Tramvajové modely a kolejiště

Co se nevešlo. Pokud chcete znát názory jiných i na netramvajová témata, ptejte se zde. Máte něco, o co se chcete podělit s ostatními? Pak pište sem...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Vendelínek

Re: Tramvajové modely

Příspěvek od Vendelínek » 24.3.2010 11:44

Milý Marty, pokud pamět´ neplete mě, tak si mi říkal pouze svůj hrubý odhad, což není směrodatné. Konečný výsledek jsem se již nedozvěděl, ani to zda si se poptával. Takže pro mě byl výsledek 0. Hold komunikace vázne. Naštěstí výroba modelů nezávisí na tlupě modelářů z Podbaby. Ale chápu, že tramvajoví modeláři mají nyní zcela jiné starosti, např. počítaní nýtků na Barnetově plecháči :shock:

Marty9122
Uživatel
Příspěvky: 162
Registrován: 21.1.2008 21:36

Re: Tramvajové modely

Příspěvek od Marty9122 » 23.3.2010 23:41

Vendelínek píše:
Pepa píše:Asi teda nespadam pod Podbabu když bych měl zájem o dvě stavebnice... :D
Tak to se mi nedoneslo. Sondoval jsem zájem přes Vašeho vedoucího a bylo mi řečeno že prd. Škoda, každá objednávka dobrá, navíc jdou udělat hned 2 varianty.
Tak nevím, ale pokud mě paměť neplete, tak jsem ti dal počet cca 4 lidí ( cca 10 kusů tram. ), pravda byl to jen hrubý odhad, ale Pepu jsem do toho počítal ( z Podbaby jako jediného, když DPmPET se k nám nehlásí :( :lol: ) a to s jedním vozem ( samozřejmě jsem tenkrát řekl, že bude záležet na ceně a kvalitě ). Jediný, kdo to z PB odmítl jsem byl já.
A jelikož si nemluvil o německém trhu, tak proto jsem řekl, že s toho bude prd, pač kuli cca 10 kusům se nevyplatí dělat forma ... 8-)

DPmPET
Uživatel
Příspěvky: 385
Registrován: 01.2.2007 20:24
Bydliště: Praha 6,Petřiny

Re: Tramvajové modely

Příspěvek od DPmPET » 23.3.2010 17:17

Ohledně pojezdů do stavebnic dounápravových vozů produkce firmy MB:Do těchto stavebnic a hotových modelů se dají používat pojezdy od firmy Halling .

firma Halling: typ KSW rozvor náprav 35 mm
typ K rozvor náprav 41,5 mm
odkaz : http://www.halling.at

DPmPET 8-)

Vendelínek

Re: Tramvajové modely

Příspěvek od Vendelínek » 23.3.2010 14:03

Pepa píše:Asi teda nespadam pod Podbabu když bych měl zájem o dvě stavebnice... :D
Tak to se mi nedoneslo. Sondoval jsem zájem přes Vašeho vedoucího a bylo mi řečeno že prd. Škoda, každá objednávka dobrá, navíc jdou udělat hned 2 varianty.

Uživatelský avatar
Pepa
Uživatel
Příspěvky: 2152
Registrován: 30.11.2003 9:45
Bydliště: 6004

Re: Tramvajové modely

Příspěvek od Pepa » 23.3.2010 12:48

Asi teda nespadam pod Podbabu když bych měl zájem o dvě stavebnice... :D

Vendelínek

Re: Tramvajové modely

Příspěvek od Vendelínek » 23.3.2010 12:40

Pepa píše:Přímo od inga to nemám. Zájem by možná byl, ale aby mu to pokrylo náklady na formu a neudělal pak sotva 50modelů, ale nevim od kolika kusech se vyplatí dělat formu. A myslim si, že modeláři z německa by T6C5 neodmítli když ji tam maj :-)
Zájem by byl určitě, hlavně v tom Deutschlandu. Ale i tady, co vím tak jediní kdo ohrnul pysky byla Podbaba, což bych asi nepokládal za směrodatné. Vidím že bude nutno to kapitalistovi vysvětlit politicky.

Uživatelský avatar
Pepa
Uživatel
Příspěvky: 2152
Registrován: 30.11.2003 9:45
Bydliště: 6004

Re: Tramvajové modely

Příspěvek od Pepa » 23.3.2010 12:24

Přímo od inga to nemám. Zájem by možná byl, ale aby mu to pokrylo náklady na formu a neudělal pak sotva 50modelů, ale nevim od kolika kusech se vyplatí dělat formu. A myslim si, že modeláři z německa by T6C5 neodmítli když ji tam maj :-)

Vendelínek

Re: Tramvajové modely

Příspěvek od Vendelínek » 23.3.2010 12:12

Pepa: a to řikal kdo? Jestli sám ing, tak ať se bodnout a zmizí v propadlišti dějin. Zájem by byl, ale to by pan podnikatel nesměl ignorovat objednávky. Hlavně že chystá wanu, kterou po něm nikdo nechtěl.

