Tramvajové modely a kolejiště

Co se nevešlo. Pokud chcete znát názory jiných i na netramvajová témata, ptejte se zde. Máte něco, o co se chcete podělit s ostatními? Pak pište sem...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
DPmPET
Uživatel
Příspěvky: 385
Registrován: 01.2.2007 20:24
Bydliště: Praha 6,Petřiny

Re: Tramvajové modely

Příspěvek od DPmPET » 01.12.2009 12:16

Petr Koloťuk píše:Dík za odpověď.protože moje kolejiště bude jen malé, budou to úseky a analog, časem možná až se rozkoukám přejdu na digitál.Tu tramavajovou vozovnu jsem myslel pokud nějáká firma náhodou nevyrábí,páč tvořit se mi zatím nechce.Chtěl jsem se zeptat na KT8D5 a na Ringffera s pojezdem , jestli někdo máte zkušenosti, viz. předešlé příspěvky.A poslední vyčerpávající otázka: co všechno od tramvají se dá koupit na burze. Sorry za otravování ...

Ohledně tramvajových vozů:Na českém trhu je firma MB která má velkou škálu stavebnic a hotových nalakovaných stavebnic(Vozy staré stavby+vozy TATRA T3,T6A5,KT8D5) a dodávají se pojezdy, po dohodě s majitelem firmy MB.
Ohledně vozů TATRA T4D/B4D,T6A2/B6A2,KT4D Dvounápravové vozy Gotha a Lowa,Grosser Hecht(velká štika)výrobcem je firma Herrmann und Partner(SRN) a dovozcem pro ČR je také firma MB.
DPmPET 8-)

DPmPET
Uživatel
Příspěvky: 385
Registrován: 01.2.2007 20:24
Bydliště: Praha 6,Petřiny

Re: Tramvajové modely

Příspěvek od DPmPET » 01.12.2009 11:57

Pepa píše:Muf a Bald: jdu rozšlapat libereckou wanu :-D ono udělat model podle skutečných rozměrů by bylo dost náročný (neřikam, že to nejde) a nějaký ten milimetr v H0 se už ztratí ;-)

Já bych počkal se šrotováním vozových skříní.Nejedná se tu náhodou o modernizaci klasického tramvajového vozu typu T3? Tím že se vyžízne původní rám a vloží se nový rám s nízkou podlahou.Něco podobného už se provádělo i u LVB v Lipsku(NB4D).
DPmPET 8-)

Uživatelský avatar
Bald
Uživatel
Příspěvky: 248
Registrován: 09.6.2005 13:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Tramvajové modely

Příspěvek od Bald » 01.12.2009 6:30

cherry píše:...prošel jsem několik desítek fotek T6 a zkoumal ty okna (jak na straně s dveřma tak na druhé) ;) A rovná čela jsem nějak asi nepochopil...
Fotky jsou špatně, vesměs lidi fotí tramvaje zpředu. Ty tramvaje jezdí vcelku běžně po ulicích a základní věci se daj přeměřit třeba na konečné.
Rovné čelo - ne, nemyslím zůžení, ale čela těchto vozů jsou vypouklá - všechny, ať už je to KT4, nebo KT8, tak i T6 a další odvozeniny. Ten plech pod oknem, na kterém jsou světla, je oblý. Nejvíc je to patrné právě na tom lomu pod oknem. Hostivařští by o tom mohli nejspíš vyprávět, protože některé opravy napovídají, že strefit se zpátky do tvaru není úplně jednoduché :wink:

cherry
Uživatel
Příspěvky: 38
Registrován: 23.8.2009 22:39

Re: Tramvajové modely

Příspěvek od cherry » 30.11.2009 23:08

Bald píše:Ono je to jako s těma T6, taky tam každej dává všechny okna stejně velký. Dokonce i Barnetův model, a vzhledem k tomu, kolik stojí, v tom vidím docela problém. Jak v oknech, tak v rovných čelech. #-o )
Toho jsem si teda nevšimnul, prošel jsem několik desítek fotek T6 a zkoumal ty okna (jak na straně s dveřma tak na druhé) ;)
A rovná čela jsem nějak asi nepochopil v jakém smyslu, opět jsem zkoumal fotky hotových modelú a vypadají OK. Byl snad myšlen ten ohyb nebo to zúžování ze předu k ohybu, já fakt nevím ;)
Neber to nějak špatně, já tu stavebnici v ruce neměl, ale plánuju ji koupit, tak bych chtěl vědět co mě za ty prachy čeká :)

