Tramvajové modely a kolejiště

Co se nevešlo. Pokud chcete znát názory jiných i na netramvajová témata, ptejte se zde. Máte něco, o co se chcete podělit s ostatními? Pak pište sem...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
Matošo
Uživatel
Příspěvky: 279
Registrován: 06.6.2007 11:46
Bydliště: Vršovice - z okna koukám na konečnou čtyřky
Kontaktovat uživatele:

Re: Tramvajové modely

Příspěvek od Matošo » 09.1.2010 2:40

na Aukru se objevily zajímavé aukce an tramvajové modely: http://www.aukro.cz/show_user_auctions.php?uid=9295401
5x T3, 1x KT8 jestli to tu bylo, nebo je to někoho z vás, tak se omlouvám.

DPmPET
Uživatel
Příspěvky: 385
Registrován: 01.2.2007 20:24
Bydliště: Praha 6,Petřiny

Re: Tramvajové modely

Příspěvek od DPmPET » 08.1.2010 13:43

Pro p. DP 150: Jestli to takhle stačí ?
DPmPET 8-)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

DP150
Uživatel
Příspěvky: 75
Registrován: 09.9.2009 8:46

Re: Tramvajové modely

Příspěvek od DP150 » 07.1.2010 8:07

To vypadá velice dobře, jen tak dál. Těším se na fotky finální podoby vozu. Začínám uvažovat nad tím, že si ZT4D pro svůj úzkorozchodný provoz (6,5mm) postavím taky. Nebyla by nějaká boční fotka modelového motorového úzkorozchodného podvozku pro tramvaje řady T? Zdraví DP150.

DPmPET
Uživatel
Příspěvky: 385
Registrován: 01.2.2007 20:24
Bydliště: Praha 6,Petřiny

Re: Tramvajové modely

Příspěvek od DPmPET » 06.1.2010 19:22

Tak opět po delší době zde dávám fotečky vozu ZT4D ev.č 900(901)a 902.
DPmPET 8-)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

DPmPET
Uživatel
Příspěvky: 385
Registrován: 01.2.2007 20:24
Bydliště: Praha 6,Petřiny

Re: Tramvajové modely

Příspěvek od DPmPET » 29.12.2009 18:11

Tak sem opět dávám fotečky modelu vozu ZT4D ev.č 901(900) a 902.Model je v zakladovém nátěru :Rewell bílá č.5 mat. .
DPmPET 8-)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
mixik
Uživatel
Příspěvky: 617
Registrován: 07.10.2008 23:04
Bydliště: Přívory - Všetaty
Kontaktovat uživatele:

Re: Tramvajové modely

Příspěvek od mixik » 27.12.2009 18:42

NĚJAKÝ STANDARTY PRO TRAMVAJOVÉ MODELY.(Bohužel v anglině) ale snad se to někomu hodí :shock:





SCALE/GAUGE NAME------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------H0 Gauge-------------------Prototype
SCALE------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ 1:87-------------------------------1:1
TRACK
Standard track gauge -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------16.5mm---------------------------1435mm
Rail profile----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Code 75-------------------------Grooved girder
Groove width, straight track----------------------------------------------------------------------------------------------------------------1.25mm-----------------------------32mm
Groove width, curved track------------------------------------------------------------------------------------------------------------------1.5mm-------------------------------38mm
Minimum radius curve, older trams---------------------------------------------------------------------------------------------------------140mm----------------------------15 metres
Minimum radius curve, modern trams and large bogie cars-----------------------------------------------------------------------------180mm-----------------------------20 metres
Double track distance apart (track centre lines)-------------------------------------------------------------------------------------------45mm------------------------------4 metres
WHEELS
Recommended to "OO" gauge BRMSB standards (ie Jackson, Romford or Tenshodo).------------------------------------------------BRMSB------------------------------/------/
Back to back----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------14.5mm------------------------------/------/
Axle diameter-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------2mm-------------------------------/------/
OVERHEAD
Minimum height above road-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------70mm------------------------------6 metres
Wire type and diameter---------------------------------------------------------------------------------------------------------------Nickel silver 0.3mm------------------Copper 8mm
Length of traction pole above ground-------------------------------------------------------------------------------------------------------96mm-------------------------------7620mm
Distance apart of traction poles on straight track-----------------------------------------------------------------------------------150mm average--------------36 metres(maximum)
Distance apart of traction poles on curved track-------------------------------------------------------------------------------------------As required-----------------------As required
Position of overhead wire relative to track, trolley poles. Straight track----------------------------------------------------------------Over centre-----------------------Over centre
Position of overhead wire relative to track, trolley poles and pantographs centrally mounted on long bogie cars (like Blackpool).
Curved track.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Over inner rail--------------------To a complex formula
Position of overhead wire relative to track, bows and pantographs over bogie pivots. All track.-------------------------------------Over centre---------------------Over centre
Ear, frogs and crossings, commercially available from Tramalan or Alan Kirkman.------------------------------------------------------Use Commercial items.-------Various
Trolley pole commercially available from Tramalan or Alan Kirkman.---------------------------------------------------------------------Use Commercial items.--------Various
Trolley wheel (actually fitted as non rotating, operating as a skid) commercially available from Tramalan or Alan Kirkman.-----Use Commercial items---------Various
Trolley skid--------------------------------- ------------------------------------------------------------------------------------------------------Use Commercial items.--------Various

