Simulátory s dopravní tematikou

Co se nevešlo. Pokud chcete znát názory jiných i na netramvajová témata, ptejte se zde. Máte něco, o co se chcete podělit s ostatními? Pak pište sem...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
trainzjohny
Moderátor
Příspěvky: 3140
Registrován: 10.9.2006 15:06
Bydliště: Konečná 9,10,16,58,59
Kontaktovat uživatele:

Re: Trainz

Příspěvek od trainzjohny » 03.2.2007 9:14

Bald píše:Samosebou čim větší o to bude zájem, tim víc mě to bude tlačit :wink:
Zájem je obrovský, jen z úcty k Autorovi s velikým "A" ho s tím lidé moc neotravují (asi začnou :lol: :lol: :lol: ).

Uživatelský avatar
majkrosoft918
Uživatel
Příspěvky: 235
Registrován: 21.1.2007 1:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Trainz

Příspěvek od majkrosoft918 » 03.2.2007 2:21

Bald píše:Tak tu marně hledám obrázky svých tramvají... :cry:

Dávám sem tedy odkaz na 30 obrázků z výroby - klikni

Něco k tomu.
První kačena měla první jízdu v roce 2003, nebyla nikdy dokončená a projekt jsem odstavil. Loni jsem postavil zcela novou, původní jsou snad jen schody.
Bohužel Trainz neumožňuje animaci vertexů, takže měch je třídílný z pevných částí. Podvozky jsem rovněž nepoužil, stavím nové. Maticové transparenty na některých modelech jsou z T6A5, nově osazuju pragotrony s animací listů.
Součástí animace pantografu je sklopné pravé zrcátko.
Vozidlo má ruční řadič s režimem jízda/brzda. Lze také nastavovat střešní orientace, jejich součástí by měly být i boční orientace.
Otvírání/zavírání dveří je doprovázené zvukem dveřního motorku a piezo výstrahou.

Idea je skript na manuální nalistování pragotronu. Stejně jako v reálu orientace i konečná jde nastavit jen pro každý krajní článek samostatně.
Nevyřešený je enginespec - autopilot nezvládá tramvaj s reálnou hmotností, to je nutné doladit.
Na tramvaji pracuju jen nárazovitě ve volném čase. Nevím kdy dám první kousek na download, ale snad to bude brzo. Mělo to být do vánoc, ale nepovedlo se díky jiným projektům - raději stavím železnici a tramvaje lepim snad jen proto, že u nich pracuju :lol:
Samosebou čim větší o to bude zájem, tim víc mě to bude tlačit :wink:
zdravim,jak si rikal ze o to bude zajem.ono je o to velky zajem,zatim vsichni schanej jeste tu prvni kacenu co si vyrobil a ptaj se na tu co mas rozpracovanou.a chci se zeptat jestli bude jak na 2004 tak i 2006?to vys tvoje kacena je ve velkem ocekavani :) vsichni se na ni tesime.kdyztak dej prosim vedet na http://www.tramtrainz.net . diky

Uživatelský avatar
Bald
Uživatel
Příspěvky: 248
Registrován: 09.6.2005 13:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bald » 03.2.2007 1:38

trainzjohny píše:@3632 Reskin, nebo překopávku uděláš tek, že jí dáš jiný kuid (změníš soubor config. txt)
Není šťastné jen měnit údaje configu, navíc autoři modelů často řvou, když se skinuje tímto způsobem.
Daleko lepší je dělat reskin jako alias, tzn soubor obsahuje pouze změněné textury a config, který si, zjednodušeně řečeno, volá originální model a ten oblepí změněnými texturami. Šetří to místo i plynulost hry, která nepatří k nenáročným na hardware a neporušuje to žádná autorská práva a tak dále. Na alias reskin nemusí být ani souhlas autora originálu.
Jediné nutné je mít originál samozřejmě nainstalovaný, jinak alias nemůže fungovat.
Pokud bude někdo chtít, pošlu takový skin na ukázku mailem.

Uživatelský avatar
Bald
Uživatel
Příspěvky: 248
Registrován: 09.6.2005 13:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Trainz

Příspěvek od Bald » 03.2.2007 1:19

Tak tu marně hledám obrázky svých tramvají... :cry:

Dávám sem tedy odkaz na 30 obrázků z výroby - klikni

Něco k tomu.
První kačena měla první jízdu v roce 2003, nebyla nikdy dokončená a projekt jsem odstavil. Loni jsem postavil zcela novou, původní jsou snad jen schody.
Bohužel Trainz neumožňuje animaci vertexů, takže měch je třídílný z pevných částí. Podvozky jsem rovněž nepoužil, stavím nové. Maticové transparenty na některých modelech jsou z T6A5, nově osazuju pragotrony s animací listů.
Součástí animace pantografu je sklopné pravé zrcátko.
Vozidlo má ruční řadič s režimem jízda/brzda. Lze také nastavovat střešní orientace, jejich součástí by měly být i boční orientace.
Otvírání/zavírání dveří je doprovázené zvukem dveřního motorku a piezo výstrahou.