Uživatelský avatar
Pepa
Uživatel
Příspěvky: 2152
Registrován: 30.11.2003 9:45
Bydliště: 6004

Re: Tramvajové modely

Příspěvek od Pepa » 30.11.2009 23:03

K té vozovně - http://5phobby.vltava2000.cz/store/good ... D=Fa310675

Petr Koloťuk
Uživatel
Příspěvky: 18
Registrován: 30.11.2009 20:52

Re: Tramvajové modely

Příspěvek od Petr Koloťuk » 30.11.2009 22:45

Dík za odpověď.protože moje kolejiště bude jen malé, budou to úseky a analog, časem možná až se rozkoukám přejdu na digitál.Tu tramavajovou vozovnu jsem myslel pokud nějáká firma náhodou nevyrábí,páč tvořit se mi zatím nechce.Chtěl jsem se zeptat na KT8D5 a na Ringffera s pojezdem , jestli někdo máte zkušenosti, viz. předešlé příspěvky.A poslední vyčerpávající otázka: co všechno od tramvají se dá koupit na burze. Sorry za otravování ...

Uživatelský avatar
Pepa
Uživatel
Příspěvky: 2152
Registrován: 30.11.2003 9:45
Bydliště: 6004

Re: Tramvajové modely

Příspěvek od Pepa » 30.11.2009 22:15

Muf a Bald: jdu rozšlapat libereckou wanu :-D ono udělat model podle skutečných rozměrů by bylo dost náročný (neřikam, že to nejde) a nějaký ten milimetr v H0 se už ztratí ;-)

DPmPET
Uživatel
Příspěvky: 385
Registrován: 01.2.2007 20:24
Bydliště: Praha 6,Petřiny

Re: Tramvajové modely

Příspěvek od DPmPET » 30.11.2009 21:43

Petr Koloťuk píše:Chtěl bych se zeptat, kde se dá sehnat tramvajová vozovna? Stavím si tramvajiště, nějakou bych uvítal.Jinak nechci zde někoho očerňovat, ale dodací lhůty jedné nejmenované výhradní tramvaje produkující firmy jsou strašidelné.Chtěl bych se zeptat jako naprostý amatér na dvě věci: jak udělat osvětlení do hotových modelů T2 nebo T4 a pak bych rád jako elektro analfabet, nějaký el obvůdek, kdy tramvaj přijede do úseku/zpomaluje-zastaví- a rozjede se, něco za pár kaček do zastávky. Dík pokud někdo dá radu

Tak na stavbu tramvajové vozovny se dá použít třeba stavebnice železniční výtopny od různých výrobců(Auhagen,Faller,Kibri)nebo si ji zhotovit třeba z kartonu a modelářských špejlí.
Pro osvětlení vozů se dají použít malé žarovičky pro napětí 12 V a nebo svíticí LED diody .
Pro zpomalování nebo pro plynulé zastavení existuje elektronický obvod (viz brožura Malá železnice-Elektronické doplnˇky modelového kolejiště) nebo přesedlat na digitální ovládání ,kde odpadájí izolované úseky ale je to zase finančně náročnější(nákup dekoderů do modelů).
Není problém v některých věcech poradit a jistě se přidají i ostatní uživatélé tohoto vlákna.
DPmPET 8-)

Petr Koloťuk
Uživatel
Příspěvky: 18
Registrován: 30.11.2009 20:52

Re: Tramvajové modely

Příspěvek od Petr Koloťuk » 30.11.2009 21:09

Chtěl bych se zeptat, kde se dá sehnat tramvajová vozovna? Stavím si tramvajiště, nějakou bych uvítal.Jinak nechci zde někoho očerňovat, ale dodací lhůty jedné nejmenované výhradní tramvaje produkující firmy jsou strašidelné.Chtěl bych se zeptat jako naprostý amatér na dvě věci: jak udělat osvětlení do hotových modelů T2 nebo T4 a pak bych rád jako elektro analfabet, nějaký el obvůdek, kdy tramvaj přijede do úseku/zpomaluje-zastaví- a rozjede se, něco za pár kaček do zastávky. Dík pokud někdo dá radu

