Cyklistická doprava

Co se nevešlo. Pokud chcete znát názory jiných i na netramvajová témata, ptejte se zde. Máte něco, o co se chcete podělit s ostatními? Pak pište sem...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Cyklistická doprava

Příspěvek od Bobik » 15.12.2011 7:05

Bumlíky na Albertově maj jedinou chybu v tom, že tam zkraje (na fotce je vidět) jsou velký rozestupy, takže se vesele parkuje dál, s tím rozdílem, že dřív se na cyklopruh auto "schovalo" celý, teďka tam zajede jen způlky, aby se líp vyjíždělo. Chtělo by to doplnit bumlíky.

Na Zborovskou jsem taky koukal. Nepřijde mi to jako dvakrát šťastný řešený pro bezpečnost cyklistů. To se to nemohlo protáhnout nějakou boční ulicí? Že tam stejně jezděj - no když někdo nemá rozum a chce mocí mermo, prosim. Ale aby po tý úpravě spíš nenabyli dojmu že "tady je to jejich tak bacha". Nejde mi ani tak o tram ale o silný provoz IAD od Anděla a totální dlouhodobou nechuť města vyžadovat dodržování značky průjezd zakázán.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10211
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Cyklistická doprava

Příspěvek od 9001 » 14.12.2011 23:30

V Lidické bude veselo...

K tomu Albertovu. Ty už tam jsou déle. Minimálně přes měsíc. Spíš jsem zvědavý jak dlouho tak budou. Jestli to je jenom plast...

Uživatelský avatar
chemik
Uživatel
Příspěvky: 1776
Registrován: 29.5.2009 10:02
Bydliště: Tam, kde jezdí třistačtrnda

Re: Cyklistická doprava

Příspěvek od chemik » 14.12.2011 21:53

pawel píše:jj, je to legalizace prujezdu kol lidickou a vedome upozorneni tramvajaku na to, ze jizda na kole uprostred tram koleji zde neni nic zakazaneho. taky jsem si toho vcera vsiml. tohle reseni znam treba i z berlinske kastanienallee, kde je ale usek o mnoho delsi a obcas dochazi ke zdrzovani tramvaji. tady se jedna jen o kousek, navic zcela po rovine, takze by to melo podle me dobre fungovat.
otázkou je, zda maj cyklisti povolenej průjezd od křižovatky Zborovská x Lidická k PZ Anděl

vlakoň
Uživatel
Příspěvky: 293
Registrován: 01.12.2007 22:57

Re: Cyklistická doprava

Příspěvek od vlakoň » 14.12.2011 19:59

Hlavně mám pocit, že tam nebylo vodorovné značení pro směr k Albertovu. Vypadalo to jako jednosměrka pro cyklisty a jet proti proudu aut nic moc.

Uživatelský avatar
kruťák
Uživatel
Příspěvky: 3166
Registrován: 23.2.2010 0:24
Bydliště: mobilnitabla.cz
Kontaktovat uživatele:

Re: Cyklistická doprava

Příspěvek od kruťák » 14.12.2011 18:01

Je stejně široký jako dřív, jsou tam na čáře vidět pozůstatky starých bumlíků :wink: Asi ti přijde širší, protože se přes půlku (někdy i přes celý) normálně jezdilo. Teda když tam zrovna něco nestálo...

Uživatelský avatar
piskvorrr
Uživatel
Příspěvky: 392
Registrován: 09.6.2010 12:48

Re: Cyklistická doprava

Příspěvek od piskvorrr » 14.12.2011 17:58

kruťák píše:Mezi Albertovem a Ostrčilovým náměstím se ze zakuklených bumlíků vyklubaly sloupy Z:arrow:
Obrázek
Jo, tam je to užitečný =D> Spousta yntelygentů ten cyklopruh využívala jako parkoviště, protože tam se přece široko daleko nikam zaparkovat nedá, a kam s autem, když jede člověk do Lidlu, žejo; to by se musel otáčet na Ostrčilově náměstí, a vůbec.

Zdá se mi to, nebo je ten cyklopruh rozšířený oproti předchozímu stavu?

Uživatelský avatar
kruťák
Uživatel
Příspěvky: 3166
Registrován: 23.2.2010 0:24
Bydliště: mobilnitabla.cz
Kontaktovat uživatele:

Re: Cyklistická doprava

Příspěvek od kruťák » 14.12.2011 17:25

Mezi Albertovem a Ostrčilovým náměstím se ze zakuklených bumlíků vyklubaly sloupy Z:arrow:
Obrázek

Uživatelský avatar
pawel
Uživatel
Příspěvky: 2386
Registrován: 15.7.2004 23:10
Bydliště: M22 / U8

Re: Cyklistická doprava

Příspěvek od pawel » 14.12.2011 17:11

jj, je to legalizace prujezdu kol lidickou a vedome upozorneni tramvajaku na to, ze jizda na kole uprostred tram koleji zde neni nic zakazaneho. taky jsem si toho vcera vsiml. tohle reseni znam treba i z berlinske kastanienallee, kde je ale usek o mnoho delsi a obcas dochazi ke zdrzovani tramvaji. tady se jedna jen o kousek, navic zcela po rovine, takze by to melo podle me dobre fungovat.

Uživatelský avatar
trainzjohny
Moderátor
Příspěvky: 3141
Registrován: 10.9.2006 15:06
Bydliště: Konečná 9,10,16,58,59
Kontaktovat uživatele:

Re: Cyklistická doprava

Příspěvek od trainzjohny » 14.12.2011 16:15

Nějak jsem nikde nepostřehl tak přidávám info:

V lidické v úseku Palackého most - Anděl uděláno z TT cosi jako cyklopruh. V křižovatkách malován jako cyklopruh, mimo křižovatky nápisy "MHD".

