Cyklistická doprava

Co se nevešlo. Pokud chcete znát názory jiných i na netramvajová témata, ptejte se zde. Máte něco, o co se chcete podělit s ostatními? Pak pište sem...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Cyklistická doprava

Příspěvek od Bobik » 29.11.2013 7:36

Jé, tak už se tu objevilo to patníkový šílenství z Fidlovačky. Jsem neměl možnost to vyfotit. Škoda žes to Milane nevzal z pod mostu ze silnice, přímo z pohledu řidiče auta, to je ještě zajímavější, víc ta nesmyslnost vynikne. No, teď už jenom čekám, kdy to tam někdo s autem porovná, tipuju že to dlouho trvat nebude. 8-)

Bobek
Šťoura
Příspěvky: 935
Registrován: 18.1.2006 14:22
Bydliště: jsem všude zdejší

Re: Cyklistická doprava

Příspěvek od Bobek » 28.11.2013 23:13

Tak to je soda. Už dosud tam byla (teoreticky) namalovaná veliká legrace s modrou zónou, ale tohle je teda ještě tak trojnásobně veselé.
Opravdu by mě zajímalo, kdo od tohohle odejde domů s pocitem dobře vykonané práce.

Uživatelský avatar
MOp
Administrátor
Příspěvky: 4741
Registrován: 18.1.2007 22:38
Bydliště: Všude dobře v Konstalu105N nejlíp!
Kontaktovat uživatele:

Re: Cyklistická doprava

Příspěvek od MOp » 28.11.2013 22:41

Aneb cykloteroristi v akci...

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Cyklistická doprava

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 28.11.2013 22:39

Martin Šubrt píše:Todle je už vážně priveľa... Zítra si tam musím zajít osobně, protože mi to hlava nějak z těch fotek nebere. Dětské hřiště hadr...
Pro Vás ještě jedno (možná cyklo-směrově nejjasnější) foto:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Cyklistická doprava

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 28.11.2013 22:33

wj: 1.) jak jsem psal u příloh - situace není k smíchu, ale naopak může být až nebezpečná - nesmyslným trojnásobným zatáčení cyklistů DC na malém prostoru to "zavání" jejich pády (zejména při/kvůli křižování s chodci)
2.) ano, patníků je tam opravdu hodně - dovedu si představit, že účel by splnil i poloviční počet (zejména, když by cyklisti DC byli vedeni přímo = patníky ohraničeni jen zleva)

Rád by jsem tu slyšel na uvedený stav názory odborníků - za něž děkuji (a nejlépe i za jejich následné aktivity v nápravě šíleností).

Jinak ještě musím vzpomenout související a nacházející se jen o kus dál - zde v ulici Na Slupi je již nějaký čas cyklo stezka oddělena od IAD + TRAM bílými plastovými patníky a hned po jejich instalaci se tu mluvilo. že by bylo vhodné jejich doplnění podélnými prahy - "bumlíky". Že je to nejen technicky možné, ale dokonce v praxi jen o další ještě menší kousek dál i použité jsem zjistil nedávno v ulici Vnislavově - viz příloha.

No a závěrem připomínka mého zdejšího návrhu - začít používat bumlíky a to nejlépe v kombinaci s oněmi zelenými plastovými patníky pro oddělení protisměrů TRAM+IAD v místech zastávek tzv u chodníku (či vedle řady parkovacích stání přerušené nástupní plochou z vozovky - což by mělo psychologicky-fyzicky bránit objíždění stanicujících TRAM IAD zleva a být jednodušším provedením - stavebně složitějších obdobných řešení TRAM zastávek v Brně, jenž na rozdíl od tohoto vyžadují roztažení osové vzdálenosti protisměrných kolejí TT.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Petr86
Uživatel
Příspěvky: 40
Registrován: 25.10.2013 13:33

Re: Cyklistická doprava

Příspěvek od Petr86 » 28.11.2013 22:00

A odpoledne chlapci pokračovali u Ostrčil. n. ve vyústění z Folimanky k přejezdu pro cyklisty. Tam to naštěstí vypadalo jen na obnovu vodorovného značení bílé barvy...

Uživatelský avatar
Pepa
Uživatel
Příspěvky: 2152
Registrován: 30.11.2003 9:45
Bydliště: 6004

Re: Cyklistická doprava

Příspěvek od Pepa » 28.11.2013 21:58

To se tam bude jezdit slalom nebo co to má bejt? :lol:

Martin Šubrt
Uživatel
Příspěvky: 1779
Registrován: 13.5.2004 10:56
Bydliště: U denních linek č. 4,6,10,11,16,22,23 a C :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Cyklistická doprava

Příspěvek od Martin Šubrt » 28.11.2013 21:55

Todle je už vážně priveľa... Zítra si tam musím zajít osobně, protože mi to hlava nějak z těch fotek nebere. Dětské hřiště hadr...

