Fotopřístroje a fotografování

Co se nevešlo. Pokud chcete znát názory jiných i na netramvajová témata, ptejte se zde. Máte něco, o co se chcete podělit s ostatními? Pak pište sem...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4462
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Fotopřístroje a fotografování

Příspěvek od von Špilberk » 23.6.2015 10:44

Bych řekl, že někdo dělá problém tam, kde není. Je tam napsáno "komerční použití". Když dám fotky na net, tak je tam dávám zdarma a všichni je zdarma vidí, tak to není "komerční použití".
Kde je problém :?: :?: :roll:

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Fotopřístroje a fotografování

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 23.6.2015 9:13

asi nejvhodnější sem:
Zveřejňovat fotky budov, třeba z dovolené, má být trestné
http://www.novinky.cz/domaci/373066-zve ... estne.html
Rozdíl mezi vyfocením a zveřejněním fotky na internetu se dnes téměř smývá. Chystá se však evropská úprava zákona, která zakáže jakoukoli publikaci snímků budovy bez souhlasu architekta.
Kdo by fotku zveřejnil například na Facebooku, čekala by ho žaloba. Europoslanci chtějí úpravu autorského práva schválit už v červenci.
..................
Finální slovo padne v červenci během hlasování europarlamentu, nicméně lze očekávat, že poté, co návrh podpořila většina členů výboru, bude hladce schválen i většinou poslanců.

"Výsledkem bude, že si budeme muset dávat pozor na to, co fotografujeme"
senátorka Ivana Cabrnochová

Ostatně ve Francii, Itálii a Belgii tato pravidla již platí. V Česku nyní platí princip takzvané svobody panoramatu. Tedy cokoli, co je ve veřejném prostranství vystaveno permanentně, může být vyfotografováno a zveřejněno. Jenomže to má v úmyslu nová úprava zakázat.

Celoevropská směrnice zní takto: „Legislativní výbor zastává stanovisko, že komerční používání fotografií, videozáznamů či dalších vyobrazení děl, která jsou trvale umístěna na fyzických veřejných místech, musí být vždy vázáno na předchozí souhlas autorů nebo jiných zplnomocněných osob.“


„Pokud navrhovaná změna projde, v praxi to bude znamenat problém prakticky pro každého z nás. Výsledkem bude, že si budeme muset dávat pozor na to, co fotografujeme. Bez svolení architekta stavby nebude povoleno zveřejnit třeba fotografii vysílače na Ještědu na Facebooku nebo na Wikipedii. Za toto jednání bude hrozit žaloba,“ upozorňuje senátorka Ivana Cabrnochová (SZ).
Wikipedie přijde o desetitisíce fotek.
.................

Uživatelský avatar
Petrpes
Uživatel
Příspěvky: 2234
Registrován: 28.8.2008 22:03
Bydliště: psí bouda
Kontaktovat uživatele:

Re: Fotopřístroje a fotografování

Příspěvek od Petrpes » 19.1.2013 14:36

cenzurováno...
Naposledy upravil(a) Petrpes dne 23.6.2015 10:34, celkem upraveno 1 x.

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4462
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Fotopřístroje a fotografování

Příspěvek od von Špilberk » 19.1.2013 10:46

MOp píše:Jen nekteri jedinci z toho zase delaji vedu..
Tak Vy si rád děláte ve svých příspěvcích legraci z druhých, tak jsem si myslel, že přežijete, když si udělá někdo legraci z Vás. Ale ono to tak bývá, že šprýmaři jsou nedůtkliví.

Uživatelský avatar
MOp
Administrátor
Příspěvky: 4737
Registrován: 18.1.2007 22:38
Bydliště: Všude dobře v Konstalu105N nejlíp!
Kontaktovat uživatele:

Re: Fotopřístroje a fotografování

Příspěvek od MOp » 19.1.2013 8:35

Tak samozrejme je celkem logicke, ze kdyz by byla mu, koncil by zaznam u ni. Jen nekteri jedinci z toho zase delaji vedu..

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Fotopřístroje a fotografování

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 19.1.2013 2:10

chemik píše:...Tak co si budeme povídat. Nezaviněnou nehodu jsem ti schopnej udělat během dvou hodin, v tom bych problém neviděl. Otázka je, zda se mi chce bourat...
S dovolením s tímto naprosto souhlasím - dokonce i ještě "přitvrdím" - nezaviněnou nehodu by dokázal každý pražský tramvaják v PD přes den udělat na každé jedno půlkolo!
Ovšem to znamená, že (nebýt jeho ostražitosti a předvídání) tak by nikdy (v uvedené době) nedojel na opačnou konečnou = NEMŮŽE NIKDO SPLNIT OBĚ PODMÍNKY MOPA - MÍT ZÁZNAM NEHODY A ZÁROVEŇ CESTY Z KONEČNÉ NA KONEČNOU! A ROZHODNĚ NA TOTO VON Š "NARÁŽÍ".

Uživatelský avatar
chemik
Uživatel
Příspěvky: 1776
Registrován: 29.5.2009 10:02
Bydliště: Tam, kde jezdí třistačtrnda

Re: Fotopřístroje a fotografování

Příspěvek od chemik » 18.1.2013 21:19

von Špilberk píše:
MOp píše:Zaznam by mel byt z konecne A na konecnou B
MOp píše:Nejvetsi radost by mi udelalo, kdyby cestou doslo k nezavinene mimoradne udalosti. :-)
8-) :lol: :smt016
Ten, kdo dokáže splnit obě podmínky, ať to okamžitě hlásí.
Tak co si budeme povídat. Nezaviněnou nehodu jsem ti schopnej udělat během dvou hodin, v tom bych problém neviděl. Otázka je, zda se mi chce bourat...