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Cyklistická doprava

Příspěvek od Bobik » 14.11.2011 18:43

=D> =D> =D>

Uživatelský avatar
Jabberwocky
ďábelský pedagog
Příspěvky: 1849
Registrován: 27.5.2005 10:53
Bydliště: Pleased to meet you ... hope you guess my name ;-)

Re: Cyklistická doprava

Příspěvek od Jabberwocky » 14.11.2011 14:37


maayaa
Uživatel
Příspěvky: 21
Registrován: 16.12.2009 0:30

Re: Cyklisté a koleje - patří k sobě?

Příspěvek od maayaa » 26.10.2011 12:09

piskvorrr píše: .... vypadá spíše jako tunel pro ulití peněz spřátelenému Frantovi (viz Sedlec, Rokytka). Odtud pak cítím častou reakci "no jo, cyklisti, to jsou ty naše zbytečně vyhozený stovky miliónů"; z druhé strany, fanatické proklamace "veškerá auta špatná, veškerá kola dobrá; CO2! CO2!" tomu taky moc nepomáhají ...
Problém je v tom,že cyklostezka se postaví za kratší čas a za míň peněz,než silnice.Takže třeba taková Blanka která je x násobně dražší,než kus cyklostezky v podstatě už nikoho moc nezajímá a nepřekvapí,zatímco taková cyklostezka která se objeví každý rok je daleko vděčněší téma.Tím samozřejmě nechci omlouvat naprosto hovadsky vedený zbytečně drahý cyklostezky od nikud nikam,který nejvíc kritizujou samotný cyklisti(to jsou ty lidi co se nakolech dopravujou do práce,ne ty co jezděj o víkendu na vejlety),protože věděj že za ty prachy by se dalo postavit 10x tolik a hlavně ve směrech který by byly užitečný pro cyklodopravu.

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Cyklisté a koleje - patří k sobě?

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 25.7.2011 17:56

1.) Ve velikosti účastníků jejich nezpozorování jinými asi problém nebude - páč by často při nehodách TRAM účastnějící se řidiči IAD netvrdili "já ji (TRAM) neviděl"! Příčina bude spíše ve špatných návycích řidičů IAD - jako nepoužívaní zpětných zrcátek apod.!
2.) Trochu mimo - ale navazuje to: Cyklostezka Rokytka (jež jsem konečně po dlouhém plánování osobně navštívil) mi připomíná hustotou provozu dálnici a i po víc jak roce užívání vypadá jako včera postavená (Narozdíl cca od stejně "staré" Podolky - chodníku s parkovými úpravami a dětským hřištěm u vyčištěného ramene Vltavy podél Veslařského ostrova, kde dlažbou prorůstá tráva, dřevěné prvky vypadají, že brzo působením vody shnijí a to nemluvě o jižním ukončení chodníku do nikam a tedy logickém následném vyšlapání pěšinky nahoru na nábřeží v trávníku. No a to "vše" stálo 109 080 350,-Kč!)

Uživatelský avatar
piskvorrr
Uživatel
Příspěvky: 392
Registrován: 09.6.2010 12:48

Re: Cyklisté a koleje - patří k sobě?

Příspěvek od piskvorrr » 25.7.2011 10:28

9001 píše:pawel: Tohle mi fakt nedá.
Je v zájmu cyklisty být vidět. A stejně pokud má rád svůj život, tak má na kole světla jako má auto, tedy vepředu i vzadu. Pokud vezmu světla pro denní svícení, tak ten výkon je prakticky totožný s tím co mají kola.
Ale jistě; moje kolo svítí, bliká a odráží jak vánoční stromeček, k tomu jezdím v reflexní vestě - stejně mě někteří řidiči nevidí: co je menší než IAD, to je pro ně pod hranicí vnímání (tutéž zkušenost má kamarád, který jezdí po Praze na motorce; zřejmě je to dáno velikostí, nikoli typem pohonu ;) ). V kombinaci se zranitelností jako chodec je to dost nepříjemná situace - byť jezdíte defenzivně a myslíte i za ostatní.

Jinak tedy mám dojem, že velká část pražské animozity vůči cyklistům pramení z praktické magistrátní podpory cyklistiky, která vypadá spíše jako tunel pro ulití peněz spřátelenému Frantovi (viz Sedlec, Rokytka). Odtud pak cítím častou reakci "no jo, cyklisti, to jsou ty naše zbytečně vyhozený stovky miliónů"; z druhé strany, fanatické proklamace "veškerá auta špatná, veškerá kola dobrá; CO2! CO2!" tomu taky moc nepomáhají - jednak nejsme v (placatém!) Delftu. a jednak silnice se sice provozem opotřebovávají, ale od toho tam jsou, ne?

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10211
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Cyklisté a koleje - patří k sobě?

Příspěvek od 9001 » 24.7.2011 18:36

demon píše:
MM-Mikulovsky píše:Na té Fidlovačce to skutečně nechápu...
Nevim co je divnýho na tom, že tě tam předjel cyklista, úplně běžně mě tam předjížděj i auta...
A třeba i na jiných podobně vymazlených zastávkách, jako například Nuselský schody ZC nebo Ruská ZC. #-o
Ale přece jenom to auto má větší šanci ujet než cyklista (pokud tam není 14T s tou se moc závodit nedá). Ten svůj výkon moc nezvedne...

Jinak vítej zpět.

Odpovědět