Tramvajové modely a kolejiště

Co se nevešlo. Pokud chcete znát názory jiných i na netramvajová témata, ptejte se zde. Máte něco, o co se chcete podělit s ostatními? Pak pište sem...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
DPmPET
Uživatel
Příspěvky: 385
Registrován: 01.2.2007 20:24
Bydliště: Praha 6,Petřiny

Re: Tramvajové modely

Příspěvek od DPmPET » 10.9.2009 17:48

DP150 píše:DPmPET: Díky za pochvalu. Ono to zas tak hrozný se stavbou modelů v eNku není (dal bych sem fotky, ale nemůžu přijít jak na to), na rozchod 9mm se dají sehnat tramvaje Bachmann (ovšem uspokojivě jezdí tak každá pátá), pro 2 nápravové vozy (zatím Ponorka a 4MT z Brna) používám pojezd tramvají KATO a na úzkém rozchodu 6,5mm používám pojezdy Märklin od motoráku (pro 2nápr. vozy) a chystám se na T2 a T3 na pojezdu BR218 DB.

No na jednu stranu to máš alesponˇ trošku vyřešeno s pojezdama ,ale stejně si musíš zhotovit karoserie.O tom ta modelařina je.Jěště jednou děkuji za informace ohledně používaných pojezdů do modelů tramvají ve velikosti N a Nm(rozchod 1m v N).
DPmPET 8-)

DP150
Uživatel
Příspěvky: 75
Registrován: 09.9.2009 8:46

Re: Tramvajové modely

Příspěvek od DP150 » 10.9.2009 8:19

DPmPET: Díky za pochvalu. Ono to zas tak hrozný se stavbou modelů v eNku není (dal bych sem fotky, ale nemůžu přijít jak na to), na rozchod 9mm se dají sehnat tramvaje Bachmann (ovšem uspokojivě jezdí tak každá pátá), pro 2 nápravové vozy (zatím Ponorka a 4MT z Brna) používám pojezd tramvají KATO a na úzkém rozchodu 6,5mm používám pojezdy Märklin od motoráku (pro 2nápr. vozy) a chystám se na T2 a T3 na pojezdu BR218 DB.

Marty9122
Uživatel
Příspěvky: 162
Registrován: 21.1.2008 21:36

Re: Tramvajové modely

Příspěvek od Marty9122 » 10.9.2009 0:16

DPmPET píše:
themuf píše:
Nooo, on je ten boj DOST těžkej :-D . Přesně si teď vyjmenoval to hlavní, proč digitál prosazuju - a to, že si každý může jezdit podle sebe a provoz je "rozmanitější", plus samozřejmě o dalších funkcích dekodérů nemluvě.
Jinak jako na kolejišti se v současný době dá analog i digitál provozovat, protože sekce jsou navrženy obvyklým způsobem, takže se dají i zapnout natrvalo. Jinak máš nějaký důvod, proč bys obě trakce nedoporučoval? Protože já ho tam prosadit musim, za každou cenu... :-D
Musíš tvrdě lobovat za digital
DPmPET 8-)
Já Vám dám digitál !!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Marty9122
Uživatel
Příspěvky: 162
Registrován: 21.1.2008 21:36

Re: Tramvajové modely

Příspěvek od Marty9122 » 10.9.2009 0:13

DPmPET píše:
mirbrno píše:Nemáš prosím fotku toho pojezdu KT4 i otočený vzhůru nohama???Jinak dík za foto :D
Bohužel fotečku pojezdu KT4D nemám z pohledu na podvozky,ale určitě to vypadá stejně jako pro T4D a je to stejně bez kinematiky.
DPmPET 8-)
Koukám DPmPET na skladě nemá :D tak dodám já ...
a ještě bych dodal, že jelikož to má dva motory ( obě půlky jsou stejné ), tak se z jednoho takto koupeného pojezdu dají zprovoznit dva vozy, je nutné jen dokoupit dva běžné podvozky a dodělat k nim podlahu 8-)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

jara
Uživatel
Příspěvky: 2303
Registrován: 16.11.2003 17:38
Bydliště: Dejvice jsou pěkné bydlí nás tu víc
Kontaktovat uživatele:

Re: Tramvajové modely

Příspěvek od jara » 09.9.2009 21:47

Vykřik ze tmy:digitál je prostě digitál.....

