Fotopřístroje a fotografování

Co se nevešlo. Pokud chcete znát názory jiných i na netramvajová témata, ptejte se zde. Máte něco, o co se chcete podělit s ostatními? Pak pište sem...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
MF
Uživatel
Příspěvky: 4274
Registrován: 04.3.2007 19:28

Re: Fotopřístroje a fotografování

Příspěvek od MF » 17.4.2011 11:52

Jake píše: Psal si, že ta cedulka i ten dres jsou nepředpisové, tedy proti předpisům a chemik se jasně ptal, proti jakejm předpisům.
O tuhle problematiku jsem se už kdysi zajímal a dopátral jsem se toho, že nesmí být dotčen výhled z vozidla u všech oken, které používá řidič. Tedy jak v čelních, tak v bočních i zadních. Je to v nějaké vyhlášce, ale už bohužel si nepamatuji v jaké. Tedy, například pojedete-li Š120 a na zadním okně budou zavazadla bránící výhledu z vozu byť to je výhled vzad, tak je to špatně. Zkusím se toho předpisu dopátrat. Myslím, že kolega to měl v počítači...

gabuliatko
Uživatel
Příspěvky: 2861
Registrován: 10.10.2007 13:22

Re: Fotopřístroje a fotografování

Příspěvek od gabuliatko » 17.4.2011 11:45

já bych ocenil odvahu své fotku ukázat
album 2xKT8 se mi moc líbilo, jako dokumentace dobrý, ale jinak jsou ale fotky strašně zašuměné

Jake
Uživatel
Příspěvky: 142
Registrován: 27.4.2009 20:14

Re: Fotopřístroje a fotografování

Příspěvek od Jake » 17.4.2011 11:42

Myslím, že ten kdo nerozumí, jsi ty. Psal si, že ta cedulka i ten dres jsou nepředpisové, tedy proti předpisům a chemik se jasně ptal, proti jakejm předpisům.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10210
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Fotopřístroje a fotografování

Příspěvek od 9001 » 17.4.2011 11:12

chemik píše:
9001 píše:chemik: Cedulku bych viděl na výhled do salonu pro cestující, dres taky může bránit výhledu z vozidla, i když ten bude asi ok.
Neber to tak, že mě to vadí. Beru to z pohledu iniciativních kontrolních orgánů.¨
Já to neberu nijak, mě jenom zajímá, co přesně se tou cedulkou a dresem porušuje, tvé vysvětlení není podloženo žádnými fakty
Já nemám důvod tě buzerovat (a upřímě je mi jedno co na těch dvěřích máš) , ale až si to přečte někdo z iniciativní DP, tak se obávám že si něco najde. Nic víc jsme tím říct nechtěl.

Jestli nejsi schopen rozumět psanému textu, tak je mi líto, ale jinak srozumitelněji to napsat neumím.

Uživatelský avatar
Tonda Ježek
Uživatel
Příspěvky: 1080
Registrován: 30.11.2003 22:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Fotopřístroje a fotografování

Příspěvek od Tonda Ježek » 17.4.2011 10:34

Vojta Tramvaj píše:Jinak ano fotky jsou přímo z karty. Před 2 týdny jsem byl fotit a nedalo se, protože mi to udělalo flekaté fotky. Na Facebooku už jsou, ale tady je prozatím nemohu dát. Jsou to hrozné fotky na 1/1000 a F13.6
__________________________________________________________________(čas) a (clona)
Jenomže na tom odkazu ty fotky nejsou v plném rozlišení, takže z toho nejde moc poznat. K vidění jsou ale data z EXIFu a u některých fotek jsem se docela zhrozil (i to co jsi uvedl, zní naprosto strašně - pokud tedy clona neměla být 3,6) . Jinak u hodně fotek máš problém s expozicí (některé jsou příliš světlé a některé tmavé), doporučuji se naučit pracovat s korekcemi, to dost pomáhá. Často taky fotíš na vysoké ISO, to pak má za následek, že fotky strašně šumí. Ze svých vlastních zkušeností s kompakty vím, že maximální použité ISO je 400, pak už to začíná být problém. A pokud jdeš na vysoké ISO, doporučuji lehce přeexponovávat.

K těm flekatým fotkám, příště je a dej třeba sem. Možná ti někdo poradí, čím to je.

Uživatelský avatar
chemik
Uživatel
Příspěvky: 1776
Registrován: 29.5.2009 10:02
Bydliště: Tam, kde jezdí třistačtrnda

Re: Fotopřístroje a fotografování

Příspěvek od chemik » 17.4.2011 10:01

9001 píše:chemik: Cedulku bych viděl na výhled do salonu pro cestující, dres taky může bránit výhledu z vozidla, i když ten bude asi ok.
Neber to tak, že mě to vadí. Beru to z pohledu iniciativních kontrolních orgánů.¨
Já to neberu nijak, mě jenom zajímá, co přesně se tou cedulkou a dresem porušuje, tvé vysvětlení není podloženo žádnými fakty

7036
Uživatel
Příspěvky: 134
Registrován: 21.11.2003 20:10

Re: Fotopřístroje a fotografování

Příspěvek od 7036 » 17.4.2011 8:55

Ty vole, 1/1000 s a zároveň clona 13.6? Jaký ti to dopočítalo ISO?