Marty9122
Uživatel
Příspěvky: 162
Registrován: 21.1.2008 21:36

Re: Tramvajové modely

Příspěvek od Marty9122 » 30.11.2009 15:53

kritram píše:Dobry den kdo by mi poradil jak udělat pojezd nebo udělal pojezd do kt8d5 rád zaplatím jen aby mi jezdila děkuji Petr urban mail ja.hipp@seznam.cz děkuji
Ahoj, pokud se ti jedná o Bárnetovu stavebnici Kt8, tak ten teď dokončuje první kousky motorových podlah do těchto vozů, tak vydrž co nevidět se objeví na trhu. Pokud máš jiný model tohoto vozu ( vlastní výroba nebo nějaký odlitek ), tak snad poradí DPmPET 8-)

Uživatelský avatar
Bald
Uživatel
Příspěvky: 248
Registrován: 09.6.2005 13:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Tramvajové modely

Příspěvek od Bald » 30.11.2009 14:36

Themuf: Tak hlavně nezapomeň, že to bude mít jinej průjezdní profil, převěš zákazy potkávání :D Ono je to jako s těma T6, taky tam každej dává všechny okna stejně velký. Dokonce i Barnetův model, a vzhledem k tomu, kolik stojí, v tom vidím docela problém. Jak v oknech, tak v rovných čelech. #-o
Jináč podle plánů jsem stavět přestal, většina těch náčrtků se různě rozchází, a pokud není k dispozici nějaká dílenská dokumentace, tak to proběhnu s metrem. Zrovna včera jsem jezdil devatenáctku s eR.Péčkem, tak jsem začal měřit a v PC založil složku... 8-)

Uživatelský avatar
themuf
ovocnář
Příspěvky: 62
Registrován: 18.11.2005 22:25

Re: Tramvajové modely

Příspěvek od themuf » 30.11.2009 14:17

Bald píše:Themuf, vzpoměl jsi při výrobě, že má reálné PLFko vcelku o dost kratší 1., 4., 6., a 9. okno? Takhle ti nemůže naprosto vycházet délka skříně. Vypadá to, že jsi si s tim dal hodně práce, vypadá to opravdu moc dobře a byla by škoda mít na tom banální a hlavně na první pohled patrné odchylky...
Tyjo Balde, tys mi teď ke konci stavby úplně zkazil celej film :lol: , nééé :), já se snažil piplat s detailama, aby to co nejvíce odpovídalo předloze a samozřejmě aby to bylo co nejčistější a takováhle věc mi úplně unikla :shock: . Holt teď s tím už nic dělat nemůžu, protože je to už v takový fázi, kdy jakýkoliv vrtání do modelu by akorát asi uškodilo. Takže se s tím budu muset smířit, ikdyž pokud teď koukám na fotku nově dovezený skříně, tak je tam ta odlišnost opravdu vidět. Je pravdou, že k tomuto vozu nemám žádný výkres, kromě jednoho bokorysu (pravého), a to Libereckého vozu, takže jsem si těchto detailů na tom jednom výkresu nevšiml. Holt příště se musim zaměřit i na tento detail... :roll:

Uživatelský avatar
Bald
Uživatel
Příspěvky: 248
Registrován: 09.6.2005 13:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Tramvajové modely

Příspěvek od Bald » 30.11.2009 13:38

themuf píše:...tak já se pochlubím taky... A to pražskou wanou, která je zrovna ve stádiu dokončení stavby kastle....
Themuf, vzpoměl jsi při výrobě, že má reálné PLFko vcelku o dost kratší 1., 4., 6., a 9. okno? Takhle ti nemůže naprosto vycházet délka skříně. Vypadá to, že jsi si s tim dal hodně práce, vypadá to opravdu moc dobře a byla by škoda mít na tom banální a hlavně na první pohled patrné odchylky...

DPmPET
Uživatel
Příspěvky: 385
Registrován: 01.2.2007 20:24
Bydliště: Praha 6,Petřiny

Re: Tramvajové modely

Příspěvek od DPmPET » 30.11.2009 12:29

Pokudˇ jde ohledně detailů u vozu ZT4D ,vím o tom .Na levé bočnici májí být užší dveře,okno užší a u čelního bočního skla je tlustší sloupek.Na voze se pracuje a určitě také bude řádně zdokumentováno.
DPmPET 8-)

kritram
Uživatel
Příspěvky: 1
Registrován: 03.11.2009 21:07

Re: Tramvajové modely

Příspěvek od kritram » 30.11.2009 12:27

Dobry den kdo by mi poradil jak udělat pojezd nebo udělal pojezd do kt8d5 rád zaplatím jen aby mi jezdila děkuji Petr urban mail ja.hipp@seznam.cz děkuji

Odpovědět