Tramvajové modely a kolejiště

Co se nevešlo. Pokud chcete znát názory jiných i na netramvajová témata, ptejte se zde. Máte něco, o co se chcete podělit s ostatními? Pak pište sem...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
jarda77
Uživatel
Příspěvky: 61
Registrován: 25.6.2009 17:38

Re: Tramvajové modely

Příspěvek od jarda77 » 07.3.2011 23:25

OMH píše:Osobně plánuju kolejiště až v novém bytě za pár let. Trať bych chtěl vést podél pokoje/bytu, aby to mělo delší trasu a nebylo to jen nějaká čtvercová deska. Tak uvidíme, co se časem nakonec povede.
No začít vozovým parkem můžeš už teď,osobně Ti to i můžu doporučit,kupříkladu můžu říct,že některé věci dnes seženeš jen přes aukro atd...takže ani tady,přesto-že p.Barnet je dost silný výrobce,se nedá říci co a jak dlouho na trhu bude.Já mám stavebnice schované a tomu se nic nestane...až na ně přijde řáda,tak se budou třeba stavět,ale to už zase na trhu ani nemusejí být,takže bych si alespoň jednu koupil....ono teď je to třeba jedno,ale kdo ví za čas,těch firem už krachlo také docela dost,myšleno i mimo ČR (-X

Uživatelský avatar
OMH
Moderátor
Příspěvky: 1789
Registrován: 23.3.2009 21:11
Bydliště: Praha 1
Kontaktovat uživatele:

Re: Tramvajové modely

Příspěvek od OMH » 07.3.2011 23:09

Osobně plánuju kolejiště až v novém bytě za pár let. Trať bych chtěl vést podél pokoje/bytu, aby to mělo delší trasu a nebylo to jen nějaká čtvercová deska. Tak uvidíme, co se časem nakonec povede.

jarda77
Uživatel
Příspěvky: 61
Registrován: 25.6.2009 17:38

Re: Tramvajové modely

Příspěvek od jarda77 » 07.3.2011 23:03

OMH píše:Jo, mít doma KT8D5, která se mi prohání po kolejišti, to je zrovna můj sen :D
Si ho splň....co Ti brátí,ta stavebnice je myslím dostupná pro všechny a motor,sice ne tak krásný,seženeš

Uživatelský avatar
OMH
Moderátor
Příspěvky: 1789
Registrován: 23.3.2009 21:11
Bydliště: Praha 1
Kontaktovat uživatele:

Re: Tramvajové modely

Příspěvek od OMH » 07.3.2011 22:56

Jo, mít doma KT8D5, která se mi prohání po kolejišti, to je zrovna můj sen :D

Uživatelský avatar
Pepa
Uživatel
Příspěvky: 2152
Registrován: 30.11.2003 9:45
Bydliště: 6004

Re: Tramvajové modely

Příspěvek od Pepa » 07.3.2011 22:08

Pěkné, jak jsou řešeny klouby, resp. čepy kloubů? Doufám, že je to lepší než u nynějších plastových podlah he stavebnice...

jarda77
Uživatel
Příspěvky: 61
Registrován: 25.6.2009 17:38

Re: Tramvajové modely

Příspěvek od jarda77 » 07.3.2011 21:13

DPmPET píše:Tak tady zasílám prototyp motorizované podlahy pro model z produkce firmy MB pro typ vozu KT8D5.Rám podlahy byl zatím použit pro typ T6A5/T5C5 pro vyzkoušení jízdních vlastností.Tak tady zasílám fotečky meziprototypu motorové podlahy.
DPmPET 8-)
To vypadá moooooooooooc hezky

DPmPET
Uživatel
Příspěvky: 385
Registrován: 01.2.2007 20:24
Bydliště: Praha 6,Petřiny

Re: Tramvajové modely

Příspěvek od DPmPET » 07.3.2011 21:09

Tak tady zasílám prototyp motorizované podlahy pro model z produkce firmy MB pro typ vozu KT8D5.Rám podlahy byl zatím použit pro typ T6A5/T5C5 pro vyzkoušení jízdních vlastností.Tak tady zasílám fotečky meziprototypu motorové podlahy.
DPmPET 8-)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
OMH
Moderátor
Příspěvky: 1789
Registrován: 23.3.2009 21:11
Bydliště: Praha 1
Kontaktovat uživatele:

Re: Tramvajové modely

Příspěvek od OMH » 07.3.2011 18:21

Díky, pro mě zajímavé a rád uvidím další tvorby ;)

Wang
Uživatel
Příspěvky: 5
Registrován: 18.1.2011 21:20

Re: Tramvajové modely

Příspěvek od Wang » 07.3.2011 16:56

DPmPET:
Ty odkazy budou nejspíš mezi tramvajovými modeláři celkem profláknuté.:) Leč jako inspirace pro začátečníky mohou bezesporu skvěle posloužit, v mnoha ohledech.

Ono by to chtělo ale i záběry z kolejišť, která nemají své webové stránky. Už jsem tady dlouho neviděl nic např. od Themufa. Ten tuším pracoval taky na modelu pražské Wany...

