Na Znamení, SJ, FJ a další odezvy na páteřní stránky

Co se nevešlo. Pokud chcete znát názory jiných i na netramvajová témata, ptejte se zde. Máte něco, o co se chcete podělit s ostatními? Pak pište sem...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Na Znamení, SJ, FJ a další odezvy na páteřní stránky

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 03.11.2011 23:38

MOp v Na znamení píše:....
Přestože v této vozovně disponují zejména vozy s digitálními transparenty, řidiči jejich obsluhu nezvládají.. A tak místo správného označení manipulační jízda jezdí s čímkoliv, co jim tam zrovna vyjde..
Dovoluji si nesouhlasit, že chyba je čistě na straně řidičů a je naprosto jedno z jaké jsou vozovny (ono by to obdobně vypadalo i z jiných a zrovna dnes jsem zase viděl zatahující 24 do KO s inverzním/negativním číslem a tady to určitě chyba je v řidiči):
1.) Imrvere jsou psány poznámky o změně kódu na konečné (či v depu), přičemž jsou běžné v provozu situace, kdy je vhodnější to udělat na trase - např. i při zátahu na PA z linky 4 přes Obloukovou rovnou z běžně výstupní na Čechově nám., ale je to napsáno před výjezd z opačného konce (Barrandova či Smícháče), potom však z venčí, nebýt správného zobrazení linky, by nebylo jasné kudy vlak do cíle "vozovna Pankrác" jede (přes Výtoň/ Bruselskou či Nádraží Vršovice)?
2.) Pokyn k inverznímu/negativnímu číslu při zátahu bez projetí všech pravidelných zastávek zní pouze zadat do kolonky "orientace" do první ze čtyř pozic č. "1" - jenže zatahuje-li linka z nějaké výluky či kratší verze (např. 17 z Levského - Výstaviště či 4 z Čecháč - Smícháč), která má na druhé pozici kódu nějaké jiné číslo než nulu a to při zadání jedničky do první pozice zůstane, tak v kabině vše vypadá v pořádku, protože systém (Apex) kód přijme a zazní linka XY do YX, ale zvenčí to je špatně, protože číslo zmizí úplně!
3.) Při zátahu na PA v pondělí "se mi podařilo", že zrovna při mém nastavování "Manipulační jízda" v Zámecké něco hlásil PD a Apex "se choval", že změnu přijal, ale zvenčí tomu zase tak nebylo (byl tam právě nějaký nesmysl jaký si systém usmyslel, ale jí si toho všiml a následně opravil)!
4.) Zejména právě i díky těmto manipulačním zátahům na PA jsem čerstvě zjistil, že při snaze jet na ruční nastavování ROV v Apexu je problematické - každý průjezd TRAM kolem čidla systém přepne na tzv. "síťový režim", kdy je potřeba neustále hlásit zastávky a v případě následujícího větvení vybrat tu správnou z nabídky. Je to praktické pro manipulační jízdu, když ve voze nikdo není a TRAM nepotřebu dlouhé stanicování? Není, ruční stavění je praktičtější - před ROV nastaví člověk směr a pouze dvěma stisky jej změní až před potřebou jiného na nějaké další ROV!

PS: Jinak vždy (zatím 2x) na zastávce Palouček ZC se mi přes správný nápis "Manipulační jízda", neuvedení čísla a dokonce i případně (1x) zhasnutý salón prvního vozu hlouček čekajících lidí snažil do TRAM dobývat, takže ono je vlastně jedno co tam kolegové skutečně mají zobrazeno! A problémy s čekajícími v Zámecké ani popisovat nebudu, ale kvůli potřebě odhlásit "Nám. Bří Synků - konečná zastávka, prosíme, vystupte" a zkušenosti kolegy s dispečery čekajícími v Zámecké jsem si netroufl změnit cíl již před výjezdem z předposlední zastávky (Nádr. Vršovice/Otakarova).

Jó, a ještě jedna perlička - minulý týden jsem viděl na harfvě PA zpětně pohybovat zatahující soupravu 2xRP, která měla na prvním voze číslo negativní/inverzní, ale na zadním nikoliv! Prostě ten sytém je viditelně značně chybový či složitější než se naprvní pohled zdá a není divu, že se někdy nepodaří řidičům zadat potřebné!

Uživatelský avatar
Absolut
Moderátor
Příspěvky: 5319
Registrován: 21.12.2005 12:28
Bydliště: Tam, kde vedle vytejká poslední flaška...