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4462
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Fotopřístroje a fotografování

Příspěvek od von Špilberk » 18.1.2013 15:10

MOp píše:Zaznam by mel byt z konecne A na konecnou B
MOp píše:Nejvetsi radost by mi udelalo, kdyby cestou doslo k nezavinene mimoradne udalosti. :-)
8-) :lol: :smt016
Ten, kdo dokáže splnit obě podmínky, ať to okamžitě hlásí.

Uživatelský avatar
chemik
Uživatel
Příspěvky: 1776
Registrován: 29.5.2009 10:02
Bydliště: Tam, kde jezdí třistačtrnda

Re: Fotopřístroje a fotografování

Příspěvek od chemik » 17.1.2013 20:09

já mam natočenou trasu Ďáblice - Modřany - Dvorce - Bráník - centrum. Akurát je to z roku 2011, asi týden před zavřením Modřan a je to komentovaná jízda já + instruktor. Ale zase na druhou stranu je to ze stativu z kabiny 15T snímané FulHD. A ještě jeden problém - musel bych to najít :D

Uživatelský avatar
Petrpes
Uživatel
Příspěvky: 2234
Registrován: 28.8.2008 22:03
Bydliště: psí bouda
Kontaktovat uživatele:

Re: Fotopřístroje a fotografování

Příspěvek od Petrpes » 17.1.2013 19:42

MOp píše: Nejvetsi radost by mi udelalo, kdyby cestou doslo k nezavinene mimoradne udalosti. :-)
Tak to je výzva pro bratry v triku, kameru zapůjčí kolega sloupek :×)

Uživatelský avatar
MOp
Administrátor
Příspěvky: 4737
Registrován: 18.1.2007 22:38
Bydliště: Všude dobře v Konstalu105N nejlíp!
Kontaktovat uživatele:

Re: Fotopřístroje a fotografování

Příspěvek od MOp » 17.1.2013 17:57

Mam prosbu na vsechny ridice tram, kteri vlastni kameru a jsou ochotni a schopni mi do ctvrtka 24.ledna 2013 poridit zaznam jizdy + predat ve forme *.avi pres ftp / uschovnu / ulozto ci osobne na cd/dvd apod. Zaznam bude vyuzit v ramci projektu COST TU1103 Operation and safety of tramways in interaction with public space.

Nepotrebuji zadne HD, potrebuji vsak, aby byl zaznam koukatelny, nesestrihany a pokud mozno nekomentovany. Zaznam by mel byt z konecne A na konecnou B, nejlepe i zpet (kdyby bylo nekolikrat, je to jen dobre /v zavislosti na baterii a kapacite zaznamoveho zarizeni/). Kamera by mela byt umistena fixne za celnim sklem tak, aby sledovala deni venku pred tramvaji, mirne otocena vpravo (o jeden az dva stupne od osy) na nejsirsim ohnisku a nestalo ji nic v ceste (sterac/roletka/fleky na skle/sloupek/"Sloupek" :-D). Samozrejme by nemela zabirat moc oblohu, ale zase ne jen deni na kolejich :-). Proste optimalne aby slo videt na cocky i lidi prechazejici tesne pred tramvaji.

Nejvetsi radost by mi udelalo, kdyby cestou doslo k nezavinene mimoradne udalosti. :-)

Zejmena mam zajem o linky 3, 11, 22, 14+24, 26 nepotrebuji 9, 10 a 12. Porizovani zaznamu by melo probihat zejmena ve spicce, kdy je predpoklad zdrzeni a kolon + porusovani predpisu ze strany IGK.

Napiste sem, kdo by byl ochoten a schopen to ucinit. V pripade nejasnosti mne kontaktujte pomoci PM nebo na fotozurnal@...
Diky MOp

Vzhledem k ochote nekterych prtkaru se mi zaznam podarilo ziskat. Dekuji za spolupraci!

Uživatelský avatar
Pepa
Uživatel
Příspěvky: 2152
Registrován: 30.11.2003 9:45
Bydliště: 6004

Re: Fotopřístroje a fotografování

Příspěvek od Pepa » 16.1.2013 11:50

Chodí sem jeden ze trojice fotičů, kteří včera večer fotili na Míráku DC 7008 na 19./22? Případně SZ.

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Fotopřístroje a fotografování

Příspěvek od Karosák » 28.10.2012 23:01

Kdo dnes fotil 7075 na 7/502 na Palackého mostě? Tento šotič mě poslední doboou fotí velmi často, což je asi náhoda, mě to neva, ale abych měl přehled o koho jde, případně mohl fotku vyprosit. Odpovědi klidně přes SZ. Díky :wink:

Filip8399
Uživatel
Příspěvky: 102
Registrován: 23.2.2012 21:33
Bydliště: V noci s dalekohledem je to jediná zastávka, kde je vidět na tubus metra, ale jede se tam 20minut

Re: Fotopřístroje a fotografování

Příspěvek od Filip8399 » 18.8.2012 21:17

Dnešní krvavý západ z Barrandova: http://fille.rajce.idnes.cz/tramvaje#IMG_6161.jpg

Uživatelský avatar
MOp
Administrátor
Příspěvky: 4737
Registrován: 18.1.2007 22:38
Bydliště: Všude dobře v Konstalu105N nejlíp!
Kontaktovat uživatele:

Re: Fotopřístroje a fotografování

Příspěvek od MOp » 08.8.2012 13:40

Kdyby se chtěl někdo zúčastnit. Není nutno fotit speciálně brněnské tykadláky, je to celoevropské..
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Odpovědět