DPmPET
Uživatel
Příspěvky: 385
Registrován: 01.2.2007 20:24
Bydliště: Praha 6,Petřiny

Re: Tramvajové modely

Příspěvek od DPmPET » 09.9.2009 21:03

themuf píše:
DPmPET píše:pro p.Mufa:
Jo hold musíš bojovat a prosazovat ho.Já vím že analog a digitál má svoje negativa i pozitiva.Já bych byl určitě taky pro digital (osvětlení,funkce,každý si jezdí podle sebe).To záleží jak máte technologicky navržené kolejiště a myslím že by nestálo za to ho mít na oba systémy.Jenom můj názor.
DPmPET 8-)
Nooo, on je ten boj DOST těžkej :-D . Přesně si teď vyjmenoval to hlavní, proč digitál prosazuju - a to, že si každý může jezdit podle sebe a provoz je "rozmanitější", plus samozřejmě o dalších funkcích dekodérů nemluvě.
Jinak jako na kolejišti se v současný době dá analog i digitál provozovat, protože sekce jsou navrženy obvyklým způsobem, takže se dají i zapnout natrvalo. Jinak máš nějaký důvod, proč bys obě trakce nedoporučoval? Protože já ho tam prosadit musim, za každou cenu... :-D
Musíš tvrdě lobovat za digital
DPmPET 8-)

DPmPET
Uživatel
Příspěvky: 385
Registrován: 01.2.2007 20:24
Bydliště: Praha 6,Petřiny

Re: Tramvajové modely

Příspěvek od DPmPET » 09.9.2009 20:56

PvvS píše:Nevazili jste nekdo, kolik ma ten pojezd vahu na napravu/podvozek ? Bastlim vlastni pohon, ale potrebuju to dovazit, aby to nebylo moc lehky. Aspon orientacne, at se mam od ceho odpichnout.

Jako balast se dá použít třeba rybářské olůvka,broky či zavaží z průmyslově vyráběných lokomotiv,které se upraví podle potřeby.Kdysi sem kupoval i pláty olova tl.asi 1 mm na modelářské burze.Musíš si to vyzkoušet že připojíš nějaký vlek na víc, když to bude moc těžký tak ubereš když moc lehký přidáš.Na doladění to chce nějakou zkušební kolej na které demonstrovat sklon a pak si přidáš či ubereš.
DPmPET 8-)

Uživatelský avatar
themuf
ovocnář
Příspěvky: 62
Registrován: 18.11.2005 22:25

Re: Tramvajové modely

Příspěvek od themuf » 09.9.2009 20:52

DPmPET píše:pro p.Mufa:
Jo hold musíš bojovat a prosazovat ho.Já vím že analog a digitál má svoje negativa i pozitiva.Já bych byl určitě taky pro digital (osvětlení,funkce,každý si jezdí podle sebe).To záleží jak máte technologicky navržené kolejiště a myslím že by nestálo za to ho mít na oba systémy.Jenom můj názor.
DPmPET 8-)
Nooo, on je ten boj DOST těžkej :-D . Přesně si teď vyjmenoval to hlavní, proč digitál prosazuju - a to, že si každý může jezdit podle sebe a provoz je "rozmanitější", plus samozřejmě o dalších funkcích dekodérů nemluvě.
Jinak jako na kolejišti se v současný době dá analog i digitál provozovat, protože sekce jsou navrženy obvyklým způsobem, takže se dají i zapnout natrvalo. Jinak máš nějaký důvod, proč bys obě trakce nedoporučoval? Protože já ho tam prosadit musim, za každou cenu... :-D

Uživatelský avatar
PvvS
Uživatel
Příspěvky: 1403
Registrován: 15.11.2003 20:20
Bydliště: DP Sestroslav & DP Amberovy Lazne
Kontaktovat uživatele:

Re: Tramvajové modely

Příspěvek od PvvS » 09.9.2009 20:43

Nevazili jste nekdo, kolik ma ten pojezd vahu na napravu/podvozek ? Bastlim vlastni pohon, ale potrebuju to dovazit, aby to nebylo moc lehky. Aspon orientacne, at se mam od ceho odpichnout.

