Fotopřístroje a fotografování

Co se nevešlo. Pokud chcete znát názory jiných i na netramvajová témata, ptejte se zde. Máte něco, o co se chcete podělit s ostatními? Pak pište sem...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
Vojta Tramvaj
Uživatel
Příspěvky: 468
Registrován: 25.8.2010 15:16
Bydliště: Bohužel u "255002"
Kontaktovat uživatele:

Re: Fotopřístroje a fotografování

Příspěvek od Vojta Tramvaj » 17.4.2011 21:27

clonu a čas jsem věděl, ale iso znám až odedneška :lol:

Uživatelský avatar
fricoolinek2
Uživatel
Příspěvky: 2601
Registrován: 23.3.2005 21:38
Bydliště: 4 5 12 20 54 120 130 170 230 558 601 RIP: 6 13 14 126 128 192 246 247 248 501 514
Kontaktovat uživatele:

Re: Fotopřístroje a fotografování

Příspěvek od fricoolinek2 » 17.4.2011 20:33

Tonda Ježek píše:
Petr píše:Kristova noho, co to jako má být? Fotky s tak příšerným šumem pamatuju jen z doby, kdy jsem skenoval fotky matného fotopapíru...
ISO 1600 - to mluví za vše ... :evil:
Tak když není světlo, není zbytí.

Za vše ale mluví - ISO 1600, čas 1/800 a clona F13,6 :twisted:

Vojto, aspoň se nauč, jak se má nastavit clona, čas, citlivost.....

Uživatelský avatar
Tonda Ježek
Uživatel
Příspěvky: 1080
Registrován: 30.11.2003 22:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Fotopřístroje a fotografování

Příspěvek od Tonda Ježek » 17.4.2011 20:09

Petr píše:Kristova noho, co to jako má být? Fotky s tak příšerným šumem pamatuju jen z doby, kdy jsem skenoval fotky matného fotopapíru...
ISO 1600 - to mluví za vše ... :evil:

Uživatelský avatar
DavidD
Uživatel
Příspěvky: 1624
Registrován: 10.5.2006 17:36

Re: Fotopřístroje a fotografování

Příspěvek od DavidD » 17.4.2011 19:46

Ano, spousta fotek je zrnitá či rozmázlá. Další věc co mi vadí, když se někam na internet či prezentaci dávají fotky, tak nevidím důvod proč je neotočit. V dnešní počítačové době to není žádný problém, jen to chce chvilku času si k tomu sednout. Nevidím důvod, proč si mám při prohlížení fotek vykloubit krk.

Uživatelský avatar
OMH
Moderátor
Příspěvky: 1789
Registrován: 23.3.2009 21:11
Bydliště: Praha 1
Kontaktovat uživatele:

Re: Fotopřístroje a fotografování

Příspěvek od OMH » 17.4.2011 19:38

Vojta Tramvaj píše:Tak tady to je: http://15t.rajce.idnes.cz/3.4.2011/#DSCF7489.jpg
Příšerná fotka. Nebylo by lepší fotit na automat?

Uživatelský avatar
Petr
Provozovatel
Příspěvky: 2040
Registrován: 14.11.2003 8:36
Bydliště: ....Brejšín přes noc na flešku hodí novej program křižovatky, já s Démonem zajedem přešroubovat znač
Kontaktovat uživatele:

Re: Fotopřístroje a fotografování

Příspěvek od Petr » 17.4.2011 18:55

Vojta Tramvaj píše:Tak tady to je: http://15t.rajce.idnes.cz/3.4.2011/#DSCF7489.jpg
Kristova noho, co to jako má být? Fotky s tak příšerným šumem pamatuju jen z doby, kdy jsem skenoval fotky matného fotopapíru...

Uživatelský avatar
Vojta Tramvaj
Uživatel
Příspěvky: 468
Registrován: 25.8.2010 15:16
Bydliště: Bohužel u "255002"
Kontaktovat uživatele:

Re: Fotopřístroje a fotografování

Příspěvek od Vojta Tramvaj » 17.4.2011 18:49


gabuliatko
Uživatel
Příspěvky: 2861
Registrován: 10.10.2007 13:22

Re: Fotopřístroje a fotografování

Příspěvek od gabuliatko » 17.4.2011 18:00

Abych se vrátil k fotografování (doufám, že to někdo přestěhuje), alternativa pro pana A by mohla být toto
http://digitalni-fotoaparaty.heureka.cz ... dmc-tz8/#c

Uživatelský avatar
Jabberwocky
ďábelský pedagog
Příspěvky: 1849
Registrován: 27.5.2005 10:53
Bydliště: Pleased to meet you ... hope you guess my name ;-)

Re: Fotopřístroje a fotografování

Příspěvek od Jabberwocky » 17.4.2011 15:57

Brání něco tomu, aby se vlaječka deset minut po odchodu vrchnostenského drába vrátila zpět na své místo?

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10210
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Fotopřístroje a fotografování

Příspěvek od 9001 » 17.4.2011 15:49

willyjeff: Děkuji za názorný příklad toho na co jsem poukazoval od začátku. A to ještě bylo úplně mimo potřebný výhled...

