DP-kontakt - Měsíčník pracovníků DP hl.m. Prahy a.s.

Co se nevešlo. Pokud chcete znát názory jiných i na netramvajová témata, ptejte se zde. Máte něco, o co se chcete podělit s ostatními? Pak pište sem...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
Karotka
Uživatel
Příspěvky: 1180
Registrován: 09.2.2005 20:59
Bydliště: Příští zastávka je na zmámení.

Re: DP - kontakt. Měsíčník zaměstnanců DP hl. m. Prahy a.s.

Příspěvek od Karotka » 21.1.2007 17:44

demon píše:....Faktem je i to, že články v DPK si na nějakou aktuálnost a objektivitu nehrají, viz třeba rozhovor s p.Tarantem z 9.listopadu, kde slibuje, že Škoda určitě stihne dodat všech zbývajících devět nasmlouvaných vozů v termínu, který vyšel v lednu, když už bylo jasné, že se nepovedlo...
K tomu mohli mít jen dvě pohnutky:
- manipulace hluchoslepých ovcí (pokud v příštím čísle vyjde článek o lodích z betonu, je tomu tak)
- ironie stylem "modří vědí" (ale měli tam dát nějaký dovětek!!!)

Uživatelský avatar
Fořtík
Uživatel
Příspěvky: 2418
Registrován: 13.11.2003 22:51
Bydliště: Přijde den, kdy to odtajním! ;-)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fořtík » 21.1.2007 16:52

Tom 11 píše:Jinak doufám,že se paní redaktorka Kočí alespoň trochu zlepší,protože ty články se opravdu nedají číst.Tak zatím to beru,tak,že začíná...
Tak to je trochu tvrdě řečeno. Ty články se dají číst, problém je, že paní redaktorce občas unikne nějaká souvislost. Dá se to pochopit, jako žena k dopravě určitě nemá tak široký vztah a nemůžeš po ní chtít, aby znala specifika jednotlivých oborů. Nemyslím si, že DP Kontakt by měl být časopis nabitý technickými detaily a daty. To si myslím většinu lidí u DP pracujících nezajímá.

Uživatelský avatar
Tom 11
Uživatel
Příspěvky: 774
Registrován: 19.8.2006 18:17
Bydliště: Byla doba, kdy se mé bydliště nacházelo u linky, jejíž číslo mám v nicku.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tom 11 » 21.1.2007 16:45

No,taky souhlasím s I.am.Goodem.

Grafická úprava je naprosto otřesná,vyznat se v tom,co kam patří,kde to pokračuje,je skoro nemožné!

Jinak doufám,že se paní redaktorka Kočí alespoň trochu zlepší,protože ty články se opravdu nedají číst.Tak zatím to beru,tak,že začíná...

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6705
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: DP - kontakt. Měsíčník zaměstnanců DP hl. m. Prahy a.s.

Příspěvek od demon » 21.1.2007 16:23

I.am.good píše:Máte podobný názor? Nebo úplně jiný? Rád se dozvím názory i jiných.
Bohužel s tebou musím naprosto souhlasit jak v názoru na grafickou úpravu, tak na články paní redaktorky. Ale zatim jsem její jméno nikde v tisku nezaregistroval, tak je to třeba mladinká elévka a něco se ještě přiučí... :wink:
A řek bych, že nemůžeš znát její postup v případě, když se na ní obrátíš s nějakým problémem do té doby, než to uděláš... Třeba jí křivdíš !
Na tohle fórum se taky obracíš s problémy na svém pracovišti, ale kromě porozumění jsi tady asi konkrétní řešení nenašel (ale je pravda, že ti bumerang na hlavě ještě nepřistál...).
Faktem je i to, že články v DPK si na nějakou aktuálnost a objektivitu nehrají, viz třeba rozhovor s p.Tarantem z 9.listopadu, kde slibuje, že Škoda určitě stihne dodat všech zbývajících devět nasmlouvaných vozů v termínu, který vyšel v lednu, když už bylo jasné, že se nepovedlo...

Uživatelský avatar
Fořtík
Uživatel
Příspěvky: 2418
Registrován: 13.11.2003 22:51
Bydliště: Přijde den, kdy to odtajním! ;-)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fořtík » 21.1.2007 15:15

Je pravda, že skutečných "Článků" v DP Kontaktu ubývá. Proti paní Kočí celkem nic nemám, každý nějak začínal. Doprava a věci s ní spojené to je obor celkem dosti složitý, dejte jí čas.

Na druhou stranu s klidným srdcem mohu říci svůj názor, že článek na stránkách 8 a 9 z lednového čísla je pořádnou šlápotou vedle. Proti znění článku jsem se ohradil a paní Kočí poslal dopis. Řekl bych, že takových nás asi bylo víc.

Uživatelský avatar
Tom
Uživatel
Příspěvky: 864
Registrován: 15.11.2003 21:58
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tom » 21.1.2007 14:47

Mně tam začíná chybět odbornost... nemá to daleko ke žvástům známým z novin. Možná je to dáno i tím, že se dp-kontakt začal šířit i mezi veřejnost. Ale právě naopak bych tam očekával nějaká jasná vyjádření a rozepsání článku do detailů.

I.am.good

DP-kontakt - Měsíčník pracovníků DP hl.m. Prahy a.s.

Příspěvek od I.am.good » 21.1.2007 14:28

Tak jsem si teď prohlížel na netu zběžně lednový DP-kontakt. Dříve, ař do předminulého roku jsem každý měsíc netrpělivě vyhlížel další jeho nové číslo, těšil jsem se na něj, neboť tam byly velice zajímavé články, výborná grafická úprava apod. Zato v lednu loňského roku přišel šok -příšerná grafická úprava minimálně u nás v UD hodně snížila počet čtenářů - jak dřív časopis přišel a jen se po něm zaprášilo, tak nyní se tam válí třeba celý měsíc, do dalšího čísla, kdy už je ale dán do odpadu. Ono veliká fotka přes titulní a zadní stranu je hezká, ale kdo má uvnitř hledat, kde že ten článek vlastně je, když začíná uprostřed stránky a čte se ve sloupečku dolů, pak člověk přehodí oči nahoru a zase dolů... Je zajímavé, že tento typ sazby jsem u žádného periodika nikdy neviděl na kompletní obsah časopisu. Nějké fejetonky, názory čtenářů, inzeráty - ty mívají takovouto úpravu, ale celý výtisk? No fuj. Navíc jsem v inkriminovanám lednu zaregistroval i novou posilu našeho časopisu a to pí. Kočí (tenkrát se snad jmenovala jinak, už si to vážně nepamatuji..) Už tenkráte se mi její články nelíbily a to jich psala minimum. V dnešní době, jak jsem si všiml, píše většinu a opravdu se to nedá číst. Bylo by to zajímavé možná tak pro laiky, ale pro většinu lidí je to zbytečně zjednodušované. Také se mi vůbec nelíbí, jak z těch článků vyznívá podbízivá snaha redaktorky se zalíbit čtenářstvu (je nám vlastně kdykoliv k dispozici, můžeme jí říct své názory apod..), nicméně kdyby se na ní člověk obrátil se skutčnými problémy toho kterého pracoviště v DP, tak mu nejen nepomůže, ale ještě by se to okruhem vrátilo dotyčnému stěžovateli (alespoň si to myslím).
Shrnu-li to: za poslední rok se autorům a všem dotyčným, co s tím mají co společného, podařilo pohřbít dobře fungující časopis.

Máte podobný názor? Nebo úplně jiný? Rád se dozvím názory i jiných.

Odpovědět