Uživatelský avatar
themuf
ovocnář
Příspěvky: 62
Registrován: 18.11.2005 22:25

Re: Tramvajové modely

Příspěvek od themuf » 21.12.2009 13:05

Jó, tak přesně takovouhle mám představu o modelu tramvaje, né jen splácat dohromady kastli a hodit do laku, ale si i hezky pohrát s detailama jako okapy, lišty, apod... Takže :smt023
Jinak abych nebyl OT, tak přidávám fotku k naší poslední diskuzi, a to ohledně perforovaného plechového krytu střešní výzbroje wany. Nakonec jsem při koupi nové pistole narazil na leptaný plech s mřížkou, která k tomu bude ideální...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

DPmPET
Uživatel
Příspěvky: 385
Registrován: 01.2.2007 20:24
Bydliště: Praha 6,Petřiny

Re: Tramvajové modely

Příspěvek od DPmPET » 20.12.2009 20:22

Tak opět dávám po delší odmlce něco o stavbě modelu ZT4D ev .č.901(900)a 902 Halle.Model je připraven na první základní nátěr.
DPmPET 8-)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
themuf
ovocnář
Příspěvky: 62
Registrován: 18.11.2005 22:25

Re: Tramvajové modely

Příspěvek od themuf » 17.12.2009 13:22

Martine, bububu... :D alenotáák, byla to přece jenom "přátelská" výměna názorů, takže bych to nějak nehrotil. Holt, když se toho tu děje tak málo, tak jsem to tady musel trochu rozvířit :-D nééé... 8-)
Mop: néé, určitě se neurazim... Jen bych poprosil velký "Š" :-D

Marty9122
Uživatel
Příspěvky: 162
Registrován: 21.1.2008 21:36

Re: Tramvajové modely

Příspěvek od Marty9122 » 17.12.2009 1:52

Pánové !! :evil: Vendelínek a themuf , jděte si vylévat své názory někam ven, toto je forum o modelech a né, aby si tu člověk četl, kdo komu kam leze !!
Když už to neumí krotit moderátor, tak to dělám já. Pokud nemáte nic věcného k modelům, tak tu nepište ...

Uživatelský avatar
MOp
Administrátor
Příspěvky: 4740
Registrován: 18.1.2007 22:38
Bydliště: Všude dobře v Konstalu105N nejlíp!
Kontaktovat uživatele:

Re: Tramvajové modely

Příspěvek od MOp » 16.12.2009 23:31

tak to pobavilo i mne a nemuzu to nechat jen tak byt.. doufam, ze se uzivatel neurazi..
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Pepa
Uživatel
Příspěvky: 2152
Registrován: 30.11.2003 9:45
Bydliště: 6004

Re: Tramvajové modely

Příspěvek od Pepa » 16.12.2009 23:15

themuf píše:A tedy nakonec, věř, že mě nesklidníš, já budu vždy ten šmejd Muf, kterýho nemaj šotouši rádi... :twisted:
Nechtěl jsem reagovat, mám z toho srandu, ale tohle ohodnotim jako "líbí se mi" :-D