Uživatelský avatar
Pepa
Uživatel
Příspěvky: 2152
Registrován: 30.11.2003 9:45
Bydliště: 6004

Re: Tramvajové modely

Příspěvek od Pepa » 22.3.2010 22:16

Vendelínek píše: Asi by bylo smysluplnější udělat T6C5 na kterou má objednávky a která měla být již loni a je v nedohlednu :?
To by bylo, ale údajně neni o ni zájem a nebude se vyrábět (neni to ale 100% info)

A taková T6B5 by nebyla už vůbec špatná... :-)

Petr Koloťuk
Uživatel
Příspěvky: 18
Registrován: 30.11.2009 20:52

Re: Tramvajové modely

Příspěvek od Petr Koloťuk » 22.3.2010 20:14

DPmPET píše:Ohledně modelu vozu T1 od p.Došlého:
délka otočných čepů podvozků T1 6000 mm rozměr HO 68,96 mm
délka otočných čepů podvozků T3/T4D 6400 mm rozměr HO 73,56 mm
Takže není moc vhodný přímo bez úpravy použít pojezd do T4D(musí se dopasovat kovová podlaha a zmenšit délku otočných čepů podvozků)Samozřejmě to zavisí na zručnosti majitele modelu.
Každý má svojí normu poloměru .Já používám min.oblouk r=20 m HO 23 cm.
Takže se musí budˇ odbrousit častečně plenty nebo je úplně udělat nové z tenčího materiálu(papír ,plech,polystyrenový profil Evegreen) .
DPmPET 8-)
A jěště k modelu vlečného vozu Plecháč: Už se vybírají zálohy za modely(hotové i stavebnice)přímo u majitele firmy MB a má být někdy koncem května nebo začátkem června už v prodeji.
DPmPET 8-)
Díky za info k T1, všiml jsem si toho též že bez úpravy jsou u motorové podlahy z T4 dané do T1 krajní kola téměř až pode dveřmi.Zkoušel jsem to doma, používám min. oblouk 22 cm a není to košer:)
Asi to nechám zatím ležet, možná další zimu.
Když už se tady rozebírají MB modely,jak to vypadá s motorovou KT8D5?
Máte někdo zkušenosti s motorovým Ringhofferem od MB?
Díky

Vendelínek

Re: Tramvajové modely

Příspěvek od Vendelínek » 22.3.2010 19:36

DPmPET píše:Ohledně wan od firmy MB:jedná se o odlitek a jedná se o variantu s čelem Pelikán.Firma MB má snad jěště ve výrobním programu T3PLF nebo článkové verze.Jedná se o města Ostrava a Olomouc.
DPmPET 8-)
Zdravím Petřiny! Obávám se, že je řeč o té pražské waně...

DPmPET
Uživatel
Příspěvky: 385
Registrován: 01.2.2007 20:24
Bydliště: Praha 6,Petřiny

Re: Tramvajové modely

Příspěvek od DPmPET » 22.3.2010 19:32

Ohledně wan od firmy MB:jedná se o odlitek a jedná se o variantu s čelem Pelikán.Firma MB má snad jěště ve výrobním programu T3PLF nebo článkové verze.Jedná se o města Ostrava a Olomouc.
DPmPET 8-)

Vendelínek

Re: Tramvajové modely

Příspěvek od Vendelínek » 22.3.2010 19:32

Prostě odlitek z nějaké pryskyřice či co to bude za pahmotu. O wlkovi nic nevím, ale pokud bude, tak mám obavu že bude T4. Aspoň do doby než bude T3. Pokud ovšem někdy bude T3. Takže celé mi to přijde naprd. Asi by bylo smysluplnější udělat T6C5 na kterou má objednávky a která měla být již loni a je v nedohlednu :?

mirbrno
Uživatel
Příspěvky: 80
Registrován: 29.8.2009 13:05

Re: Tramvajové modely

Příspěvek od mirbrno » 22.3.2010 19:27

Epoxidový odlitek??? No tak to jsem tedy opravdu zvědavý.Nějak si to neumím představit.Taky mě zajímá,jestli k té T3R.PLF budou dělat i wlka se správnými rozměry skříně T3

Vendelínek

Re: Tramvajové modely

Příspěvek od Vendelínek » 22.3.2010 19:20

mirbrno píše:Chtěl bych se zeptat,jestli někdo neví o té novince na MB modely T3R.PLF ? Zajímalo by mě,jestli to bude zase přestavba T4,nebo to bude novostavba se správnými rozměry skříně T3.
Má to být jakýsi epoxidový odlitek a má to mít správné rozměry T3. Ale jestli to opravdu někdy bude ukáže čas...

Odpovědět