Uživatelský avatar
Vojta Tramvaj
Uživatel
Příspěvky: 468
Registrován: 25.8.2010 15:16
Bydliště: Bohužel u "255002"
Kontaktovat uživatele:

Re: Fotopřístroje a fotografování

Příspěvek od Vojta Tramvaj » 17.4.2011 8:19

Jinak ano fotky jsou přímo z karty. Před 2 týdny jsem byl fotit a nedalo se, protože mi to udělalo flekaté fotky. Na Facebooku už jsou, ale tady je prozatím nemohu dát. Jsou to hrozné fotky na 1/1000 a F13.6
_______________________________(čas) a (clona)
Naposledy upravil(a) Vojta Tramvaj dne 17.4.2011 13:01, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10210
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Fotopřístroje a fotografování

Příspěvek od 9001 » 17.4.2011 8:18

chemik: Cedulku bych viděl na výhled do salonu pro cestující, dres taky může bránit výhledu z vozidla, i když ten bude asi ok.

Neber to tak, že mě to vadí. Beru to z pohledu iniciativních kontrolních orgánů.¨

vojta: Sis šlehnul už takhle po ránu?

Uživatelský avatar
Vojta Tramvaj
Uživatel
Příspěvky: 468
Registrován: 25.8.2010 15:16
Bydliště: Bohužel u "255002"
Kontaktovat uživatele:

Re: Fotopřístroje a fotografování

Příspěvek od Vojta Tramvaj » 17.4.2011 8:14

chemik píše:
Za prvé - prosil bych vysvětlit, jakej předpis/nařízení/vyhlášku/zákon řidič tou cedulkou porušuje.
Za druhé- prosil bych vysvětlit, jakej předpis/nařízení/vyhlášku/zákon řidič tím dresem porušuje.
Předem děkuji
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Uživatelský avatar
chemik
Uživatel
Příspěvky: 1776
Registrován: 29.5.2009 10:02
Bydliště: Tam, kde jezdí třistačtrnda

Re: Fotopřístroje a fotografování

Příspěvek od chemik » 17.4.2011 2:42

9001 píše:vojta: Přijde ti ta fotogalerie normální? Na 10 fotkách je přímo řidič, další jsou naprosto o ničem.
Za prvé ta cedulka je sice vtipná, ale pochybuji, že předpisová.
Za druhé to samé platí i pro ten dres..
Za prvé - prosil bych vysvětlit, jakej předpis/nařízení/vyhlášku/zákon řidič tou cedulkou porušuje.
Za druhé- prosil bych vysvětlit, jakej předpis/nařízení/vyhlášku/zákon řidič tím dresem porušuje.
Předem děkuji

Uživatelský avatar
Tonda Ježek
Uživatel
Příspěvky: 1080
Registrován: 30.11.2003 22:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Fotopřístroje a fotografování

Příspěvek od Tonda Ježek » 16.4.2011 22:30

Vojta Tramvaj píše:Dodávám odkaz na fotky
Tak znova ... vyfoť fotku na maximální kvalitu, nejlépe nějakou krajinku, aby bylo vidět jakou má foťák hloubku ostrosti (případně udělej fotky na minimální a maximální clonu), pak to někam nahraj tak jak to stáhneš s foťáku (tj. neupravené a nezmenšené) a pak sem dej odkaz. Potom budeme moci hodnotit foťák.
OMH píše:Mě to přejde, že odkaz směřuje na sklad fotek z celé paměťové karty.
Bohužel v dnešní době věc zcela běžná. Když se koukám na výtvory některých lidí, tak oni nefotí, ale zaznamenávají pouze okolí kolem sebe. A co jim chybí na kvalitě, to dohání kvantitou. :(

Uživatelský avatar
kruťák
Uživatel
Příspěvky: 3166
Registrován: 23.2.2010 0:24
Bydliště: mobilnitabla.cz
Kontaktovat uživatele:

Re: Fotopřístroje a fotografování

Příspěvek od kruťák » 16.4.2011 21:56

Já bych Ti pro změnu doporučil trochu krotit slovník když natáčíš video, který hodláš zveřejnit :D
Jinak, jak známo, pro natáčení videa mobilem/kompaktem je nutno použít cokoliv jako stativ a měnit samostatně pouze horizontální nebo vertikální úhel, nikdy oba najednou. Jako stativ je vhodné cokoliv - rukou podložená ruka, jiný stabilní předmět, (a v tvém konkrétním případě v natáčeném pohledu shora na Kotlářku) parapet... :wink:

Uživatelský avatar
OMH
Moderátor
Příspěvky: 1789
Registrován: 23.3.2009 21:11
Bydliště: Praha 1
Kontaktovat uživatele:

Re: Fotopřístroje a fotografování

Příspěvek od OMH » 16.4.2011 21:34

Vojta Tramvaj píše:Dodávám odkaz na fotky
A kde najdu nějaké co hodnotit?
Mě to přejde, že odkaz směřuje na sklad fotek z celé paměťové karty.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10210
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Fotopřístroje a fotografování

Příspěvek od 9001 » 16.4.2011 21:19

vojta: Přijde ti ta fotogalerie normální? Na 10 fotkách je přímo řidič, další jsou naprosto o ničem.
Za prvé ta cedulka je sice vtipná, ale pochybuji, že předpisová.
Za druhé to samé platí i pro ten dres.
Za třetí by docela stálo fotky protřídit než je dát na web. Některé jsou fakt dost špatné a to nemluvím o kompozici.

Doporučil bych se trochu více snažit a ne za každou cenu dělat hordy fotek. Neber to jako výtku, taky jsem začínal, taky jsem měl hodně nepovedených a bylo mi je líto mazat, ale jestli to chceš prezentovat a svým způsobem i sebe, tak bych se trochu zamyslel.

Odpovědět