Idea je skript na manuální nalistování pragotronu. Stejně jako v reálu orientace i konečná jde nastavit jen pro každý krajní článek samostatně.
Nevyřešený je enginespec - autopilot nezvládá tramvaj s reálnou hmotností, to je nutné doladit.
Na tramvaji pracuju jen nárazovitě ve volném čase. Nevím kdy dám první kousek na download, ale snad to bude brzo. Mělo to být do vánoc, ale nepovedlo se díky jiným projektům - raději stavím železnici a tramvaje lepim snad jen proto, že u nich pracuju :lol:
Samosebou čim větší o to bude zájem, tim víc mě to bude tlačit :wink:

Davidf
Uživatel
Příspěvky: 28
Registrován: 15.5.2006 21:36
Bydliště: Kutnauer...jestli vám to něco řiká.

Příspěvek od Davidf » 14.1.2007 12:56

mam problém ...když to zapnu, objevim se v tramce. Jak mám udělat abych jel a všechno??????? dík

Uživatelský avatar
Valema
Uživatel
Příspěvky: 208
Registrován: 08.11.2006 18:58

Příspěvek od Valema » 14.1.2007 12:54

a jestli koumáte čím se to ovladá nebo jake tlačítko na palubce na co je tak se klidně ptejte už ho mam dlouho tak to mam vymakané

Uživatelský avatar
Valema
Uživatel
Příspěvky: 208
Registrován: 08.11.2006 18:58

Příspěvek od Valema » 14.1.2007 12:51

vy jste o ATS nevěděli vždyť to je už dlouho kdy vyšla první verze dřív tam byla nová verze každej měaíc a ťeď už to je sotva za 2 měsíce

Davidf
Uživatel
Příspěvky: 28
Registrován: 15.5.2006 21:36
Bydliště: Kutnauer...jestli vám to něco řiká.

Příspěvek od Davidf » 14.1.2007 12:45

Poví mi někdo jak to stáhnu???? já sem na počítače docela levej.... moc Díky :oops: Z:idea:

Uživatelský avatar
Beatlesák
Uživatel
Příspěvky: 170
Registrován: 07.4.2005 12:16
Bydliště: Neratovice/Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Beatlesák » 13.1.2007 22:23

no trainz... :?

BTW
trainzjohny: zapni si ICQ

Uživatelský avatar
trainzjohny
Moderátor
Příspěvky: 3140
Registrován: 10.9.2006 15:06
Bydliště: Konečná 9,10,16,58,59
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od trainzjohny » 13.1.2007 22:11

Sheep píše:uz som to dost davno bavil, ale skor je to naozaj len nieco ako vycvikove video, ale simulator ako taky to je naozaj slabe, si mozem stiahnut skiny elektriciek do Trainz a mam to aj so zvukmi atd...
:wink:
Je to spíš pro zpestření, já také ovšem raději Trainzy.

Uživatelský avatar
Beatlesák
Uživatel
Příspěvky: 170
Registrován: 07.4.2005 12:16
Bydliště: Neratovice/Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Beatlesák » 13.1.2007 22:09

Mám to. Když změníte linku tak pojedete po dané trase.

Uživatelský avatar
Sheep
Uživatel
Příspěvky: 325
Registrován: 06.1.2006 23:37
Bydliště: Slovensko, Kosice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sheep » 13.1.2007 22:08

uz som to dost davno bavil, ale skor je to naozaj len nieco ako vycvikove video, ale simulator ako taky to je naozaj slabe, si mozem stiahnut skiny elektriciek do Trainz a mam to aj so zvukmi atd...
:wink:

Uživatelský avatar
Beatlesák
Uživatel
Příspěvky: 170
Registrován: 07.4.2005 12:16
Bydliště: Neratovice/Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Beatlesák » 13.1.2007 22:04

jo někdy i zvoní, jinak nahoře v menu máte JEZYK tam si nastavte ten kterému budete rozumět nebo si nechte PL je to na vás a pak hned vedle vlevo je POMOC/HELP/HILFE a tam si zaškrtněte obje políčka 1. jsou popisky k čudlům 2. asi ukazatel přestavení vexle

Uživatelský avatar
DavidD
Uživatel
Příspěvky: 1624
Registrován: 10.5.2006 17:36

Příspěvek od DavidD » 13.1.2007 22:03

trainzjohny píše:Mě se tím přehodila výhybka
No mam spíš pocit, že si to trochu dělá co chce. :D

Uživatelský avatar
trainzjohny
Moderátor
Příspěvky: 3140
Registrován: 10.9.2006 15:06
Bydliště: Konečná 9,10,16,58,59
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od trainzjohny » 13.1.2007 22:00

DavidD píše:To je zvonek ne?
Mě se tím přehodila výhybka

Odpovědět