DPmPET
Uživatel
Příspěvky: 385
Registrován: 01.2.2007 20:24
Bydliště: Praha 6,Petřiny

Re: Tramvajové modely

Příspěvek od DPmPET » 09.9.2009 20:37

pro p.Mufa:
Jo hold musíš bojovat a prosazovat ho.Já vím že analog a digitál má svoje negativa i pozitiva.Já bych byl určitě taky pro digital (osvětlení,funkce,každý si jezdí podle sebe).To záleží jak máte technologicky navržené kolejiště a myslím že by nestálo za to ho mít na oba systémy.Jenom můj názor.
DPmPET 8-)

DPmPET
Uživatel
Příspěvky: 385
Registrován: 01.2.2007 20:24
Bydliště: Praha 6,Petřiny

Re: Tramvajové modely

Příspěvek od DPmPET » 09.9.2009 20:20

DP150 píše:Díky, zatím jsem to vyřešil tak, že jsem si postavil KT3N z Plzně - T3 skla vhodného zaoblení se daj v mém pidiměřítku udělat z krabičky od Antiperlí.

Klobouk dolů a smekám před modeláři ,kteří tvoří ve velikosti N.Protože se vyrábí minimum tramvajových modelů v průmyslovém provedení.Takže je o tom co si člověk udělá doma.My Hánulkáři sme na tom o hodně lépe,máme skoro vše.(od pojezdů až po vrchní vedení)
DPmPET 8-)

Uživatelský avatar
themuf
ovocnář
Příspěvky: 62
Registrován: 18.11.2005 22:25

Re: Tramvajové modely

Příspěvek od themuf » 09.9.2009 16:38

DPmPET píše:
themuf píše:Áno, je to z odlitku K2S...
Mohla by být fotečka i z levé strany?Jenom ze zvědavosti.
DPmPET 8-)
Problém to vyfotit určitě neni, akorát jsem v práci, takže tu bude až někdy zitra odpoledne... :wink:

btw, pro "některé" :) : v Podbabě se snažím prosadit digitál, ale nikdo ho nechce... :cry: (to jen takovej výkřik do tmy :D)

DP150
Uživatel
Příspěvky: 75
Registrován: 09.9.2009 8:46

Re: Tramvajové modely

Příspěvek od DP150 » 09.9.2009 16:14

Díky, zatím jsem to vyřešil tak, že jsem si postavil KT3N z Plzně - T3 skla vhodného zaoblení se daj v mém pidiměřítku udělat z krabičky od Antiperlí.

DPmPET
Uživatel
Příspěvky: 385
Registrován: 01.2.2007 20:24
Bydliště: Praha 6,Petřiny

Re: Tramvajové modely

Příspěvek od DPmPET » 09.9.2009 15:35

DP150 píše:Jak na tý T3SA budeš dělat čelní okna? Nebo jsou součástí "stavebnice"? Já kvůli čelním oknům už několik let váznu se stavbou K3S v N.

Čelní skla je součást stavebnice.Já bych si udělal kopyto (forma) a pak bych na to položil folii a pofoukal bych to horkovzdušnou pistolí a podle potřeby vytvarovat.
DPmPET 8-)

DP150
Uživatel
Příspěvky: 75
Registrován: 09.9.2009 8:46

Re: Tramvajové modely

Příspěvek od DP150 » 09.9.2009 15:31

Jak na tý T3SA budeš dělat čelní okna? Nebo jsou součástí "stavebnice"? Já kvůli čelním oknům už několik let váznu se stavbou K3S v N.

Odpovědět