vrazilo se do parametrické změny, která přitom jen měla zapracovat stanovisku Ústavního soudu k výši důchodů z průběžného systému v závislosti na předchozích příjmech. A tu nejdůležitější reformu - snížení nákladů na provoz státu - nikdo nedělá. Jen se narychlo o něco snížily platy, ale osekání naprosto zbytečných úřadů a povinností nikdo neřeší. Naopak se vymýšlejí stále další.

Uživatelský avatar
7080
Uživatel
Příspěvky: 1084
Registrován: 02.12.2005 13:40
Bydliště: V kopci mezi M 135 a M 22

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od 7080 » 16.6.2011 18:12

Tonda Ježek píše: Jak psal Demon, v metru zdaleka nestávkovali všichni a stejně nejezdilo. Ono je to spíše tím, jak mladí lidé vnímají odbory obecně a jak vnímají odbory v DP. Když se kouknu na věk většiny odborových předáků a jejich rétoriku, tak mi to připomíná doby minulé. A to co 17 OO v DP předvádí ve svých bojích mezi sebou, dost zaměstnanců odrazuje. A neutrální zaměstnance odrazují i takové výstupy, které se odehrály v Motole a ve Vokovicích.

Trochu se obávám, že se radikální přístup odborových organizací DP vůči Magistrátu, nevstřícnost udělat ústupek či kompromis (jako například v Brně), porušením dohody že se nebude bránit pracujícím zaměstnancům, se všem zaměstnancům DP vrátí při kolektivním vyjednávání.
Máš pravdu, vrátí se to jako bumerang. Navíc není jisté, že to byli odboráři, stávkovali i odborově neorganizovaní. Bohužel to hází špatné světlo jak na všechny slušné stávkující tak na všechny odboráře.

Uživatelský avatar
nitro
Uživatel
Příspěvky: 81
Registrován: 23.1.2008 11:11

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od nitro » 16.6.2011 17:31

jedna minifotoreportaz, pro ty, co se nemohli zucastnit pochodu zde

Odpovědět