Na Znamení, SJ, FJ a další odezvy na páteřní stránky

Co se nevešlo. Pokud chcete znát názory jiných i na netramvajová témata, ptejte se zde. Máte něco, o co se chcete podělit s ostatními? Pak pište sem...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
milbi
Uživatel
Příspěvky: 421
Registrován: 16.5.2009 19:26
Bydliště: Milovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Na znamení (podněty, názory, reakce)

Příspěvek od milbi » 19.5.2011 11:22

Klasické uvozovky v PHP lze ošetřit buď funkcí addslashes, případně celý text nevkládat mezi uvozovky, ale jen apostrofy. Pokud je problém při ukládání do databáze a ne v PHP, potom pomůže funkce mysql_real_escape_string...

Uživatelský avatar
MOp
Administrátor
Příspěvky: 4740
Registrován: 18.1.2007 22:38
Bydliště: Všude dobře v Konstalu105N nejlíp!
Kontaktovat uživatele:

Re: Na znamení (podněty, názory, reakce)

Příspěvek od MOp » 19.5.2011 11:15

Protoze klasicke uvozovky pri praci s textem blbnou a neumim /+nemam cas/ to vyresit. Prehlasky jsou bez problemu.

Uživatelský avatar
syverin
Uživatel
Příspěvky: 947
Registrován: 29.11.2004 14:00
Bydliště: V noci 512
Kontaktovat uživatele:

Re: Na znamení (podněty, názory, reakce)

Příspěvek od syverin » 19.5.2011 11:05

Chápu, že jsem možná moc velkej šťoura, ale co se to v poslední době rozšířilo po českém internetu za módu uvozovat text čímkoliv jiným než znaky k tomu určenými? Koukám na to různě a hlava mi to nebere. Tady v rubrice na znamení to jsou ¨přehlásky¨, jinde jsem viděl ,,dvoučárky,, , onde zase kombinaci ,,dvoučárky a ASCII uvozovky". Přitom na klávesnici jsou primárně k dispozici ASCII "uvozovky" a pokud by to někdo chtěl hnát do extrému, pod kombinací kláves Alt+0132, resp. Alt+0147 najde i klasické české „uvozovky“

Uživatelský avatar
chemik
Uživatel
Příspěvky: 1776
Registrován: 29.5.2009 10:02
Bydliště: Tam, kde jezdí třistačtrnda

Re: Na znamení (podněty, názory, reakce)

Příspěvek od chemik » 18.5.2011 21:44

BerryML píše:Pane Chemik, styďte se. Vy neznáte pomalou a opatrnou jízdu??? A služební příkaz vám taky nic neříká? :D
Pane BerryML, mě spíš šlo o to, jak je to tam značeno. Nebyl jsem tam, tak se ptám, jak je tam "pomalu a opatrně vyznačeno"? Já znám pouze tu žlutou cedulku pomalu, což je:
Pokud není na návěstidle žádné číslo, znamená tato návěst příkaz POMALU, tedy maximální rychlost do 10 kilometrů v hodině. Rychlost vlaku nesmí uvedenou hodnotu přesáhnout nejpozději v okamžiku, kdy čelo vlaku míjí návěstidlo. Návěst je tabulka obdélníkového tvaru o rozměrech 200 x 300 milimetrů se žlutým podkladem a orámováním o šířce 30 milimetrů. Úsek s omezenou rychlostí musí být ukončen návěstí Ukončení omezené rychlosti, případně další návěstí s jinou hodnotou omezené rychlosti.
BMW: na páteři již je opraveno na:
V cca 100m úseku v okolí zastávek je maximální rychlost tramvají omezena ¨pomalu¨ tj. do 10km/h.
=D> =D> =D> =D> =D> =D> =D>

Uživatelský avatar
BerryML
Uživatel
Příspěvky: 438
Registrován: 27.3.2008 16:25
Bydliště: Oni za to nemůžou, to je fáma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Na znamení (podněty, názory, reakce)

Příspěvek od BerryML » 18.5.2011 20:20

chemik píše:Pane MOpe,
napsal jste, že:
V cca 100m úseku v okolí zastávek je maximální rychlost tramvají omezena do 5km/h.
Jak je tam prosím definována rychlost do 5ti kilometrů? Já myslel, že DP má nejpomalejší značku "pomalu" :devilsmokin
Pane Chemik, styďte se. Vy neznáte pomalou a opatrnou jízdu??? A služební příkaz vám taky nic neříká? :D

Uživatelský avatar
chemik
Uživatel
Příspěvky: 1776
Registrován: 29.5.2009 10:02
Bydliště: Tam, kde jezdí třistačtrnda

Re: Na znamení (podněty, názory, reakce)

Příspěvek od chemik » 18.5.2011 16:40

Pane MOpe,
napsal jste, že:
V cca 100m úseku v okolí zastávek je maximální rychlost tramvají omezena do 5km/h.
Jak je tam prosím definována rychlost do 5ti kilometrů? Já myslel, že DP má nejpomalejší značku "pomalu" :devilsmokin

Uživatelský avatar
Pepa
Uživatel
Příspěvky: 2152
Registrován: 30.11.2003 9:45
Bydliště: 6004

