Cyklistická doprava

Co se nevešlo. Pokud chcete znát názory jiných i na netramvajová témata, ptejte se zde. Máte něco, o co se chcete podělit s ostatními? Pak pište sem...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
P_V
Uživatel
Příspěvky: 4085
Registrován: 23.11.2003 18:49

Re: Cyklistická doprava

Příspěvek od P_V » 01.10.2012 13:29

Ono se v Germánsku platí za segway povinné ručení, že musí mít espézetku?

abcdefg
Uživatel
Příspěvky: 62
Registrován: 23.3.2012 18:37

Re: Cyklistická doprava

Příspěvek od abcdefg » 01.10.2012 12:33

+ maji prilbu. U nas zatim netreba ...

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Cyklistická doprava

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 01.10.2012 11:55

A si to dám sem - byť okrajově, tak to s vláknem souvisí:
Několikrát se tu na TF psalo, jak cylisté často dělají v provozu prasárny a ještě častěji než oni je dělají lidé na segway. Při mé nedávne návštěvě Berlína jsem na Alexandraplazu zahléd skupinku lidí na těchto vozítkách - zarazil mne malý, ale proti ČR podstatný rozdíl ve vyvabevení oněch segwayů!
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

JaHu
Uživatel
Příspěvky: 224
Registrován: 17.5.2006 8:58

Re: Cyklistická doprava

Příspěvek od JaHu » 17.8.2012 12:15

Marek B. píše:Cyklisté v Praze, Mnichově a Vídni - srovnání
http://cestovani.idnes.cz/cykliste-v-pr ... a-kolo_tom

Velice trefný článek. @3644
Standardní ukázka neschopnosti novinářů napsat článek bez věcných chyb. Hned pod první fotkou mají v popisu chybu. Na té fotce samozřejmě není žádný cyklopruh. Když už někdo píše článek, tak by si měl prohlédnout příslušné předpisy, které se dané oblasti týkají, aby nepsal takové blbosti.
Jinak je ale pravda, že zde chybí (téměř ve všem) jakákoliv dlouhodobější koncepce.
Dalším problémem je, že si nějaká "nátlaková skupina" prosadí změnu zákona, kam protlačí nové dopravní značky, ale neproběhne žádná informační kampaň a běžný člověk ani netuší, že se něco změnilo. Potom vidí na vozovce "nějakou neznámou čmáranici" a ani netuší, co to znamená. Nehledě na to, že na kole může jezdit po městě prakticky kdokoliv nad 10 let, aniž by musel prokázat jakoukoliv znalost pravidel provozu. Běžný majitel řidičáku znalosti sice prokázat musel, ale pokud nechodí v práci v pravidelných intervalech na profesní školení, do konce života už taky nemusí nic prokazovat a má se o změnách informovat sám.
Samostatnou kapitolou je v neposlední řadě i vzájemné chování různých účastníků dopravy napříč všemi druhy (od vozidel přes cyklisty až po chodce)...

Uživatelský avatar
Marek B.
Uživatel
Příspěvky: 455
Registrován: 17.6.2004 14:40
Bydliště: Praga Caput Regni Bohemiae

Re: Cyklistická doprava

Příspěvek od Marek B. » 16.8.2012 23:24

9001: Těžce zaujatý článek to tedy určitě není. Ve všech městech jsem několikrát byl (i v Praze :-) ), takže snad to dokážu posoudit. K tomu mě šlo především o koncepční řešení cyklistických tras. To, že u nás se neumíme chovat je detail - časem se to změní.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10212
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Cyklistická doprava

Příspěvek od 9001 » 16.8.2012 23:07

Láda: Takhle bych mohl napsat dalších 10 příhod s cyklisty.... Jak jsem napsal. Prase zůstane prasetem. Cyklista s tou výhodou praktické nedohledatelnosti...

Uživatelský avatar
Láďa
Uživatel
Příspěvky: 954
Registrován: 24.8.2009 22:07

Re: Cyklistická doprava

Příspěvek od Láďa » 16.8.2012 22:35

9001 píše:Marek B: Až na to, že to je těžce zaujatý článek...
Jízda v cyklopruhu o život? Nedání přednosti v jízdě? Neříkám, že všichni řidiči jsou svatí, ale to samé platí o cyklistech... Pokud se nezmění myšlení na obou stranách, tak tu můžeme mít kilometry cyklostezek, ale hovado zůstane hovadem.
Jediné s čím bych souhlasil je ta koncepce, ale ta není v Praze skoro v ničem....


K ND: Hodně bude záležet na tom, kde se srazili. U ND je oficiální odbočovací pruh pro IAD na kolejích...
V čem je zaujatý?

