Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Co se nevešlo. Pokud chcete znát názory jiných i na netramvajová témata, ptejte se zde. Máte něco, o co se chcete podělit s ostatními? Pak pište sem...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět

Kolikrát jste byli v Muzeu MHD ve vozovně Střešovice?

Nebyl
52
14%
Jednou
53
15%
2-3x
72
20%
3-5x
58
16%
Více než 5x/nespočetněkrát
112
31%
Klikací koutek
18
5%
 
Celkem hlasů: 365

P_V
Uživatel
Příspěvky: 4085
Registrován: 23.11.2003 18:49

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od P_V » 04.9.2011 12:30

9001 píše:K tvému problému s DZ. Co radši chlapsky přiznat chybu, že si ***** a jít dál a ne si hrát na mučitele, protože si někdo přesusul DZ. Co ty na to?
Proč by měl nést PLNOU zodpovědnost za cizí protiprávní jednání.
Navíc, kdo je schopen tak hovadsky zaparkovat a ještě se za svou chybu čílit na ostatní, bude nejspíš schopen od autoservisu získat potvrzení, že spolu se zrcátkem se mu hnul i sloupek, zkroutila karoserie, odlepilo čelní sklo které tam už nepasuje, rozhodila geometrie pojezdu, a škoda bude najednou kolem stovky tisíc. Nepřeháním, třeba chemik tu projevil podobný nápad. Tak proč se nesnažit aspoň o snížení podílu na škodě.

Uživatelský avatar
petr03
Uživatel
Příspěvky: 415
Registrován: 10.3.2010 11:16
Bydliště: Praha

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od petr03 » 04.9.2011 12:00

No podle vysledování čím Milan poslední dobou jezdí, bych si řekl, že měl Forzilu, a podle toho, že před ním projela jiná tram, předpokládám T3, tak mě jen napadá, zda se nebude muset i jinde měnit průjezdný profil mezi parkujícími auty a kolejemi. Má s tím někdo zkušenost? Těch míst je určitě po Praze dost.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10212
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od 9001 » 04.9.2011 11:26

MM- Tak si to shrneme.
1) Odpovědný za průjezdný profil jsi ty, že.
2) Nevím jaký typ si měl, ale že projede před tebou jeden typ, neznamená že ty projedeš. Takže opět tvůj průser.
3) Jestli byla reakce řidiče IAD neadekvátní, tak zůstanu v kabině zavolám PD a nevylézám ven. Proč se budu hnát do problému.

K tvému problému s DZ. Co radši chlapsky přiznat chybu, že si ***** a jít dál a ne si hrát na mučitele, protože si někdo přesusul DZ. Co ty na to?

Uživatelský avatar
chemik
Uživatel
Příspěvky: 1776
Registrován: 29.5.2009 10:02
Bydliště: Tam, kde jezdí třistačtrnda

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od chemik » 04.9.2011 10:40

MM-Mikulovsky píše:Budeš se divit - já nic. Respektive jen za to zničené zrcátko jsem byl málem napaden dřív než mne přijal hovor PD a posléze po příjezdu se i dispečer toho velmi obával.
Málem napaden? Ježiš Milane, bejt tam já, tak si jí nechám z fleku napálit a půl roku marodim...

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 04.9.2011 9:26

chemik píše:Ježiš Milane, co jsi tam zase vyváděl, že jsi to tam tak vyhrotil???
Budeš se divit - já nic. Respektive jen za to zničené zrcátko jsem byl málem napaden dřív než mne přijal hovor PD a posléze po příjezdu se i dispečer toho velmi obával.

Uživatelský avatar
willyjeff
Uživatel
Příspěvky: 1761
Registrován: 30.11.2004 16:11
Bydliště: Trollhättan (a když se probudim, tak Praha)
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od willyjeff » 04.9.2011 8:58

Řekl bych podle stylu dnešní rétoriky se začal zajímat o platnost technické auta, řidičův řidičák, možná nechal i řidiči dýchnout, jestli není opilý, když takhle zaparkoval. Nebo jestli nemá sjetý dezén na pneumatikách...I mě dost irituje, jak tu snaží vyvlíknout z takový pitomosti.

Uživatelský avatar
chemik
Uživatel
Příspěvky: 1776
Registrován: 29.5.2009 10:02
Bydliště: Tam, kde jezdí třistačtrnda

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od chemik » 04.9.2011 8:54

MM-Mikulovsky píše: Osobně jsem tu poznámku zaznamenal, ale nějak (díky na místě majitelem OA velmi vyhrocené situaci - kdy i onen dispečer a přítomná PČR se výslovně báli útoku) zapomněl.
Ježiš Milane, co jsi tam zase vyváděl, že jsi to tam tak vyhrotil???

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 04.9.2011 8:17

syverin píše:
P_V píše:MMM: Prohlédl jsem si tu tabulku zezadu, a je to nějaký samodomo výrobek, nikoli typizovaná tabulka se všemi těmi podpůrnými profily a upevňovadly.
Je to typizovaná tabulka, ale cca 30 let stará ;)
Teda nevim nevím - ještě jsem snad nikde neviděl DZ, která by byla prošroubována z čelní strany (jako tato hned 4 šrouby)! Z čehož usuzuji, sic samotná značka je oficiální, ale rozhodně je to (jak sám uvádíš) velmi starý typ, který se určitě na nová místa neosazuje.
Navíc kdyby změna proběhla oficiálně tak:
1.) Bylo původně na onom místě umístěné DZ IJ 4d Zastávka tramvaje posunuto o sloup dál.
2.) O zkrácení zastávky informováni řidiči TRAM.
Ani jedno se nestalo.