DPmPET
Uživatel
Příspěvky: 385
Registrován: 01.2.2007 20:24
Bydliště: Praha 6,Petřiny

Re: Tramvajové modely

Příspěvek od DPmPET » 07.3.2011 15:02

OMH píše:Velmi rád sleduji vaše počínání s tramvajovými modely. Osobně jsem se do toho zatím nepouštěl, ač mám sen, za pár let si doma vybudovat tramvajové kolejiště.
Zajímalo by mě, v jak vaše kolejiště vypadají. Fotky vozidel, tratě a tak :)

Já si udělal radost naposledy papírovým modelem KT4D. Takovéto modely prodává infocentrum Dp v Plauen. A co mě překvapilo, modely prodávají již složené, v mnoha velikostech a reklamních nátěrech ;)

Tak ohledně modelových tramvajových kolejišt dávám pár odkazů:

http://www.modelarimhd.tym.cz
http://www.modelytramvaji.websnadno.cz
http://www.tramvaje.ustecketramvaje.com
A se stavbou tramvajového kolejiště a vozidly jistě poradí a pomohou přispěvovatelé i diskutujicí tohoto vlákna.
DPmPET 8-)

DPmPET
Uživatel
Příspěvky: 385
Registrován: 01.2.2007 20:24
Bydliště: Praha 6,Petřiny

Re: Tramvajové modely

Příspěvek od DPmPET » 07.3.2011 14:43

Absolut píše:
kancelar.jpg

P.Absolut :Moc pěkné,pěkné a podezřele i přibývají i modely tramvajových vozidel. :lol:
DPmPET 8-)

Uživatelský avatar
Absolut
Moderátor
Příspěvky: 5319
Registrován: 21.12.2005 12:28
Bydliště: Tam, kde vedle vytejká poslední flaška...

Re: Tramvajové modely

Příspěvek od Absolut » 07.3.2011 14:07

kancelar.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

jarda77
Uživatel
Příspěvky: 61
Registrován: 25.6.2009 17:38

Re: Tramvajové modely

Příspěvek od jarda77 » 07.3.2011 12:43

OMH píše:Velmi rád sleduji vaše počínání s tramvajovými modely. Osobně jsem se do toho zatím nepouštěl, ač mám sen, za pár let si doma vybudovat tramvajové kolejiště.
Zajímalo by mě, v jak vaše kolejiště vypadají. Fotky vozidel, tratě a tak :)

Já si udělal radost naposledy papírovým modelem KT4D. Takovéto modely prodává infocentrum Dp v Plauen. A co mě překvapilo, modely prodávají již složené, v mnoha velikostech a reklamních nátěrech ;)
a to je docela hezoučkaté....to se mi líbí,fota modelů,taky je sem dávám,to je hezčí než spisovat litanie o něčem co sem v podstatě ani nepatří....jako naše debata o digitálu =D>

Uživatelský avatar
OMH
Moderátor
Příspěvky: 1789
Registrován: 23.3.2009 21:11
Bydliště: Praha 1
Kontaktovat uživatele:

Re: Tramvajové modely

Příspěvek od OMH » 07.3.2011 11:20

Velmi rád sleduji vaše počínání s tramvajovými modely. Osobně jsem se do toho zatím nepouštěl, ač mám sen, za pár let si doma vybudovat tramvajové kolejiště.
Zajímalo by mě, v jak vaše kolejiště vypadají. Fotky vozidel, tratě a tak :)

Já si udělal radost naposledy papírovým modelem KT4D. Takovéto modely prodává infocentrum Dp v Plauen. A co mě překvapilo, modely prodávají již složené, v mnoha velikostech a reklamních nátěrech ;)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

jarda77
Uživatel
Příspěvky: 61
Registrován: 25.6.2009 17:38

Re: Tramvajové modely

Příspěvek od jarda77 » 05.3.2011 3:35

tak to dovol abych Ti řekl,že SimpleMaus Ti moc nebude k ničemu,budeš stejně muset zakoupit minimálně RocoMause,SimpleMause je pouze paralelní k Roco,či Multimause....pokud tedy myslíš něco podobné http://www.dcckoleje.kx.cz/simple.html ,aby si mohl ovládat toto pouze svým vyrobkem musel bys mít tohle http://www.dcckoleje.kx.cz/mini.html jenže to už si úplně někde jinde...i s cenou....víc se informuj,simpleMause doma mám,takže opravdu vím co Ti píšu,nedá se dát jako master,ale pouze slave.
Co se týká dekodéru tak pak poznáš,že chceš víc a to mi věř,toto bude začátek a pak budeš chtít nějaký ten izolovaný úsek a budeš v.....
jinak SMD o velikosti 0603 používám také,ale dekodéry jsem již přestál,ty domácí jsou opravdu k ničemu,jen takový základ,na to je zase škoda peněz,za chvíli je budeš měnit....nenastavíš tam stupně zrychlení,zpomalení,brzdnou dráhu,prostě nic....,ale budeš mít radost,že sis to sám doma vyrobil,to je asi to jediné plus.O ceně nemá smysl psát,protože poměr ceny a užitku domácích dekodérů nelze s kupovaným porovnat,budeš akorát nespokojený,až Ti mašinka,či tramvaj v bude zrychlovat jak raketa,místo plynulého zrychlení,ale už nebudeš mít možnost to ovlivnit,kdešto s dekodérem o 128jízdních stupních můžeš krásně každou lokomotivu/tramvaj nastavit,ač má každá třeba jiný motor,prakticky stejně
Je to můj názor,ale i jiných,prošel si tím každý....všichni jsme si mysleli jak bude super ušetřit...ale já si myslím,že toto je tramvajový Web a zanášíme sem něco co patří na diskuzní forum modely.biz,tam si o těchto dekodérech můžeš přečist mnoho,jsou tam i jednodužší než si dal sem odkaz....
Ale zase nadruhou stranu,když si nevyhledáš dostatek informací z webů od lidí co s digitálem dělají tak si půjdeš krůček po krůčku a dáš nakonec za to víc...
A tím bych debatu digitálu ukončil,sem prostě nepatří (-X

Odpovědět