Uživatelský avatar
themuf
ovocnář
Příspěvky: 62
Registrován: 18.11.2005 22:25

Re: Tramvajové modely

Příspěvek od themuf » 16.12.2009 15:37

Vendelínek píše:themuf: Nechápu tu afektovanost, nejsi náhodou modelář z Podbaby? Pokud si nepochopil obsah příspěvku, tak nereaguj. Nic řitolezeckého tam nebylo a věř mi, já to určitě u ing Barneta nemám zapotřebí. Já určitě ne... Zato cítím řitolezectví ve Tvém příspěvku. A používat a upravovat citace takovým způsobem a ještě do nich vkládat vulgarismy, to se nedělá. Mně osobně děsně baví, jak každý na Barneta nadává a pak si povečerech jezdí nakupovat na Spořilov. Nechci tady hodnotit jeho podnikání, to je mi kradený. Ale zajímalo by mě kolik lidí mu své výhrady řeklo do očí, kolik lidí u něj něco reklamovalo. Každý si před nim hraje na kamaráda, aby si to náhodou u něj nerozházel a pak ho pomlouvá na fórech. Když se mi něco nelíbí a nejsem s něčím spokojen, tak to nekupuju. Tečka. A pokud jde o to zklidňování, zklidni se Ty! Pokud nejsi moderátor nebo provozovatel těchto stránek, tak nebudeš rozhodovat jestli a co sem můžu napsat. Fakt ubohý...
A nejsi ty náhodou "někdo", kdo se vydává za "někoho jiného"? To bych zase já podle všech indícíjí v tvím textu řekl, že ano...
Myslím, že si neskutečně protiřečíš, napřed na začátku odstavce napíšeš, že nemám reagovat a zase na konci, že člověk může psát co chce. Mysli... No vidíš, a protože si já myslim, že příspěvek byl ánálně-speleologický, tak proto jsem to také napsat - dle tvých slov přece můžu 8-) . A prosímtě, mluvíš tady o upravování citací, tak k tomuhle ti řeknu jen jedno, a to, že jsem tam akorát dopsal těch pár písmenek, které tys napsat nechtěl, ikdyžs to tak myslel... Nic víc v tom nebylo. Potom, jak zde uvádíš, žetě baví, jak na něj lidé nadávají a pak jezdí na Spořilov, tak to prostě směřuješ na místní uživatele, mezi kterýma holt jsem a proto jsem napsal, to co jsem napsal a nemínim se otom bavit, či jakkoliv omlouvat. Dále, v tom jak píšeš, že si každej hraje na kamaráda a pak pomlouvá na fóru, tak to si myslím, že jsi zase mimo mísu. Pokud si někdo tady "postěžuje" třeba na dodací lhůtu, tak to je prostě sdělování zkušeností a né pomlouvání. Z tadytoho mi teda furt vyplívá to anální horolezectví, protože tady obhajuješ něco, co se obhajovat nemusí.
Jinak to tady už prosím nerozváděj, já nemám potřebu nikam lézt, hlavně i proto, že s ním nejsem žádnej kamrád a ani se oto nesnažím, já s ním prostě dělám obchod, a tak to beru.
A tedy nakonec, věř, že mě nesklidníš, já budu vždy ten šmejd Muf, kterýho nemaj šotouši rádi... :twisted:

Mixix: Přesnětak - souhlasim, kontakt jedině přes mobil nebo na burze...

Uživatelský avatar
mixik
Uživatel
Příspěvky: 617
Registrován: 07.10.2008 23:04
Bydliště: Přívory - Všetaty
Kontaktovat uživatele:

Re: Tramvajové modely

Příspěvek od mixik » 16.12.2009 12:35

pánové, když už jsme u pana Barneta. řeknu mojí zkušenost. pokud se týká modelu "T3" a jejich součástí, neměl jsem do týdne problém. u ostatních modelu jsou problémy. ale to je asi tím že Barnet je odkázaný na dodavatele. mám objednanou k2 od dubna, ale pořád není motor. takže počítám že motory už do tohoto typu nebudou :(
pravda je pokud objednám přes jeho stránky, je to zbytečná práce. ale pokud objednam přímo telefonem není problém.

Vendelínek

Re: Tramvajové modely

Příspěvek od Vendelínek » 16.12.2009 12:25

themuf: Nechápu tu afektovanost, nejsi náhodou modelář z Podbaby? Pokud si nepochopil obsah příspěvku, tak nereaguj. Nic řitolezeckého tam nebylo a věř mi, já to určitě u ing Barneta nemám zapotřebí. Já určitě ne... Zato cítím řitolezectví ve Tvém příspěvku. A používat a upravovat citace takovým způsobem a ještě do nich vkládat vulgarismy, to se nedělá. Mně osobně děsně baví, jak každý na Barneta nadává a pak si povečerech jezdí nakupovat na Spořilov. Nechci tady hodnotit jeho podnikání, to je mi kradený. Ale zajímalo by mě kolik lidí mu své výhrady řeklo do očí, kolik lidí u něj něco reklamovalo. Každý si před nim hraje na kamaráda, aby si to náhodou u něj nerozházel a pak ho pomlouvá na fórech. Když se mi něco nelíbí a nejsem s něčím spokojen, tak to nekupuju. Tečka. A pokud jde o to zklidňování, zklidni se Ty! Pokud nejsi moderátor nebo provozovatel těchto stránek, tak nebudeš rozhodovat jestli a co sem můžu napsat. Fakt ubohý...

Odpovědět