Na Znamení, SJ, FJ a další odezvy na páteřní stránky

Co se nevešlo. Pokud chcete znát názory jiných i na netramvajová témata, ptejte se zde. Máte něco, o co se chcete podělit s ostatními? Pak pište sem...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Odeslatod Fořtík v 01.5.2010 22:50

9001 napsal:Mám osobní zkušenost, když jsem jel se svoji babičkou na vozíku ze zastávky Na Hroudě dc s poršákem (to tenkrát začinaly ve Strašnicich). Řidič se ani neobtěžoval zvednout zadek.
A obtěžoval ses zmáčknout modrého čudla, nebo ses spokojil s tím, že prostě někdo přijde? Na Hroudě jezdí 3 linky - když toho čudla nezmáčkneš, tak k tobě nepoletím, protože se jevíš jako čekatel na jinou linku.

Ad "lehký vozíčkář" - opravdu je rychlejší "lehkému" vozíčkáři plošinu nevyklápět. Samozřejmě má-li doprovod. Ale i když ho nemá - pomůžu mu raději sám, než manipulovat s tím vehementem u dveří.
Fořtík
Uživatel

Odeslatod 7080 v 01.5.2010 22:41

9001 napsal:Doufám, že názory typu lehký vozíčkář nepotřebuje plošinu je opravdu jenom špatný vtip.

Mám osobní zkušenost, když jsem jel se svoji babičkou na vozíku ze zastávky Na Hroudě dc s poršákem (to tenkrát začinaly ve Strašnicich). Řidič se ani neobtěžoval zvednout zadek. Vzhledem ke kvalitě ostrůvku to bylo docela těžké s vozíkem vyjet dovnitř. Zrovna u 14T je to oproti KT v pohodě dojít k plošině.

Když už ta plošina tam jednou je, tak by se měla používat a opravdu tvrdě trestat řidiče, kteří toto odmítnou. (Samozřejmě v případech kdy to jde) a je úplně jedno jestli je vozík elektrický nebo mechanický.

Povinností vozíčkáře je taky zmáčknout si žádost o plošinu, případně jiným způsobem signalizovat, že hodlá na(vy)stupovat. Nebudu se zvedat z kabiny, když je v určité stanici souběh více linek s nízkopodlažními vozidly a vybíhat ven, jestli náhodou se mnou dotyčný nepojede.
7080
Uživatel

Odeslatod mixik v 01.5.2010 21:58

9001 napsal:Doufám, že názory typu lehký vozíčkář nepotřebuje plošinu je opravdu jenom špatný vtip.

Mám osobní zkušenost, když jsem jel se svoji babičkou na vozíku ze zastávky Na Hroudě dc s poršákem (to tenkrát začinaly ve Strašnicich). Řidič se ani neobtěžoval zvednout zadek. Vzhledem ke kvalitě ostrůvku to bylo docela těžké s vozíkem vyjet dovnitř. Zrovna u 14T je to oproti KT v pohodě dojít k plošině.

Když už ta plošina tam jednou je, tak by se měla používat a opravdu tvrdě trestat řidiče, kteří toto odmítnou. (Samozřejmě v případech kdy to jde) a je úplně jedno jestli je vozík elektrický nebo mechanický.

TVRDĚ BLOKOVAT DVEŘE dokud nevyleze ven.
a pak ho tvrdě napráskat!!!!

někteří řidiči si mohou za to sami.

jsou přece za to placeni!!
pokud se jim to nelíbí, ať jdou dělat něco jiného.
mixik
Uživatel

Odeslatod 9001 v 01.5.2010 19:24

Doufám, že názory typu lehký vozíčkář nepotřebuje plošinu je opravdu jenom špatný vtip.