Ano, o život. Buď v něm jsou střepy a jede se v jeho levé polovině a tudíž řídítky i lehce mimo a nebo se jede podél zaparkovaných aut, tudíž opět vlevo a navíc tam máme dveře od aut.

Nedání přednosti je celkem časté...
Nedávno jsem se blížil k přechodu. Všiml jsem si lidí, kteří chtěli přejít, tak jsem zastavil a co následovalo? 10cm od řídítek se prořítil Passat...

Ještě 1 na závěr. Kolik toho po Praze na kole najezdíš a jak často?

vlakoň
Uživatel
Příspěvky: 293
Registrován: 01.12.2007 22:57

Re: Cyklistická doprava

Příspěvek od vlakoň » 16.8.2012 22:32

Jo jízda v cyklopruhu je o život. Tečka. Zkus to v realitě a ne od klávesnice :wink:

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10212
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Cyklistická doprava

Příspěvek od 9001 » 16.8.2012 21:55

Marek B: Až na to, že to je těžce zaujatý článek...
Jízda v cyklopruhu o život? Nedání přednosti v jízdě? Neříkám, že všichni řidiči jsou svatí, ale to samé platí o cyklistech... Pokud se nezmění myšlení na obou stranách, tak tu můžeme mít kilometry cyklostezek, ale hovado zůstane hovadem.
Jediné s čím bych souhlasil je ta koncepce, ale ta není v Praze skoro v ničem....


K ND: Hodně bude záležet na tom, kde se srazili. U ND je oficiální odbočovací pruh pro IAD na kolejích...

Uživatelský avatar
Marek B.
Uživatel
Příspěvky: 455
Registrován: 17.6.2004 14:40
Bydliště: Praga Caput Regni Bohemiae

Re: Cyklistická doprava

Příspěvek od Marek B. » 16.8.2012 21:48

Chvilku po napsání předchozího příspěvku jsem osobně viděl, jak se cyklista srazil s autem na smetanově nábřeží. :x Vinu si netroufám odhadnout, ale bylo to asi tak, že cyklista jel po tramvajovém pásu a to auto se zase chtělo obrátit a vybočilo z kolony před semaforem u ND. Tedy oba nerespektovali předpisy. :roll: jo někteří z nás se musí ještě hodně učit.

Uživatelský avatar
Marek B.
Uživatel
Příspěvky: 455
Registrován: 17.6.2004 14:40
Bydliště: Praga Caput Regni Bohemiae

Re: Cyklistická doprava

Příspěvek od Marek B. » 16.8.2012 18:08

Cyklisté v Praze, Mnichově a Vídni - srovnání
http://cestovani.idnes.cz/cykliste-v-pr ... a-kolo_tom

Velice trefný článek. @3644

Squish
Uživatel
Příspěvky: 13
Registrován: 20.8.2010 21:03

Re: Cyklistická doprava

Příspěvek od Squish » 02.5.2012 16:32

Vyšehradský tunel je hodně často diskutován ale přiznám se, že mi tak problematický nepřijde. Klidně těch 15 metrů to kolo povedu ale ať jsou vyřešeny horší úseky (benzínka, 1000x cylisto veď kolo) a ať Praha 4 neblokuje cyklopruhy. Pak mi jeden krátkej tunel bude opravdu šumák :)

Uživatelský avatar
Neo_Moucha
Uživatel
Příspěvky: 71
Registrován: 28.4.2007 13:29

Re: Cyklistická doprava

Příspěvek od Neo_Moucha » 02.5.2012 10:11

MMM: To by bylo krásné, kdyby se to realizovalo...
ono by bylo krásné i tohle, pokud to neznáte:
http://archiweb.cz/buildings.php?&action=show&id=2832

P_V
Uživatel
Příspěvky: 4085
Registrován: 23.11.2003 18:49

Re: Cyklistická doprava

Příspěvek od P_V » 02.5.2012 8:58

MMM: Viděl jsem nějaký návrh na lávku nikoli pontonovou, ale na konzolích ve výši chodníku. Nějakým trikem by prý měla "projít", protože je navržena jako rozebiratelná.

Uživatelský avatar
piskvorrr
Uživatel
Příspěvky: 392
Registrován: 09.6.2010 12:48

Re: Cyklistická doprava

Příspěvek od piskvorrr » 02.5.2012 8:45



Nápad dobrý, mnohokrát přetřásaný, leč vždycky ho zaříznul bod 3: památkáři (kteří jinak s przněním Prahy developery nemají problém, najednou tady ho mají - proč asi?).

Odpovědět