Re: Na Znamení, SJ, FJ a další odezvy na páteřní stránky

Příspěvek od Absolut » 03.11.2011 9:50

Chtěl bych moc pochválit pohlednici z Tenerife od pana J. Vávry. Podle popisků soudím, že se jednalo o první autorovo setkání s tramvají typu Alstom Citadis, zde konkrétně typ 302. Osobně tyhle vozy znám už myslím velice dobře, byl jsem v několika provozech, kde jezdí - a pozor, ne vždy je na první pohled poznat, že se jedná o stejné vozidlo, protože výrobce nabízí změnu designu čela vozu dle přání zákazníka. Uplynulé desetiletí (první 100% NP modely Citadisu byly myslím pro Bordeaux v roce 2002 - a to jak pětičlánkový 302, tak i sedmičlánkový model 402; vlastně teď mě napadá, že ty 302 byly 2002 i v Paříži na T2) lze ve Francouzské produkci tramvají nazvat bez obav Dobou Citadisovou, protože tenhle stroj se dostal do spousty místních provozů. V rodině Citadis (obsahuje i jiné modely než 100% nízkopodlažní 302, ale těch je nejvíc) už se urodilo více než 1000 tramvají. Částečně nízopodlažní Citadisy 301 se dělaly myslím už v roce 1999. Citadisy 302 na Tenerife se myslím vyráběly licenčně v Barceloně, kde má Alstom tuším od roku 2003 pobočku a díky tomu už po Španělsku jezdí asi 150 Citadisů (myslím že všechny model 302). Všechna vyslovená chvála modelu 302 souhlasí, vozidlo je skutečně u dveří prostorné a nad podvozky jsou velké sedačky, ale doporučuji opatrnost ve srovnání s 15T - Citadis má totiž na rozdíl od 15T neotočné podvozky, uspořádání odpovídá naší 14T. V nových Francouzských provozech s tím umějí žít, mažou, jezdí v obloucích pomalu apod. Nicméně se domnívám, že doba Citadisová nebude trvat věčně a dojde na vozidlo od Alstomu s otočnými podvozky při 100% NP, ale zatím jsem se s ním nesetkal a bádat po netu, zda něco chystají se mi nechce... K Tenerife bych dodal, že místní síť tramvají má necelých 15 kilometrů a jedná se o dost nový provoz, provoz linky č. 1 byl zahájen 2.6.2007 a linka 2 následovala 30.5.2009. Doufám, že se tam taky jednou podívám, ale vzhledem k tomu, že je to "Citadisí" provoz, tak tam tolik nespěchám... Sorry za román, při čtení popisků fotek jsem nějak měl pocit, že k tomu mám co říct.

Uživatelský avatar
OMH
Moderátor
Příspěvky: 1789
Registrován: 23.3.2009 21:11
Bydliště: Praha 1
Kontaktovat uživatele:

Re: Na Znamení, SJ, FJ a další odezvy na páteřní stránky

Příspěvek od OMH » 31.10.2011 10:00

Bobik: Neberu to zle. Vím, někdy se mi to podaří poskládat neideálně. Příště se pokusím o lepší sloh :)

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Na Znamení, SJ, FJ a další odezvy na páteřní stránky

Příspěvek od Bobik » 30.10.2011 21:18

Neberte to osobně pane OMH, ale vaše češtin v pohlednici z Lipska býti strašlivózní (je tam uvedeno, žes to vložil ty). Nic ve zlém, ale alespoň bych opravil větu "Celkové vypraví na lince jsou dvě pořadí". Ostatní se dá přežít, byť mě osobně to po stránce větné stavby poněkud tahá za uši. 8-)

Uživatelský avatar
kruťák
Uživatel
Příspěvky: 3166
Registrován: 23.2.2010 0:24
Bydliště: mobilnitabla.cz
Kontaktovat uživatele:

Re: Na Znamení, SJ, FJ a další odezvy na páteřní stránky

Příspěvek od kruťák » 30.10.2011 15:13

9001 píše:K 10. a 11. fotce, kdo tam čeká na tramvaj? lidi nalevo mi přijdou že jdou a chlap na zastávce zkoumá co kde co jede a právě využívá informačních materiálů...
Těch začal využívat až asi po 10 minutách čekání, udělal jsem mezitím skoro celý fotožurnál :D

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10209
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Na Znamení, SJ, FJ a další odezvy na páteřní stránky

Příspěvek od 9001 » 30.10.2011 10:24

Především díky za hezký FŽ =D>

Informovanost opravdu stoupla, i když mi přijde až děstskou úroveň, ale je fakt, že někteří klienti to až takhle potřebují...

K osmé fotce, kdo tam čeká na tramvaj? lidi nalevo mi přijdou že jdou a chlap na zastávce zkoumá co kde co jede a právě využívá informačních materiálů...

Uživatelský avatar
MOp
Administrátor
Příspěvky: 4740
Registrován: 18.1.2007 22:38
Bydliště: Všude dobře v Konstalu105N nejlíp!
Kontaktovat uživatele:

Re: Na Znamení, SJ, FJ a další odezvy na páteřní stránky

Příspěvek od MOp » 28.10.2011 11:17

Nutno se obratit na autorku tiskove zpravy.. :)
Dobrý den,

v příloze zasílám informace o změnách v MHD v souvislosti s přechodem na zimní čas v noci ze soboty 29.10. na neděli 30.10. 2011.

S pozdravem a přáním hezkého dne

Bc. Aneta Řehková
referent tiskového oddělení

Informace o MHD v souvislosti s přechodem na zimní čas

V noci ze soboty 29.10. na neděli 30.10. 2011 se změní čas ve 3:00 hod. východoevropského času (VEČ – letní čas) na 2:00 hod. středoevropského času (SEČ – zimní čas).