9001
Uživatel

Odeslatod MM-Mikulovsky v 01.5.2010 14:12

Brejšín: Samozřejmě "lehký vozíčkář" by žádat plošinu neměl - mnohem rychleji se do/z tramvaje dostane za pomoci jednoho až dvou spolucestujících lidí. Ovšem má to jednu důležitou podmínku - nestačí aby byl "lehký" (bezmotorový) vozík, ale od pohledu také nesmí být těžká osoba na něm! Již cca před rokem - těsně po tom, co na linku 4 v trase Čechovo nám. - Kotlářka/Řepy (střídanou dělením odvozu na IPP) byli zařazeny garantované nízkopodlažní spoje obsluhované KT8D5N, jsem s oním vozem přejel na Moráň a tam byla silně korpulentní paní na vozíku (viditelně vážící přes 120 kilo) za doprovodu velmi hubeného pána (určitě maximálně vážícího polovinu co paní). Při nastupování se zlobily, že dlouho nejdu sklopit plošinu (omlouval jsem se, pravdivě, že jsem se zdržel hledáním zapadnutého háku na ní). Při vystupování na Bertramce (či U Zvonu) mi velmi děkovali, že jsem byl ochoten - měli prý zkušenost s řidiči co nepřišli a ujeli jim z nástupní zastávky. Selským rozumem musí být jasné. že takovou osobu by bez plošiny do tramvaje dostávali bez plošiny pracně 4 pořádní chlapy, ale s plošinou to zvládl ten hubený pán sám!
MM-Mikulovsky
Uživatel

Odeslatod Brejšín v 01.5.2010 7:54

Ty plošiny:
bohužel existuje spousta zastávek kde plošinu použít nelze (bez ostrůvku, v oblouku, ostrůvek je ale stejně tak nízký že by se vozíčkář překotil), a teď tu možná budu za blbce, ale ty plošiny jsou určeny jen pro motorové vozíky, jinak by si "lechký" vozíčkář měl vyžádat pomoc jako maminka s kočárkem. Osobně jsem taky vybouch když "lechký" vozíčkář se zdánlivě normálním doprovodem si vymáhal plošinu pro výstup na Poloklinice Barrandov (schůdek byl asi 5 cm).
Brejšín
Uživatel

Odeslatod Fořtík v 01.5.2010 7:34

7080 napsal:Ale spousta vozíčkářů nepotřebuje nebo nechce vyklopit plošinu. Zvláště ti s doprovodem, případně ti s lehkým vozíčkem. Než se řidič vyhrabe s hákem z kabiny, tak je vozíčkář uvnitř, případně venku.
Přesně tak to je! S malým (lehkým) vozíkem velmi často plošinu ani vyklopit nechtějí. (-X
Fořtík
Uživatel

Odeslatod demon v 30.4.2010 21:04

Taky jsem se s tím nikdy nesetkal, ale pokud opravdu někdo úmyslně odmítl vyklopit plošinu a byla na voze funkční, je takový exces na stížnost a přísné potrestání.
To je bez debat.
demon
Uživatel

Na znamení (podněty, názory, reakce)

Odeslatod gabuliatko v 30.4.2010 19:40

já se s tím bohužel setkal taky
gabuliatko
Uživatel

Odeslatod 7080 v 30.4.2010 19:02

MOp napsal:Já se s tím ale setkal, proto jsem to tak také napsal.

Ale spousta vozíčkářů nepotřebuje nebo nechce vyklopit plošinu. Zvláště ti s doprovodem, případně ti s lehkým vozíčkem. Než se řidič vyhrabe s hákem z kabiny, tak je vozíčkář uvnitř, případně venku.
7080
Uživatel

Odeslatod MOp v 30.4.2010 18:34

Já se s tím ale setkal, proto jsem to tak také napsal.
MOp
Administrátor

Na Znamení, SJ, FJ a další odezvy na páteřní stránky

Odeslatod kruťák v 30.4.2010 18:26

Nedá mi to a musím se vyjádřit k MOpově příspěvku v sekci Na znamení s názvem "Ostatní - slušný řidič ".
Nelíbí se mi hlavně věta:
"Vozy proto mají výklopné plošiny, které vozíčkáři nástup usnadní. Ne všichni řidiči jsou ale ochotni zvednout svůj zadek a jít vozíčkáři pomoci."

Já osobně jsem se s ničím takovým nesetkal. Řidiči, ať se na ně jakkoliv nadává, si to podle mě nedovolí. Nebo chcete říct, že jste viděl, jak na zastávku XY přijela nízkopodlažní tramvaj, řidič viděl, že chce nastupovat vozíčkář, a přesto mu vysunout plošinu nepřišel, zavřel dveře a odjel?
Řešil jsem to zrovna včera s jedním známým, taxikářem, který mi řikal, že má stálé zákazníky a několik z nich jsou vozíčkáři. Všichni bez výjimek si moc pochvalují nízké tramvajky (a ObrázekI-busy) a také ochotu řidičů.
Jentak mimochodem, není to povinností řidiče?
Řidič musí umožnit bezpečný nástup nebo výstup cestujících na vozíku pro invalidy, tedy vysunutím nebo vyklopením nájezdové rampy...
kruťák
Uživatel

Předchozí

Zpět na Ostatní