Uživatelský avatar
syverin
Uživatel
Příspěvky: 947
Registrován: 29.11.2004 14:00
Bydliště: V noci 512
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od syverin » 04.9.2011 7:39

P_V píše:MMM: Prohlédl jsem si tu tabulku zezadu, a je to nějaký samodomo výrobek, nikoli typizovaná tabulka se všemi těmi podpůrnými profily a upevňovadly.
Je to typizovaná tabulka, ale cca 30 let stará ;)

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 04.9.2011 7:07

willyjeff píše:MMM, kdyby ses řízení věnoval aspoň z půlky tak intenzivně, jako vymýšlení podobných výmluv, nemusel bys tuhle situaci vůbec řešit...Stírka je jedno z nejběžnějších míst, kde auta parkují v profilu.
Ano jsem měl tam MU - neodhadl jsem situaci. TRAM předemnou projela, věřil jsem, že i já to zvládnu. Nepodařilo se - je to tzv. "moje" čili zaviněnná. Správný stav DZ nesouvisý s řízením, ale s mým chováním při řešení MU.
P_V píše:MMM: Prohlédl jsem si tu tabulku zezadu, a je to nějaký samodomo výrobek, nikoli typizovaná tabulka se všemi těmi podpůrnými profily a upevňovadly.
Je to tak - neodborný zásah do DZ odhalil jeden dispečer při řešení mé MU. Osobně jsem tu poznámku zaznamenal, ale nějak (díky na místě majitelem OA velmi vyhrocené situaci - kdy i onen dispečer a přítomná PČR se výslovně báli útoku) zapomněl. Včera jsem si to šel vklidu prohlédnout - viz. foto.
chemik píše:já toho teda nikdy nevyužíval, ale podle fotek na "Stírce" DC mohou stanicovat dva vlaky, tak?
Jest, ale ani já to nikdy nevyužil - páč jsem byl naučen, že lidé čekající v druhé půli zastávky (před sloupkem) druhý vlak nevidí a tedy stejně by musel, aby je nenaštval projetím, znovu zastavit u sloupku.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Proxy
Moderátor
Příspěvky: 2459
Registrován: 27.11.2003 14:29
Bydliště: 4,5,12,20,94
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Proxy » 03.9.2011 20:52

MM-Mikulovsky píše:
P_V píše:MMM: Na Google StreetView je to vidět. To parkování přes obrubník je o kus před zastávkovníkem.
Díky za tip - pomohlo mi to více než myslíš, potvrdilo to 100% mojí domněnku!
Takže, teď výzva pro zkušenější kolegy: Někde u DP musí existovat dokument určující umístění a délku oné zastávky - kde a jak se k němu dostanu nejpozději v pondělí dopoledne? DÍKY MOC. Před třemi lety jsem byl učen stav zachycený googlem a od té doby jsem rozhodně změnu nepodepisoval!
Doporučuju se obrátit na odd. Projektování dopravy - tam by ty dokumenty měly mít určitě...

P_V
Uživatel
Příspěvky: 4085
Registrován: 23.11.2003 18:49

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od P_V » 03.9.2011 20:43

MMM: Prohlédl jsem si tu tabulku zezadu, a je to nějaký samodomo výrobek, nikoli typizovaná tabulka se všemi těmi podpůrnými profily a upevňovadly.

Uživatelský avatar
willyjeff
Uživatel
Příspěvky: 1761
Registrován: 30.11.2004 16:11
Bydliště: Trollhättan (a když se probudim, tak Praha)
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od willyjeff » 03.9.2011 17:07

MMM, kdyby ses řízení věnoval aspoň z půlky tak intenzivně, jako vymýšlení podobných výmluv, nemusel bys tuhle situaci vůbec řešit...Stírka je jedno z nejběžnějších míst, kde auta parkují v profilu.

Uživatelský avatar
chemik
Uživatel
Příspěvky: 1776
Registrován: 29.5.2009 10:02
Bydliště: Tam, kde jezdí třistačtrnda

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od chemik » 03.9.2011 15:13

já toho teda nikdy nevyužíval, ale podle fotek na "Stírce" DC mohou stanicovat dva vlaky, tak?

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 03.9.2011 6:07

P_V píše:MMM: Na Google StreetView je to vidět. To parkování přes obrubník je o kus před zastávkovníkem.
Díky za tip - pomohlo mi to více než myslíš, potvrdilo to 100% mojí domněnku!
Takže, teď výzva pro zkušenější kolegy: Někde u DP musí existovat dokument určující umístění a délku oné zastávky - kde a jak se k němu dostanu nejpozději v pondělí dopoledne? DÍKY MOC. Před třemi lety jsem byl učen stav zachycený googlem a od té doby jsem rozhodně změnu nepodepisoval!
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Odpovědět