Noční linky tramvají a autobusů s pravidelným intervalem 30 nebo 60 minut pojedou podle pravidelných jízdních řádů.

Spoje linek 601, 602, 604, 606, 607, 608, 609 a 610 odjíždějících z výchozích zastávek do 1:59 hod. pojedou v celé trase podle letního času. Spoje s odjezdem z výchozích zastávek po 2:00 hod. pojedou v celé trase podle středoevropského (zimního) času.

Linky 513 a 603 pojedou podle zvláštního jízdního řádu.

Linka 605 pojede ze zastávky Modrá škola ve 2:55 hod. letního času, ze zastávky Ke Kateřinkám pojede ve 2:00 hod. zimního času a z Čestlic pojede ve 2:20 hod. zimního času.

Ilona Vysoudilová
vedoucí Tiskového oddělení a tisková mluvčí DPP

Uživatelský avatar
Oskar
Uživatel
Příspěvky: 1212
Registrován: 10.6.2006 11:17
Bydliště: Ano
Kontaktovat uživatele:

Ke změně času

Příspěvek od Oskar » 28.10.2011 10:36

Rád bych k příspěvku o změně času poznamenal, že nejde o změnu na čas zimní nýbrž na čas standardní - středoevropský. Letní středoevropský čas také bývá zvykem označovat jako SELČ (anglicky CEST) namísto VEČ.

TK_
Uživatel
Příspěvky: 28
Registrován: 20.7.2010 20:27
Bydliště: Střešovice

Re: Na Znamení, SJ, FJ a další odezvy na páteřní stránky

Příspěvek od TK_ » 24.10.2011 20:04

Honza píše:V aktualizacích chybí v odkazu na měnírnu Radlice rovnítko. ;)
A take chybí "d" v "Do nové podoby galerie převedena stránka o tramvajové měnírně Poděbradská"

Uživatelský avatar
MOp
Administrátor
Příspěvky: 4740
Registrován: 18.1.2007 22:38
Bydliště: Všude dobře v Konstalu105N nejlíp!
Kontaktovat uživatele:

Re: Na Znamení, SJ, FJ a další odezvy na páteřní stránky

Příspěvek od MOp » 24.10.2011 18:23

Opraveno.

Uživatelský avatar
Honza
Uživatel
Příspěvky: 272
Registrován: 02.10.2010 13:48

Re: Na Znamení, SJ, FJ a další odezvy na páteřní stránky

Příspěvek od Honza » 24.10.2011 17:00

V aktualizacích chybí v odkazu na měnírnu Radlice rovnítko. ;)

Bobek
Šťoura
Příspěvky: 935
Registrován: 18.1.2006 14:22
Bydliště: jsem všude zdejší

Re: Na Znamení, SJ, FJ a další odezvy na páteřní stránky

Příspěvek od Bobek » 07.10.2011 20:03

MŠ: Snad radši ani ne. To je o duševní zdraví. Já se tam (bohužel) musím pohybovat denně, jak po svých, tak na kolečkách. #-o

Martin Šubrt
Uživatel
Příspěvky: 1779
Registrován: 13.5.2004 10:56
Bydliště: U denních linek č. 4,6,10,11,16,22,23 a C :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Na Znamení, SJ, FJ a další odezvy na páteřní stránky

Příspěvek od Martin Šubrt » 07.10.2011 17:52

Jsem tři dny na služebce a právě jsem omdlel, když jsem viděl čočky na Želivského. U nás tedy tohle dílko nebylo. Tedy, alespoň o tom nevím... Musím se tam jít podívat na vlastní bulvy.

Bobik: Praha je Praha...tím je vysvětleno... Právě jsem odprezentoval pár pražských věcí k pobavení kolegů z Brna, Ostravy, Plzně a Bratislavy. Pomalu pochopili, že Prahu už nění možné brát dopravně vážně....

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Na Znamení, SJ, FJ a další odezvy na páteřní stránky

Příspěvek od Bobik » 07.10.2011 17:50

Tak jsem si prohlídnul obrázky z Liberce i z Ostravy a chce se mi občas brečet. Já vím že jsem ohraný, ale mohl by mi někdo už konečně vysvětlit rozdíl mezi přejezdem PK v Ostravě, Liberci a Praze? Konkrétně proč v těchto městech jde mít přejezdové kříže a PZZ a v Praze ne? Jaký je v tom rozdíl?
Jinak pěkné obrázky, nechám děkovat. =D>

P_V
Uživatel
Příspěvky: 4079
Registrován: 23.11.2003 18:49

Re: Na Znamení, SJ, FJ a další odezvy na páteřní stránky

Příspěvek od P_V » 07.10.2011 9:10

V droplistu se hlavně nedá hledat. Umí jen najít počáteční písmeno a to je málo. Internet není tištěný papír, má posuvník a možnost navigace i uvnitř stránky, takže není důvod šetřit místem, zvlášť když to je jen rozcestník.

Odpovědět