Uživatelský avatar
willyjeff
Uživatel
Příspěvky: 1761
Registrován: 30.11.2004 16:11
Bydliště: Trollhättan (a když se probudim, tak Praha)
Kontaktovat uživatele:

Re: Fotopřístroje a fotografování

Příspěvek od willyjeff » 17.4.2011 15:33

MF píše:
chemik píše: dotčení výhledu je také docela širokej pojem

Dotčení výhledu je můj pojem. Jak to je specifikováno přesně si nepamatuji. Ale mám za to, že to tam je psané tak, aby nebyl prostor pro spekulace. Třeba pro výmluvu, že zrovna toto okno nepoužívám, nebo že ho používán jen v horní polovině. Asi Tě fakt nebude nikdo peskovat za drezík někde na bočním okně nahoře. Ale když si ho dáš na čelní sklo doprostřed, tak to asi bez povšimnutí nezůstane. No ale když se kouknu na kamiony, které mají celé čelní sklo obsazené vším možným, tak drezík DP je proti tomu slabý odvar.
Takže dnes (v NEDĚLI VE 12:36!!) jsem měl u sebe dopravního kontrolora kvůli tomu úternímu povalení a donutil mě mojí vlaječku sundat. Ikdyž jí vozim na levém skle úplně nahoře úplně v rohu (její rozměry 10x7cm). Takže mě dneska naštvali. Já mám MÚ jednou za 2 roky a mě budou buzerovat za takovou blbost, která očividně v řízení nevadí a ti lidé, co mají nehodu každý měsíc na oknech často nic nemají...Ano v předpisech je, že nemá nic bránit ve výhledu, ale popsaný co je výhled, to nikde neni. Já tu vlaječku sundal, když mi to nařídil, protože jsem neměl náladu se tam s nim dohadovat (ani to není v mé nátuře - hádat se s nadřízeným), ale nechápu co tím chtějí docílit, abych jezdil a byl naštvanej a v nepohodě? Jo, to nehoda na sebe nedá dlouho čekat. Takže tak, MF, nemáš pravdu, existujou i "lidé, kterým to doopravdy vadí"

Editace, upraveno od sprostých slov, protože jsem si zrovna všiml, že se tu vede diskuze o věci, která mě dnes potkala, tak jsem byl rozlícen :)

Uživatelský avatar
chemik
Uživatel
Příspěvky: 1776
Registrován: 29.5.2009 10:02
Bydliště: Tam, kde jezdí třistačtrnda

Re: Fotopřístroje a fotografování

Příspěvek od chemik » 17.4.2011 13:04

MF píše: Dotčení výhledu je můj pojem. Jak to je specifikováno přesně si nepamatuji. Ale mám za to, že to tam je psané tak, aby nebyl prostor pro spekulace. Třeba pro výmluvu, že zrovna toto okno nepoužívám, nebo že ho používán jen v horní polovině. Asi Tě fakt nebude nikdo peskovat za drezík někde na bočním okně nahoře. Ale když si ho dáš na čelní sklo doprostřed, tak to asi bez povšimnutí nezůstane. No ale když se kouknu na kamiony, které mají celé čelní sklo obsazené vším možným, tak drezík DP je proti tomu slabý odvar.
No já nevim, kde přesně to hledat, ale třeba na http://www.zakruta.cz/silnicni-zakon/jsem se dočetl, že:
Předměty umístěné ve vozidle musí být umístěny tak, aby neomezovaly a neohrožovaly řidiče nebo osoby přepravované ve vozidle a nebránily výhledu z místa řidiče.
nic lepšího mi vyhledávač nenašel ;)

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10210
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Fotopřístroje a fotografování

Příspěvek od 9001 » 17.4.2011 12:34

chemik: Právě o tohle mi šlo. Někde to podchycené bude. Ještě jednou opakuji, že mě je to šum a fuk, ale když se tu tak bojí dávání čehokoliv nestandartního, že to tu někdo čte atd.

Nezapomínej na krásné přísloví, kdo chce psa bít, hůl si vždycky najde...

MF
Uživatel
Příspěvky: 4274
Registrován: 04.3.2007 19:28

Re: Fotopřístroje a fotografování

Příspěvek od MF » 17.4.2011 12:23

chemik píše: dotčení výhledu je také docela širokej pojem

Dotčení výhledu je můj pojem. Jak to je specifikováno přesně si nepamatuji. Ale mám za to, že to tam je psané tak, aby nebyl prostor pro spekulace. Třeba pro výmluvu, že zrovna toto okno nepoužívám, nebo že ho používán jen v horní polovině. Asi Tě fakt nebude nikdo peskovat za drezík někde na bočním okně nahoře. Ale když si ho dáš na čelní sklo doprostřed, tak to asi bez povšimnutí nezůstane. No ale když se kouknu na kamiony, které mají celé čelní sklo obsazené vším možným, tak drezík DP je proti tomu slabý odvar.

PS: nejsme již dost off-topic? Prosím o přesun.

Uživatelský avatar
chemik
Uživatel
Příspěvky: 1776
Registrován: 29.5.2009 10:02
Bydliště: Tam, kde jezdí třistačtrnda

Re: Fotopřístroje a fotografování

Příspěvek od chemik » 17.4.2011 12:16

9001 píše:Já nemám důvod tě buzerovat (a upřímě je mi jedno co na těch dvěřích máš) , ale až si to přečte někdo z iniciativní DP, tak se obávám že si něco najde.
Přečetl si to jistý technik jízdy, něco namítal, ale na mou otázku, čemu ta cedulka odporuje odpovědět nedokázal. Cedulka tedy dle mého názoru neodporuje ničemu. Něco jiného je jak píše MF:
MF píše:O tuhle problematiku jsem se už kdysi zajímal a dopátral jsem se toho, že nesmí být dotčen výhled z vozidla u všech oken, které používá řidič. Tedy jak v čelních, tak v bočních i zadních. Je to v nějaké vyhlášce, ale už bohužel si nepamatuji v jaké. Tedy, například pojedete-li Š120 a na zadním okně budou zavazadla bránící výhledu z vozu byť to je výhled vzad, tak je to špatně. Zkusím se toho předpisu dopátrat. Myslím, že kolega to měl v počítači...
Uznávám, že tady by trochu problém být asi mohl, nicméně dotčení výhledu je také docela širokej pojem

Odpovědět