Uživatelský avatar
willyjeff
Uživatel
Příspěvky: 1761
Registrován: 30.11.2004 16:11
Bydliště: Trollhättan (a když se probudim, tak Praha)
Kontaktovat uživatele:

Re: Cyklistická doprava

Příspěvek od willyjeff » 28.11.2013 20:45

:roll: =D> :lol: [-o< a další smilíky následují, asi umřu smíchy...ve skladu byl přebytek patníků??

edit: po 5 minutách se furt směju...dej to do sekce humor :D

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Cyklistická doprava

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 28.11.2013 20:31

Tak kvůli mému dnešnímu zjištění musím bez 10 dní po roce oživit toto vlákno:
křižovatka ulic Křesomyslova - Sekeninova (- Jaromírova - Na Folimance), jenž se nachází kousek za zastávkou Divadlo Na Fidlovačce DC a kde dosud většina cyklistů jezdila po chodnících podél/nad potokem Botič, doznala cyklo úprav obsahujících (mimo jiné) hromadu plastových zelených "patníků":
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Cyklistická doprava

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 08.12.2012 17:29

myslím, že jsme to v minulosti řešili zde, tak to dám sem:
Vozítka Segway
http://chodcisobe.cz/praha/podnety/385/vozitka-segway
z diskuze na uvedeném webu píše:Václav Římal: Teď jsem na to narazil i jinde: je to tak, že v zákoně samozřejmě segway sám o sobě chybí. Dá se to vyložit jedině tak, že je to chodec stejně jako lyžař nebo bruslař, podle odst. 8 §53 zákona č. 361/2000 Sb.: ,,Osoba pohybujcí se na lyžích, kolečkových bruslích nebo obdobném sportovním vybavení nesmí na chodníku nebo na stezce pro chodce ohrozit ostatní chodce." Problematičtí podobně jako segwayáci jsou i bruslaři, kteří jsou o dost rychlejší než ostatní chodci a kteří dost mizerně brzdí. Tohle chce změnu zákona a magistrát s tím podle mě nic nadělat nemůže (předpokládejme, že by chtěl). (21.08.2012 v 11:10)

Viktor: Jde zcela zřejmě o motorová vozidla. Nevím, zda by měla patřit spíše do kategorie L či R. Proti vozidlům na rozhraní mezi motorovými a nemotorovými jako je třeba kolo s pomocným motorem to nesplňuje dvě důležité podmínky - výkon motoru není do 1kW a motor není jen doplňkovým pohonem k "nožní síle".
Ať už ale mají být tato vozidla zařazena jakkoli, je vcelku jasné, že neexistuje předpis, podle kterého by mohla jezdit po chodníku. (21.08.2012 v 14:57)

Viktor: Vzhledem k tomu, že stanovisko MD neobsahuje ani náznak informace o tom, jak dospěli k smělému tvrzení že motorové vozidlo je vlastně chodec, lze mít vážnou pochybnost o tom, jak moudré by bylo spolehnout se na ně např. v závažnějším sporu. (21.10.2012 v 20:08)

Uživatelský avatar
pawel
Uživatel
Příspěvky: 2386
Registrován: 15.7.2004 23:10
Bydliště: M22 / U8

Re: Cyklistická doprava

Příspěvek od pawel » 03.10.2012 15:51

ty články na idnesu o cyklistice v praze jsou úplně na hlavu padlé, autor nezná ani základní terminologii... více viz http://prahounakole.cz/2012/09/bulvarni-peklo-idnes/

P_V
Uživatel
Příspěvky: 4085
Registrován: 23.11.2003 18:49

Re: Cyklistická doprava

Příspěvek od P_V » 03.10.2012 13:36

MM-Mikulovsky píše:Praha, peklo cyklistů. Jak se probojovat Michlí a nezemřít
http://cestovani.idnes.cz/praha-peklo-c ... -sveta_tom
Rozuměli jste té poslední větě ve videu? "Ale hlavně, ten cyhlihaněohnouvec." :D

Bobek
Šťoura
Příspěvky: 935
Registrován: 18.1.2006 14:22
Bydliště: jsem všude zdejší

Re: Cyklistická doprava

Příspěvek od Bobek » 03.10.2012 13:03

Peklo, boj, smrt. [-o< Já chápu, že titulkář dělá svoji práci, ale co je moc, to je příliš.

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Cyklistická doprava

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 03.10.2012 12:57

Praha, peklo cyklistů. Jak se probojovat Michlí a nezemřít
http://cestovani.idnes.cz/praha-peklo-c ... -sveta_tom

Odpovědět