Re: Na znamení (podněty, názory, reakce)

Příspěvek od Pepa » 17.5.2011 1:21

K těm pitkogramům vozíčkáře na mastodontech, nevím jak je to možné, ale v pátek jsem měl linku 10 a už jsem je tam viděl a nejen u mého spoje... :-)

Pakliže je to od víkendu oficiálně, beru připomínku zpět ;-)

Uživatelský avatar
Petr
Provozovatel
Příspěvky: 2040
Registrován: 14.11.2003 8:36
Bydliště: ....Brejšín přes noc na flešku hodí novej program křižovatky, já s Démonem zajedem přešroubovat znač
Kontaktovat uživatele:

Re: Na znamení (podněty, názory, reakce)

Příspěvek od Petr » 10.5.2011 22:59

matejbrozek píše:Ale to snad platí jen když je před zastávkou výhybka.
Z:arrow:
Bobik píše:Na druhou stranu mě potěšili letáčky vysvětlující, proč je za solem ve stanici s výhybkou díra velikosti jednoho vozu. =D>
:?: :roll: #-o

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6706
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Na znamení (podněty, názory, reakce)

Příspěvek od demon » 10.5.2011 22:59

9001 píše:Takže prakticky oboje je hodně klamavé.
Šmarjá co je na tom zase klamavýho ?
Pořád srovnáváš hrušky a jabka.
56 metrů je maximální nouzová brzda prázdný T3, zatimco 133 metrů je provozní brzdění naložený KT8.
V praxi se spíš setkáš s tou druhou variantou, proto je to zmíněný a vypovídací hodnotu to má.
9001 píše:Jenže tohle je kampan pro přechody. Místa která si uvedl jsou pouze pro přecházení, takže tam chodec přednost stejně nemá....
No však, takže z hlediska vztahu tramvaj vs. chodec jde o naprosto totožnou situaci. :wink:

matejbrozek
ovocnář
Příspěvky: 128
Registrován: 20.9.2010 15:34

Re: Na znamení (podněty, názory, reakce)

Příspěvek od matejbrozek » 10.5.2011 22:58

BerryML píše:
Bobik píše:Na druhou stranu mě potěšili letáčky vysvětlující, proč je za solem ve stanici s výhybkou díra velikosti jednoho vozu. =D>
To mě taky potěšilo, a těšilo by mě to víc, kdyby to nazývali pravým jménem...
Ale to snad platí jen když je před zastávkou výhybka.

Uživatelský avatar
BerryML
Uživatel
Příspěvky: 438
Registrován: 27.3.2008 16:25
Bydliště: Oni za to nemůžou, to je fáma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Na znamení (podněty, názory, reakce)

Příspěvek od BerryML » 10.5.2011 22:52

Bobik píše:Na druhou stranu mě potěšili letáčky vysvětlující, proč je za solem ve stanici s výhybkou díra velikosti jednoho vozu. =D>
To mě taky potěšilo, a těšilo by mě to víc, kdyby to nazývali pravým jménem...

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Na znamení (podněty, názory, reakce)

Příspěvek od Bobik » 10.5.2011 18:31

Na druhou stranu mě potěšili letáčky vysvětlující, proč je za solem ve stanici s výhybkou díra velikosti jednoho vozu. =D>

gabuliatko
Uživatel
Příspěvky: 2861
Registrován: 10.10.2007 13:22

Re: Na znamení (podněty, názory, reakce)

Příspěvek od gabuliatko » 10.5.2011 18:23

MOp píše:v textu se pise: Brzdná dráha nezatížené tramvaje T3 (starý typ tramvaje) z 50 km/h činí 56 m.

co z toho vyplyva? = solo, bez lidi. V praxi bude vetsinou dvojice s lidma a tam se to blizi zminenym 133m pro KT v 55km/h
S řidičem po 10 hodinách služby ještě víc.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10210
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Na znamení (podněty, názory, reakce)

Příspěvek od 9001 » 10.5.2011 16:36

8750 píše:
Proxy píše:Ikdyž myslím, že přesné číslo není podstatné - důležité je, že je to prostě hodně :wink:
No... svůj vliv to mít může. Když se tam dá 133 m jako nejnepříznivější varianta, tak si lidi můžou říct, že je to blbost, že takhle dlouho tramvaj brzdit neviděli, a nebudou to brát vážně.
Takže prakticky oboje je hodně klamavé. Co si budeme povídat.
At už je to 56 nebo 133. Dyt to druhé je bezmálaa trojnásobek.


Osobně si myslím, že by bylo potřeba představení ala Top Gear a nebo aspon jako BESIP.
Prostě dát panduláka na koleje, naloženou kachnu a nebo soupravu a ukázat jak to brzdí naživo ne komedie s prázdným solém.

Uživatelský avatar
Absolut
Moderátor
Příspěvky: 5319
Registrován: 21.12.2005 12:28
Bydliště: Tam, kde vedle vytejká poslední flaška...

Re: Na znamení (podněty, názory, reakce)

Příspěvek od Absolut » 10.5.2011 14:15

Co si tak vzpomínám, tak 133 metrů te T3M za vlhka a 56 metrů je zrychlovač za sucha.

Odpovědět